Не госпожа, а господин!

  • 3 883
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
Е,какво значение има дали мъж или жена /Като си гледа работата и няма оплаквания от родители ,нека си работи човека.Къде е казано ,че в градината трябва да са госпожи само/ newsm78 Аз бих се радвала сина ми да има господин. Heart Eyes

аз пък не бих искала дъщеря ми да си има господин. и как ще решим кой крив, кой прав? не мога да си представя, че непознат за мен мъж ще я облича или бърше дупето или каквото и да е друго Shocked учител по музика, спорт или рисуване - да, но не и дневен възпитател Rolling Eyes

А непозната жена да бърше дупето на сина ти и да го изпишква?!

# 31
  • Мнения: 7 391
Имам чувството, че мъж по-би се справил с щури деца. Някак по-спокойни са, не се вманиачават в правилата толкова, по-изобретателни в игрите са.....
    Ха,ха ...Що не дойдеш да видиш студентите ,които си карат практиката.По-истерични са и от стари моми.На 100 един става за учител,което би било прекрасно,но и той стига в мечтите си до директор  Mr. Green По-страхливи са и хич не са по-търпеливи.А не дай си боже някой да се одраска забравят какво трябва да правят и като видят кръв трябва на тях да помагаш. Laughing Да се сравняват мъже - жени е глупаво.Има и истерични мъже и "мъжки" момичета.
                 А мнението ми за учители - мъже в ДГ е твърдо ДА.Децата получават и друг модел за поведение.Имаше една теория за учителите,която казва - че в колектива трябва да има всякакви учители.Даже и красив дори това да е единственото му предимство пред другите.Това означава различно въздействие,различни модели на поведение,различни идеи и всяко разнобразие е + за децата ни.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 708
А мнението ми за учители - мъже в ДГ е твърдо ДА.Децата получават и друг модел за поведение.Имаше една теория за учителите,която казва - че в колектива трябва да има всякакви учители.Даже и красив дори това да е единственото му предимство пред другите.Това означава различно въздействие,различни модели на поведение,различни идеи и всяко разнобразие е + за децата ни.

Много ми харесва този коментар, и аз съм за мъж учител. А доколкото разбрах скоро може и да има такъв в София в една ДГ в район Красно село  Peace

# 33
  • Мнения: 62
Имахме двама колеги ,които завършиха ПУП. Мога да ви кажа ,че дисциплината в техните занимания бе на ниво.Децата ги гледаха с обожание . Не съм наблюдавала от тогава подобно нещо.  Единият започна работа във Варна ... Thinking

# 34
  • Мнения: 1 568
Ние имахме господин!Малкият нямаше търпение да ходи сутрин!Говореха си на :приятелю...минаха години,но още го споменава,беше впечатлен...повлия му мн.добре Peace

# 35
  • Мнения: 483
Нищо странно не виждам в мъж-учител (независимо дали в детска градина, училище, университет).

Абсолютно съгласна с това. В живота на децата са необходими, колкото жените, толкова и мъжете.
За престижа на професията, обаче не - всяка професия е престижна, ако зад нея стои достоен човек. Другото са стереотипи и предразсъдъци.
Точно така! Може ТОЙ да е по-добър педагог и възпитател и да има по-добър подход към децата, но наистина тук не е много често срещано явление!  Simple Smile

# 36
В нашата детска също има учител - мъж. Аз съм доволна и смятам, че би било добре това да не е изолиран случай, а практика. Децата при този човек се чувстват добре и са спокойни.

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нямам нищо против,не мисля че ще е по-различно.
Децата ми имат късмета да растът с невероятен татко,който прекарва всяка свободна минута с тях.
По-често можете да ги видите на площадката с него,а не с мен.И то не гледа бездейно отстрани,а участва във всичките им игри.
Човека организира играта на всички деца и те го слушат и ходят след него като патенце,обяснява търпеливо и увлекателно.
Не съм забелязала някоя майка от обкръжението ни да има нещо против детето и да играе с него и децата ни. Hug

Общи условия

Активация на акаунт