ако някой удари детето ви?

  • 5 817
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 103
Имаше един период в който синът ми и едно съседче, с което ходеха в една група в градината яко се тупалкаха. Всяка вечер се оплакваха госпожите, ту на мене, ту на другата майка. Като се сбият ги разтървавахме, но не търсехме кой е почнал пръв и кой е ударил по силно. Детска работа. Бабите не са ми удряли детето, нито дядото и баща му не го е удрял. Аз съм против боя като възпитателна мярка. Виждала съм обаче съседка как удря и обижда друго дете, защото не давало някаква играчка на сина и и той плачел, а въпросната играчка беше на моя син. Майката на въпросното дете беше много фина и деликатна жена, и като разбра за случката го успокои, че не е „дебело прасе“ и че трябва да отстъпва на по малките. Не се разправя с раздаващата шамари простакеса, но ако бях аз със съгурност щях да я изям с парцалите. Не е нормално да се удря чуждо дете и не е редно.

# 16
  • Мнения: 2 197
При дъщеря ми не би могло да се случи да я удари баба и или дядо и - те са толкова захласнати от нея, че я носят на ръце, даже ме нервират понякога.
Ако чужд човек удари детето ми с достатъчно основателна причина - примерно тя е ударила или наранила някой или е държала тон или нещо подобно - нямам нищо напротив. Е, бих предпочела да и се направи само забележка, но напълно разбирам реакцията, която може да предизвика. Понякога и на мен силно ми се иска да ударя някое дете - примерно вчера едно идиотче така зверски ме изрита в корема със засилка, че си поемах дъх 10 минути. Естествено майка му даже не му направи забележка, а ако на мен не ми се ревеше толкова честно казано бих го ударила.

# 17
  • Мнения: 7 201
Ако я удари близък човек ще го понеса някак си, но непознат ако си позволи тази операция ще имаме неприятности големи.
Peace И при мен стоят така нещата.

# 18
Ооо,ще му се върне двойно удара

# 19
  • Мнения: 25 620
Тъй, тъй, както си седите без работа и дертове и се надъхвате една друга, да вземете да прочетете някоя и друга приказка, а? Като за начало предлагам "Нероден Петко" или както е по-известен като "Гаргалчо".  Wink Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 820
Тъй, тъй, както си седите без работа и дертове и се надъхвате една друга, да вземете да прочетете някоя и друга приказка, а? Като за начало предлагам "Нероден Петко" или както е по-известен като "Гаргалчо".  Wink Mr. Green
Чела съм го,когато не беше роден  Laughing Само дето сега Петко е роден,в случая при мен е Петка и ми е криво само като си помисля CryИ полудявам...а работа нямах наистина,Петка спеше  Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 39 765
Определено няма да ми е много приятно. На непознат най-вероятно ще вдигна скандал.
На мъж ми се карам, ямах метлата, обяснявам и т.н.

# 22
  • Мнения: 4 784
Да не се случва, че само като си помисля и се възпалявам, но в интерес на истина в реална ситуация незнам как бих постъпила, но със сигурност няма да ми е приятно меко казано.

# 23
  • Мнения: 1 470
Не съм виждала някой да удря мойте синове,но само да ги погледнат лошо и ела да видиш...
Последният път изгоних цяла агитка цигани от градинката,защото казаха нещо на децата което аз не успях да си преведа...Няма начин просто!

# 24
  • Мнения: 494
 Има случаи и "случаи", деца и "деца"...И какви ужасни и злобни същества има от тях...чак да не повярваш... ooooh! За жалост, някои деца от обкръжението на синовете ми(особено малко по-големи)ми се е искало да зашлевя. Предполагам, че е нормално. Но още по-нормално е да притискам импулса си и да не ги шляпвам, защото съм убедена, че нямам абсолютно никакво право да го направя. Никой няма право да удря и моите деца! За роднини пък(баби, дядовци и пр.) не искам и да коментирам, а само ще кажа, че без скандали няма да им се размине. А и не само скандали. Не съм сигурна дали някой може да ме убеди, че боят, от който и да е, по какъвто и да е повод, има възпитателен ефект.

# 25
  • Мнения: 1 897
И двете баби имат позволението ми да шляпват сина ми през ръчичката или по дупето, когато е поверен на грижите им и преценят това за неизбежна необходимост. И двете в никакъв случай не злоупотребяват с това си право.
Никак не ми е приятно, но и на мен самата ми се е случвало да го шляпвам, за да го предпазя от това да му се случи някоя беда, когато думите и увещанията се оказват безсилни.



# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не мога да кажа как ще реагирам докато не се случи, но по-добре да не се случва...

# 27
  • Мнения: 8 229
Аз шляпвам синът ми по дупето или през ръчичките понякога, когато преценя, че е необходимо. Същото правят и баща му и бабите, когато е при тях. Въпреки, че едната баба много му угажда на капризите и не би го шляпнала. Другата е по-строга и го шляпва понякога. Не бих позволила на непознат човек да го удари. Ако направи нещо нередно трябва да кажат на мен, а аз ще се разправям с него. По същия начин не бих си позволила да ударя чуждо дете, независимо какво е направило. Има си родители. Персоналът в яслата не ги шляпа, но им се карат когато не слушат.

# 28
  • Мнения: 1 155
Има една бабичка в нашия парк, която непрекъснато бие едно бебче, което е на 1,3г. ама го бие доста сериозно........не се сдържах и вчера като видях майката и я предопредих на какво ставаме свидетели всеки ден. Хич не и стана приятно, но ми каза ,че свекърва й била с по-стари методи на възпитание Shocked Shocked ShockedЕ незнам кви са тия методи, но ако видя някой така да се отнася с детето ми ще омета парка с него.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ако я удари близък човек ще го понеса някак си, но непознат ако си позволи тази операция ще имаме неприятности големи.
И аз съм на същото мнение.

Общи условия

Активация на акаунт