каучуков или силиконов биберон?

  • 16 259
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 688
каучуковите са по близки до зърната на гърдите/по-меки са/ама и това че се раздуват също е вярно
някои бебета не са капризни и ядат от каквото му дадеш:)/нашия мъник например/
но обикновено бебетата определят от какво ще се хранят дори и да си вземеш най хвалените шишета и беберони ако на бебето не са му удобни ще ги сменяш....
успех

# 16
  • Мнения: 542
За ina_hris - да стават:
старите биберони на NUK стават на шишета на BABY-NOVA, прекрасно, но бибероните на BABY-NOVA, не стават добре на NUK, защото вентила за въздух на BABY-NOVA е на долната част на биберона и зависи доколко ще затегнеш капачката...
И на двете фирми бибероните стават на шишетата на CAMERA, но с известни уговорки...
Дръжките на  CAMERA, стават на другите шишета (от старите).
Накрайниците на NUK за пиене се завинтват самостоятелно, докато на BABY-NOVA, се сменя като биберон - става въпрос за твърдите накрайници.
Сега с новите серии на фирмите тези изгодни от финансова страна замени няма да се получават толкова лесно, но пък фирмите станаха по-гъвкави и шишетата вече може и да се използват и за чаши... и т.н.
Тук-таме се среща и фирмата TREBOLIN, която също става със старите варианти на горните две.
Не може да се отрече, обаче, че по-високата цена тук, наистина предполага и по-добро качество - след всичкото изваряване, хвърляне и дъвкане на NUK, все още нямам счупено...(без стъклото...)
AVENT наистина имат по-твърди биберони, които бебетата, които засукват по-силно, лесно преодоляват, но пък тази фирма няма анатомична форма на бибероните - хубавото е, че новите им серии правят съвместими всички шишета с чашите и помпите за кърма...
Каквото и да си говорим, обаче единствено NUK, а в последствие и BABY-NOVA  имат разработена от специалисти - ортодонти система за развитие на устната кухина и съответните биберони и залъгалки за целта. Това е важно, защото за няколко месеца, лицевият череп на кърмачето се променя значително и благодарение на сукането, дъвкането и смукането се развива и долната челюст, небцето, зъбните дъги и много важни умения, имащи отношение към артикулацията впоследствие. За съжаление, това, което се предлага по магазините е една малка част от артикулите им и само на някои места може да се види пълен асортимент (както и в сайтовете им).
Добре е наистина за тези въпроси да се взимат самостоятелни решения, а да не се осланяте на това, което ще ви подарят... каучука е мек и лесен за пиене, но после по-трудно ще преминете на силикон, който най-малкото е по-хигиеничен, а другите му предимства вече бяха споменати...
Колкото за коликите - има шишета, които са специално разработени с тази цел - на д-р Браун, но според мен всичко си опира до детето - може да му помогнат, може и да си реве от друго...тук има значение позата, в която се храни, кога и как се уригва, как се поставя и взема бебето и как бодърства и спи, какъв е режима му  на хранене...
И така.... хайде на биберонитеееее и да пада голямо папане... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 439
четох, че в началото се препоръчват силиконови, след като поникнат зъби - каучукови.
Аз лично започнах със силиконови биберони Чико, после открих Нук - страхотни са, особено за малки бебета. Сега ползвам каучукови на Чико, защото имах подарени и между другото ми харесаха. Не се захабяват толкова бързо и Нели ги хареса. Като стане време да ги сменям, ще взема пак на Нук.
Препоръчвам ти Нук - удобни са, на добра цена, от добра фирма Simple Smile

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
NUK i Chicco kau4ukovi biberoni, pone prez purvite meseci, e iziskvat 4esta smqna,  no sa naturalni i mnogo, mnogo blizki do mai4inoto zurno!

# 19
  • Мнения: 5 790
Ние започнахме с каучукови биберони на Чико, но бебка се обрина по лицето. Дерматоложката в специализираната поликлиника на Медицинска академия ми обясни, че каучука, като естествен продукт може да предизвика алергична реакция, каквото всъщност е станало. Каза ми, че дори има медицински персонал, които не ползват каучукови ръкавици заради алергия и ми препоръча да взема силиконов. Взехме силиконов на Чико, които както знаете са порядъчно скъпи, но след като ги стерилизираш около 50 пъти започват да омекват и да лепнат. Затова ги смених с Авент и съм много доволна.

# 20
  • Мнения: 2 489
Каучуковите на Чико са страхотни!

Много по-естествени са от твърдия силикон. Първо и аз подлъгана купих силиконови, но са ужасни според мен, а и синът ми ревеше на тях.

Относно захабяването - ми като се захаби, ще се смени. Да не струват милиони в крайна сметка. Сметнете само за памперси колко пари отиват!

# 21
  • Мнения: 1 800
Силиконови - АВЕНТ!  smile3521

# 22
  • Мнения: 3 698
Силиконови на NUK  smile3522 за което хиляди благодарности за инфо-то на nnnnina   newsm20 , стават чудесно на шишетата на Камера  newsm10 !

# 23
  • Мнения: 2 807
...Също така много се колебая към коя  марка да се насоча-Avent или Чико,защото нали по-добре е всичко да е еднакво?

Здравей,

ползвам аксесоарите на тези две марки, така че ще се опитам да ти помогна за избора с малко информация Wink...

За сина ми ползвах всичко на Avent (шишета, биби, залъгалки, помпа за кърма, електрически стерилизатор) - много съм доволна, но те имат само силиконови биберони, които между другото никога не са се късали, подменях ги по мое желание.
За него цедях кърма, така че той без проблеми приемаше силоконовите биби на шишетата.

Повечето от кърмените бебета обаче предпочитат да се хранят от каучукови биби, т.к. те са по-меки и по приличат на мамините зърна (силикона е твърд).
За залъгалката - по-добре да е силикон, по здрав е и по-подходящ.

За дъщеря ми сега използвам всичко на Avent, с изключение на шишето - на Chicco е, заради каучуковата биба - силиконовата хич не я иска.
Иначе залъгалката и е силиконова на Avent.

Ако се спреш на каучуковите биби те съветвам да ги стерилизираш чрез таблетки за студена стерилизация, защото много бързо се раздуват, съответно и дупката/дупките се разширяват и пропускат повече мляко, и ще трябва да ги подменяш на 3-4 дни.

Открих също така, че всичко на Avent и Chicco си пасва - имам в предвид шишета, биби, капачки.
Така например помпата ми за кърма на Avent чудесно прилепва на шишето на Chicco, без да пропуска млякото.
Бибата от шишето на Chicco, става и на шишето на Avent...

За качеството на самите шишета - по-добри са тези на  Avent - цветните писания по шишетата още не са се изтрили, пак са си толкова цветни Wink, въпреки че са употребявани от сина ми по няколко пъти на ден в продължение на 2 години.

А надписа на Chicco шишето вече е поизтрит, въпреки, че шишето използвам от дъжд на вятър, т.к. кърмя и го използвам само, когато искам да нахраня Бебка навън и мястото е препълено с любопитни погледи...

За стерилизатор - аз лично предпочитам на Avent - мястото където се поставят шишетата за стерилизация е с по-големи отвори и по този начин става за всички видове шишета, за разлика от отворите в стерилизатора на Chicco, който е с по-тесни такива.

Е, това е от мен, надявам се да ти бях от полза  Wink

# 24
  • Мнения: 2 807
Добре - препоръчвате бибероните на НУК , но какви шишета - също ли на НУК
Бибероните стават ли и на други марки шишета

Изпробвано е от мои познати, че бибероните на NUK отлично пасват на шишетата на Camera, които са и най-евтини, така че може и парички да спестите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт