За коликите

  • 1 468
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Както са ти казали и останалите, всяко бебче си е индивидуално. При моя син най-много помагаше леженето на корема на тати и на второ място Сабсимплекс. Еспумизан не ни свърши никаква работа, а инфакол му давах едно денонощие и едно денонощие не спря да плаче. Така, че ти сама ще разбереш  какво има ефект при твоето мъниче. Пожелавам ти бързо израстване на коликите, това е най-доброто лекарство.

# 16
  • Мнения: 9 973
кремче не ни е помогнало

# 17
  • Мнения: 6 713
При нас действа добре Саб симплекс, но когато бяха силните колики, само гушкане и носене помагаше. Също съм затопляла парче плат с ютия и на коремчето после (проверява се да не е станало прекалено горещо и да опари бебчо Peace)

Също така взех да пия чай за кърмачки, който съдържа копър, анасон и т.н - понамаляха й коликите тогава, явно минава в кърмата Grinning

# 18
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Не ни помогнаха нито Бейбинос (успокояваха за съвсем кратко), нито Саб симплекс, нито топла кърпа, нито чайчето с копър на ХИП. Само гушкане и спане по коремче в/у мен го успокояваше. Коликите бяха до 4 1/2 месеца.

# 19
  • Мнения: 242
чай от лайка  Peace Peace Peace и само вечер давах еспумизан

# 20
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Мисля че капките не помагат и ги давам рядко.При нас само от гушкането има ефект.

# 21
  • Мнения: 1 512
Мехлемче Бабинос което може да се прилага още след 5 седмица след раждането, но не и преди това..До тогава пъпчето вече вътрешно достатъчно се е стабилизирало. Но според мене по добре пробвай с капки Инфаколик.Общо взето за коликите е валидно едно "3 месеца с капки"  и " 90 дни без капки".Просто всичко е за успокоение на нас родителите,защото не можем да издържим да гледаме малкото ни съкровище да се мъчи.Просто трябва търпение да премине и този период.Същото както и при поникването на зъбите.

# 22
  • Мнения: 27 524
Не знам за подобен вълшебен крем  Grinning. Лек за коликите няма.  Peace  Иска се само и единствено търпение; минава; кураж  Peace

# 23
  • Мнения: 259
И ние пихме Саб симплекс и мазахме с Бейбинос (поне правех хубав масаж за перисталтиката на червата), но не мога да кажа, че имаше кой знае какъв ефект. Не знам до колко беше и ефектът от бебероните и шишетата на Аvent, които също са против колики. Може би без тях нещата щяха да са по-сериозни. Слава богу с времето нещата отшумяват.

# 24
  • Мнения: 78
И аз мисля,че коликите просто трябва да си минат. На нас някой капки помагаха, но временно, а педиатъра ни обясни, че от много капки против колики детенце може да получи лениви черва и после да се напъва като че ли има запек, а в същност няма. А много помагаха натоплени хавлиени кърпи на коремчето- но сега пък се едни жеги newsm78 та не съм сигурна дали това е вариант. Но ще минат само търпение!

# 25
  • Мнения: 4 020
От еспумизана съм давала по 15-капки преди ядене. Общо за периода на коликите съм ползвала и две опаковки Инфакол и една-две СабСимплекс - според мен всички действат по един начин, или по-скоро не  действат. В един момент коликите просто спират.

Особено завишена е славата на Инфакола, ако го имаше и тук из аптеките сигурно нямаше да е така търсен и да му се придава едва ли не магическа сила.

Пожелавам бързо отшумяване на коликите!

Мехлемчето на беби- нос съм пробвала един два пъти, но не мога да кажа, че и то е помогнало.
Помага, поне за кратко - масаж на коремчето, по посока на часовниковата стрелка, топла кърпа пак на коремчето, и не на последно място - моето бебе се успокояваше от сешоар - един сешоар сравнително нов, ей така си се развали един ден след много активно ползване, но наистина действаше, особено докато малката се хранеше /бяхме се докарали дотам при някои хранения от рев да не може да яде - и само на сешоар млъкваше за малко, че да хапне/
 

# 26
  • София
  • Мнения: 2 348
На моето бебе му действаше добре Инфакол. На  майките, на които съм услужвала с тези капки също са много доволни. Давах ги редовно преди всяко хранене. Няма ги в българските аптеки. Питай  други майки, ако може да ти услужат. Капките са английски. Има ги в Гърция. За други страни не знам.

 Синиочи, да беше дошла вкъщи да видиш как една седмица бебето се скъсва да реве, а след като пробвах с Инфакол, настъпи мир. Братовчедка ми каза същото. Майката, която ми го донесе от Англия - същото. След месец ще мога да кажа и за бебето на брат ми.

 П.п. и двама колеги на мъжа ми се похвалиха, че капките действат при техните бебета.

Общи условия

Активация на акаунт