Как да познаем признаците на изневярата?

  • 59 099
  • 215
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Цитат
Прикриват се за да му спестят неприятни емоции. Предполагам, че на всички ни се случва понякога да постъпваме така
Ами то вече зависи изобщо от отношенията между двамата.
Да,на всички ни се случва да спестим някоя истина,но не и когато е толкова важна.
А за мен лично изневярата е важна...
И ако е имал неблагоразумието или е проявил слабост да се поддаде,то за мен е още по-гадно да ме лъже по тоя начин...това само показва колко малко ме уважава.
Отстрани може и да изглежда като "Той я обича и не казва,за да не я нарани!"
Но всъщност аз го приемам като "Той е повече от нагъл ,за да изневери и после в очите да ме лъже "Не съм!"
Което е още по-долно...

# 196
  • Мнения: 10 747
Отстрани може и да изглежда като "Той я обича и не казва,за да не я нарани!"
Но всъщност аз го приемам като "Той е повече от нагъл ,за да изневери и после в очите да ме лъже "Не съм!"
Което е още по-долно...
Ами ако не гопиташ всеки ден "ти изневери ли ми?'', няма и на него да му се налага да те лъже в очите - Не съм.

# 197
  • Мнения: X
Отстрани може и да изглежда като "Той я обича и не казва,за да не я нарани!"
Но всъщност аз го приемам като "Той е повече от нагъл ,за да изневери и после в очите да ме лъже "Не съм!"
Което е още по-долно...
Ами ако не гопиташ всеки ден "ти изневери ли ми?'', няма и на него да му се налага да те лъже в очите - Не съм.
Аз затова и написах,че това вече зависи от отношенията между двамата.   Grinning
Моят мъж не може да лъже .И един такъв опит би бил катастрофален...
Дори и да не го питам,той е много открит и по поведението му бих разбрала ,че нещо не е наред...

# 198
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
...................
Аз затова и написах,че това вече зависи от отношенията между двамата.   Grinning
Моят мъж не може да лъже .И един такъв опит би бил катастрофален...
Дори и да не го питам,той е много открит и по поведението му бих разбрала ,че нещо не е наред...


"Блажени са вярващите."

"Тихите води са най-дълбоки."

.... и други подобни народни мъдрости ми хрумват четейки мнения като цитираното. Такава прекалена сигурност, която се афишира, по-скоро ми прилича на хвърляне на прах в собствените очи. Самовнушение "моя мъж е най-най-че-по, той таквиз работи не прави", до степен сама да си се убедиш, че чак и да си повярваш.

# 199
  • Мнения: X
Цитат
"Блажени са вярващите."
Хич не са блажени...    Mr. Green   щото аз съм най-мнителния и недоверчивия човек, който той познава.По негови думи...И се водя преди всичко от максимата  "Проверката е висша форма на доверие!"

Цитат
"Тихите води са най-дълбоки."
А той е всичко друго ,но не и тиха вода...

Аз пък се учудвам на такива обощения и заключения за хора,които не познаваш!
Явно съдиш от собствен опит,ама не го проектирай и върху непознати.
Не всички са като теб и съпруга ти...   Grinning   

# 200
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... щото аз съм най-мнителния и недоверчивия човек... 
А в същото време звучиш много уверено и самонадеяно. Има някакво разминаване тук Wink
Женската хитрост изключва подобно поведение.
А за проверките не разчитай много, щом по неговите думи си толкова мнителна и недоверчива.

... когато лъжем, е хубаво да познаваме не само фактите, но и жертвите си. Така можем по-лесно да преценим на кого какво да кажем.
 излиза, че е най-лесно да се излъжат най-близките.

# 201
  • Мнения: X
Защо да има разминаване?
Ако съм недоверчива ,трябва да съм и неуверена?   newsm78
Вярно ,че още не съм се разсънила ,пък съм и руса,ама това не го схванах...какво общо има едното с другото?
Именно защото "Проверката е висша форма на доверие."  ,мога да бъда уверена.
Е,не се залъгвам,че знам всичко и никой, никога, не може ...и т.н.

Но определено за 23 години почти доста добре се познаваме .

А женската хитрост е хитрост именно защото никой не я подозира като такава...    Grinning

# 202
  • Мнения: 4 668
краси.мира - да знаеш , че има хора които просто са професионалисти в това да заблуждават другите  Simple Smile И точно такива толкова уверени като теб , често стават жертва .
Не ти го пожелавам , разбира се и не говоря за вашето семейство - няма как , аз все пак не ви познавам .
Има мъже наистина , които спокойно си стоят и са доволни да са спокойни с една жена .
Но защо тогава си мнителна ?
Наистина си противоречиш ...
Аз не отричам , че има верни мъже . Моят е тип като твоя . Една крачка не иска да направи без мен . Най - добре се чувства когато съм около него ...
Ама какво от това - утрешния ден може да донесе някакво просветление за него  Mr. Green

И още нещо - аз когато имах извънбрачна връзка , която продължи около година , мъжът ми смяташе , че това е най - щастливия период от съвместния ни живот .
Не се гордея с това .
Но просто човек може да бъде заблуден много лесно ... стига човека насреща да е печен и да не глупак , който се влюбва при едното ч...ане .

# 203
  • Мнения: X
Цитат
краси.мира - да знаеш , че има хора които просто са професионалисти в това да заблуждават другите   И точно такива толкова уверени като теб , често стават жертва
Не отричам.Но съм се убедила,че мъжа ми не е от тях...   Simple Smile

Цитат
Но защо тогава си мнителна ?
Аз съм мнителна по принцип към всичко ,не само към мъже и изневери...Характер.   Mr. Green

А за това ,че и най-верния мъж може да се поддаде ,не споря.Нито съм казала ,че е абсолютно невъзможно...Затова и написах
Цитат
Е,не се залъгвам,че знам всичко и никой, никога, не може ...и т.н.

# 204
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

"Блажени са вярващите."

"Тихите води са най-дълбоки."

.... и други подобни народни мъдрости ми хрумват четейки мнения като цитираното. Такава прекалена сигурност, която се афишира, по-скоро ми прилича на хвърляне на прах в собствените очи. Самовнушение "моя мъж е най-най-че-по, той таквиз работи не прави", до степен сама да си се убедиш, че чак и да си повярваш.
Хайде да не говорим глупости. Има мъже като този на Красимира и аз прекрасно я разбирам какво иска да каже. Просто защото, за щастие, и моя е такъв. Не е в природата му да лъже, не може да го прави и не желае. Което в никакъв случай не го прави "тиха вода", напротив - доооооооста е шумничък даже Mr. Green.

# 205
  • На морето!
  • Мнения: 5 783
Ако трябва да живея в постоянен страх и анализ на поведението му ще откача. Предпочитам като Краси.Мира да разчитам на честността му и на моят инстинкт, без да се налага да търся други доказателства.

# 206
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако трябва да живея в постоянен страх и анализ на поведението му ще откача. Предпочитам като Краси.Мира да разчитам на честността му и на моят инстинкт, без да се налага да търся други доказателства.
Мислех си същото, докато четях постовете на краси.мира- нетърпимост към изневярата, съчетана с мнителност и недоверчивост... Сигурно и аз ще откача, нищо, че и моя мъж "не е от тях"- хората се променят.
Постоянния страх, анализа и търсенето на доказателства си е патология. Познавам такива типове- превръщат живота си и този на половинката си в кошмар. А не съзнават, че ако реши да кръшка- няма сила, която да го спре. Както и че няма начин да разберат, ако той/тя не иска да разберат. Така, че по-добре без страх и без самозаблуди.

# 207
  • Мнения: 702
Нямам наблюдения от моя мъж, т.е. нямам повод да си мисля, че ми е изневерявал.
Всъщност, може би имаше един период, в който си го мислех, понеже сексуалният ни живот го нямаше никакъв и бях се побъркала. След този период, наваксах с каквото мога и както мога. Мъжът ми видя, че в крайна сметка нямам намерение да се замонашвам и се окопити, след което сексуалният ни живот се върна  Mr. Green
Снощи си говорих с един мой много близък човек и стана въпрос за изневерите. Аз му казах, че вече не искам да стигам дотам, не искам да изневерявам на мъжа си, защото всичко между нас най-после се пооправи. А той ми каза: "Ти какво си мислиш, че той за толкова години не ти е изневерил ли?Няма нужда да се чувстваш виновна!"
Останах озадачена, защото човекът е близък и на мъжа ми. Не искам да се задълбочавам. Засега такива мисли не ме притесняват, но знае ли човек...

# 208
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не искам да се задълбочавам.
И правилно. Гледай си спокойствието и не се вкарвай във филми.
Да търсиш поводи за да обвиниш в изневяра е травмиращо и унизително и за двете страни, което няма как да завърши с положителен резултат.

# 209
  • Мнения: 702
Не искам да се задълбочавам.
И правилно. Гледай си спокойствието и не се вкарвай във филми.
Да търсиш поводи за да обвиниш в изневяра е травмиращо и унизително и за двете страни, което няма как да завърши с положителен резултат.

Дам, приела съм мисълта, че няма нищо вечно, въпреки голямата обич, уважение и привързаност, които изпитват партньорите един към друг. Не живея с мисълта, че мъжът ми няма да ми изневери никога, както и аз на него. Такива утопии, ако съществуват, за мен клонят даже към ненормалното.
Бих се обидила, ако се направи грозно спрямо мен. Но иначе бих погледнала с насмешка на ситуацията. На всеки може да се случи и не виждам защо трябва да си развалям рахатЯ, заради едното йЕбане и всичко , което сме градили с години да се затрива, при положение, че това е съвсем нормален физиологичен хормонален процес  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт