Спиналната упойка , споделете опит моля ви

  • 10 791
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 409
А аз дори не усетих и това дърпане,за което споменават по-горе.
Няма страшно.
Успех  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 749
Аз бях със спинална 100%.
До колкото знам разликата е, че спиналната е с по-кратко действие и не може да се довлива (не се поставя катетър) .
Може би понеже бях с 3-то раждане и се очакваше всичко да свърши по-бързо, лекарите прецениха, че спиналната е подходяща за мен.
Иначе наистина в масовия случай е епидурална Peace

Пиенето на вода се препоръчва при спинална упойка.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Няма ли да се включи и някой с оплакване, или да не го е хванала упойката? Иначе дотук вичко звучи и изглежда  розово. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 409
Е,ти пък,такива мнения ли очакваш?
Струва ми се,че излишно си търсиш поводи за за притеснение  Wink

# 19
  • Мнения: 3 069
Няма ли да се включи и някой с оплакване, или да не го е хванала упойката? Иначе дотук вичко звучи и изглежда  розово. Simple Smile

Явно няма.
Трябва да се радваш Grinning

# 20
  • Мнения: 1 477
Аз също родих със спинална упойка.За да бъда честна ще ти кажа, че поставянето е болезнено(но търпимо все пак).И няколко месеца усещах мястото на поставянето(просто дискомфорт).По време на операцията усещах и дърпанията.Анестезиологът не беше от най-тактичните.Попита ме дали усещам нещо.Отговорих ,че не.А той ми каза, че това било добра новина ,защото току-що ми били отворили корема  Crazy
До колкото знам разликата е, че спиналната е с по-кратко действие и не може да се довлива (не се поставя катетър).
Наистина е с краткотрайно действие(около час).Катетъра се поставя само на епидурална упойка  PeaceЦелта на спиналната е  подтискане на усещането за болка в част от тялото(в случая от кръста надолу).
Успех и леко раждане   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 521
И двете ми деца са  родени секцио със спинална Peaceняма начин да не хване упойката Naughtyно е вярно че излиза бързо Mr. Greenно екипа си преценя времето и за час вече привършват Peaceтака че споко Laughingлеко раждане и живо и здраво бебче  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 4 589
...
Наистина е с краткотрайно действие(около час)

Не е точно така. Тя самата операция може да продължи повече от час. Мен, както и другите жени от реанимация, ни държа около 2-3 часа. Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 576
...
Наистина е с краткотрайно действие(около час)

Не е точно така. Тя самата операция може да продължи повече от час. Мен, както и другите жени от реанимация, ни държа около 2-3 часа. Peace

Как така час или повече от час? newsm78  При секциото с пълна упойка например трябва да извадят бебето до 5тата, най-късно 10тата минута. Не може после още 50 минути или повече да отиват за шиене.

# 24
  • Мнения: 3 034
с ваденето на бебето секциото не приключва, а започва. все пак трябва и да те кюртират, почистят, зашият, нали? едно безпроблемно секцио продължава около 45 мин до 1 час. което теб изобщо не те касае, защото най-вероятно ще ти сложат маска и цялото това време ще го проспиш. ще си будна до изваждането на беебто, което е и същественото и после ще се събудиш или докато те свалят от леглото, или на количка, или в реанимация - зависи от организма и от анестезиолога. ва тази връзка, избери си кадърен такъв - не би следвало да те боли поставянето на упойката. има едно бързо убождане, останалото е усещане за разливаща се топлина. ако боли, значи налягането е твърде високо. по време на операцията си говорехме с мъжа ми. то цялото време до изваждането на беебто е 10-15 мин, нямаше кой знае колко да си говорим. после го видях, взеха го да го къпят, мъжът ми отиде с тях, а на мен са ми нахлузили маската и съм се отнесла. аз излизах от упойката малко по-дълго от обичайното - 3 часа, единственият ми проблем беше собствената ми паника. ако се бях подготвила по-добре психически и бях прочела повече за самото действие на упойката, щях да си направя голяма услуга и да се успокоя.

Не може после още 50 минути или повече да отиват за шиене.

ти хирург ли си? просто питам.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 789
Пуки, според мен се притесняваш още от сега или си търсиш повод за притеснение Crossing Arms Не го мисли толкова и още отсега, ако имаш доверие в лекаря си, всичко ще е наред. И на мен ми предстои секцио, живот и здраве през Ноември, по медиц. показания (видок диоптър) и се опитвам да не го мисля толкова и от сега. Не че няма за какво да се шашкам и притеснявам, но имам доверие в лекарката си и съм сигурна, че всичко ще е наред.
Отпусни се, мисли си за други, по-приятни неща и моменти, които тепърва ти предстоят и се отдай и наслаждавай на бременността си.
Късмет и кураж! Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
ако се бях подготвила по-добре психически и бях прочела повече за самото действие на упойката, щях да си направя голяма услуга и да се успокоя.


 Peace Peace Peace

Ето затова пуснах темата. Тя ще е полезна и на много други като мене.

И не, не съм хирург, просто в родилния дом в който ще раждам, ми казаха че всичко трае половин час, а това е два пъти по-малко от това ,което пишете. Може да са ме излъгали за мое успокоение.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 589
...
Наистина е с краткотрайно действие(около час)

Не е точно така. Тя самата операция може да продължи повече от час. Мен, както и другите жени от реанимация, ни държа около 2-3 часа. Peace

Как така час или повече от час? newsm78  При секциото с пълна упойка например трябва да извадят бебето до 5тата, най-късно 10тата минута. Не може после още 50 минути или повече да отиват за шиене.

Ами ако има сраствания от предишно секцио или някаква друга операция например, може да продължи по-дълго.
Факт е, че мен упойката ме пусна около час-два след края на операцията, която предполагам е била около час, може и по-малко ( нямах часовник и не съм засичала).

# 28
  • Мнения: 1 477
Спиналната анестезия се извършва еднократно и действието й продължава около час и половина или 3-4 часа (в зависимост от лекарството, което се въвежда).

# 29
  • Лондон
  • Мнения: 449
Пуканка, скромен съвет от мен - не очаквай да си подготвена за всичко, което ти предстои да ти се случи, иначе къде отива funa:)
При мен раждането започна 8 часа преди планирано секцио и след 3 часа контракции спиналната упойка ми се стори най-хубавото нещо, което някога ми се е случвало. Мислех се за издръжлива и не бях подготвена за ситуацията. От контракциите успяха да ми я поставят едва от 4-я път, но усещането после беше върховно. 
Самата операция е около час при нормални обстоятелства, при сестра ми например продължи 2 часа заради сраствания от предишното и раждане, та и тук зависи, но 1/2 час не е със сигурност. За успокоение - чувството ти за време въобще няма да "работи", та това не го мисли.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт