Как да познаем признаците на изневярата?

  • 59 158
  • 215
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 562
Все си мисля, че за толкова много години, откакто съществува Homo sapiens recens, в това многообразие, дължащо се и на многочислието на вида, все се е намерил поне един мъж, който да е бил през живота си само с една жена и не защото така се е случило, а защото го е направил съзнателно!

Местожителството ти май не е случайно... Mr. Green

"В света на мечтите ..." ли?  Mr. Green

Не, просто съм реалист, че не може по нечий конкретен опит и/или нечии конкретни опити (колкото и много да са те) да съдим за милиарди и дори повече различни биологични единици!  Peace

Просто както е нереалистично да кажем "моят мъж никога не ми е изневерявал и е абсолютно невъзможно да го направи някога - където, когато, както, с който и при каквито и обстоятелства да е", така и е абсолютно глупаво, ограничено като мислене и тесногръдо от наша страна да кажем, че "никога никой мъж не е останал "верен" на жена си през целия си живот и това е абсолютно невъзможно да се случи"!  Crazy

# 151
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всичко е възможно. Но по-важно от това дали е верен или кършка е това защо е верен/кръшка, поне за мен.

# 152
  • Мнения: 562
Всичко е възможно. Но по-важно от това дали е верен или кършка е това защо е верен/кръшка, поне за мен.

Така е - абсолютно съм съгласна с това.  Peace

# 153
  • Мнения: X
Зависи какво влагаш в думата "влюбен". Когато двама души заживеят под един покрив, колкото и да са щастливи заедно, не е същото, което е било преди това.
Пък и на един мъж за да кръшне, съвсем не му е необходимо да се влюбва.
Да се влюби ,може би не,но ти пишеш " да се увлече".
Да,на всеки може да се случи да се почувства увлечен,привлечен от колега/колежка,но не всеки хуква да изневерява.
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.

# 154
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Все си мисля, че за толкова много години, откакто съществува Homo sapiens recens, в това многообразие, дължащо се и на голямото, дори огромно многочислие на вида, все се е намерил поне един мъж, който да е бил през живота си само с една жена и не защото така се е получило, а защото го е направил съзнателно!
Със сигурност има такива и едва ли са единични бройки. Все пак идеята за семейството като социална единица не е от вчера. Законите и ограниченията му - също.
Въпросът е кое от двете е ествественото, така да се каже природното ни състояние, което е отвъд моралните и социалните ни разбирания.
Както всички знаем моногамията съществува при животните, но скоро попаднах на една много интересна статистика:
Почти всички (90%) от птиците са моногамни, а при бозайниците процентът е едва 7.
Какъв е шанса хомо сапиенс да попада в тези 7%?! По исторически и фактологически данни - нулев!

За справка ще обясня, че аз съм моногамна. В сърцето си!
Там повече от един никога не е имало и едва ли може изобщо.
Но другата част от мен може да поеме доста на брой и вид индивиди. Ако.. по някаква причина имам нужда или желание за нещо подобно.  

# 155
  • Мнения: 562
За справка - всички сме различни и имаме различни нужди. Защо не някой да е моногамен изцяло след срещата си с някого друг, та до края. Говоря си по принцип. А естественото е това, което е вътре в нас и всеки го усеща. Както има моногамни животински двойки (независимо от процентното съотношение, то пак е естествена форма), така има и човешки. Да, повечето хора вероятно не са моногамни, но това не изключва и другата възможност. И ти питаш кое е естественото ни състояние извън пределите на т. нар. морал? Всичко, което правиш според вътрешните си усещания, независимо какво е то. А всички сме различни, респективно и усещанията ни могат да бъдат дори противоположни и въпреки това всички те да са абсолютно естествени.  Peace

Моногамни обикновено са видовете, при които броят на женските и мъжките индивиди е относително равен - независимо дали са птици, бозайници и т. н. Е - това няма как да стане при лъва, но пък при вълците е точно така.  Peace

Изключения винаги и навсякъде има (и при "моногамните" птици, които в някои случаи са моногамни по отношение на партньора, но не и по отношение на контактите - е, набивано ли ни е в главите да запазим семейството или това е естествено?), но те доказват правилото, а естественото за отделния конкретен индивид не е това, което се случва на другите от вида му и това, което ТЕ усещат, а това, което ТОЙ самият чувства като естествено за самия себе си!  Peace

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 12:06 от pudding

# 156
  • Мнения: 107
краси.мира, много черно-бели представяш нещата. Мъжете не се делят на перманентни кръшкачи и безусловно верни. На всеки може да му се случи да се увлече по хубава колежка/колега, без да има намерение да бяга от хубавото.
Как?
Обясни ми как човек,влюбен в половинката си,може същевременно да се влюби и в друг?
Ако наистина се чувства увлечен и влюбен в друга,значи не изпитва вече същото към жена си.
А това е проблем,не мислиш ли?


Ами представи си човек с две глави(мозъкът слиза и в долната и не си вкъщи): 5 дни по 12 часа, че даже и съботи и недели стои с кокетки или кариеристки. Защо да е невъзможно да залитне? Или само мъжете са волеви, а жените-не? Да уточня: такива мъже наричат това "залитане","увличане", а не "влюбване". Влюбеният си тръгва. Обичащият - пък съвсем.

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
И ти питаш кое е естествено? Всичко, което правиш според вътрешните си усещания, независимо какво е то. А всички сме различни, респективно и усещанията ни могат да бъдат дори противоположни и въпреки това всички те да са абсолютно естествени.  Peace
Напълно съм съгласна с теб за това.

За моногамията говорех по принцип за биологичната единица - човек.
Иначе, да... сигурна съм, че има хора, които остават верни на "половинките си" (много я мразя тази дума, изразява нецялост) до края на живота си.
И ако това се прави не защото "така трябва", а защото "така ми идва отвътре" е прекрасно!

И.. Една интересна статия за моногамията Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 7 097
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.

Не значи непременно това. Значи, че въпросният си го е позволил. Защо точно, причини много - потребност от разнообразен секс, скука, доказване на нещо...

# 159
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи какво влагаш в думата "влюбен". Когато двама души заживеят под един покрив, колкото и да са щастливи заедно, не е същото, което е било преди това.
Пък и на един мъж за да кръшне, съвсем не му е необходимо да се влюбва.
Да се влюби ,може би не,но ти пишеш " да се увлече".
Да,на всеки може да се случи да се почувства увлечен,привлечен от колега/колежка,но не всеки хуква да изневерява.
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.
Използвах същата дума, която използва и авторката. Влюбване, увлечение, желание, интерес..., както искаш го наречи. Човек, в частност мъж, може да обича дълбоко, силно и истински един, а да иска да прави секс с друг. Не вярвам, че не си наясно с това. А дали ще се поддаде е въпрос на много фактори и не е задължително любовта към постоянния партньор да е сред тях. Тя ако е толкова силна няма да пострада. А изневяра има само когато половинката научи.
Тази твоя корелация между любовта и секса е неправилна.

# 160
  • Мнения: 562
Г-ца Хайд, аз също съм съгласна, че както има хора, на които им идва отвътре да са моногамни, така повечето пък не са такива (поне по мои наблюдения, може и да греша).  Peace
За някои това обаче е проблем, а за други не е.  Rolling Eyes  Ето тук вече "набиваното от поколения наред" може да изиграе роля (не че не може да се "прескочи", но все пак оказва някакво влияние при голяма част от хората).  Peace

# 161
  • Мнения: X
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.

Не значи непременно това. Значи, че въпросният си го е позволил. Защо точно, причини много - потребност от разнообразен секс, скука, доказване на нещо...

Е,след като искаш разнообразие,скучно ти е с половинката,защо да не значи ,че вече не я обичаш като преди?
За мен точно това значи.

И след като си позволяваш изневяра,и възможността другия да научи и да го нараниш по този начин,това също означава ,че вече не държиш на него както преди,следователно  не го обичаш както преди.

# 162
  • Мнения: 10 775
След като си се почувствал и достатъчно свободен да се поддадеш на увлечението ,значи ,че чувствата към партньора ти вече не те спират,т.е. вече не са същите.
Не значи непременно това. Значи, че въпросният си го е позволил. Защо точно, причини много - потребност от разнообразен секс, скука, доказване на нещо...
Така е. В много случаи човек си го позволява след като е разбрал, че единственото, което го спира е мисълта, че ще нарани другия. Т.е., нищо в собственото му съзнание и личност не го спира. И 'неизневерявайки' заради половинката, всъщност изневерява на себе си.
Не се изразих много ясно, дано ме разбрахте. Подобни мисли беше развила отдавна и г-ца Хайд - много бях впечатлена и съм я запомнила Simple Smile

# 163
  • Мнения: X
Цитат
Човек, в частност мъж, може да обича дълбоко, силно и истински един, а да иска да прави секс с друг. Не вярвам, че не си наясно с това
Ами,повярвай ,не съм наясно.
И не го вярвам.
Няма начин един мъж да обича дълбоко,да е истински и силно обвързан с една жена и да й причини това.
Аз поне не съм срещала...тези,дето познавам и изневеряват,само на пръв поглед имат добър брак.
Ако на теб ти се е случвало силно обичащ те мъж да ти изневери...значи си живяла в заблуда за "любовта му".
По-скоро мъжете са ,поне някои ,са изкусни лъжци.И могат да те накарат да повярваш ,че си принцесата на Марс и не могат без теб,но грам да не им пука за теб.

# 164
  • Мнения: 562
Има начин мъжът да обича истински жената, а да прави секс и с други жени без да я наранява - ако жената го приема за нормално и тя също го обича, но прави секс и с други мъже. Не познавам лично такива двойки, но чувам и чета за тях и ми звучи логично - това просто е една друга култура и начин на общуване, други са разбиранията.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт