Как да познаем признаците на изневярата?

  • 59 148
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.

# 166
  • София
  • Мнения: 7 097
Е,след като искаш разнообразие,скучно ти е с половинката,защо да не значи ,че вече не я обичаш като преди?

И след като си позволяваш изневяра,и възможността другия да научи и да го нараниш по този начин,това също означава ,че вече не държиш на него както преди,следователно  не го обичаш както преди.

По тази логика вече не трябва да обичам мъжа си, защото смени работата с доста по-натоварена и вече не е така забавен...

По отношение на това защо човек си позволява изневяра - първо, влечението може да е толкова силно, че въпросният дори да не мисли много-много какво точно се готви да извърши...Това дългото, опостушително претегляне много-много не го вменявайте на всеки...
Запомнила съм какво ми сподели един приятел, който системно кръшкаше и е от тези дето въпреки това обичат жените си... Laughing Та той ми каза, че само първият път се е разкъсвал преди изневярата, пък след нея се чувствал виновен. След това, като видял, че всичко безнаказано е минало, смело се хвърлил и продължил все в тоя дух и няма да забравя каква радост беше изписана на лицето му при тези открития...При това, става въпрос за мъж на висок пост в служебната йерархия, даже публична личност, един вид солиден мъж, мислещ уж добре какво прави...

# 167
  • Мнения: X
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.
Самия факт,че я лъже най-безогледно показва какво е отношението му към нея.

Цитат
Запомнила съм какво ми сподели един приятел, който системно кръшкаше и е от тези дето въпреки това обичат жените си... 
Аз имам едни наблюдения и мои си заключения,че обикновено системно кръшкащите мъже не могат да обичат,не знаят какво е силна и безусловна любов,Не и по начина,по който хората възприемат любовта.
Само се залъгват ,че всъщност обичат жена си,и пък другото е нищо работа.
А истината е ,че им е удобно да са женени,и след като жена им не подозира какви ги вършат и е доволна, защо не?

# 168
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Каквото причинява, го причинява само на себе си. И ако обича наистина, няма да позволи на жена му да се съмнява в това по никакъв начин.
Самия факт,че я лъже най-безогледно показва какво е отношението му към нея.
Отношението е такова, каквото жената го чувства. То може да е перфектно и при кръшкаш мъж, може да е безобразно и при верен мъж. И вярността не е доказателство за любов.
Много истини се спестяват в нечий интерес. Всички лъжем- за по-дребни или по-значителни неща, понякога даже несъзнателно.

# 169
  • Мнения: X
Цитат
И вярността не е доказателство за любов
Да,това е така.Един мъж може да стои с една жена,щото му е удобно,щото го глезят,щото го мързи да променя живота си,въпреки че вече не обича жена си...

Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Най-малкото,мъжа вече не изпитва същото към жена си и няма скрупули да я нарани.
Защото в повечето случаи жените разбират за изневярата.
И след като той е подходил с идеята "Абе,ще изчукам колежката,да става каквото ще." , никой не може да ме убеди ,че такъв мъж силно,дълбоко и страстно обича още жена си.
Там нещата са започнали вече да затихват ,дали от скука,дали от скандали,дали от битовизми /толкова любими като оправдание за липсата на любов тук   Mr. Green /...

И оставете перманентните кръшкачи,те са друга порода...

# 170
  • Варна
  • Мнения: 957

Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.


Не, не мога да приема това, животът го опровергава. А и литературата  Wink. Хората сме сложни.

# 171
  • Мнения: 5 370
[...При това, става въпрос за мъж на висок пост в служебната йерархия, даже публична личност, един вид солиден мъж, мислещ уж добре какво прави...
Тц, не е така, ша знайш, ССФ под формата на Красимира се произнесе, че "нещо куца и има патерици". Laughing

# 172
  • Мнения: X
[...При това, става въпрос за мъж на висок пост в служебната йерархия, даже публична личност, един вид солиден мъж, мислещ уж добре какво прави...
Тц, не е така, ша знайш, ССФ под формата на Красимира се произнесе, че "нещо куца и има патерици". Laughing

Цц,не съм го казала аз!   Naughty
Те точно тия ,с високите постове в служебната йерархия ,имат по няколко любовници...ей така,за престиж.
Пък съпругата е ей така,за статута "семеен",че е по-солидно и внушаващо доверие.

# 173
  • Мнения: 1 174
Краси, има истина в думите ти, но за една част от мъжете.
А какво прави един силно обичащ мъж, възпитан и живеещ в държава /примерно арабските държави/, която позволява многоженството ?
Приемаме, че може да я издържа и нея и другите, той я обича, но дори не си мисли, че ще я нарани, ако спи с друга и се ожени и за тая другата. А може би дори жената не би била наранена от тази "изневяра", за нея това не е предателство, а е съвсем в реда на нещата.
Ако един човек сам не приема изневярата за нещо нараняващо, а смята, че му се полага, тогава той не си дава сметка как ще нарани човека до себе си, тъй че би могло да се каже, че този човек обича жена си, но въпреки това й изневерява.
Може би подобен сблъсък би имало между арабин и европейка примерно  newsm78

# 174
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Не винаги. Пак смесваш понятията. Изневярата обикновено е плод на нагона, не на чувствата.

# 175
  • Мнения: X
Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Не винаги. Пак смесваш понятията. Изневярата обикновено е плод на нагона, не на чувствата.

Но чувствата,ако ги има,са спирачката.
А щом я няма спирачката,значи и чувствата нещо ...липсват.

rosy_bosy , в свят ,където многоженството е разрешено и приемливо,е съвсем друго.
Предполагам,че там жените от деца са така възпитавани ,че няма да са единствените.И свикват с тая мисъл.И не го приемат като изневяра.
Но това няма нищо общо с нас...
А и аз не обощавам за всички мъже.Причините за изневярата може да са хиляди...но определено стигне ли се до нея,нещата отдавна не са същите .За изневеряващия.

# 176
  • Мнения: 1 174

rosy_bosy , в свят ,където многоженството е разрешено и приемливо,е съвсем друго.
Предполагам,че там жените от деца са така възпитавани ,че няма да са единствените.И свикват с тая мисъл.И не го приемат като изневяра.
Но това няма нищо общо с нас...


Ами дали пък не може човек някакси да израсне с това убеждение, без да е норма в обществото, или да го превъзпита в себе си  Thinking Тия двойки с отворените бракове нали точно така правят.
Аз съм си мислила как бих постъпила ако мъжът ми ми изневери, и колкото повече време минава, толкова по- убедена съм, че няма да се разделим, ценя го заради доста други неща, и ако те са наред, изневярата не променя особено нещата.
Ти казваш обаче, че не е възможно хем да са наред нещата, хем да изневери, аз мисля, че ако възприемането на изневярата не е като за предателство, а просто като за правене на секс, нищо не значещ, тогава е напълно възможно всъщност изневеряващият да обича партньора си.

# 177
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но изневярата винаги е доказателство,че чувствата са се променили.
Не винаги. Пак смесваш понятията. Изневярата обикновено е плод на нагона, не на чувствата.

Но чувствата,ако ги има,са спирачката.
А щом я няма спирачката,значи и чувствата нещо ...липсват.
Ако чувствата бяха спирачка, изневярата нямаше да е толкова масово явление. Обаче на хлъзгав път спирачките не държат Wink

# 178
  • Мнения: 2 448
Всеки сам си избира пътя, по който да върви. Няма какво да се държим като хвърлени от влака в движение.

Пък и всеки има право да има претенции към своя си партньор, за да бъде с него. Ако другия не е съгласен с тях е свободен да си търси такъв дето да го харесва със склонностите и влеченията му. Но пък няма начин някой да ме принуди да му влизам в положение и да го разбирам, когато нещо мен ме засяга. Все пак моите усещания за любов и връзка са ми по важни, отколкото на всеки друг. Ясно е, че няма как да се чувствам обвързана с някой с други виждания по основните въпроси.
Всеки може да си има обяснения хиляди за собствените си постъпки, но само пред себе си. Не може да иска от друг да му вярва и да ги приеме.

# 179
  • Мнения: X

rosy_bosy , в свят ,където многоженството е разрешено и приемливо,е съвсем друго.
Предполагам,че там жените от деца са така възпитавани ,че няма да са единствените.И свикват с тая мисъл.И не го приемат като изневяра.
Но това няма нищо общо с нас...


Ами дали пък не може човек някакси да израсне с това убеждение, без да е норма в обществото, или да го превъзпита в себе си  Thinking Тия двойки с отворените бракове нали точно така правят.

Ами аз съм против отворените бракове.И няма сила ,която да ме накара да ги приема.
Ако мъжът ми залитне в тая посока,му давам пътя ,да си ходи отворен.
Затова хората се събират със сходни разбирания за нещата.

Цитат
Ако чувствата бяха спирачка, изневярата нямаше да е толкова масово явление. Обаче на хлъзгав път спирачките не държат
Ами всеки си избира пътя...и си купува здрави гуми.А като се износят гумите,разбирай чувствата,естествено е спирачките да не държат. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт