Кърмене само от едната гърда...

  • 4 626
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 056
zonit, много добре се развиват при вас нещата, всъщност, основно си притеснена, че бебето е започнало по-често да суче ли?
Иначе, предполагам вече се успокои, че може съвсем спокойно да си кърмиш детето и само от едната гърда.
Прочети статията за лактационните кризи в Библиотеката, защото на мен ми се струва, че сте в такава. Просто няколко дни (до седмица) ще суче по-често, така ще "каже" на тялото ти, че му трябва повече кърма и то ще му я произведе, разбира се.
А проблемът със събуждането при оставянето в креватчето ние решихме така -  нашия Мъри си спи при нас. Хем спи спокойно, хем не ми се налага нощем да ставам, че да седя седнала да го кърмя, че после да го оставям в леглото...Просто всички си спим. Той като се размърда нощем, само си надигам тениската и той си суче. (колко пъти съм се събуждала с вдигната блуза, пък не помня нищо... Joy Joy Joy)

evelina galova, подкрепям фата моргана, когато ще суче от тази гърда изцеждай силната струя и тогава давай да суче.
А единствения начин по който можеш да си стимулираш лактацията е да започнеш да се цедиш по-често. По-честото изпразвазване ще доведе и до по-честото напълване. Това е. Ако сега се цедиш през 5 часа, например, започни да се цедиш през 4. Дори да не са се напълнили гърдите ти още, пак цеди колкото има. Точно кокто би направило едно бебе в лактационна криза - ще започне да суче по-често. Може в началото да ти се струва, че няма ефект, но той ще дойде след няколко дни. Така мисля аз.

bables, поста ти е много объркан, нищо не разбирам. Кърмиш и от двете гърди ли, детето се храни с изцедена кърма ли, защо ще изолирваш едната гърда, ама нищо не разбрах...
Ако систематизираш малко разказа и въпросите си, ще получиш повече отговори.
Само да ти кажа, че ако кърмиш направо от гърда, то бебето изсуква много повече отколкото може да изцедиш. А меката гърда не означава, че е празна. Моите и двете бяха меки като банички, единствено се напълваха ако направеше някоя 4-5 часова пауза, но това се е случвало мнооооооооого рядко (3-4 пъти).

# 16
  • Мнения: 20
Извинявам се, че съм ви объркала. Ситуацията при мен  е следната : малката се храни само от гърда, като редувам гърдите при всяк хранене. До сега й стигаше млякото от само от едната гърда, но от известно време дясната ми гърда не е толкова пълна и на малката не й достига само от нея, просто дърпа дърпа и спира да иска от нея, защото просто там няма  нищо, само смуче , а нищо не преглъща. Давам й другата гърда ( с която нямам проблеми,слава Богу ) и тогава започва истинското хранене. Това е, а казах , че цедя от проблемната гърда , за да стимулирам, но кърмя само от гърда. Днес положението е малко по- добре, но отново не мога да направя едно хранене. Давам проблемната и дохранвам с другата.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 056
bables, че аз винаги съм предлагала и двете гърди на едно кърмене, още от раждането, че чак допреди 2 седмици, не виждам какво те притеснява това. Кърми я и с двете гърди на едно кърмене. Просто, на следващото кърмене предлагаш първо тази, която последно е сукала. Съвсем нормално е.
Освен това, е съвсем нормално при някои жени двете гърди да са с различна големина (и при мен е така). Между другото, ти не дохранваш с другата си гърда, а то си е кърмене точно както с първата, не знам защо му казваш дохранване. (явно защото моите гърди са съвсем мънички и аз просто не мога да си представя да не кърмя и от двете Wink)
Абсолютно в това отношение нямаш проблем.

Предполагам, че някой "компетентен" доктор те е посъветвал да кърмиш само от едната гърда. Моя приятелка кърми детенцето си само 20 дена, защото така и казал педиатъра. Майка и и казвала - Давай и от двете, но тя-не, доктора така казал! и резултата беше плачевен, тя също не е с големи гърди...Пък и доктора и казал и през 3 часа да кърми и тя стриктна...абе, нали разбираш...

Кърми си на поискване и от двете гърди и проблеми няма да имаш. И ти също прочети статията за Лактационните кризи в Библиотеката. Дъщеря ти расте и има нужда от повече мляко постепенно. И понеже бебетата не нарастват плавно, а по-скоро скокообразно, възможно е да сте в Бум на растеж. С по-често сукане ще "каже" на тялото ти -Трябва ми повече кърма!!! А тялото ти ще отговори до няколко дни, просто "слушай" бебето си. То си знае кога какво му трябва, давай и да суче когато си поиска и колкото си поиска. Ти не пишеш, че суче по-често от обикновено, но пък щом вече не й стига това количество, което е сукала досега, значи, че може би сте в Бум на растеж ми се струва. (това май го писах вече, олях се, спирам Joy)

Успех и на теб и на другите майчета.



# 18
  • Мнения: 20
Благодаря на всички за съветите! Положението се нормализира. Вече ми се пълни гърдата и правя цяло хранене с нея. Относно,редуването на гърдите на всяко хранене: искам да го правя, защото си имам много мляко, проблемът беше , че спря да ми се пълни само едната гърда, а другата си произвеждаше достатъчно. Казвам, че искам, тъй като така детенцето поема и задната кърма, коят си е наи-хранителна. Но докато не му стигаше от едната гърда, си му давах и другата, но вече не е така. Просто слагах бебо всеки път да стимулира празната и след   4-5 дни видях резултат.
А има и още нещо, което също оказа голямо влияние. ХРАНАТА. Бях намалила храната, защото нямах време, изморена бях и не ми се ядеше, а и в тези жеги как да ядеш. Лошото е , че като пиех 2 чашки от чайчето за кърмачки и си мислех, че ми е достатъчно, т.е.  приемах и малко течности. Та добре че майка ми ме натисна да ям на ден по повечко и виж ти какво мляко започна да тече...... newsm68

# 19
  • Мнения: 619
Радвам се,че се е оправило положението.
Продължавай да се храниш добре,но течностите са много важни.Когато кърмех лятото в големите жеги почти не ядях нищо,но пиех мнооого течности.

Общи условия

Активация на акаунт