Как да познаем признаците на изневярата?

  • 59 174
  • 215
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 73
Този път заставам зад думите на Delusion. Познавам такива мъже- съпругата е светица, за нея прави всичко. Но използват и всяка възможност за сексуално разнообразие. Аз не бих търпяла такъв- най-малкото няма да съм спокойна какво може да ми "лепне".

И аз съм си мислила че не бих търпяла. Истината е че любовта на такъв е с нищо несравнима. Дон Жуан си е Дон Жуан. Никакво спокойствие разбира се, само висок адреналин и емоции за цял живот.

# 121
  • Мнения: 2 448


Може, може... Не всички са лишени от чувства. Но както и да обича, от разнообразието на жени не се отказва. Такива добре отделят жените за секс от тази за любов.

Този път заставам зад думите на Delusion. Познавам такива мъже- съпругата е светица, за нея прави всичко. Но използват и всяка възможност за сексуално разнообразие.

Да и завидиш на такава колко много я обичат.  Whistling

# 122
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Ти свеждаш нещата до случаите на патологична ревност при нещастен брак.
Ти защо изневеряваш, а не започнеш връзката си като свободна жена? Съпругът ти не ти дава развод? Заплашва те със самоубийство, ако го напуснеш? И ако е така, това е пак от малкото случаи на стоящ си в семейството и търсещ чувства навън пораде ей тези субективни причини. Но чак такава защита на чувствата(душата) на изневеряващия не мога да направя. Нито съм ревнувала, нито съм държала някого до полата си. Искам логично обяснение за криенето, защото такова нещо мен не може да ме "тресне". Може би затова не мога и да го разбера. Какво разбираш под думата "почтеност"?

За мен, непатологична ревност не съществува. Както и не разбирам желанието на много хора да бъдат ревнувани, за да им се докаже колко са обичани. Просто съм такъв човек.
Своботата ми е много, много важна. Не свободата да си развявам байраците (нещо, което смятам никога не съм правила), а свободата да бъда себе си и да уважавам желанията и поривите си. Бракът ми за щастие не ограничава тази свобода. Може би защото си я отстоявам ревностно или защото съм попаднала на подходящ човек, а вероятно и заради двете.
Така, че предположенията ти за развода и самоубийството не се отнасят до мен Grinning

На едно мнение сме обаче за "криенето". Ако нещо мразя най-много, това е лъжата. И понеже смятам, че достатъчно пъти съм доказала, че мога да приема всичко, бих се почувствала повече от ужасно, ако някой ме лъже системно, а дори и инцидентно.
Всъщност ми е трудно да кажа как точно бих реагирала, понеже ми се е случвало да поглеждам и през очите на лъжещия. Повярвай ми, той си има своите причини! Не ги оправдавам, нито ги харесвам, но има хора, за които сякаш не съществува друг вариант. Струва ми се адски трудно да живееш с такъв човек, но както за всеки влак си има пътници, така и за тази хора си има "половинки", които искат да бъдат лъгани, защото не могат да приемат истината.
В общи линии, нещата често се въртят около поговорката "Каквото почукало, такова се обадило". Не е толкова просто разбира се, но основата е подобна.

А ревност съм изпитвала, един единствен път в живта си. Беше най-ужасното и изгризващо чувство и когато приключи осъзнах, че не е било от любов, нито дори от егоизъм. По-скоро граничи с егоцентризъм. От малко неща се срамувам и това е едно от тях! Другото нещо, с което никак не се гордея е, че ми се е случвало да лъжа заради друг човек. Хубавото е, че вече не ми се налага Simple Smile

Думата "почтеност" за мен лично означава честност и откритост.

# 123
  • Мнения: 107

На едно мнение сме обаче за "криенето". Ако нещо мразя най-много, това е лъжата. И понеже смятам, че достатъчно пъти съм доказала, че мога да приема всичко, бих се почувствала повече от ужасно, ако някой ме лъже системно, а дори и инцидентно.
Всъщност ми е трудно да кажа как точно бих реагирала, понеже ми се е случвало да поглеждам и през очите на лъжещия. Повярвай ми, той си има своите причини! Не ги оправдавам, нито ги харесвам, но има хора, за които сякаш не съществува друг вариант. Струва ми се адски трудно да живееш с такъв човек, но както за всеки влак си има пътници, така и за тази хора си има "половинки", които искат да бъдат лъгани, защото не могат да приемат истината.
В общи линии, нещата често се въртят около поговорката "Каквото почукало, такова се обадило". Не е толкова просто разбира се, но основата е подобна.


Когато знаеш, че те лъжат и не искаш да знаеш защо-да. Но когато се прикриват, защото не им изнася другият да знае истината,(а другият  държи на открити отношения), аз не виждам, как с бездействието си другият допринася за развоя на нещата. Нали точно това е идеята-че не трябва да се живее в постоянния страх, че хората са полигамни и винаги да се очаква изневяра. И че еди-кой си признак е непременно признак на изневяра. Всеки изневеряващ си е определен типаж и рецепти за изневярата няма.

# 124
  • Мнения: 0
Прочетох тази тема и чесно казано се почувствах ужасно. Младо момиче съм на 20 години и тепърва изживявам една голяма любов, която явно е към своя край поради ред причини. Чесно казано много ме боли от всичко казано от вас. Още представите са ми съвсем идеалистични и съвсем детски и грубата действителност ме разбива. Винаги съм мислела, че ако обичаш някого и той ти дава всичко, от което имаш нужда не би трябвало да има причина да поглеждаш встрани, но уви не е така. Явно има още много да се уча и ще много да видя. Както гласи приказката: няма любов има само интереси!

# 125
  • Мнения: X
 За мен ревността е свързана с лъжата. Ако знаеш, че човекът с когото си ,ще ти каже открито, когато има нова тръпка в живота му, защо ще ревнуваш. Ще страдаш ,че го губиш, но постоянната патологична подозрителност и ревност няма да има. И какво значи, че някой не може да приеме истината и каквото почукало, такова се обадило. Да, повечето хора не могат да приемат факта, че живеят с някого без да са вече обичани или желани, но приемат ,макар и с болка факта, че този човек не иска да живее повече с тях. Двуличието, лицемерието и лъжата са основите на изневярата обикновено, в колкото и красиви думи да се опитваме да я дефинираме ,когато се касае за нас.

# 126
  • Мнения: 107
Прочетох тази тема и чесно казано се почувствах ужасно. Младо момиче съм на 20 години и тепърва изживявам една голяма любов, която явно е към своя край поради ред причини. Чесно казано много ме боли от всичко казано от вас. Още представите са ми съвсем идеалистични и съвсем детски и грубата действителност ме разбива. Винаги съм мислела, че ако обичаш някого и той ти дава всичко, от което имаш нужда не би трябвало да има причина да поглеждаш встрани, но уви не е така. Явно има още много да се уча и ще много да видя. Както гласи приказката: няма любов има само интереси!

Има любов. Някои я срещат, някои-не. Истинската любов устоява на всички испитания. Ако тази не е такава, няма за какво да съжаляваш. Продължаваш напред. Само на 20 си. Не мисли, че с един фиш се печели шестица.

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Всеки изневеряващ си е определен типаж и рецепти за изневярата няма.
Абсолютно вярно!
Имаше една умна мисъл, ще я цитирам по памет "Ако бяхме на мястото на другия, с негото минало и неговия живот, щяхме да постъпваме по същия начин като него."
Толкова е просто и в същото време толкова трудно за приемане...

Christie`s, не бързай да се асоциираш с тази приказка за интересите и любовта.
Най-малкото, защото е невярна. Не всяка любов се гради върху интереси, макар че рядко можеш да срещнеш различна. Просто света, в който живеем е такъв.
На твоята възраст и аз разсъждавах по подобен начин. И въпреки това никога не съм губила вътрешното си усещане, че има и друг вид любов. Години след това разбрах, че усещането ми не ме е лъгало и макар, че беше късно ме накара да осъзная нещо много важно - Начинът по който ни обичат, зависи от начина, по който обичаме!

Така че не се отчайвай, а дерзай.
Имаш толкова много да учиш и да преживяваш. Толкова грешки да допуснеш и да си вземеш поука. Живота е предизвикателство и това е едно от най-хубавите му качества Hug

# 128
  • Мнения: 107
ананас, и казването за новата тръпка е пак следствие на прикриване, на паралелна връзка. Когато не те удовлетворява връзката, трябва да я прекратиш с уважението към личността на другия. За всеки влак си има пътници и ако не сте за един, всеки да хваща своя, търсещ новата тръпка. Лъжата, прикриването е неуважение към другия и той няма как да приеме това с благодарност. Затова смятам, че няма заздравяваща връзката изневяра. Ако останат двамата заедно, то започва нова връзка от две нови личности(единият е свалил маската, а другият-очилата).

# 129
  • Мнения: X
 И аз не бих могла да живея с паралелни връзки, в т.нар. открит брак. Но хората са различни. Ако партньорът приема, нека живеят по този начин. И аз познавам доста семейства ,правейки това. Според Жаде би трябвало дори да сме щастливи,че любимият е щастлив с някой друг. Не отричам, че може и да има такива отношения в семейството, но те вече са отвъд страстта и любовта. За мен се касае по скоро до партньорство, привързаност, които също са си ценни връзки. Трудното е,ако единият е узрял за нещо такова, а другият се е стиснал във верността. Тогава конфликтите са неизбежни. Всяко семейство има право да решава проблемите си с новите любови ,според разбиранията и ценностите си. Но и аз съм за информираното съгласие. И нещата да се назовават с истинските си имена. Не да се оправдаваме  и разкрасяваме с  фразеология.В това отношение мъжете са по-искрени от нас.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 12:29 от Анонимен

# 130
  • Мнения: 0
Jade, благодаря ти за хубавите думи! Накараха ме да се почувствам по-добре в този мрачен за мен ден! Ще се постарая да запазя в себе си вярата, че наистина съществува тази любов, за която говорим!

# 131
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Не знам какво са те съветвали, но от мен само няколко неща:
1. Провери дали не си загубила самочувствието си някъде- ако си, намери си го бързо. Една жена, която се харесва и която е харесвана и ухажвана няма да се вторачи в това дали мъжа й е залитнал или не, просто защото независимо от ценностите си, ще може да му го върне подобаващо веднага щом се убеди че е истина.
2. Недей да ровиш, търсиш, слушаш и четеш- това е тормоз са теб самата, ако нещо се е случило, случило се е , не си причинявай това сама на себе си, никой мъж не го заслужава.
3. Вземи решение ако това е вярно каква да бъде следващата ти стъпка, как ще реагираш и прочие- импулсивността в подобен момент е лош сэъветник.
4. Отдалечи се от него и се обгърни с неизвестни- промени поведението си както той е променил своето-ако е- без да даваш много обяснения.
5. Не иронизирай и не се заяждай, дръж се на положение и най-вече, бъди хладнокръвна.
6. В крайна сметка, ако не те лишава от нищо и не страдаш, пука ли ти- нали можеш и ти да го направиш винаги!

Успех и дано подозренията ти да са неоснователни.

# 132
  • Мнения: 40
Прочетох темата и не знам какво да кажа накратко,имам семейство от 7 години и двамата гледаме да изглеждаме добре, телефоните в къщи стоят без звук да не ни притесняват,работим на смени понякога не се засичаме с ден,а пък секс забравям какво.За сметка на това говорим се всеки ден по няколко пъти.Какво да си мисля?

# 133
  • Мнения: 107
Прочетох темата и не знам какво да кажа накратко,имам семейство от 7 години и двамата гледаме да изглеждаме добре, телефоните в къщи стоят без звук да не ни притесняват,работим на смени понякога не се засичаме с ден,а пък секс забравям какво.За сметка на това говорим се всеки ден по няколко пъти.Какво да си мисля?

Не чети такива теми за да не започнеш да мислиш в грешна посока. Мисли за секса. Laughing

# 134
  • Мнения: 0
Пиша анонимно , защото понякога и мъжа ми чете  тук!Имам  някой съвсем леки съмнения , че се е увлякъл по една своя колежка! newsm45Навярно си въобразявам  или съм прекалено мнителна , но по- добре така отколкото след това" като гръм от ясно небе "да ми дойде.Споделете  кои признаци са особенно притеснителни  според вас и са индикация , че нещо става или започва да става !Не говоря за серизни нещо , като грубости , побой , прибиране  в малките часове на ноща и др. подобни, имам  в предвид първоначални признаци като по- често споменаване на въпросната колежка  в разговорите , организиране на няколко поредни фирмени събирания и др. тем подобни .................., които вие подскажетеnewsm12 newsm12
...маце,много се вживяваш твоя сигурно и през ум не му минава такава идея.Що си мислите жените ,че като някой ни стане симпатичен и хайде в леглото.Да не сме машини за секс!!!!!Стегни се ,усмихвай му се повече и не се мръщи

Общи условия

Активация на акаунт