Как да познаем признаците на изневярата?

  • 59 016
  • 215
  •   1
Отговори
Пиша анонимно , защото понякога и мъжа ми чете  тук!Имам  някой съвсем леки съмнения , че се е увлякъл по една своя колежка! newsm45Навярно си въобразявам  или съм прекалено мнителна , но по- добре така отколкото след това" като гръм от ясно небе "да ми дойде.Споделете  кои признаци са особенно притеснителни  според вас и са индикация , че нещо става или започва да става !Не говоря за серизни нещо , като грубости , побой , прибиране  в малките часове на ноща и др. подобни, имам  в предвид първоначални признаци като по- често споменаване на въпросната колежка  в разговорите , организиране на няколко поредни фирмени събирания и др. тем подобни .................., които вие подскажетеnewsm12 newsm12

# 1
  • Мнения: 2 657
 ooooh!Всяка поредна тема е все за изневяра ooooh!Имам чивството,че някой хора само си дебнат половинките и се терзаят с въпроси от сорта-дали кръшка,с кой го прави и кога го прави newsm78

Относно темата,
то ти би трябвало да си познаваш най-добре мъжа,а ние тук можем само да гадаем,как се държи с теб,охладнял ли и т.н.
Ако мен питаш,то за да се стигне до изневяра,вероятно има нещо в отношенията ви,което е допринесло за това...За да тръгне някой да хойка,то значи има причина Peace

# 2
Еми за изневяра ще са като света е луднал и всичко е тръгнало по чуждо! Преди и идея си нямах за какво става на въпрос , но от известно време за толкова любовни истории на семейни хора разбрах , че и мен ме налегнаха съмнения  Thinking А пък и колкото и да не ни се вярва ,за съжаление ТОВА Е  ИСТИНСКИЯ ЖИВОТ.

# 3
  • Мнения: 10 701
1.Говорене за нея по-често - положително или отрицателно.
2.Закъснения след работа, служ. разговори и смс след раб.време.
3. Командировки, измислени фирмени мероприятия.
4. Не е задължително да те отбягва или да е хладен с теб, напротив.
5. Да твърди, че е уморен, да си търси поводи за кавга, за да ти е сърдит и на спокойствие да мечтае за нея, да си намира оправдание за пред съвестта - тая моята как ми трови живота, ей сега ще й изневеря...

За щастие нямам личен опит - тези признаци по-горе са от разпаднали се връзки на мои познати.

И да, наистина - всичко живо се е втурнало да кръшка. Не знам защо.

# 4
  • Мнения: X
Преди време бях пуснала тема "За ревнивите мисли"...И на мен ми минаваха такива през ума...И то не защото имах повод,а точно ,че много хора около нас си изневеряват...И аз не можех да приема,че моят мъж е различен,че ме обича...Все си мисля,че щом почти всички го правят,и той ще е в кюпа...Ама си е все същият мил човек,когото познавам отначалото ,та досега...
Не знам кое предизвиква твоите съмнения,но ако са само съмнения без някакви конкретни причини,по-добре забрави.А ако го познаваш достатъчно добре,ще разбереш,повярвай ми.Няма как да ти изневерява и да ти играе театро месеци наред,в един момент ще му писне или ще забрави,че е артист...

# 5
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 220
Не знам какви са признаците, аз бях сляпа, винаги съм се кълняла в съпруга си, твърдях, че дори да го видя никога няма да повярвам......
Е, вече не е така.....
Признаци сега като се връщам назад е имало - телефони си купи и от 3-те оператора, за да говори без пари с всичките си приятели, излизаше всяка вечер да се види с някой приятел, дори до съседен град ходеше да се види с приятели...... Е, да не съм вярвала.....
Но не знам дали е необходимо да се притесняваш и измъчваш, ако няма нищо. Но щом се е стигнало до питане във форума сигурно имаш някаква основателна причина!
Дано се окажат безпочвени притесненията ти!

# 6
  • Мнения: 265
Първият и най съществен признак е суетността . Колкото и суетен да е един мъж , започне ли по често да се задържа в банята от обичаиното време , бръсне , парафюмира , чуди се какво да облече   и т. н. със сигурност има нещо . По принцип  знаете ,че повечето мъже не държат особенно на това , но започнат ли да го правят значи искат да впечатлят някоя друга .За всичко останало има логическо обяснение - работа , не са я свършили през деня , трябва да доуточнят някои неща и т.н . командировките също не са по негово желание -налагат се  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 423
Може да си се праскат през работно време
и ти така и нищо да не разбереш. Така че не
се завирай там, където хич не ти е работата.

# 8
  • Мнения: 265
Разбира се ,че може да си се "праскат" по всяко време - говорим за признаци , промяна .......

# 9
  • Мнения: 1 340
Може да си се праскат през работно време
и ти така и нищо да не разбереш. Така че не
се завирай там, където хич не ти е работата.
Peace

Не че и ако на мен ми влезе мухата няма да почна да се чудя, но въпроса е заслужава ли си?!
Може човека наистина да си е паднал по някоя колежка... ей така за разнообразие.

Ако мен питаш,то за да се стигне до изневяра,вероятно има нещо в отношенията ви,което е допринесло за това...За да тръгне някой да хойка,то значи има причина Peace
Това изобщо не е вярно - повечето хора .... се заглеждат и им се приисква нещо "чуждо" ей така без причина и въобще не значи че имат проблем във връзката си.

Признаци винаги можеш да намериш, можеш да спретнеш и скандалче, но какво печелиш от това??? Какъв е смисъла да се измъчваш с подобен род мисли?

# 10
  • Мнения: 231
Добре де да речем,че той е шапшал и се е увлякъл, ти Що си мислиш че тя непременно ще му пусне Wink

# 11
Признаци винаги можеш да намериш, можеш да спретнеш и скандалче, но какво печелиш от това??? Какъв е смисъла да се измъчваш с подобен род мисли?


Ами смисъла е да се вземат мерки , въобще не си помислям за скандал , а за  др. неща  като  например да излизаме по- често заедно без детето , да правя неща които той харесва  ит.н   , защото ако  човек е спокоен че другия  е доволен    се отпуска  Embarassed и не е толкова  стремящ се да  угоди  за всичко на партньора си .

# 12
  • Мнения: 231
Ако си по-настоятелна и наблюдателна ще разбереш какво става.Въпроса не е дали с тази колежка има нещо общо,а дали по-принцип му шарят очите навън,ако това е така незнам какво е решението,аз по принцип съм доста крайна и не допускам такива ситуации,или пък да стоя и да се измъчвам какво да направя- правя го сам да си говори и тогава го изслушвам Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 580
Момичета ,рязка промяна в отношението му ,може ли да се счита за признак на гузна съвест .Ситуацията е такава,че до преди 3 седмици ,той вечно беше зает,нямаше време единствено за мен,за всички други намираше ,прибра се на няколко пъти в родния си град (без причина) . Сега е по-мил от всякога,правим ,каквото аз искам и когато аз искам.Честно казано си мисля ,че не е нормална една такава внезапна промяна  Thinking
ПС извинете за дългия пост  bouquet

# 14
  • Мнения: 103
Променят си навиците.
А сега личните ми наблюдения-
 Дремеше с часове в тоалетната естествено с телефона в ръка. Обяснението- имал проблеми със стомаха.           
 Започна да ми разказва за някаква девойка, негова позната, която имала проблеми, и била нещастна и самотна и дрън дрън .....
 Звука на мобилния е изключен.
 Обикаля из апартамента по цяла нощ, естествено отново с телефон в ръка.
 Излизане по сред нощите на интернет защото нашия компютър не кара еди коя си игра / забежката беше виртуална /
 Изби го на поезия.
 Командировките не ги слагам, те са ясни.
Абе изобщо ходеше като ударен с мокър парцал.         

# 15
  • Мнения: 600
прихващане на гъбички, примерно, е признак. но това за секс без презерватив. за секс с презерватив не мога да кажа newsm78

# 16
  • Мнения: 139
"Не търси под вола теле", че "Който търси - намира".
Никога не бих губила време да мисля дали Той прави еди какво си - за това време на моята улица чуждо слънце може да изгрее.
Животът е прекрасен и не продължава вечно - обичай си семейството, обичай себе си, не се тормози с глупости.

# 17
  • Мнения: 750
Ееее, спрете се с тези изневери де. Не разбирам какво толкова се вманиачавате. Като ходи по чуждо, ходи и ти - съвсем простичко е.

# 18
  • Мнения: 418
Момичета ,рязка промяна в отношението му ,може ли да се счита за признак на гузна съвест .Ситуацията е такава,че до преди 3 седмици ,той вечно беше зает,нямаше време единствено за мен,за всички други намираше ,прибра се на няколко пъти в родния си град (без причина) . Сега е по-мил от всякога,правим ,каквото аз искам и когато аз искам.Честно казано си мисля ,че не е нормална една такава внезапна промяна  Thinking
ПС извинете за дългия пост  bouquet
Определено има нещо съмнително,защото познавам мъже които от гузна съвест стават изключително мазни с жените си.А има и такива,които са толкова добри артисти,че никога не би разбрала дали изневеряват.

# 19
  • Мнения: 580
Определено има нещо съмнително,защото познавам мъже които от гузна съвест стават изключително мазни с жените си.А има и такива,които са толкова добри артисти,че никога не би разбрала дали изневеряват.
[/quote]

Tricky ,  bouquet Благодаря за отговара ти .

# 20
  • Мнения: 604
Наистина е много индивидуално държанието на човек който изневерява·
Един от признаците би бил разсеяност липса на апетит честа смяна на бельо·
Просто си отваряй очите на 6 и не се обвинявай за нищо·(долових нотка на
самообвинение в един от постовете ти)Успех и дано да грешиш в предположенията си Hug·

# 21
  • Мнения: 418
Определено има нещо съмнително,защото познавам мъже които от гузна съвест стават изключително мазни с жените си.А има и такива,които са толкова добри артисти,че никога не би разбрала дали изневеряват.

Tricky ,  bouquet Благодаря за отговара ти .
[/quote]
denik,дано твоя случай не е такъв.

# 22
  • Мнения: 604
П.П. Извинявам се че си забравих запетайките в джоба Mr. Green·

# 23
  • Мнения: 294
Я да не се дебнем, че ще вземем да се хванем...

# 24
  • Мнения: 473
Според мен няма универсални признаци за изневяра. Както всички хора са различни, така и са различни начините, по които успяват или не да прикрият изневярата си. Някои стават прекалено мили към жена си, поради гузна съвест, други охладняват и гледат в една точка, отбягват разговори и стават изнервени. Не се измъчвай с такива мисли, дори и да ти изневерява нищо не можеш да направиш за да го спреш. Пък и не си заслужава заради една изневяра да си разваляме семействата.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Не говоря за серизни нещо , като грубости , побой , прибиране  в малките часове на ноща и др. подобни, имам  в предвид първоначални признаци като по- често споменаване на въпросната колежка  в разговорите , организиране на няколко поредни фирмени събирания и др. тем подобни .................., които вие подскажетеnewsm12 newsm12

Напротив, поведението им се променя към по-добро - не знам от гузна съвест ли...
Сексът в къщи може да намалее или съвсем да изчезне - това е един от признаците.

Прекаленото споменаване на колежката не е критерий  Naughty
Аз всяка вечер разказвам разни истории на мъжа ми за един колега - голям шемет, който ме забавлява и разтоварва и е нескончаем извор на щуротии, но не му изневерявам с него. Просто сме приятелчета.

# 26
  • Мнения: 1 726
Цитат
Дремеше с часове в тоалетната естествено с телефона в ръка. Обяснението- имал проблеми със стомаха.           
 Започна да ми разказва за някаква девойка, негова позната, която имала проблеми, и била нещастна и самотна и дрън дрън .....
 Звука на мобилния е изключен.
 Обикаля из апартамента по цяла нощ, естествено отново с телефон в ръка.
 Излизане по сред нощите на интернет защото нашия компютър не кара еди коя си игра / забежката беше виртуална /
 Изби го на поезия.
 Командировките не ги слагам, те са ясни.
Абе изобщо ходеше като ударен с мокър парцал.         
Joy
Аз мога да добавя:
  неочаквано подарява много скъп подарък (поради гузна съвест явно)
  държи секса да е на тъмно или поне да съм с гръб към него
  втренчва се в телевизора с часове и дори не забелязва, че съм сменила канала
  тръгва за 5 дена в командировка , а си взема 8-9 фланелки



 

# 27
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 220
Сега като чета и откривам доста признаци, които дори съзнанието ми е отбелязвало. Но знаете ли какво е да вярвяш безезервно.... След като разбрах си спомних, че съм ги видяла прегърнати..... Че съм регистрирала промените в поведението. Можех точно да кажа любимото й бельо.
Но всичко се преживявя, защото това, което не ни убива ни пражи по-силни, звучи като клише, но е истина. Просто искам да буда слаба и някой да ме защитава.
Но не отношението му към нея (вече приключили) ме наранява, а липсата на подобно отношение към мен. Ще се боря. Поне още известно време, но като се изморя......
Съйалявам, че е малко извън темата.

# 28
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
Ееее, спрете се с тези изневери де. Не разбирам какво толкова се вманиачавате. Като ходи по чуждо, ходи и ти - съвсем простичко е.

Брееей, че простичко било  newsm78
Ще ти повярвам само, ако го казваш от личен опит.
Иначе си е просто едно дрън-дрън  Mr. Green

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Всичките тези признаци ги притежавам  Shocked С тази разлика, че все още не съм изневерявала.
Не виждам какъв е проблема да говоря по тел без да ме гледат в устата. Често си изключвам и звука на тел - или само на вибрация или на примигване, полуавам смс-си много често през деня. Обичма да излизам сама, понякога съм крайно любвеобилна, друг път мълчалива и раздразнителна  Thinking
Или аз не съм в ред или вашите признаци са ....де да знам и аз какви.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 63
Всички изброени признаци важат в разни ситуации.Аз лично съм ги забелязвала и в никакъв случай не си затварям очите за тях.Като събера достатъчно материал,му казвам в прав текст,че прекалява.Давам да се разбере,че знам,без да уточнявам подробности.Точно тогава му се зачервяват ушите Embarassed.Не се сърдя,не вдигам скандал,държа се снизходително,като с глупаво постъпило дете.Случвало ми се е само веднъж - мисля,че имаше ефект.Все пак - големи хора сме - да ставаме за смях hahaha

# 31
  • Мнения: 535
Не прочетох всички мнения, но си мисля, че трябва да говориш направо с него. Аз предпочитам директно да попитам ако има проблем, отколкото да се терзая. Освен това мъжете са си мъже- падат си по жени и ако някоя по- готина им обърне внимание, може и да не се замислят за това, което правят. Мъжът ми си падаше близо четири години по наша колежка от университета, и още си пада де, и не е било проблем да си говорим за нея, дори и по време на секс. Възбужда го, харесва я... не виждам проблем да сподели това. Не непременно трябва да се стига до секс с нея, важното е да си имате доверие. И за разлика от другите... ако има изневеря в нашата връзка, то тя непременно ще излезе наяве, защото ние нямаме тайни. Така се случи веднъж, че негов приятел ме сваляше и дори се опита да ме натиска, не можех да скрия нещо подобно от него и направо му го сервирах още щом се прибрах. Не ме е бил, нито ми се е карал, само седнахме и си поговорихме за това, което е станало. И толкова. Мисля, че няма нищо по- хубаво от откровеността в една връзка.  Sunglasses

# 32
  • Мнения: 280
Не знам дали честото говорене за колежката  е признак,но моментът ,в който това говорене спре,определено трябва да се отбележи.

Мдаааа....Доверието е толкова нужно в една връзка.А как трудно се гради отново...

# 33
Да,откровеността в една връзка е хубаво нещо.И аз бях откровенна и уж си споделяхме вси4ко,бяхме като приятели поне аз така си мислих.Докато един ден и него го удари хормона LaughingИмах даже и доказателства за изневяра.Но мъжете са мноооого страхливи и жалки.Затова не се тормози и не рови,за6тото колкото пове4е рови6 пове4е мири6е GrinningА относно признаците разли4но е ,но  внимаваи в отношението му към теб,ако му е за пръв път 6те го разбере6.Успех и дано притесненията ти да са безпо4вени Hug

# 34
  • Мнения: 2 175
Просто се усеща..
Никога не съм имала съмнения за това..

# 35
  • Мнения: 432
От една страна може би не трябва да се тормозиш - ако има нещо, надали ще си сигурна в това само от признаците.  За теб наистина е гадно това, че съмненията "не ти оставят мира". Не виждам смисъл да говориш с него.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 097
Само да отбележа, че не винаги се усеща, явно.
Имах един шеф, с когото се сближихме - паснахме си и той споделяше доста неща с мен. Та той ми е разказвал за похожденията си и май те не бяха тайна за никого около нето, освен за жена му. Бях удивена тогава - хлътваше непрекъснато по различни жени и така се отплесваше и ставаше толкова разсеян, че и за слепия беше ясно какво му е...Само жена му нищо не разбра за изневерите му. А иначе казваше, че много я обича и че това не се отразява на чувствата му към нея.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 438
Само да отбележа, че не винаги се усеща, явно.
Имах един шеф, с когото се сближихме - паснахме си и той споделяше доста неща с мен. Та той ми е разказвал за похожденията си и май те не бяха тайна за никого около нето, освен за жена му. Бях удивена тогава - хлътваше непрекъснато по различни жени и така се отплесваше и ставаше толкова разсеян, че и за слепия беше ясно какво му е...Само жена му нищо не разбра за изневерите му. А иначе казваше, че много я обича и че това не се отразява на чувствата му към нея.
аз имам една такава позната, дето всички се чудят как не разбира, горката..... а тя си знае, просто й е удобно да се прави на незнаеща - така не й се налага да реагира по някакъв начин и да си разваля семейството... ама разни хора, разни идеали....

Иначе със сигурност знам два признака - промяна на отношението към външния вид - нови дрехи или изведнъж тръгва на фитнес, или започва да ходи на маникюр, или на солариум, или на козметик....
и другата - мирише различно! Понякога на жена,или на прекалено чисто от опитите да премахне миризмата на другата, или на нов мъжки парфюм  Naughty

Гадно е, ако мъжът се влюби, тогава си личи жестоко. Ако се е случило веднъж нещо случайно.... де да знам, тогава като че ли не е толкова важно...

# 38
  • София
  • Мнения: 5 260
Малеее мамчета... четейки постовете на повечето от вас почвам да се съмнявам в себе си... Толкова много признаци на изневяра, а всъщност няма такава. МъжО по същия начин..

Моя съвет е:
- Всеки мъж е различен, това че един като изневерява подарява подаръци, не значи че и твоя ще го прави..
- И както се казва в онази стара поговорка - Който търси намира!  Twisted Evil

# 39
Отслабна, и вечно GSM-a с него, дори в тоалетната с изключен звук на SMS-те. Един чут разговор по телефона с въпросната хубавица. Тонът беше този за който аз молех и мечтаех-пълен с чуствата, които аз търся. Това  е преразказ на много скорошна реалната ситуация. Няма такъв филм като не му обръщай внимание и не се ври там където не ти е работата. Никой няма право да лъже никого. И мен трябваше да ме светне за да си търся и аз щастието някъде, а не да се измъчвам половин година в разяждащи съмнения. Да се съмняваш и подозираш е по-гадно отколкото да рабереш истината. Олекна ми накрая.
Но всичко се преживявя, защото това, което не ни убива ни пражи по-силни, звучи като клише, но е истина. Просто искам да буда слаба и някой да ме защитава.
Но не отношението му към нея (вече приключили) ме наранява, а липсата на подобно отношение към мен. Ще се боря. Поне още известно време, но като се изморя......
Peace Абсолютно съм съгласна, Боби!!!

# 40
ревността гледа с далекоглед, който прави джуджетата великани и подозренията истини

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 576
ревността гледа с далекоглед, който прави джуджетата великани и подозренията истини

Верно е. досега не съм имала съмнения в мъжа си, но откакто я има тази тема и я чета, търся под вола теле, и вече си въобразих, че ми изневерява. newsm78

# 42
Аз ще си позволя да отида малко понавърти в материята! Няма да пиша за признаците на изневярата, доста добре сте ги изброили до тук. Искам само да ви попитам, как можете да продължите да живеете с този мъж, аз даже след толкова окуражителни постове, не можах да разбера точно, на всички вас мъжете са ви изневерявали и вие сте разбирали, но това не е важно за вас, правите се, че не сте разбрали, прощавате, за да си запазите семейството??? Или не сте го преживели това, но така си мислите, че бихте реагирали, т.е. успокоявате другите? Аз се изнесох от мъжа ми, без да имам дори доказателство, че има друга, то се усещаше. Не е имало вечер да не се прибере и даже за разлика от преди, като пътуваше някъде, дори и до Варна и Бургас да е имал в един ден работа, се прибираше посред нощ. Това е пак признак, но не доказателство, гузен е бил. Факт беше обаче, че той беше само тялом в къщи. Не говорехме, много рядко правихме секс, все бременността, раждането му бяха на устата, абе, бяхме на две различни планети, питах го хиляди пъти, предупреждавах го, че няма да го търпя ако не се промени, взимам си детето и се махам. Ти луда ли си, толкова работа и проблеми си имам, ти за любовница ми говориш, минало ми е времето да се занимавам с глупости. Добре, щом казваш. Три месеца след като се разделихме разбрах, че има връзка с девойка на около17-18-20год. Незнам точно, всеки различно ми говори, но много била послушна, за разлика от мен, аз шапка не съм му сваляла никога, викам и крещя и хич не ми пука. И че тази връзка е от шест месеца преди аз да си тръгна. Сега само ходи и се жалва на наще, да се прибираме, семейството, детето, колко съжалявал! Никога нямало да е щастлив без нас. Как не, много ясно, че съжаляваш! Какво може да ти даде тази малолетна пикла, дали пък с нея нещо си говори, кой знае какви общи теми имат! Да се оправя, той си го е избрал. И аз си искам семейството, страшно ми е мъчно, десет години съм била с него, но не мога да бъда с него повече, той ще отиде утре на фитнес, на работа, а за мен все ще си го слага някъде с някоя, как да живея така, да не ми пука, да се правя, че не виждам??? Как го правят това жените, как лягат до мъжа си вечер, като той мисли за друга, а тя знае за това... Имам познати, с приятели с жени и деца, и сума ти случай, в които мъжът отива и казва не съпругата си, че иска да се изнесе, обича друга, не иска вече да са заедно, а тя започва едни сцени, ревове, ми детето, аз, семейството, моля те, остани, една беше казала, ми ти си ходи и при нея, няма проблеми, ама моляте да си живееш при мен #2gunfire  #Crazy Нямаш ли достойнство бе жена!!!! Луда ли си, каква си! Или аз не съм добре?

# 43
  • София
  • Мнения: 3 390
Да прави неща, които принципно никога не ги е одобрявал-танците, прекаленото слагане на парфюм, бръснене, предпочитания към съвсем различен тип музика...
И какво като се е увлякъл...по-естествено нещо за един нормален мъж /дори и жена/ няма!Не е казано, че ще стигне до нещо по-сериозно!
totelly,що пък да е пикла момичето? Thinking

# 44
  • Мнения: 750
Еми за изневяра ще са като света е луднал и всичко е тръгнало по чуждо! Преди и идея си нямах за какво става на въпрос , но от известно време за толкова любовни истории на семейни хора разбрах , че и мен ме налегнаха съмнения  Thinking А пък и колкото и да не ни се вярва ,за съжаление ТОВА Е  ИСТИНСКИЯ ЖИВОТ.
Света е луднал...а ти що полудяваш! Mr. Green
Даже и да ти изневерява....сигурна ли си,че искаш да знаеш!
Не си ври носа там дет не му е мястото.
Затрваряй си очите за някой неща и живота ще е по розов.
Ако те обичка и те уважава и у дома всичко е на шест к'во търсиш под вола теле!

tottely-много гняв има в теб бе жена.Кротни се малко.Успокой страстите.
  Ти ако се разделяш с всеки който ти изневерява значи да живееш сама цял живот. Mr. Green
  Като вземете да ми се парвите на света вода ненапита... CrazyТи к'во,за тез десет години не пожела ли друг мъж.Дори и да не си стигала да секс.Тъй и не погледан друг,не ти трепна нищо,не се позагледа по чуждо....така ли....Само на мъжа си в очите ли гледа!
Айде нема нужда... Whistling
Абе хора,нямате ли си други грижи,че все в личният живот на половинките се тикате.
И те са хора.И те искат друго да хапнат различно от боб!Оставяте ги да си изживеят тръпката и ако не залитнат дотолкова,че да си загубят ума и да заеб*т семейството си....трайте си.Какво мислите,другият пък ще дойде и ще ви гледа в очите.Сляп ще е за едрогърдите мацки и само вас ще обича цял живот! Crazy
Има ли други моногамни освен мен на тази земя....Ще отговоря,няма! Joy

# 45
  • Мнения: 192
Мили дами, винаги когато съм изневерявал на жена си съм се старал да не се появи никой от признаците описани по горе Simple Smile именно за да не предизвиквам излишни съмнения.

# 46
  • Мнения: 2 556
Ако някога сгафя (откъде ли ще намеря време, но да речем се случи), ще се постарая никога да не бъда разкрита. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 483
ревността гледа с далекоглед, който прави джуджетата великани и подозренията истини

Много ми хареса това  Peace За съжаление съм го изпитвала на мой гръб. Когато си наумя да търся признаци за изневяра, започвам да си внушавам разни неща и да си вярвам. Много е гадно, защото така може да пострада една хубава връзка за едното нищо.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 390
Еми за изневяра ще са като света е луднал и всичко е тръгнало по чуждо! Преди и идея си нямах за какво става на въпрос , но от известно време за толкова любовни истории на семейни хора разбрах , че и мен ме налегнаха съмнения  Thinking А пък и колкото и да не ни се вярва ,за съжаление ТОВА Е  ИСТИНСКИЯ ЖИВОТ.
Света е луднал...а ти що полудяваш! Mr. Green
Даже и да ти изневерява....сигурна ли си,че искаш да знаеш!
Не си ври носа там дет не му е мястото.
Затрваряй си очите за някой неща и живота ще е по розов.
Ако те обичка и те уважава и у дома всичко е на шест к'во търсиш под вола теле!

tottely-много гняв има в теб бе жена.Кротни се малко.Успокой страстите.
  Ти ако се разделяш с всеки който ти изневерява значи да живееш сама цял живот. Mr. Green
  Като вземете да ми се парвите на света вода ненапита... CrazyТи к'во,за тез десет години не пожела ли друг мъж.Дори и да не си стигала да секс.Тъй и не погледан друг,не ти трепна нищо,не се позагледа по чуждо....така ли....Само на мъжа си в очите ли гледа!
Айде нема нужда... Whistling
Абе хора,нямате ли си други грижи,че все в личният живот на половинките се тикате.
И те са хора.И те искат друго да хапнат различно от боб!Оставяте ги да си изживеят тръпката и ако не залитнат дотолкова,че да си загубят ума и да заеб*т семейството си....трайте си.Какво мислите,другият пък ще дойде и ще ви гледа в очите.Сляп ще е за едрогърдите мацки и само вас ще обича цял живот! Crazy
Има ли други моногамни освен мен на тази земя....Ще отговоря,няма! Joy
Доста точно казано! Peace
Колкото и гадно и крайно да звучи, това е истината!

# 49
  • Мнения: 473
Totelly, не си мисли, че съществува мъж, който да ти е верен цял живот и да не изневерява. До голяма степен изневярата зависи от това как се чувства мъжа в семейството, но не винаги това е определящо. Има мъже, които живеят с прекрасни съпруги, в идеални отношения, без проблеми, но просто за да се докажат, че още стават залитат нанякъде. Лошо е когато съпругата усеща и разбира за изневярата на мъжа й, защото се чувства несигурна, предадена, унижена, смачкана. Ти смяташ ли, че за вашите лоши отношения нямаш вина и то доста голяма? С викане и с крещене до никъде няма да стигнеш, на мъжа душата се вади с памук. Колкото повече мачкаш и обиждаш мъжа ти, толкова ще му се иска някоя друга да го признае и да го оцени. Така че не си много права като се чудиш как така жените преглъщат изневярата на мъжете си? Защото от разводите най-много страдат децата, страдат безутешно, въпреки че много често ние не можем да видим това.

# 50
  • Мнения: 483
А замисляли ли сте се , че понякога причините за изневяра може да са и във вас. Ето Totelly, казва, че постоянно вика и крещи на мъжа си. Ами много ясно, че човека ще се загледа по чуждо. А има и жени, които след брака не се грижат за външния си вид, и тук е естествено, мъжът да се загледа по друга.
Друг е въпросът , че в голяма част от случаите жената е перфектна вкъщи, красива и поддържана и пак й изневеряват. Аз съм свидетел на не един такива случаи. Но това е животът. Мъжът е ловец и за съжаление моногамността не му е в кръвта. Дори и заради самото доказване, че още стават, както казва Tristan77, го правят.
Джейн много добре го е казала, напълно подкрепям  Peace

# 51
  • Мнения: 1 731
Съгласна съм с ДЖЕЙН.
Ако търсим под вола теле,току виж сме го открили ама на кого какво ще докажем.Всеки си е свободен ,има си глава на раменете да мисли ,така че аз нямам намерение да следя ,да мисля,да търся някакви признаци за изневяра.Ако е решил да го прави ,негова си работа.Хич нямам намерение да си тровя живота и със съмнения от тоя сорт.Малко са ми другите грижи ами и това да мисля. Crossing Arms

# 52
Ами какво да ви кажа, първо, в никакъв случай по цяла вечер не викам и крещя! Имах предвид това, че когато една жена на днешно време намери прекрасно изглеждащ мъж, с пари и положение, който да й купи кола и да я води по почивки, тя в повечето случай слуша много, както е в нашия. Не ми се навлизаше в подробности. Аз съм с моя мъж то времената, когато нямаше два лева в джоба и ме чакаше да се прибера от работа, за да го изведа, него и един негов приятел. Затова не мълча и не ми е хубаво като ме правят на маймуна. Минаха сумати години, в които съм го чакала по цели нощи да се прибере, рев, нерви, мъка, предполагам и не малко изневери, но не съм разбрала, винаги съм си го мислила, разбира се, познавайки приятелите му. Толкова много сме се обичали, така се е държал с мен, че винаги съм прощавала всички сбирки и прибирането когато аз тръгвам за работа или след това! Все съм си мислила, че ще се наживее, но то явно е до човек. Аз имам нужда от семейство, от спокойствие и атмосфера, от приятел в къщи, а той дава всичко от себе си в работата и бог знае още къде, но в къщи само реанимира! И когато няма доверие, повярвайте ми, няма спокоен живот, не става. Имала съм приятели преди него, разбирам, че когато всичко ти е наред, няма нужда да ровиш, съгласна съм. Е, не можах да се науча да не обръщам внимание. Последните да кажем около три години, се съобразяваше, промени се много, нямаше го стария разюздан живот, но аз вече бях толкова измъчена и смазана, нямах силици. В никакъв случай не си мислете, че съм била някой вампир дето да не ти се прибира при него, абсолютно не е така. Всичко възможно съм направила, аз имам за пример моето невероятно семейство, но той не е имал такова, за съжаление. И когато двамата имат различна представа в главата си, очевидно е, че не могат да се променят, какво става с любовта във времето, ами изчезва. Или по-точно, има я, но разбираш, че обичаш друг човек, една представа, мечта, онова, което сте искали да ви се случи преди години, но то сега е съвсем съвсем различно. Дано ме разбирате

# 53
  • Мнения: 483
Totelly, разбирам те напълно.
Аз смятам, че простима евентуално е само изневяра за една нощ ,която няма никакво значение за мъжа и отношението му към семейството. Била е проява на моментна слабост, но мъжа продължава да обича жена си, да я уважава и да се грижи за нея и семейството. Хора сме все пак и на всеки може да се случи, включително и на нас жените, но едва ли някой тук ще си признае 
Но когато става дума за връзка, а не просто за една нощ, тогава вече има проблем. И за мен именно това е непростимо и боли много повече. В такъв случай да се даде втори шанс не е толкова лесно.

# 54
  • Мнения: 473
Totelly, извинявай ако по някакъв начин съм те засегнала с коментара ми, аз по принцип смятам че кавгите не водят до хубав резултат, ясно е че не можем да разберем на 100 % това, което си изживяла и преглътнала. Наистина, това за което пишеш трудно се прощава. Принципно смятам, че няма смисъл да се ровим и да търсим поводи и причини за ревност, но ако мъжа ми не се прибира като твоя, това е друго нещо. Такова поведение вече е липса на  уважение към жената и семейството.

# 55
  • Мнения: 17 546
рали..., абсолютно трябва да си уверена, че може и да са налице всичките признаци, изброени от всички писали тук, но може да няма и нито един такъв. Така, че откриването на "признаци" не е повод да си мислиш, че изневярата е факт, както и това, че няма никакви признаци да те успокоява. Всичко на този свят е възможно! Важи за всеки, дори и този който изглежда хрисим и смирен, и напълно отдаден на семейството си. Повярвай ми и в най- невероятните откъм изневяра хора може да се крие изненада. И хора, за които си мислиш, че са разпасали каиша, може да са напълно невинни (за сега).

# 56
  • Мнения: 2 448
А замисляли ли сте се , че понякога причините за изневяра може да са и във вас. Ето Totelly, казва, че постоянно вика и крещи на мъжа си. Ами много ясно, че човека ще се загледа по чуждо. А има и жени, които след брака не се грижат за външния си вид, и тук е естествено, мъжът да се загледа по друга.

Това важи и аз двата пола, мъжа може да е ловец, но жената иска винаги да се чувства като такава. Тъй, че ако започнат да я третират като нещо друго ...........  Wink

# 57
  • Мнения: 118
Няма признаци.
Ако има такива ,не е изневяра ,а влюбване и нещата не са толкова елементарни.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 11:14 от Пътуващ

# 58
  • Мнения: 13
Няма признаци.
Ако има такива ,не е изневяра а влюбване и нещата не са толкова елементарни.


 newsm10
Напълно съгласна. Има ли признаци нещата вече са отишли съвсем на зле и мъжа/жената не изпитва нужда да се крие. Тоест няма желание да запази връзката си.

# 59
Здравейте!Чета,чета и ще полудея направо,защото съм с моя съпруг от 17г.,той ми е първият и аз на него-първата и се кълняхме във вечна вярност,но сега...Той е много ревнив или поне беше-все ми повтаряше ,че с моята усмивка и чар рано или късно ще прегреша,все ми приписваше мисли и дела,за които не бях и помисляла,все ми повтаряше как ме обожава и никога няма да ми изневери,но и няма да ми прости изневяра.Е,всичко това в подходящия момент,с подходящия човек доведе до връзка-страстна и трудна,която от 3 години се опитвам да прекратя само заради съпруга си-толкова виновна и гузна съм,че прогнозите му се сбъднаха ,а толкова нещастна бих била без другия-той ми е като сродна душа и телом,и духом,но и той е семеен,така че за развод изобщо не става дума.Живея на принципа,че всичко се връща и понеже съм гузна,макар съпругът ми въобще не ме подозира в момента,започнах да мисля,че рано или късно и той ще кръшне,което за мене би било голямо облекчение,защото ще докаже,че никой не е светец и никога не бива да се заричаме.За свое оправдание ще кажа само,че напълно се обезличих и се превърнах в жената,която той би искал,което с години натрупваше напрежение и негодувание у мене-с две думи неговото отношение ме тласна към другия-по принцип съм абсолютно моногамна,но от страх да не ме зареже и от ниско по онова време самочуствие преглътнах себе си и станах друг човек.Аз съм лъв,той телец-според всички астролози невъзможна комбинация,но вече имаме 2 прекрасни деца и рутина,която устройва и двама ни...Другият е стрелец и сме като едно цяло,но въпреки че сме заедно безкрайно рядко за безкрайно кратко,невидима нишка ни свързва и не ни разделя въпреки трудностите.Та така...предисловието беше за да споделя накрая,че от известно време съпругът ми много се промени,повечето признаци ,изброени по-горе са налице,но просто няма как да го хвана-той е мнооого умен,а и работата му позволява свободно да кръшка,ако пожелае-таксим.шофьор.Правим секс ,даже много често,много е мил ,не ми повтаря ,че мрънкам,не ми звъни като преди постоянно по телефона,не ме дебне,повтаря ми че много ме обича и че съм единствена,но аз,с шестото си чуство усещам нещо и вчера го попитах така между другото как устоява на неприличните предложения на клиентки,за които той сам ми разказва ,на което отвърна,че може и да не устои,ако аз престана да му обръщам внимание-това беше нов отговор-обичайният до скоро беше-аз винаги отклонявам,защото имам теб и т.н.Просто съм почти сигурна,че има нещо,но той е неуловим и това ме побърква-аз не искам да го нараня с моята връзка,която от страх пред Бога сигурно ще срина накрая,но ако той ,въпреки високопарните си думи ми изневери -ще съм съкрушена,защото през всички години ми втълпяваше,че аз съм лошата,аз съм грешната и такава и станах...да не говорим ,че в секса свършва ужасно бързо иаз си оставам недо...,докато с другия и един път  на няколко месеца да го направим ми държи до следващата ни среща-не че това е оправдание,но не е и маловажно...
Е,момичета,това е моята история-не съм я споделяля никъде,но ще ви бъда признателна за мненията-поне ще ме ориентират в пространството-да прекратя ли извънбрачната си връзка от чуство на дълг и вина или да живея на мига???

# 60
  • Мнения: 280
Да бе, и ако ние тук ти кажем да прекратиш тази връзка,ти пък ще вземеш да го сториш сигурно.

На 29 години съм и съм омъжена само от 4.И преди ,и сега не съм се заблуждавала,че до края на дните ни няма да има друг мъж,или друга жена в живота ни.Въпросът е по какъв начин ще ги пуснем и какво ще им позволим.Не ми се струват хич на място приказките,които цитираш от твоя съпруг.И да,много боли след такива приказки."Аз докато те обичам,друга няма да погледна." И,ако това се случи,какво да си помислиш?

Друга ми е идеята на мен-щом с Другия сте едно цяло и това е Любов,какво като имате семейства.Ако една любов е Любов,тя трябва да събаря стени и светове,да нямат значение нито деца,нито съпрузи,нито родители.И щом това не се случва,дали е Любов?И ако не е ,какво е тогава и защо съществува?

Усещам от думите ти огромна нужда съпругът ти наистина да си има някаква тръпка.Това ще те оневини или поне ще смегчи вината ти пред самата теб,нали?

# 61
Фрее, разбирам те напълно и аз имах извънбрачна връзка с човек, който много ми допадаше....Прекрчтих я, беше много трудно, защото от време на време се засичаме и все още нещо ме пронизва.  Честно казано още е рано да правя закл чения, но се чувствам по-спокойна, но от друга страна усещам една  голяма празнота.
В моя случай също не можеше да става дума за раздяла, заради децата, така че исках да го освободя и той да си намери щастието и истинско семейство.
Не знам какво да те посъветвам - един път се живее.....

# 62
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
фрее : не се знае да ли той не те е усетил ....

# 63
  • Мнения: 2 448
да прекратя ли извънбрачната си връзка от чуство на дълг и вина или да живея на мига???

Никой не може да живее цял живот от чувство за дълг, това трябва да ти е ясно. Щастлива или виновна, ти трябва да     

намериш баланса за себе си.

# 64
Да,Злати,напълно си права-искам съпругът ми да сгафи най-вече за да му натрия после носа,че  не е ангел,за какъвто се има понеже не пие ,не пуши и по жени не ходи и по неговите думи е мъж с достойнство и не се занимава с глупости ,а на проститутка не би отишъл,защото не е луд да даде толкова пари за една минута кеф ...
А другия се появи в живота ми още преди 13 години,но тогава го отблъснах заради съпруга си-тогава бяхме гаджета и аз бях бетон по отношение на другите мъже.Не се бяхме виждали и се срещнахме наистина случайно,а може би не ,в много труден за мене момент-мъжът ми ме пращаше  на работа с 1лев джобни и не ми даваше други,ако не съм ги похарчила-в това отношение имаме проблеми  и този човек ми отвори очите за това как сама съм се отказала от личната си свобода в името на "любовта".
В интерес на истината в мислите си аз отдавна му бях изневерила с един колега,така че сякаш само съм чакала подходящия човек ...Не съм светицата,за която ме мисли съпругът ми и на шега отдавна съм му казала ,че кръшкам с тази разлика,че шегата стана реалност  и аз и сега не го отричам-напротив-просто направих това,което той през всичките ни първи хубави години,когато само той съществуваше за мене във вселената-той все ме обвиняваше и заричаше,че рано или късно ще сгафя и ако ме хванел или разберел-край-оставам сама и без неговата любов и подкрепа...Да не говорим колко пъти ,когато съм искала да говорим за взаимоотношенията си ,той ми е казвал ако не ми изнася да си ходя при мама,имайки предвид ,че не мога да претендирам за жилището му,понеже е дарено от родителите му.Та точно другият мъж ми отвори очите за това,че мъжът ми ме има за собственост и макар ,че никога не ми е посегнал или нагрубил ,е успял да ми вземе страха...Може би всичкото това разбиране и то от мъж ме тласна към следващата стъпка -съвършеният секс,след който разбрах какво всъщност е истински оргазъм.И оттогава вече 3 години се саморазрушавам оат вина ,но не искам да загубя човека ,който истински ме разбира,но не искам да нараня и съпруга си в случай,че е искрен и наистина ме обича толкова,както той казва,че ако ме няма ,ще остане сам до края си.Според Другия тези думи са чиста манипулация,но как да знам,как да съм сигурна.Имам тайни от съпруга си -например странични пари,за които не знае -за всеки случай-това също ме трови-по друг начин си представях брака аз,но само децата и само те ме спират да го напусна -вече знам ,че ще се справя и сама,колкото и трудно да ми бъде,но той е добър баща и не искам да разбивам живота на децата си.А и след като започнах връзката си с Другия,си позволих лукса да променя някои порядки у дома като очаквах гръм и мълнии,но  за моя изненада мъжът ми се съгласи-така че сега живея по-добре и дишам малко по-спокойно именно благодарение на Другия.Не знам ,объркана съм ,обичам и двамата по различен начин,но със сигурност страстта в брака ни вече я няма-дори сексът е механичен,поне от моя страна-не ме пали и не ми тупти нищо в стомаха-дори не искам да го целувам,докато с Другия-сигурно с него е така,защото е рядко,не знам...Сама на себе си съм най-голямата съдница,повярвайте ми,но не искам животът ми да мине в преструвки и самосъжаление...
Много се извинявам за обема на поста,но съм насъйбрала много мъка...Благодаря ви за вниманието

# 65
  • Мнения: 2 448
но не искам да нараня и съпруга си в случай,че е искрен и наистина ме обича толкова,както той казва,че ако ме няма ,ще остане сам до края си.

Това си е чиста манипулация от страна на съпруга ти. Тази песен ми е толкова до болка позната, че не ми се говори

въобще.  Tired

# 66
но не искам да нараня и съпруга си в случай,че е искрен и наистина ме обича толкова,както той казва,че ако ме няма ,ще остане сам до края си.

Това си е чиста манипулация от страна на съпруга ти. Тази песен ми е толкова до болка позната, че не ми се говори

въобще.  Tired
Peace Напълно съм съгласна с Pacific!

Free!  Hug Не се самобичувай толкова, всеки има право на щастие и ти не правиш изключение.

# 67
  • Мнения: 750
Фрее-голям филм това твоето! Crazy

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък си мисля дали всички тези неща с търсенето на признаците не е проява на несигурност, на чувство за недостатъчна значимост (да не казвам малоценност). Логиката ми е следната - ако аз съм сигурна какво представлявам, колко точно струвам, какви са ми достойнствата, какви са ми недостатъците, изобщо - ако аз толкова добре се познавам с всичките си положителни и отрицателни качества (защото няма хора само добри или само лоши) - в такъв случай изобщо няма да търся зорлен признаци. Това е все едно насила да иска човек да бъде нещастен.

# 69
  • Мнения: 280
Ахаа,съгласна съм за това със самочувствието.Ама и самочувствието и увереността си имат граници.

Фри,пази се от хора,за които си единствен стълб и смисъл.Позволявам си да ти го кажа,въпреки че явно съм с доста по-малък семеен опит от твоя.Обсебват.Права си,няма случайни неща-или по-точно вглеждаме се в "случайните" неща в конкретния момент,защото сега сме на тази вълна.Ако след няколко дни се върнеш към постовете,които сама си писала,ще ти се поизяснят нещата.Истината е винаги в нас самите.Само трябва да се отдръпнем няколко крачки встрани и да се огледаме отвън.

# 70
  • Мнения: 192
....
Free!  Hug Не се самобичувай толкова, всеки има право на щастие и ти не правиш изключение.

А дали някой ще ми отговори защо една жена да кръшка е "право на щастие", а ако го прави един мъж става най черния в очите на всички пишещи тук?

Free, според мен може спокойно да си продължш така... само внимтелно за да не разбере мъжа ти че тогава филма наистина ще е голям....

# 71
  • Мнения: 2 448

А дали някой ще ми отговори защо една жена да кръшка е "право на щастие", а ако го прави един мъж става най черния в очите на всички пишещи тук?


Черен, не става дума за това, а че в по голямата си част мъжете  и жените изневеряват по различни причини. Подчертала съм, за да не се абсолютизира.

Мъжа е ловец, търси да се себедоказва дори когато е доволен и щастлив в семейството си, а жената , когато е неудовлетворена от нещо си.

Разбира се има и изключения и от двата пола. Всеки има право да бъде щастлив, само когато има и деца е добре да е на първо място отговорен спрямо тях.

# 72
  • Мнения: 17 546
фрее : не се знае да ли той не те е усетил ....
Което е по-вероятно от това, че и той е започнал да ти изневерява...

# 73
  • Мнения: 192

А дали някой ще ми отговори защо една жена да кръшка е "право на щастие", а ако го прави един мъж става най черния в очите на всички пишещи тук?


Черен, не става дума за това, а че в по голямата си част мъжете  и жените изневеряват по различни причини. Подчертала съм, за да не се абсолютизира.

Мъжа е ловец, търси да се себедоказва дори когато е доволен и щастлив в семейството си, а жената , когато е неудовлетворена от нещо си.

Разбира се има и изключения и от двата пола. Всеки има право да бъде щастлив, само когато има и деца е добре да е на първо място отговорен спрямо тях.


Честно казано броя на жените-ловци също не е никак малък, както и на мъжете които прибягват до изневери неудовлетворени от вечно мърморене например... и за това си мисля че както мъже така и жени могат да търсят щастието си извън семейството, когато то липсва там...
А ако пусна една тема от сорта на "Снощи изневерих на жена си" считай че ще бъда изяден с парцалите Simple Smile

# 74
А ако пусна една тема от сорта на "Снощи изневерих на жена си" считай че ще бъда изяден с парцалите   

Няма  Mr. Green, ще питаме за подробности - защо, как, къде  Laughing
 

# 75
Извинявам се   free83  но ми оспамихте темата . Моля те , пусни си самостоятелна тема по твоя проблем!

# 76
  • София
  • Мнения: 5 260
Мамчета, какво стана с.. в добро и в лошо, докато смъртта ви раздели! Много ми е мъчно и се чудя дали сме само 2 тук, които наистина вярваме, че изневярата, макар и за една нощ е непростима? newsm12 Ако изневериш, значи вече не обичаш човека до себе си, защото ако го обичаш няма да искаш да го нараниш! Милички мамчета, ако хвана мъжО в такова нещо, било то и само за една вечер, толкова бързо ще излети, че няма да знае откъде му е дошло!  smile3512 Само за справка- сигурна съм, че и той ще постъпи с мен по същия начин. И двамата вярваме, че като обичаш някой, друг не ти трябва! (за справка заедно сме от 6 години, не от 2 месеца)  Crazy

# 77
  • Мнения: 10 701
И двамата вярваме, че като обичаш някой, друг не ти трябва! (за справка заедно сме от 6 години, не от 2 месеца)  Crazy
Мила, и ние мислим така, заедно сме от 15 години. Но в последната една година много ми се промениха възгледите. Разбрах за няколко мои близки двойки, някои семейства с деца, сериозни, отговорни, грижовни... Ами все някой на някого е кръшнал. Да не говорим, че с напредване на възрастта хората "узряват" и "преспи и забрави" не е основание за развод.
От форума също научих много - младите момичета, както и тези със семеен стаж под 10г. са идеалистки и мислят като теб. По-зрелите, с по-дълъг стаж имат доста по-спокойно и реалистично отношение към вероятността изневярата да се настани и в техния живот.
Ние не сме си изневерявали до сега, но не бих могла да кажа, че никога няма да  се случи. Напротив, мисля, че няма да ни подмине и се надявам тогава да проявим здрав разум и двамата.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 260
И двамата вярваме, че като обичаш някой, друг не ти трябва! (за справка заедно сме от 6 години, не от 2 месеца)  Crazy
Мила, и ние мислим така, заедно сме от 15 години. Но в последната една година много ми се промениха възгледите. Разбрах за няколко мои близки двойки, някои семейства с деца, сериозни, отговорни, грижовни... Ами все някой на някого е кръшнал. Да не говорим, че с напредване на възрастта хората "узряват" и "преспи и забрави" не е основание за развод.
От форума също научих много - младите момичета, както и тези със семеен стаж под 10г. са идеалистки и мислят като теб. По-зрелите, с по-дълъг стаж имат доста по-спокойно и реалистично отношение към вероятността изневярата да се настани и в техния живот.
Ние не сме си изневерявали до сега, но не бих могла да кажа, че никога няма да  се случи. Напротив, мисля, че няма да ни подмине и се надявам тогава да проявим здрав разум и двамата.

Искрено се надявам това никога да не ви се случи (имам предвид изневярата). А мъжО си е просто такъв- Не вярва в изневярата. А и чак пък да съм идеалистка..  newsm78 просто си имам мои принципи, което мисля, че е различно. Но човек никога не знае, прави сте. Аз само знам, че не бих простила (поне сега така си мисля, след 20 години знам ли какво ще ми роди главата.. ) Sunglasses

# 79
  • Мнения: 660
Признаците ли,ами те са очеизваждащи,иска и почва да се старае да изглежда по-добре,ей така изведнъж без да му е било приоритети така също отма да заявява,че все с нещо го дразниш и си лоша с него... Outta Joint

# 80
Много благодаря на всички,които изказаха мнение-най-много ми помогна Злати.
Извинявам се на Рали за отклоняването на нейната тема.Ще следя развитието й и понеже моето си е направо филм,може би ще пусна отделна тема,ако съвсем се задъня.Благодаря ви !

# 81
  • Мнения: 2 448

А ако пусна една тема от сорта на "Снощи изневерих на жена си" считай че ще бъда изяден с парцалите Simple Smile

А защо си мислиш, че аз ако пусна такава тема ще ми ръкопляскат?  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 575
Иии пак за изневери става дума.. Някъде в началото на темата прочетох нечие изказване, че за да се стигне до изневяра нещо м/у двамата не върви. И от тук има само два варианта: да се опитаме да разберем какво не върви и да го променим или... да не ни пука и да се врътнем и да си търсим щастието другаде. Скоро мои познати се разделиха , точно защото мъжа кръшна. И кръшна защото го задушаваха с цялото това ежедневие на ново семейство с малко дете. Наблюдавах и двамата и наистина може да се намери разлика в държанието на мъжа. Той така или иначе си работеше много и до късно, така че това не се промени и не подбуди съмнение, но започнаха да зачестяват нови покупки, лични, опити за разкрасяване.. Абе да гледаш от страни беше доста забавно, като чели почваше да цъфти.  Интересното е , че връзката му с новата мадама прекъсна, а той , като чели опиянен от новата си свобода продължи да се "развива". И сега , макар и сам , държи много на външния си вид, на това да задоволява всичките си капризи. Май понякога изневярата действа ободряващо и повдигащо самочувствието. Един вид "я, аз още съм на пазара, още ме търсят, още съм вървежен" . И изхождайки от това си мисля , че ако даваме това на мъжете си, ако не ги приемаме за даденост, банкомати и донори на сперма, изневерите ще секнат доста Simple Smile
Моя съпруг е програмист, тотално отвеяно същество, и яко реши да кръшне ще му е изписано на лицето. Така , че поне в това съм облагодетелствана- много му личат промените. За сега обаче гледам да правя така че да си даваме необходимото, щото тръгнем ли навън, връщане може би няма да има.

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
И изхождайки от това си мисля , че ако даваме това на мъжете си, ако не ги приемаме за даденост, банкомати и донори на сперма, изневерите ще секнат доста Simple Smile

Много добре казано, поздравявам те!
Аз само бих добавила и ако ги обичаме, но не по начина по който цял живот са ни учили да "обичаме" и са ни давали примери. Защото той не е нищо повече от добре прикрит егозъм и чувство за собственост.

# 84
  • Мнения: 662
Да ти кажа честно, относно признаците, много може да се говори... Аз лично, когато имам някакви съмнения, в каквото и да е, действам веднага. Вместо дни и месеци да се терзая, просто един ден организирам "следене". Всичките ми приятелки са малко шашави и веднага получавам съдействие. Засега не мога да се оплача-може много да ме заболи от резултата, но поне драмата свършва... Wink
Шантаво е като идея, доста хора ще се изсмеят, но аз лично не мога да страдам месеци наред и да се чудя...

# 85
  • Мнения: 280
Free,ако някой ден почувстваш смелост и сили да излезеш от анонимност,може да ми пишеш на лични.

Rainy,следното казвам от опит.Колкото по-принципни сме,толкова по-мащабни неща ни поднася Животът,за да ни откаже от принципите ни.

# 86
  • София
  • Мнения: 221
Еми за изневяра ще са като света е луднал и всичко е тръгнало по чуждо! Преди и идея си нямах за какво става на въпрос , но от известно време за толкова любовни истории на семейни хора разбрах , че и мен ме налегнаха съмнения  Thinking А пък и колкото и да не ни се вярва ,за съжаление ТОВА Е  ИСТИНСКИЯ ЖИВОТ.
Не знам на колко си години но с това изказване удивително напомняш майка ми , която е на 62г.

# 87
  • Мнения: 280
Не знам на кого ти напомня,но може би просто стилът ви на изказ не съвпада.Иначе какво лошо казва момичето?Кофти е,че научавайки все повече такива истории,започваме да ги приемаме като норма на поведение.Ами не са.Защото основното в една връзка е съ-доверието.А изневярата нарушава именно това.И трябват усилия,за да се върне отново балансът.

А вместо да се вгледаме какво в нас не е в хармония и съответно се отразява и върху връзката ни,ние прибягваме до най-лесното разрешение.Но дали е най-лесното???

# 88
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 220
А вместо да се вгледаме какво в нас не е в хармония и съответно се отразява и върху връзката ни,ние прибягваме до най-лесното разрешение.Но дали е най-лесното???
Най-лесното за момента (за този, който го взема), но най нараняващото за партньора.

# 89
  • Мнения: 4 754
Какви признаци бе хора?! Идея си нямате какви артисти има на тоя свят. Гледайте си живота и не се вманиачавайте.

# 90
  • Мнения: 1 568
Какви признаци бе хора?! Идея си нямате какви артисти има на тоя свят. Гледайте си живота и не се вманиачавайте.


 Peace

И какъв е смисълът! Рано или късно това все ще ни мине през главите!

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Tака като ви чета и си мисля, че повечето от вас и представа си нямат какво представлява изневярата за изневеряващия. Приели сте се за потенциални жертви и чоплите в живота на половинките си без да се замислите, че и най-малкото нещо, което намерите там ще го има не без ваше участие или по-лошо неучастие.

Признаци на изневяра ли? Такива може да има хиляди и дали, и кога ще ги откриете е без значение. Защото откриете ли ги веднъж значи вече е късно. Малко са мъжете и жените, които прибягват до изневяра заради едното разнообразие. На повечето им трябва Любов, ама истинска. И я намират!
Затова, мили момичета, вместо да си хабите енергията и времето в търсене на съществуващи или несъществуващи признаци, защо просто не я насочите към усъвършенстване на себе си и преразглеждане на цялата връзка.
Защото ревнувате? А ако ревнувате дали обичате? Смятате ли, че ревността е част от Любовта?

Ето това е... мнението на една изневеряваща.
Не само, че не ме е срам да пиша от собствения си профил, но и мога да говоря свободно за това. Защото не се срамувам и не изпитвам вина, нито от чувствата които изпитвам, нито от действията, които те пораждат.

Дали съм избрала най-лесното решение - вероятно, но никога не е било въпрос на решение. Това не се решава! Нямаш време за решения! То просто си те удря един прекрасен ден и ставаш най-щастливия човек на земята. После изживяваш целия си живот в няколкото откраднати минути заедно, и дишаш с пълни гърди, и се чувставаш ЖИВА!

Съмнявам се, че някой може да го разбере докато не го изживее, точно както се съмнявам, че някой може да разбере безумието на ревността, докато не стане обект на ревност.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Free,ако някой ден почувстваш смелост и сили да излезеш от анонимност,може да ми пишеш на лични.

Rainy,следното казвам от опит.Колкото по-принципни сме,толкова по-мащабни неща ни поднася Животът,за да ни откаже от принципите ни.

Или както аз обичам да казвам - Основният принцип е, че няма принципи. Всичко е винаги конкретно. Rolling Eyes

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Tака като ви чета и си мисля, че повечето от вас и представа си нямат какво представлява изневярата за изневеряващия. Приели сте се за потенциални жертви и чоплите в живота на половинките си без да се замислите, че и най-малкото нещо, което намерите там ще го има не без ваше участие или по-лошо неучастие.

Признаци на изневяра ли? Такива може да има хиляди и дали, и кога ще ги откриете е без значение. Защото откриете ли ги веднъж значи вече е късно. Малко са мъжете и жените, които прибягват до изневяра заради едното разнообразие. На повечето им трябва Любов, ама истинска. И я намират!
Затова, мили момичета, вместо да си хабите енергията и времето в търсене на съществуващи или несъществуващи признаци, защо просто не я насочите към усъвършенстване на себе си и преразглеждане на цялата връзка.
Защото ревнувате? А ако ревнувате дали обичате? Смятате ли, че ревността е част от Любовта?

Ето това е... мнението на една изневеряваща.
Не само, че не ме е срам да пиша от собствения си профил, но и мога да говоря свободно за това. Защото не се срамувам и не изпитвам вина, нито от чувствата които изпитвам, нито от действията, които те пораждат.

Дали съм избрала най-лесното решение - вероятно, но никога не е било въпрос на решение. Това не се решава! Нямаш време за решения! То просто си те удря един прекрасен ден и ставаш най-щастливия човек на земята. После изживяваш целия си живот в няколкото откраднати минути заедно, и дишаш с пълни гърди, и се чувставаш ЖИВА!

Съмнявам се, че някой може да го разбере докато не го изживее, точно както се съмнявам, че някой може да разбере безумието на ревността, докато не стане обект на ревност.

А това е най-точно казаното нещо, което съм чувала по темата!

# 94
  • Мнения: X
Браво, Jade. Така е.

Да, ама децата???

От личен опит говоря - молих се през цялото си детство на всички светци и светици, мама и татко да не живеят заедно. Ама те не се развеждаха. Не от проклетия, а заради мене.

П.С. Или може би все пак, от проклетия.

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
От личен опит говоря - молих се през цялото си детство на всички светци и светици, мама и татко да не живеят заедно. Ама те не се развеждаха. Не от проклетия, а заради мене.
Мисля, че това е едно от най-лошите неща, които можем да сторим на децата си - да ги накараме да виждат как въпреки липсата си на любов си натискаме парцалите да сме заедно заради страха ни да променим начина си на живот, поради финансови съображения или още по-зле заради чувството на дълг те да растат в "нормална" семейна среда, като всички останали. И какъв пример е това за тях - "Ето, мама и татко толкова те обичат, че са готови да пренебрегнат себе си и собствените си нужди за да имаш семейство ти". Само, че какво семейство им прелагаме по този начин - изнервени родители и деца, обвиняващи себе си, че са отнели щастието им.
А когато тези деца порастнат вероятно ще имат същите проблеми, защото ще са израстнали с идеята за това колко по-важно е да бъдеш такъв, какъвто трябва, отколкото такъв какъвто искаш!

# 96
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От личен опит говоря - молих се през цялото си детство на всички светци и светици, мама и татко да не живеят заедно. Ама те не се развеждаха. Не от проклетия, а заради мене.
Мисля, че това е едно от най-лошите неща, които можем да сторим на децата си - да ги накараме да виждат как въпреки липсата си на любов си натискаме парцалите да сме заедно заради страха ни да променим начина си на живот, поради финансови съображения или още по-зле заради чувството на дълг те да растат в "нормална" семейна среда, като всички останали. И какъв пример е това за тях - "Ето, мама и татко толкова те обичат, че са готови да пренебрегнат себе си и собствените си нужди за да имаш семейство ти". Само, че какво семейство им прелагаме по този начин - изнервени родители и деца, обвиняващи себе си, че са отнели щастието им.
А когато тези деца порастнат вероятно ще имат същите проблеми, защото ще са израстнали с идеята за това колко по-важно е да бъдеш такъв, какъвто трябва, отколкото такъв какъвто искаш!
Точно така е.
Аз бях щастливо дете на разведени родители (с щастливи втори бракове).

# 97
  • Мнения: 575
Евала Jade за смелостта, за това че го правиш и за това , че го казваш на глас. И аз бих изневерявала и съм го правила, когато съм имала нужда от нещо различно, от любов или внимание или.. не знам какво точно. Но напоследък стигнах до извода, че е по- добре да започнеш на чисто от колкото да тъчеш на два стана. Peace За децата темата няма да я зачеквам, че като се сетя какви родители има, които от собствената си злоба и егоизъм не осигуряват щастливо детство на детето си , а го насъскват с/у "изневерилия", ме хваща яд.

# 98
  • Мнения: 940
Така като си мнителна, не мислиш ли, че обричаш връзката Ви на провал? Като имаш съмнения, го питай...

# 99
колкото по искасо го даржиш рискуваш да го загубиш не се вманиечаваи само прото го наблудаваи тои сам ще се издаде без да иска а ти не го командори оставиго да си прави каквото иска ако му хареса значи има нещо

мен от това ме е страх че ако му дам пълна свобода ще го изгубя но без причиния страх и ревнуст го задушават както него така и мен   

# 100
  • Мнения: 756
запис

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 14:33 от гост

# 101
Мисля, че и относно изневерите важи едно основно правило - всеки човек прави нещо преди всичко заради самия себе си (подобно на нашата поговорка `кой каквото прави, на себе си го прави`но това е по-скоро като продължение). Искам да кажа, че няма особено значение дали има причини за случила се изневяра или не. В повечето случаи жените са склонни да се чувстват пренебрегнати, унизени, да отчитат превъзходството на по-младите или по-красивите жени, но това е повърхността и е лъжовно. Ако някой е изневерил, той би го направил независимо дали е с Петя, Нона или Катя, дали отношенията са такива или онакива.. Смятам, че е важно какво всеки сам позволява на себе си, а не дали другия ще разбере - лъжеш преди всичко себе си - колко е хубаво, че имаме свободата на личен избор! Е, доста моралистично стана и със сигурност досадно на повечето, но по-кратко не можах; дано бъда разбрана правилно  

# 102
  • Мнения: 3 830
Момичета ,рязка промяна в отношението му ,може ли да се счита за признак на гузна съвест .Ситуацията е такава,че до преди 3 седмици ,той вечно беше зает,нямаше време единствено за мен,за всички други намираше ,прибра се на няколко пъти в родния си град (без причина) . Сега е по-мил от всякога,правим ,каквото аз искам и когато аз искам.Честно казано си мисля ,че не е нормална една такава внезапна промяна  Thinking
ПС извинете за дългия пост  bouquet
Определено има нещо съмнително,защото познавам мъже които от гузна съвест стават изключително мазни с жените си.А има и такива,които са толкова добри артисти,че никога не би разбрала дали изневеряват.

Най-вероятно е имало нещо, но си мисля, че е приключило. Мъжете стават адски добри и мили, нежни и внимателни, когато някоя друга ги нарани. Тогава започват да си оценяват жената и да им се струва най-добрата и прекрасна на света. Grinning

# 103
  • Мнения: 3 830
Да ти кажа честно, относно признаците, много може да се говори... Аз лично, когато имам някакви съмнения, в каквото и да е, действам веднага. Вместо дни и месеци да се терзая, просто един ден организирам "следене". Всичките ми приятелки са малко шашави и веднага получавам съдействие. Засега не мога да се оплача-може много да ме заболи от резултата, но поне драмата свършва... Wink
Шантаво е като идея, доста хора ще се изсмеят, но аз лично не мога да страдам месеци наред и да се чудя...

Не съм следила, но съм била в детективска група много пъти. Joy
Наистина си е шантаво да си бръкнеш с пръст в мозъка, но поне не те измъчват хиляди съмнения, въпроси, а всичко се разкрива лесно,бързо, наведнъж.
Ставаш, отиваш и виждаш.
Първия път хванахме кръшкача точно, когато се срещаше с любовницата. Врътна й един шеметен език, когато изскочи официалната му приятелка-годеница от близката градинка.
Гадно е да приклякаш, да се снишаваш и криеш, но някои жени просто не могат да се примирят да не направят нищо.
Другия път пак се случи с друга приятелка, която имаше дете от въпросния....
Устрои му грандиозен, пищен скандал, не че имаше ефект. Попитах я дали не съжалява, че си е направила труда и без да е имало ефект, а тя ми отвърна, че предпочита така, отколкото не само да се измъчва от съмнения, но и въпросният да я мисли за онази заблудената, глупавичката, която нищо не подозира.
И още много случаи такива. Crazy

Не съм си правила такива експерименти и не знам дали бих си ги правила. По-скоро не... newsm78 Ама, ако е нагъл, лошо му се пише...


# 104
  • Мнения: 362
 А знаете ли,че шоуто "Прелюбодейци" скоро ще се излъчва и в BG вариант? Laughing Така няма да има нужда ние да се крием по градинките.Макар,че циркът е твърде голям за моя вкус

# 105
Няма нужда да тьрсим признаци.Ние жените имаме силно развита интуиция и щом имаме някакво сьмнение дори и неясно значи нещо става.Няма нужда да се тьрси вина и причина.И най-перфектната да си ако мьжьт ти е склонен да крьшка ще го прави.Всичко е до това какьв човек си.Друг е вьпросьт за ползите и вредите.Всичко е строго индивидуално.Просто си свиркай продьлжавай напред и не допускай мисьлта че не струваш.

# 106
  • Мнения: 1
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

# 107
  • Мнения: 280
Да, значи. Никак не е задължително да са се променили перфектните отношения, за да има изневяра. И не винаги отговорност за изневярата има  половинката. И да, природа е - мъжета са по-често полигамни от жените. Не , че ние не сме Laughing

# 108
  • Мнения: 473
Ами какво да ви кажа, първо, в никакъв случай по цяла вечер не викам и крещя! Имах предвид това, че когато една жена на днешно време намери прекрасно изглеждащ мъж, с пари и положение, който да й купи кола и да я води по почивки, тя в повечето случай слуша много, както е в нашия. Не ми се навлизаше в подробности. Аз съм с моя мъж то времената, когато нямаше два лева в джоба и ме чакаше да се прибера от работа, за да го изведа, него и един негов приятел. Затова не мълча и не ми е хубаво като ме правят на маймуна. Минаха сумати години, в които съм го чакала по цели нощи да се прибере, рев, нерви, мъка, предполагам и не малко изневери, но не съм разбрала, винаги съм си го мислила, разбира се, познавайки приятелите му. Толкова много сме се обичали, така се е държал с мен, че винаги съм прощавала всички сбирки и прибирането когато аз тръгвам за работа или след това! Все съм си мислила, че ще се наживее, но то явно е до човек. Аз имам нужда от семейство, от спокойствие и атмосфера, от приятел в къщи, а той дава всичко от себе си в работата и бог знае още къде, но в къщи само реанимира! И когато няма доверие, повярвайте ми, няма спокоен живот, не става. Имала съм приятели преди него, разбирам, че когато всичко ти е наред, няма нужда да ровиш, съгласна съм. Е, не можах да се науча да не обръщам внимание. Последните да кажем около три години, се съобразяваше, промени се много, нямаше го стария разюздан живот, но аз вече бях толкова измъчена и смазана, нямах силици. В никакъв случай не си мислете, че съм била някой вампир дето да не ти се прибира при него, абсолютно не е така. Всичко възможно съм направила, аз имам за пример моето невероятно семейство, но той не е имал такова, за съжаление. И когато двамата имат различна представа в главата си, очевидно е, че не могат да се променят, какво става с любовта във времето, ами изчезва. Или по-точно, има я, но разбираш, че обичаш друг човек, една представа, мечта, онова, което сте искали да ви се случи преди години, но то сега е съвсем съвсем различно. Дано ме разбирате
Парите развалят мъжа.........а безпаричието жената! hahaha

# 109
  • Мнения: 73
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

 Laughing Милата...не знам да завиждам или съжалявам че не си срещала патологически пръч. Laughing

За някои индивиди отношенията и чувствата нямат нищо общо с количеството жени в леглото.

# 110
  • Мнения: 11 427
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

 Laughing Милата...не знам да завиждам или съжалявам че не си срещала патологически пръч. Laughing

За някои индивиди отношенията и чувствата нямат нищо общо с количеството жени в леглото.

Абсолютно  Peace
Затова много се дразня като прочета, че видиш ли някой кръшкал щото у дома имало проблем. Пълни небивалици  Crossing Arms

# 111
  • Мнения: 107
Tака като ви чета и си мисля, че повечето от вас и представа си нямат какво представлява изневярата за изневеряващия. Приели сте се за потенциални жертви и чоплите в живота на половинките си без да се замислите, че и най-малкото нещо, което намерите там ще го има не без ваше участие или по-лошо неучастие.

Признаци на изневяра ли? Такива може да има хиляди и дали, и кога ще ги откриете е без значение. Защото откриете ли ги веднъж значи вече е късно. Малко са мъжете и жените, които прибягват до изневяра заради едното разнообразие. На повечето им трябва Любов, ама истинска. И я намират!
Затова, мили момичета, вместо да си хабите енергията и времето в търсене на съществуващи или несъществуващи признаци, защо просто не я насочите към усъвършенстване на себе си и преразглеждане на цялата връзка.
Защото ревнувате? А ако ревнувате дали обичате? Смятате ли, че ревността е част от Любовта?

Ето това е... мнението на една изневеряваща.
Не само, че не ме е срам да пиша от собствения си профил, но и мога да говоря свободно за това. Защото не се срамувам и не изпитвам вина, нито от чувствата които изпитвам, нито от действията, които те пораждат.

Дали съм избрала най-лесното решение - вероятно, но никога не е било въпрос на решение. Това не се решава! Нямаш време за решения! То просто си те удря един прекрасен ден и ставаш най-щастливия човек на земята. После изживяваш целия си живот в няколкото откраднати минути заедно, и дишаш с пълни гърди, и се чувставаш ЖИВА!

Съмнявам се, че някой може да го разбере докато не го изживее, точно както се съмнявам, че някой може да разбере безумието на ревността, докато не стане обект на ревност.

Това е егото на изневеряващия. След него - и потоп.
Затова, мили момичета, когато откриете нещо, което напълно ви убеди, че ви изневеряват, не "човъркайте в душата на изневеряващия", а мислете за собствената. За нея и за ничия друга Naughty

# 112
  • Мнения: 107
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

 Laughing Милата...не знам да завиждам или съжалявам че не си срещала патологически пръч. Laughing

За някои индивиди отношенията и чувствата нямат нищо общо с количеството жени в леглото.

Абсолютно  Peace
Затова много се дразня като прочета, че видиш ли някой кръшкал щото у дома имало проблем. Пълни небивалици  Crossing Arms


Не се дразни. Най-лесно се прехвърля вината върху другия. Толкова тривиални причини има, а всичко свеждат до любов, за която не знам, защо не се преборват, а се крият като престъпници. Любовта се показва, не се крие. Ще тръгна аз по скътани местенца с женен мъж и той да ми разказва, каква любов изпитвал към мене Joy Как ли пък няма да му повярвам Joy

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Това е егото на изневеряващия. След него - и потоп.
Затова, мили момичета, когато откриете нещо, което напълно ви убеди, че ви изневеряват, не "човъркайте в душата на изневеряващия", а мислете за собствената. За нея и за ничия друга Naughty
Това, което си написала не се отнася само за изневеряващите.
Егото е важна и полезна част от всеки човек. Да изневеряваш е егоизъм, така е. Егоизъм е да избереш да бъдеш щастлив, ако нещо в живота ти не те удовлетворява. Какво лошо има в това?
Нима егоизмът на ревнуващия е по-правдоподобен от този на изневеряващия? Или пък чувството му за собственост, което е неразделна част от ревността на "жертвата"?

В живота ми се случват много неща, които ме карат да осмислям и преосмислям човешките взаимоотношения.
Все още не мога да си обясня що за любов е това, което те кара да искаш другия да е щастлив, само и единствено ако е с теб...

# 114
  • Мнения: 2 448
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

 Laughing Милата...не знам да завиждам или съжалявам че не си срещала патологически пръч. Laughing

За някои индивиди отношенията и чувствата нямат нищо общо с количеството жени в леглото.

Дълбоко се съмнявам, че може да се говори за чувства при такива индивиди.  Laughing

# 115
  • Мнения: 107
Това е егото на изневеряващия. След него - и потоп.
Затова, мили момичета, когато откриете нещо, което напълно ви убеди, че ви изневеряват, не "човъркайте в душата на изневеряващия", а мислете за собствената. За нея и за ничия друга Naughty
Това, което си написала не се отнася само за изневеряващите.
Егото е важна и полезна част от всеки човек. Да изневеряваш е егоизъм, така е. Егоизъм е да избереш да бъдеш щастлив, ако нещо в живота ти не те удовлетворява. Какво лошо има в това?
Нима егоизмът на ревнуващия е по-правдоподобен от този на изневеряващия? Или пък чувството му за собственост, което е неразделна част от ревността на "жертвата"?

В живота ми се случват много неща, които ме карат да осмислям и преосмислям човешките взаимоотношения.
Все още не мога да си обясня що за любов е това, което те кара да искаш другия да е щастлив, само и единствено ако е с теб...

Ти свеждаш нещата до случаите на патологична ревност при нещастен брак.
Ти защо изневеряваш, а не започнеш връзката си като свободна жена? Съпругът ти не ти дава развод? Заплашва те със самоубийство, ако го напуснеш? И ако е така, това е пак от малкото случаи на стоящ си в семейството и търсещ чувства навън пораде ей тези субективни причини. Но чак такава защита на чувствата(душата) на изневеряващия не мога да направя. Нито съм ревнувала, нито съм държала някого до полата си. Искам логично обяснение за криенето, защото такова нещо мен не може да ме "тресне". Може би затова не мога и да го разбера. Какво разбираш под думата "почтеност"?

# 116
  • Мнения: 107
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

 Laughing Милата...не знам да завиждам или съжалявам че не си срещала патологически пръч. Laughing

За някои индивиди отношенията и чувствата нямат нищо общо с количеството жени в леглото.

Дълбоко се съмнявам, че може да се говори за чувства при такива индивиди.  Laughing


Да. При психологическа дисекция се стига до извода-пълен егоизъм. Laughing Има чувства, но само към собствената си натура. Laughing

# 117
  • Мнения: X
  Съгласна съм, че човек не трябва да залъгва сърцето си и като почувстваш нова любов имаш пълното право да я изживееш. Но пълноценно любовта може да се изживее само открито, а не по кюшетата в работно време. Любовта е съкровено чувство , признай я на партньора си. Той има право да прецени дали иска да я изживее с теб или предпочита да не участва в групата.Ако излезе дребнав и тесногръд,ще иска да щастие ,ама само с теб. Да стоиш с някого, да му ровиш по джобовете и телефона, да търсиш признаци за нам що си е грозно, но е грозно и да си с един човек  ,а да обичаш друг , ама тайно, а старият да го пазиш като мило удобство. За всеки случай, че то любов, любов, ама не се знае...

# 118
  • Мнения: 73
Какво значи "склонен да кръшка"???
Това вродено ли е? И задължително ли е да се случи,ако е "склонен"?
Това значи ли, че ако отношенията между една двойка са перфектни, той непременно ще изневери, само защото е "склонен"? newsm78

 Laughing Милата...не знам да завиждам или съжалявам че не си срещала патологически пръч. Laughing

За някои индивиди отношенията и чувствата нямат нищо общо с количеството жени в леглото.

Дълбоко се съмнявам, че може да се говори за чувства при такива индивиди.  Laughing


Може, може... Не всички са лишени от чувства. Но както и да обича, от разнообразието на жени не се отказва. Такива добре отделят жените за секс от тази за любов.

# 119
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този път заставам зад думите на Delusion. Познавам такива мъже- съпругата е светица, за нея прави всичко. Но използват и всяка възможност за сексуално разнообразие. Аз не бих търпяла такъв- най-малкото няма да съм спокойна какво може да ми "лепне".

# 120
  • Мнения: 73
Този път заставам зад думите на Delusion. Познавам такива мъже- съпругата е светица, за нея прави всичко. Но използват и всяка възможност за сексуално разнообразие. Аз не бих търпяла такъв- най-малкото няма да съм спокойна какво може да ми "лепне".

И аз съм си мислила че не бих търпяла. Истината е че любовта на такъв е с нищо несравнима. Дон Жуан си е Дон Жуан. Никакво спокойствие разбира се, само висок адреналин и емоции за цял живот.

# 121
  • Мнения: 2 448


Може, може... Не всички са лишени от чувства. Но както и да обича, от разнообразието на жени не се отказва. Такива добре отделят жените за секс от тази за любов.

Този път заставам зад думите на Delusion. Познавам такива мъже- съпругата е светица, за нея прави всичко. Но използват и всяка възможност за сексуално разнообразие.

Да и завидиш на такава колко много я обичат.  Whistling

# 122
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Ти свеждаш нещата до случаите на патологична ревност при нещастен брак.
Ти защо изневеряваш, а не започнеш връзката си като свободна жена? Съпругът ти не ти дава развод? Заплашва те със самоубийство, ако го напуснеш? И ако е така, това е пак от малкото случаи на стоящ си в семейството и търсещ чувства навън пораде ей тези субективни причини. Но чак такава защита на чувствата(душата) на изневеряващия не мога да направя. Нито съм ревнувала, нито съм държала някого до полата си. Искам логично обяснение за криенето, защото такова нещо мен не може да ме "тресне". Може би затова не мога и да го разбера. Какво разбираш под думата "почтеност"?

За мен, непатологична ревност не съществува. Както и не разбирам желанието на много хора да бъдат ревнувани, за да им се докаже колко са обичани. Просто съм такъв човек.
Своботата ми е много, много важна. Не свободата да си развявам байраците (нещо, което смятам никога не съм правила), а свободата да бъда себе си и да уважавам желанията и поривите си. Бракът ми за щастие не ограничава тази свобода. Може би защото си я отстоявам ревностно или защото съм попаднала на подходящ човек, а вероятно и заради двете.
Така, че предположенията ти за развода и самоубийството не се отнасят до мен Grinning

На едно мнение сме обаче за "криенето". Ако нещо мразя най-много, това е лъжата. И понеже смятам, че достатъчно пъти съм доказала, че мога да приема всичко, бих се почувствала повече от ужасно, ако някой ме лъже системно, а дори и инцидентно.
Всъщност ми е трудно да кажа как точно бих реагирала, понеже ми се е случвало да поглеждам и през очите на лъжещия. Повярвай ми, той си има своите причини! Не ги оправдавам, нито ги харесвам, но има хора, за които сякаш не съществува друг вариант. Струва ми се адски трудно да живееш с такъв човек, но както за всеки влак си има пътници, така и за тази хора си има "половинки", които искат да бъдат лъгани, защото не могат да приемат истината.
В общи линии, нещата често се въртят около поговорката "Каквото почукало, такова се обадило". Не е толкова просто разбира се, но основата е подобна.

А ревност съм изпитвала, един единствен път в живта си. Беше най-ужасното и изгризващо чувство и когато приключи осъзнах, че не е било от любов, нито дори от егоизъм. По-скоро граничи с егоцентризъм. От малко неща се срамувам и това е едно от тях! Другото нещо, с което никак не се гордея е, че ми се е случвало да лъжа заради друг човек. Хубавото е, че вече не ми се налага Simple Smile

Думата "почтеност" за мен лично означава честност и откритост.

# 123
  • Мнения: 107

На едно мнение сме обаче за "криенето". Ако нещо мразя най-много, това е лъжата. И понеже смятам, че достатъчно пъти съм доказала, че мога да приема всичко, бих се почувствала повече от ужасно, ако някой ме лъже системно, а дори и инцидентно.
Всъщност ми е трудно да кажа как точно бих реагирала, понеже ми се е случвало да поглеждам и през очите на лъжещия. Повярвай ми, той си има своите причини! Не ги оправдавам, нито ги харесвам, но има хора, за които сякаш не съществува друг вариант. Струва ми се адски трудно да живееш с такъв човек, но както за всеки влак си има пътници, така и за тази хора си има "половинки", които искат да бъдат лъгани, защото не могат да приемат истината.
В общи линии, нещата често се въртят около поговорката "Каквото почукало, такова се обадило". Не е толкова просто разбира се, но основата е подобна.


Когато знаеш, че те лъжат и не искаш да знаеш защо-да. Но когато се прикриват, защото не им изнася другият да знае истината,(а другият  държи на открити отношения), аз не виждам, как с бездействието си другият допринася за развоя на нещата. Нали точно това е идеята-че не трябва да се живее в постоянния страх, че хората са полигамни и винаги да се очаква изневяра. И че еди-кой си признак е непременно признак на изневяра. Всеки изневеряващ си е определен типаж и рецепти за изневярата няма.

# 124
  • Мнения: 0
Прочетох тази тема и чесно казано се почувствах ужасно. Младо момиче съм на 20 години и тепърва изживявам една голяма любов, която явно е към своя край поради ред причини. Чесно казано много ме боли от всичко казано от вас. Още представите са ми съвсем идеалистични и съвсем детски и грубата действителност ме разбива. Винаги съм мислела, че ако обичаш някого и той ти дава всичко, от което имаш нужда не би трябвало да има причина да поглеждаш встрани, но уви не е така. Явно има още много да се уча и ще много да видя. Както гласи приказката: няма любов има само интереси!

# 125
  • Мнения: X
 За мен ревността е свързана с лъжата. Ако знаеш, че човекът с когото си ,ще ти каже открито, когато има нова тръпка в живота му, защо ще ревнуваш. Ще страдаш ,че го губиш, но постоянната патологична подозрителност и ревност няма да има. И какво значи, че някой не може да приеме истината и каквото почукало, такова се обадило. Да, повечето хора не могат да приемат факта, че живеят с някого без да са вече обичани или желани, но приемат ,макар и с болка факта, че този човек не иска да живее повече с тях. Двуличието, лицемерието и лъжата са основите на изневярата обикновено, в колкото и красиви думи да се опитваме да я дефинираме ,когато се касае за нас.

# 126
  • Мнения: 107
Прочетох тази тема и чесно казано се почувствах ужасно. Младо момиче съм на 20 години и тепърва изживявам една голяма любов, която явно е към своя край поради ред причини. Чесно казано много ме боли от всичко казано от вас. Още представите са ми съвсем идеалистични и съвсем детски и грубата действителност ме разбива. Винаги съм мислела, че ако обичаш някого и той ти дава всичко, от което имаш нужда не би трябвало да има причина да поглеждаш встрани, но уви не е така. Явно има още много да се уча и ще много да видя. Както гласи приказката: няма любов има само интереси!

Има любов. Някои я срещат, някои-не. Истинската любов устоява на всички испитания. Ако тази не е такава, няма за какво да съжаляваш. Продължаваш напред. Само на 20 си. Не мисли, че с един фиш се печели шестица.

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Всеки изневеряващ си е определен типаж и рецепти за изневярата няма.
Абсолютно вярно!
Имаше една умна мисъл, ще я цитирам по памет "Ако бяхме на мястото на другия, с негото минало и неговия живот, щяхме да постъпваме по същия начин като него."
Толкова е просто и в същото време толкова трудно за приемане...

Christie`s, не бързай да се асоциираш с тази приказка за интересите и любовта.
Най-малкото, защото е невярна. Не всяка любов се гради върху интереси, макар че рядко можеш да срещнеш различна. Просто света, в който живеем е такъв.
На твоята възраст и аз разсъждавах по подобен начин. И въпреки това никога не съм губила вътрешното си усещане, че има и друг вид любов. Години след това разбрах, че усещането ми не ме е лъгало и макар, че беше късно ме накара да осъзная нещо много важно - Начинът по който ни обичат, зависи от начина, по който обичаме!

Така че не се отчайвай, а дерзай.
Имаш толкова много да учиш и да преживяваш. Толкова грешки да допуснеш и да си вземеш поука. Живота е предизвикателство и това е едно от най-хубавите му качества Hug

# 128
  • Мнения: 107
ананас, и казването за новата тръпка е пак следствие на прикриване, на паралелна връзка. Когато не те удовлетворява връзката, трябва да я прекратиш с уважението към личността на другия. За всеки влак си има пътници и ако не сте за един, всеки да хваща своя, търсещ новата тръпка. Лъжата, прикриването е неуважение към другия и той няма как да приеме това с благодарност. Затова смятам, че няма заздравяваща връзката изневяра. Ако останат двамата заедно, то започва нова връзка от две нови личности(единият е свалил маската, а другият-очилата).

# 129
  • Мнения: X
 И аз не бих могла да живея с паралелни връзки, в т.нар. открит брак. Но хората са различни. Ако партньорът приема, нека живеят по този начин. И аз познавам доста семейства ,правейки това. Според Жаде би трябвало дори да сме щастливи,че любимият е щастлив с някой друг. Не отричам, че може и да има такива отношения в семейството, но те вече са отвъд страстта и любовта. За мен се касае по скоро до партньорство, привързаност, които също са си ценни връзки. Трудното е,ако единият е узрял за нещо такова, а другият се е стиснал във верността. Тогава конфликтите са неизбежни. Всяко семейство има право да решава проблемите си с новите любови ,според разбиранията и ценностите си. Но и аз съм за информираното съгласие. И нещата да се назовават с истинските си имена. Не да се оправдаваме  и разкрасяваме с  фразеология.В това отношение мъжете са по-искрени от нас.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 12:29 от Анонимен

# 130
  • Мнения: 0
Jade, благодаря ти за хубавите думи! Накараха ме да се почувствам по-добре в този мрачен за мен ден! Ще се постарая да запазя в себе си вярата, че наистина съществува тази любов, за която говорим!

# 131
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Не знам какво са те съветвали, но от мен само няколко неща:
1. Провери дали не си загубила самочувствието си някъде- ако си, намери си го бързо. Една жена, която се харесва и която е харесвана и ухажвана няма да се вторачи в това дали мъжа й е залитнал или не, просто защото независимо от ценностите си, ще може да му го върне подобаващо веднага щом се убеди че е истина.
2. Недей да ровиш, търсиш, слушаш и четеш- това е тормоз са теб самата, ако нещо се е случило, случило се е , не си причинявай това сама на себе си, никой мъж не го заслужава.
3. Вземи решение ако това е вярно каква да бъде следващата ти стъпка, как ще реагираш и прочие- импулсивността в подобен момент е лош сэъветник.
4. Отдалечи се от него и се обгърни с неизвестни- промени поведението си както той е променил своето-ако е- без да даваш много обяснения.
5. Не иронизирай и не се заяждай, дръж се на положение и най-вече, бъди хладнокръвна.
6. В крайна сметка, ако не те лишава от нищо и не страдаш, пука ли ти- нали можеш и ти да го направиш винаги!

Успех и дано подозренията ти да са неоснователни.

# 132
  • Мнения: 40
Прочетох темата и не знам какво да кажа накратко,имам семейство от 7 години и двамата гледаме да изглеждаме добре, телефоните в къщи стоят без звук да не ни притесняват,работим на смени понякога не се засичаме с ден,а пък секс забравям какво.За сметка на това говорим се всеки ден по няколко пъти.Какво да си мисля?

# 133
  • Мнения: 107
Прочетох темата и не знам какво да кажа накратко,имам семейство от 7 години и двамата гледаме да изглеждаме добре, телефоните в къщи стоят без звук да не ни притесняват,работим на смени понякога не се засичаме с ден,а пък секс забравям какво.За сметка на това говорим се всеки ден по няколко пъти.Какво да си мисля?

Не чети такива теми за да не започнеш да мислиш в грешна посока. Мисли за секса. Laughing

# 134
  • Мнения: 0
Пиша анонимно , защото понякога и мъжа ми чете  тук!Имам  някой съвсем леки съмнения , че се е увлякъл по една своя колежка! newsm45Навярно си въобразявам  или съм прекалено мнителна , но по- добре така отколкото след това" като гръм от ясно небе "да ми дойде.Споделете  кои признаци са особенно притеснителни  според вас и са индикация , че нещо става или започва да става !Не говоря за серизни нещо , като грубости , побой , прибиране  в малките часове на ноща и др. подобни, имам  в предвид първоначални признаци като по- често споменаване на въпросната колежка  в разговорите , организиране на няколко поредни фирмени събирания и др. тем подобни .................., които вие подскажетеnewsm12 newsm12
...маце,много се вживяваш твоя сигурно и през ум не му минава такава идея.Що си мислите жените ,че като някой ни стане симпатичен и хайде в леглото.Да не сме машини за секс!!!!!Стегни се ,усмихвай му се повече и не се мръщи

# 135
  • Мнения: 5 370

Затова много се дразня като прочета, че видиш ли някой кръшкал щото у дома имало проблем. Пълни небивалици  Crossing Arms

Аааа, че то това е една от много мантри, набивани ни в главите още от.....миналия век.
 По темата - хм, много е писано и говорено. И като че ли съм по-склонна да приема мъжката, нежели женската изневяра, ако и да съм жена.

Щото, нали, от мои лични познати съм чувала, че преспиването с друга не разваля отношението им към семейството. Но ако жена тръгне да се чука с друг-в 80% от случаите тя влага и чувства. И става едноооо-мазало.

# 136
  • Мнения: 2

Затова много се дразня като прочета, че видиш ли някой кръшкал щото у дома имало проблем. Пълни небивалици  Crossing Arms

Аааа, че то това е една от много мантри, набивани ни в главите още от.....миналия век.
 По темата - хм, много е писано и говорено. И като че ли съм по-склонна да приема мъжката, нежели женската изневяра, ако и да съм жена.

Щото, нали, от мои лични познати съм чувала, че преспиването с друга не разваля отношението им към семейството. Но ако жена тръгне да се чука с друг-в 80% от случаите тя влага и чувства. И става едноооо-мазало.
защо все пак се смята, че мъжете не влагат чувства при изневяра ?

# 137
  • Мнения: 1 446
Ами в повечето случаи е така. Жената е по-емоционална, търси лИбоФ...

# 138
  • Linz
  • Мнения: 11 619
rednice, откъде я изкопа тая тема ooooh! И на колко си години?
Почти винаги при мъжете е само нагон, докато жената е по-сложно същество.

# 139
  • Мнения: X
Затова много се дразня като прочета, че видиш ли някой кръшкал щото у дома имало проблем. Пълни небивалици  Crossing Arms

Небивалици са,когато мъжа е перманентен кръшкач.И жена му да е Мис свят, идеална,перфектна, той пак ще вдига краката на всяка фуста.
Но когато мъж без такива наклонности си намери любовница,тогава определено нещо не му е наред в семейството.
Кой бяга от хубавото?

# 140
  • Linz
  • Мнения: 11 619
краси.мира, много черно-бели представяш нещата. Мъжете не се делят на перманентни кръшкачи и безусловно верни. На всеки може да му се случи да се увлече по хубава колежка/колега, без да има намерение да бяга от хубавото.

# 141
  • Мнения: X
краси.мира, много черно-бели представяш нещата. Мъжете не се делят на перманентни кръшкачи и безусловно верни. На всеки може да му се случи да се увлече по хубава колежка/колега, без да има намерение да бяга от хубавото.
Как?
Обясни ми как човек,влюбен в половинката си,може същевременно да се влюби и в друг?
Ако наистина се чувства увлечен и влюбен в друга,значи не изпитва вече същото към жена си.
А това е проблем,не мислиш ли?

# 142
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи какво влагаш в думата "влюбен". Когато двама души заживеят под един покрив, колкото и да са щастливи заедно, не е същото, което е било преди това.
Пък и на един мъж за да кръшне, съвсем не му е необходимо да се влюбва.

# 143
  • Мнения: 5 370
Небивалици са,когато мъжа е перманентен кръшкач.И жена му да е Мис свят, идеална,перфектна, той пак ще вдига краката на всяка фуста.
Но когато мъж без такива наклонности си намери любовница,тогава определено нещо не му е наред в семейството.
Кой бяга от хубавото?

Красимира пак нави грамофона.

Оххх....абе девойко мила, твоят телевизор само черно-бял ли е? ooooh!

# 144
  • София
  • Мнения: 7 097
краси.мира, много черно-бели представяш нещата. Мъжете не се делят на перманентни кръшкачи и безусловно верни. На всеки може да му се случи да се увлече по хубава колежка/колега, без да има намерение да бяга от хубавото.
Как?
Обясни ми как човек,влюбен в половинката си,може същевременно да се влюби и в друг?
Ако наистина се чувства увлечен и влюбен в друга,значи не изпитва вече същото към жена си.
А това е проблем,не мислиш ли?

А защо трябва да е влюбен в хубавата колежка, за да има афера  Thinking
Освен "обичам" и "влюбен съм" има толкова много вариации на влечения...

Освен това, на някои хора им е слаб ангелът - ето вчера си говорихме с едно приятелче и той ми сподели, че е страшно нерешителен в любовните дела, но ако някоя, която харесва, го подхване, както си трябва, няма да се дърпа много...Женен е (за протокола) и казва, че обича жена си.

# 145
  • Мнения: 2 448
Ами от поява на влечение , до тръгване да го реализираш и да го осъществиш също има разлика. Та, ако изобщо не му светне лампичката на някой и се чувства съвсем свободен да го направи, няма да е защото много обича жената до себе си и е щастлив с нея. Разкаянието " това нищо не означаваше" може да си го спести. Като вземе да ме убеди, че пред увлечението си говори колко много обича жена си, а с нея само се забавлява, може и да се замисля да погледна под друг ъгъл.
Ако ще ме наранява да е за нещо дето си е струвало, а не за едното нищо му предлагам аз.  Wink

# 146
  • Мнения: 5 370
Е това е в идеалния случай, а в реалността е съвсем различно.

П.С. Абе що не ходя да си гледам сървърите и другите занимания, вие си чепкайте изневерите, барем пък се открие , пуста топла вода. Laughing

# 147
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... но ако някоя, която харесва, го подхване, както си трябва, няма да се дърпа много...Женен е (за протокола) и казва, че обича жена си.
Ако е и готина мацка, никой мъж няма да се дърпа Mr. Green

Ако ще ме наранява да е за нещо дето си е струвало
За това има съвети като този "и на калъп да те хванат, казвай, че не е това, което изглежда" Laughing

# 148
  • Мнения: 562
За тези, които твърдят, че изневярата няма да ги подмине (не са писани скоро такива мнения):

Все си мисля, че за толкова много години, откакто съществува Homo sapiens recens, в това многообразие, дължащо се и на голямото, дори огромно многочислие на вида, все се е намерил поне един мъж, който да е бил през живота си само с една жена и не защото така се е получило, а защото го е направил съзнателно!

# 149
  • София
  • Мнения: 7 097
Все си мисля, че за толкова много години, откакто съществува Homo sapiens recens, в това многообразие, дължащо се и на многочислието на вида, все се е намерил поне един мъж, който да е бил през живота си само с една жена и не защото така се е случило, а защото го е направил съзнателно!

Местожителството ти май не е случайно... Mr. Green

# 150
  • Мнения: 562
Все си мисля, че за толкова много години, откакто съществува Homo sapiens recens, в това многообразие, дължащо се и на многочислието на вида, все се е намерил поне един мъж, който да е бил през живота си само с една жена и не защото така се е случило, а защото го е направил съзнателно!

Местожителството ти май не е случайно... Mr. Green

"В света на мечтите ..." ли?  Mr. Green

Не, просто съм реалист, че не може по нечий конкретен опит и/или нечии конкретни опити (колкото и много да са те) да съдим за милиарди и дори повече различни биологични единици!  Peace

Просто както е нереалистично да кажем "моят мъж никога не ми е изневерявал и е абсолютно невъзможно да го направи някога - където, когато, както, с който и при каквито и обстоятелства да е", така и е абсолютно глупаво, ограничено като мислене и тесногръдо от наша страна да кажем, че "никога никой мъж не е останал "верен" на жена си през целия си живот и това е абсолютно невъзможно да се случи"!  Crazy

# 151
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всичко е възможно. Но по-важно от това дали е верен или кършка е това защо е верен/кръшка, поне за мен.

# 152
  • Мнения: 562
Всичко е възможно. Но по-важно от това дали е верен или кършка е това защо е верен/кръшка, поне за мен.

Така е - абсолютно съм съгласна с това.  Peace

# 153
  • Мнения: X
Зависи какво влагаш в думата "влюбен". Когато двама души заживеят под един покрив, колкото и да са щастливи заедно, не е същото, което е било преди това.
Пък и на един мъж за да кръшне, съвсем не му е необходимо да се влюбва.
Да се влюби ,може би не,но ти пишеш " да се увлече".
Да,на всеки може да се случи да се почувства увлечен,привлечен от колега/колежка,но не всеки хуква да изневерява.
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.

# 154
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Все си мисля, че за толкова много години, откакто съществува Homo sapiens recens, в това многообразие, дължащо се и на голямото, дори огромно многочислие на вида, все се е намерил поне един мъж, който да е бил през живота си само с една жена и не защото така се е получило, а защото го е направил съзнателно!
Със сигурност има такива и едва ли са единични бройки. Все пак идеята за семейството като социална единица не е от вчера. Законите и ограниченията му - също.
Въпросът е кое от двете е ествественото, така да се каже природното ни състояние, което е отвъд моралните и социалните ни разбирания.
Както всички знаем моногамията съществува при животните, но скоро попаднах на една много интересна статистика:
Почти всички (90%) от птиците са моногамни, а при бозайниците процентът е едва 7.
Какъв е шанса хомо сапиенс да попада в тези 7%?! По исторически и фактологически данни - нулев!

За справка ще обясня, че аз съм моногамна. В сърцето си!
Там повече от един никога не е имало и едва ли може изобщо.
Но другата част от мен може да поеме доста на брой и вид индивиди. Ако.. по някаква причина имам нужда или желание за нещо подобно.  

# 155
  • Мнения: 562
За справка - всички сме различни и имаме различни нужди. Защо не някой да е моногамен изцяло след срещата си с някого друг, та до края. Говоря си по принцип. А естественото е това, което е вътре в нас и всеки го усеща. Както има моногамни животински двойки (независимо от процентното съотношение, то пак е естествена форма), така има и човешки. Да, повечето хора вероятно не са моногамни, но това не изключва и другата възможност. И ти питаш кое е естественото ни състояние извън пределите на т. нар. морал? Всичко, което правиш според вътрешните си усещания, независимо какво е то. А всички сме различни, респективно и усещанията ни могат да бъдат дори противоположни и въпреки това всички те да са абсолютно естествени.  Peace

Моногамни обикновено са видовете, при които броят на женските и мъжките индивиди е относително равен - независимо дали са птици, бозайници и т. н. Е - това няма как да стане при лъва, но пък при вълците е точно така.  Peace

Изключения винаги и навсякъде има (и при "моногамните" птици, които в някои случаи са моногамни по отношение на партньора, но не и по отношение на контактите - е, набивано ли ни е в главите да запазим семейството или това е естествено?), но те доказват правилото, а естественото за отделния конкретен индивид не е това, което се случва на другите от вида му и това, което ТЕ усещат, а това, което ТОЙ самият чувства като естествено за самия себе си!  Peace

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 12:06 от pudding

# 156
  • Мнения: 107
краси.мира, много черно-бели представяш нещата. Мъжете не се делят на перманентни кръшкачи и безусловно верни. На всеки може да му се случи да се увлече по хубава колежка/колега, без да има намерение да бяга от хубавото.
Как?
Обясни ми как човек,влюбен в половинката си,може същевременно да се влюби и в друг?
Ако наистина се чувства увлечен и влюбен в друга,значи не изпитва вече същото към жена си.
А това е проблем,не мислиш ли?


Ами представи си човек с две глави(мозъкът слиза и в долната и не си вкъщи): 5 дни по 12 часа, че даже и съботи и недели стои с кокетки или кариеристки. Защо да е невъзможно да залитне? Или само мъжете са волеви, а жените-не? Да уточня: такива мъже наричат това "залитане","увличане", а не "влюбване". Влюбеният си тръгва. Обичащият - пък съвсем.

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
И ти питаш кое е естествено? Всичко, което правиш според вътрешните си усещания, независимо какво е то. А всички сме различни, респективно и усещанията ни могат да бъдат дори противоположни и въпреки това всички те да са абсолютно естествени.  Peace
Напълно съм съгласна с теб за това.

За моногамията говорех по принцип за биологичната единица - човек.
Иначе, да... сигурна съм, че има хора, които остават верни на "половинките си" (много я мразя тази дума, изразява нецялост) до края на живота си.
И ако това се прави не защото "така трябва", а защото "така ми идва отвътре" е прекрасно!

И.. Една интересна статия за моногамията Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 7 097
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.

Не значи непременно това. Значи, че въпросният си го е позволил. Защо точно, причини много - потребност от разнообразен секс, скука, доказване на нещо...

# 159
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи какво влагаш в думата "влюбен". Когато двама души заживеят под един покрив, колкото и да са щастливи заедно, не е същото, което е било преди това.
Пък и на един мъж за да кръшне, съвсем не му е необходимо да се влюбва.
Да се влюби ,може би не,но ти пишеш " да се увлече".
Да,на всеки може да се случи да се почувства увлечен,привлечен от колега/колежка,но не всеки хуква да изневерява.
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.
Използвах същата дума, която използва и авторката. Влюбване, увлечение, желание, интерес..., както искаш го наречи. Човек, в частност мъж, може да обича дълбоко, силно и истински един, а да иска да прави секс с друг. Не вярвам, че не си наясно с това. А дали ще се поддаде е въпрос на много фактори и не е задължително любовта към постоянния партньор да е сред тях. Тя ако е толкова силна няма да пострада. А изневяра има само когато половинката научи.
Тази твоя корелация между любовта и секса е неправилна.

# 160
  • Мнения: 562
Г-ца Хайд, аз също съм съгласна, че както има хора, на които им идва отвътре да са моногамни, така повечето пък не са такива (поне по мои наблюдения, може и да греша).  Peace
За някои това обаче е проблем, а за други не е.  Rolling Eyes  Ето тук вече "набиваното от поколения наред" може да изиграе роля (не че не може да се "прескочи", но все пак оказва някакво влияние при голяма част от хората).  Peace

# 161
  • Мнения: X
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.

Не значи непременно това. Значи, че въпросният си го е позволил. Защо точно, причини много - потребност от разнообразен секс, скука, доказване на нещо...

Е,след като искаш разнообразие,скучно ти е с половинката,защо да не значи ,че вече не я обичаш като преди?
За мен точно това значи.

И след като си позволяваш изневяра,и възможността другия да научи и да го нараниш по този начин,това също означава ,че вече не държиш на него както преди,следователно  не го обичаш както преди.

# 162
  • Мнения: 10 701
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.
Не значи непременно това. Значи, че въпросният си го е позволил. Защо точно, причини много - потребност от разнообразен секс, скука, доказване на нещо...
Така е. В много случаи човек си го позволява след като е разбрал, че единственото, което го спира е мисълта, че ще нарани другия. Т.е., нищо в собственото му съзнание и личност не го спира. И 'неизневерявайки' заради половинката, всъщност изневерява на себе си.
Не се изразих много ясно, дано ме разбрахте. Подобни мисли беше развила отдавна и г-ца Хайд - много бях впечатлена и съм я запомнила Simple Smile

# 163
  • Мнения: X
Цитат
Човек, в частност мъж, може да обича дълбоко, силно и истински един, а да иска да прави секс с друг. Не вярвам, че не си наясно с това
Ами,повярвай ,не съм наясно.
И не го вярвам.
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Аз поне не съм срещала...тези,дето познавам и изневеряват,само на пръв поглед имат добър брак.
Ако на теб ти се е случвало силно обичащ те мъж да ти изневери...значи си живяла в заблуда за "любовта му".
По-скоро мъжете са ,поне някои ,са изкусни лъжци.И могат да те накарат да повярваш ,че си принцесата на Марс и не могат без теб,но грам да не им пука за теб.

# 164
  • Мнения: 562
Има начин мъжът да обича истински жената, а да прави секс и с други жени без да я наранява - ако жената го приема за нормално и тя също го обича, но прави секс и с други мъже. Не познавам лично такива двойки, но чувам и чета за тях и ми звучи логично - това просто е една друга култура и начин на общуване, други са разбиранията.  Peace

# 165
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.

# 166
  • София
  • Мнения: 7 097
Е,след като искаш разнообразие,скучно ти е с половинката,защо да не значи ,че вече не я обичаш като преди?

И след като си позволяваш изневяра,и възможността другия да научи и да го нараниш по този начин,това също означава ,че вече не държиш на него както преди,следователно  не го обичаш както преди.

По тази логика вече не трябва да обичам мъжа си, защото смени работата с доста по-натоварена и вече не е така забавен...

По отношение на това защо човек си позволява изневяра - първо, влечението може да е толкова силно, че въпросният дори да не мисли много-много какво точно се готви да извърши...Това дългото, опостушително претегляне много-много не го вменявайте на всеки...
Запомнила съм какво ми сподели един приятел, който системно кръшкаше и е от тези дето въпреки това обичат жените си... Laughing Та той ми каза, че само първият път се е разкъсвал преди изневярата, пък след нея се чувствал виновен. След това, като видял, че всичко безнаказано е минало, смело се хвърлил и продължил все в тоя дух и няма да забравя каква радост беше изписана на лицето му при тези открития...При това, става въпрос за мъж на висок пост в служебната йерархия, даже публична личност, един вид солиден мъж, мислещ уж добре какво прави...

# 167
  • Мнения: X
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.
Самия факт,че я лъже най-безогледно показва какво е отношението му към нея.

Цитат
Запомнила съм какво ми сподели един приятел, който системно кръшкаше и е от тези дето въпреки това обичат жените си... 
Аз имам едни наблюдения и мои си заключения,че обикновено системно кръшкащите мъже не могат да обичат,не знаят какво е силна и безусловна любов,Не и по начина,по който хората възприемат любовта.
Само се залъгват ,че всъщност обичат жена си,и пък другото е нищо работа.
А истината е ,че им е удобно да са женени,и след като жена им не подозира какви ги вършат и е доволна, защо не?

# 168
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.
Самия факт,че я лъже най-безогледно показва какво е отношението му към нея.
Отношението е такова, каквото жената го чувства. То може да е перфектно и при кръшкаш мъж, може да е безобразно и при верен мъж. И вярността не е доказателство за любов.
Много истини се спестяват в нечий интерес. Всички лъжем- за по-дребни или по-значителни неща, понякога даже несъзнателно.

# 169
  • Мнения: X
Цитат
И вярността не е доказателство за любов
Да,това е така.Един мъж може да стои с една жена,щото му е удобно,щото го глезят,щото го мързи да променя живота си,въпреки че вече не обича жена си...

Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Най-малкото,мъжа вече не изпитва същото към жена си и няма скрупули да я нарани.
Защото в повечето случаи жените разбират за изневярата.
И след като той е подходил с идеята "Абе,ще изчукам колежката,да става каквото ще." , никой не може да ме убеди ,че такъв мъж силно,дълбоко и страстно обича още жена си.
Там нещата са започнали вече да затихват ,дали от скука,дали от скандали,дали от битовизми /толкова любими като оправдание за липсата на любов тук   Mr. Green /...

И оставете перманентните кръшкачи,те са друга порода...

# 170
  • Варна
  • Мнения: 957

Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.


Не, не мога да приема това, животът го опровергава. А и литературата  Wink. Хората сме сложни.

# 171
  • Мнения: 5 370
[...При това, става въпрос за мъж на висок пост в служебната йерархия, даже публична личност, един вид солиден мъж, мислещ уж добре какво прави...
Тц, не е така, ша знайш, ССФ под формата на Красимира се произнесе, че "нещо куца и има патерици". Laughing

# 172
  • Мнения: X
[...При това, става въпрос за мъж на висок пост в служебната йерархия, даже публична личност, един вид солиден мъж, мислещ уж добре какво прави...
Тц, не е така, ша знайш, ССФ под формата на Красимира се произнесе, че "нещо куца и има патерици". Laughing

Цц,не съм го казала аз!   Naughty
Те точно тия ,с високите постове в служебната йерархия ,имат по няколко любовници...ей така,за престиж.
Пък съпругата е ей така,за статута "семеен",че е по-солидно и внушаващо доверие.

# 173
  • Мнения: 1 174
Краси, има истина в думите ти, но за една част от мъжете.
А какво прави един силно обичащ мъж, възпитан и живеещ в държава /примерно арабските държави/, която позволява многоженството ?
Приемаме, че може да я издържа и нея и другите, той я обича, но дори не си мисли, че ще я нарани, ако спи с друга и се ожени и за тая другата. А може би дори жената не би била наранена от тази "изневяра", за нея това не е предателство, а е съвсем в реда на нещата.
Ако един човек сам не приема изневярата за нещо нараняващо, а смята, че му се полага, тогава той не си дава сметка как ще нарани човека до себе си, тъй че би могло да се каже, че този човек обича жена си, но въпреки това й изневерява.
Може би подобен сблъсък би имало между арабин и европейка примерно  newsm78

# 174
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Не винаги. Пак смесваш понятията. Изневярата обикновено е плод на нагона, не на чувствата.

# 175
  • Мнения: X
Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Не винаги. Пак смесваш понятията. Изневярата обикновено е плод на нагона, не на чувствата.

Но чувствата,ако ги има,са спирачката.
А щом я няма спирачката,значи и чувствата нещо ...липсват.

rosy_bosy , в свят ,където многоженството е разрешено и приемливо,е съвсем друго.
Предполагам,че там жените от деца са така възпитавани ,че няма да са единствените.И свикват с тая мисъл.И не го приемат като изневяра.
Но това няма нищо общо с нас...
А и аз не обощавам за всички мъже.Причините за изневярата може да са хиляди...но определено стигне ли се до нея,нещата отдавна не са същите .За изневеряващия.

# 176
  • Мнения: 1 174

rosy_bosy , в свят ,където многоженството е разрешено и приемливо,е съвсем друго.
Предполагам,че там жените от деца са така възпитавани ,че няма да са единствените.И свикват с тая мисъл.И не го приемат като изневяра.
Но това няма нищо общо с нас...


Ами дали пък не може човек някакси да израсне с това убеждение, без да е норма в обществото, или да го превъзпита в себе си  Thinking Тия двойки с отворените бракове нали точно така правят.
Аз съм си мислила как бих постъпила ако мъжът ми ми изневери, и колкото повече време минава, толкова по- убедена съм, че няма да се разделим, ценя го заради доста други неща, и ако те са наред, изневярата не променя особено нещата.
Ти казваш обаче, че не е възможно хем да са наред нещата, хем да изневери, аз мисля, че ако възприемането на изневярата не е като за предателство, а просто като за правене на секс, нищо не значещ, тогава е напълно възможно всъщност изневеряващият да обича партньора си.

# 177
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Не винаги. Пак смесваш понятията. Изневярата обикновено е плод на нагона, не на чувствата.

Но чувствата,ако ги има,са спирачката.
А щом я няма спирачката,значи и чувствата нещо ...липсват.
Ако чувствата бяха спирачка, изневярата нямаше да е толкова масово явление. Обаче на хлъзгав път спирачките не държат Wink

# 178
  • Мнения: 2 448
Всеки сам си избира пътя, по който да върви. Няма какво да се държим като хвърлени от влака в движение.

Пък и всеки има право да има претенции към своя си партньор, за да бъде с него. Ако другия не е съгласен с тях е свободен да си търси такъв дето да го харесва със склонностите и влеченията му. Но пък няма начин някой да ме принуди да му влизам в положение и да го разбирам, когато нещо мен ме засяга. Все пак моите усещания за любов и връзка са ми по важни, отколкото на всеки друг. Ясно е, че няма как да се чувствам обвързана с някой с други виждания по основните въпроси.
Всеки може да си има обяснения хиляди за собствените си постъпки, но само пред себе си. Не може да иска от друг да му вярва и да ги приеме.

# 179
  • Мнения: X

rosy_bosy , в свят ,където многоженството е разрешено и приемливо,е съвсем друго.
Предполагам,че там жените от деца са така възпитавани ,че няма да са единствените.И свикват с тая мисъл.И не го приемат като изневяра.
Но това няма нищо общо с нас...


Ами дали пък не може човек някакси да израсне с това убеждение, без да е норма в обществото, или да го превъзпита в себе си  Thinking Тия двойки с отворените бракове нали точно така правят.

Ами аз съм против отворените бракове.И няма сила ,която да ме накара да ги приема.
Ако мъжът ми залитне в тая посока,му давам пътя ,да си ходи отворен.
Затова хората се събират със сходни разбирания за нещата.

Цитат
Ако чувствата бяха спирачка, изневярата нямаше да е толкова масово явление. Обаче на хлъзгав път спирачките не държат
Ами всеки си избира пътя...и си купува здрави гуми.А като се износят гумите,разбирай чувствата,естествено е спирачките да не държат. Grinning

# 180
  • Мнения: 2
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.
И аз мисля, че изневеряващият причинява това само на себе си. Това е свързано с неговия личен живот, а не със семейния му живот.
Дали обича или не обича жена си, това остава встрани от изневярата му. С това може да се оправдае пред себе си, в зависимост от
личния си морал. Защото мисля, че изневеряващият мъж винаги търси оправдание за нагона си - жена ми такава, жена ми онакава, а
другата жена съвсем друга  Laughing

Във всеки случай нямаше да има изневеряващи мъже ако не съществуваха жени с ниско самочувствие, които са винаги готови да правят секс с женен мъж  Tired

# 181
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Къде отиде поста на kokojumbo? Мислех да му отговоря, но децата ме занимаваха, а през това време изчезна.

Наистина няма връзка между изневярата и постоянния партньор. Много хора не си дават сметка за това и го приемат лично и се чувстват унизени и предадени.

# 182
  • Мнения: 924
Винаги има връзка между изневярата и партньора до теб, защото ако наистина го обичаш и познаваш трябва да знаеш , че ще го приеме лично и ще се почувства унизен и предаден.
Изневярата е въпрос на отношение именно към партньора до теб,разбира се не и за отворените бракове, където и двамата считат това за нормално.
Не мисля , че мъжете и жените които изневеряват обичат наистина партньора си .

# 183
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Явно мислите, че хората кръшкат за да наранят партньора си ooooh!
И почти всички рано или късно кривват от правия път, непознали истинската любов Crazy

# 184
  • Мнения: 924
РЕНИ отдавна съм отминала възрастта, в която мислех , че принца на белия кон съществува Joy Joy Joy, не смятам и че хората кръшкат за да наранят партньора си, но определено считам, че когато изневеряваш си наясно , че причиняваш болка на човека до теб ,предпочитам откритите отношения  Peace

# 185
  • тук-там
  • Мнения: 4 272
Те точно тия ,с високите постове в служебната йерархия ,имат по няколко любовници...ей така,за престиж.
Пък съпругата е ей така,за статута "семеен",че е по-солидно и внушаващо доверие.

И кво излиза, че трябва като стане "нещо" от съпруга и да го наритаме? Или да го натискаме да си стои доло, за да сме спокойни? newsm78

# 186
  • Мнения: 0


Във всеки случай нямаше да има изневеряващи мъже ако не съществуваха жени с ниско самочувствие, които са винаги готови да правят секс с женен мъж  Tired
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 187
  • Мнения: X
Явно мислите, че хората кръшкат за да наранят партньора си ooooh!
Не,не мисля,че изневеряват ,за да наранят другия.
Но определено не им дреме много какво ще причинят на другия,а това е показателно за силата на чувствата им.

# 188
  • Мнения: 2


Във всеки случай нямаше да има изневеряващи мъже ако не съществуваха жени с ниско самочувствие, които са винаги готови да правят секс с женен мъж  Tired
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

кажи какво те разсмя  Wink готовността или ниското самочувствие  Sick

# 189
  • Мнения: 1 726
Темата е от 2008 г. #Crazy

# 190
  • Мнения: 0
Смешно е това,че смяташ,че жените,които спят с женени мъже - имат ниско самочувствие.
И от тук следва,че ти никога не си била с женен мъж..защото цениш себе си и уважаваш партньора си и бля-бля-дрън-дрън. Whistling

Важното е,че още е актуална.... Laughing Laughing Laughing

# 191
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Явно мислите, че хората кръшкат за да наранят партньора си ooooh!
Не,не мисля,че изневеряват ,за да наранят другия.
Но определено не им дреме много какво ще причинят на другия,а това е показателно за силата на чувствата им.

Повечето нищо не причиняват, защото се прикриват добре.

# 192
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази сутрин попаднах на това:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3331211
И се сетих за това:
Всички лъжем- за по-дребни или по-значителни неща, понякога даже несъзнателно.
И от това...
... когато лъжем, е хубаво да познаваме не само фактите, но и жертвите си. Така можем по-лесно да преценим на кого какво да кажем.
 излиза, че е най-лесно да се излъжат най-близките.

# 193
  • Мнения: X
Явно мислите, че хората кръшкат за да наранят партньора си ooooh!
Не,не мисля,че изневеряват ,за да наранят другия.
Но определено не им дреме много какво ще причинят на другия,а това е показателно за силата на чувствата им.

Повечето нищо не причиняват, защото се прикриват добре.

Това не говори ли какво точно е отношението им към партньора им?    Grinning

И кога си позволяваш подобно отношение към когото и да било?

# 194
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Прикриват се за да му спестят неприятни емоции. Предполагам, че на всички ни се случва понякога да постъпваме така.
А има ситуации, в които наистина трезвия ум изчезва и някои изневери се дължат на това. Не е, че не обичаш партньора си, просто някои инстинкти са много силни.
Не защитавам кръшкачите, просто се опитвам да си обясня поведението на някои, които виждам, че наистина обичат жена си (в някои по-редки случаи- мъжа си) и държат на семейството си. И това не е поза.

# 195
  • Мнения: X
Цитат
Прикриват се за да му спестят неприятни емоции. Предполагам, че на всички ни се случва понякога да постъпваме така
Ами то вече зависи изобщо от отношенията между двамата.
Да,на всички ни се случва да спестим някоя истина,но не и когато е толкова важна.
А за мен лично изневярата е важна...
И ако е имал неблагоразумието или е проявил слабост да се поддаде,то за мен е още по-гадно да ме лъже по тоя начин...това само показва колко малко ме уважава.
Отстрани може и да изглежда като "Той я обича и не казва,за да не я нарани!"
Но всъщност аз го приемам като "Той е повече от нагъл ,за да изневери и после в очите да ме лъже "Не съм!"
Което е още по-долно...

# 196
  • Мнения: 10 701
Отстрани може и да изглежда като "Той я обича и не казва,за да не я нарани!"
Но всъщност аз го приемам като "Той е повече от нагъл ,за да изневери и после в очите да ме лъже "Не съм!"
Което е още по-долно...
Ами ако не гопиташ всеки ден "ти изневери ли ми?'', няма и на него да му се налага да те лъже в очите - Не съм.

# 197
  • Мнения: X
Отстрани може и да изглежда като "Той я обича и не казва,за да не я нарани!"
Но всъщност аз го приемам като "Той е повече от нагъл ,за да изневери и после в очите да ме лъже "Не съм!"
Което е още по-долно...
Ами ако не гопиташ всеки ден "ти изневери ли ми?'', няма и на него да му се налага да те лъже в очите - Не съм.
Аз затова и написах,че това вече зависи от отношенията между двамата.   Grinning
Моят мъж не може да лъже .И един такъв опит би бил катастрофален...
Дори и да не го питам,той е много открит и по поведението му бих разбрала ,че нещо не е наред...

# 198
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
...................
Аз затова и написах,че това вече зависи от отношенията между двамата.   Grinning
Моят мъж не може да лъже .И един такъв опит би бил катастрофален...
Дори и да не го питам,той е много открит и по поведението му бих разбрала ,че нещо не е наред...


"Блажени са вярващите."

"Тихите води са най-дълбоки."

.... и други подобни народни мъдрости ми хрумват четейки мнения като цитираното. Такава прекалена сигурност, която се афишира, по-скоро ми прилича на хвърляне на прах в собствените очи. Самовнушение "моя мъж е най-най-че-по, той таквиз работи не прави", до степен сама да си се убедиш, че чак и да си повярваш.

# 199
  • Мнения: X
Цитат
"Блажени са вярващите."
Хич не са блажени...    Mr. Green   щото аз съм най-мнителния и недоверчивия човек, който той познава.По негови думи...И се водя преди всичко от максимата  "Проверката е висша форма на доверие!"

Цитат
"Тихите води са най-дълбоки."
А той е всичко друго ,но не и тиха вода...

Аз пък се учудвам на такива обощения и заключения за хора,които не познаваш!
Явно съдиш от собствен опит,ама не го проектирай и върху непознати.
Не всички са като теб и съпруга ти...   Grinning   

# 200
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... щото аз съм най-мнителния и недоверчивия човек... 
А в същото време звучиш много уверено и самонадеяно. Има някакво разминаване тук Wink
Женската хитрост изключва подобно поведение.
А за проверките не разчитай много, щом по неговите думи си толкова мнителна и недоверчива.

... когато лъжем, е хубаво да познаваме не само фактите, но и жертвите си. Така можем по-лесно да преценим на кого какво да кажем.
 излиза, че е най-лесно да се излъжат най-близките.

# 201
  • Мнения: X
Защо да има разминаване?
Ако съм недоверчива ,трябва да съм и неуверена?   newsm78
Вярно ,че още не съм се разсънила ,пък съм и руса,ама това не го схванах...какво общо има едното с другото?
Именно защото "Проверката е висша форма на доверие."  ,мога да бъда уверена.
Е,не се залъгвам,че знам всичко и никой, никога, не може ...и т.н.

Но определено за 23 години почти доста добре се познаваме .

А женската хитрост е хитрост именно защото никой не я подозира като такава...    Grinning

# 202
  • Мнения: 4 668
краси.мира - да знаеш , че има хора които просто са професионалисти в това да заблуждават другите  Simple Smile И точно такива толкова уверени като теб , често стават жертва .
Не ти го пожелавам , разбира се и не говоря за вашето семейство - няма как , аз все пак не ви познавам .
Има мъже наистина , които спокойно си стоят и са доволни да са спокойни с една жена .
Но защо тогава си мнителна ?
Наистина си противоречиш ...
Аз не отричам , че има верни мъже . Моят е тип като твоя . Една крачка не иска да направи без мен . Най - добре се чувства когато съм около него ...
Ама какво от това - утрешния ден може да донесе някакво просветление за него  Mr. Green

И още нещо - аз когато имах извънбрачна връзка , която продължи около година , мъжът ми смяташе , че това е най - щастливия период от съвместния ни живот .
Не се гордея с това .
Но просто човек може да бъде заблуден много лесно ... стига човека насреща да е печен и да не глупак , който се влюбва при едното ч...ане .

# 203
  • Мнения: X
Цитат
краси.мира - да знаеш , че има хора които просто са професионалисти в това да заблуждават другите   И точно такива толкова уверени като теб , често стават жертва
Не отричам.Но съм се убедила,че мъжа ми не е от тях...   Simple Smile

Цитат
Но защо тогава си мнителна ?
Аз съм мнителна по принцип към всичко ,не само към мъже и изневери...Характер.   Mr. Green

А за това ,че и най-верния мъж може да се поддаде ,не споря.Нито съм казала ,че е абсолютно невъзможно...Затова и написах
Цитат
Е,не се залъгвам,че знам всичко и никой, никога, не може ...и т.н.

# 204
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

"Блажени са вярващите."

"Тихите води са най-дълбоки."

.... и други подобни народни мъдрости ми хрумват четейки мнения като цитираното. Такава прекалена сигурност, която се афишира, по-скоро ми прилича на хвърляне на прах в собствените очи. Самовнушение "моя мъж е най-най-че-по, той таквиз работи не прави", до степен сама да си се убедиш, че чак и да си повярваш.
Хайде да не говорим глупости. Има мъже като този на Красимира и аз прекрасно я разбирам какво иска да каже. Просто защото, за щастие, и моя е такъв. Не е в природата му да лъже, не може да го прави и не желае. Което в никакъв случай не го прави "тиха вода", напротив - доооооооста е шумничък даже Mr. Green.

# 205
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Ако трябва да живея в постоянен страх и анализ на поведението му ще откача. Предпочитам като Краси.Мира да разчитам на честността му и на моят инстинкт, без да се налага да търся други доказателства.

# 206
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако трябва да живея в постоянен страх и анализ на поведението му ще откача. Предпочитам като Краси.Мира да разчитам на честността му и на моят инстинкт, без да се налага да търся други доказателства.
Мислех си същото, докато четях постовете на краси.мира- нетърпимост към изневярата, съчетана с мнителност и недоверчивост... Сигурно и аз ще откача, нищо, че и моя мъж "не е от тях"- хората се променят.
Постоянния страх, анализа и търсенето на доказателства си е патология. Познавам такива типове- превръщат живота си и този на половинката си в кошмар. А не съзнават, че ако реши да кръшка- няма сила, която да го спре. Както и че няма начин да разберат, ако той/тя не иска да разберат. Така, че по-добре без страх и без самозаблуди.

# 207
  • Мнения: 702
Нямам наблюдения от моя мъж, т.е. нямам повод да си мисля, че ми е изневерявал.
Всъщност, може би имаше един период, в който си го мислех, понеже сексуалният ни живот го нямаше никакъв и бях се побъркала. След този период, наваксах с каквото мога и както мога. Мъжът ми видя, че в крайна сметка нямам намерение да се замонашвам и се окопити, след което сексуалният ни живот се върна  Mr. Green
Снощи си говорих с един мой много близък човек и стана въпрос за изневерите. Аз му казах, че вече не искам да стигам дотам, не искам да изневерявам на мъжа си, защото всичко между нас най-после се пооправи. А той ми каза: "Ти какво си мислиш, че той за толкова години не ти е изневерил ли?Няма нужда да се чувстваш виновна!"
Останах озадачена, защото човекът е близък и на мъжа ми. Не искам да се задълбочавам. Засега такива мисли не ме притесняват, но знае ли човек...

# 208
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не искам да се задълбочавам.
И правилно. Гледай си спокойствието и не се вкарвай във филми.
Да търсиш поводи за да обвиниш в изневяра е травмиращо и унизително и за двете страни, което няма как да завърши с положителен резултат.

# 209
  • Мнения: 702
Не искам да се задълбочавам.
И правилно. Гледай си спокойствието и не се вкарвай във филми.
Да търсиш поводи за да обвиниш в изневяра е травмиращо и унизително и за двете страни, което няма как да завърши с положителен резултат.

Дам, приела съм мисълта, че няма нищо вечно, въпреки голямата обич, уважение и привързаност, които изпитват партньорите един към друг. Не живея с мисълта, че мъжът ми няма да ми изневери никога, както и аз на него. Такива утопии, ако съществуват, за мен клонят даже към ненормалното.
Бих се обидила, ако се направи грозно спрямо мен. Но иначе бих погледнала с насмешка на ситуацията. На всеки може да се случи и не виждам защо трябва да си развалям рахатЯ, заради едното йЕбане и всичко , което сме градили с години да се затрива, при положение, че това е съвсем нормален физиологичен хормонален процес  Mr. Green

# 210
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мда, като с яденето- замирисва ти на нещо вкусно, изкушаваш се да хапнеш, но след като се нахраниш и ти мине апетита, го забравяш.
Аз по принцип все преглъщам жадно, но медал още нямам Twisted Evil

# 211
  • Мнения: 702
Хахах  Joy
И аз преглъщах, преглъщах, но накрая като нищо не помогна, така се нахвърлих на вкусните "блюда", че ометох всичко, което ми се дояде и то в големи количества  Mr. Green
Естествено мъжът ми разбра, но той се знаеше и причините, така че има вина за моето преяждане и сега сме квит. И той не остана на сухо, докато аз вилнеех  Mr. Green

# 212
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз преглъщах, преглъщах, но накрая като нищо не помогна, така се нахвърлих на вкусните "блюда", че ометох всичко, което ми се дояде и то в големи количества  Mr. Green
А, това и аз съм го правила. Ама то като си дълго на диета, пък изкушенията са големи, е неизбежно.
Важното е отсрещната страна да си осъзнае грешката Mr. Green Peace

# 213
  • Сф
  • Мнения: 10 711
леле, темата изобилства от идеи как да хванем скъпия в крачка. На 10 стр вече бях сигурна че  и моя кръшка.
Честно да ви кажа,  аз съм ревнива доста, но нищо фрапантно не съм забелязвала. Все си мисля, че по миризмата ще го позная- или на секс или на много чисто- както беше писала една потребителка..но също така знаем, че засегнатия научава последен, така че едва ли има точни признаци и дали ще ги хванем..пък и няма да го душа нон - стоп.
Сега си спомням, че един път се засегнах от смс от бивша негова,за която не знам защо но си мисля че е голямата му любов- то тези неща се усещат де.. Беше Коледа, той има и рож. ден тогава, та получи смс от нея, то пред мен стана , а твърдеше че не се чуват от години, после пък каза че всяка Коледа му пишела.......Абе полудях, излезох, напих се, вдигнах и един скандал на тая хубав, щото и тя е женена, та и обясних че Коледа е за семейството и че не икам да му пише повече- иначе ще я обезкостя пред мъжа и ей така за кеф и че изобщо не ме интересува има ли нещо или не.
Аз също контактувам с мой бивш, но той знае. Ето тук е тънката разлика, която ме дразни. И не ти казвам щото знам, че ще се ядосаш #Crazy не ме устройва..
Пък честно да ви кажа- вече не ми пука ако има нещо!
 След дълго време вкъщи се върнах на работа и  се чувствам като новородена, тъй че ако го хвана да кръшка в наши дни има голяма вероятност просто да ми изгълта праха от подметките...

# 214
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Признаци - бол. Гледам доста сте изписали. Но понякога човек не ги вижда, освен ако не са прекалено очебийни. Аз моя мъж претендирам, че го познавам, но явно само претендирам, а не го познавам в действителност, щом като не съм усетила и видяла признаците. След доста време той сам ми призна, но за съжаление не мога да си спомня тогава как се е държал. Единственият път, когато аз го направих, мога да кажа, че ми беше гузно и сигурно съм се държала прекалено мазно, така да се каже.

# 215
  • Мнения: 112
Мисля, че всичко е изписано от личния опит на изпатилите. Щом имаш някакви съмнения, има причина. Аз лично бих разнищила до край има начини.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт