дъщеря ми прави "чеши"

  • 20 545
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 807
Вела, и аз съм съгласна с по-голямата част от нещата, които си написала  Hug

yanast, аз също мисля (писала съм го по нагоре), че детето ще се стреми към откритото вече удоволствие, не съм отрекла това...
Въпросът е точно в това:
че ако едно дете постоянно само с това се занимава, например ако явно се стреми само и постоянно към мастурбация-да, би трябвало майката да се запита защо.


Поне на мъжете си разрешавате ли да мастурбират?А вие мастурбирате ли?

Chanel, а ти мастурбираш ли когато се чувстваш обичана, обожавана, щастлива и сексуално (пре)задоволена? - аз не (съпругът ми също), просто защото чувството вече е "набавено" по другия начин  Wink

Така си мисля, че е и с децата - правят го постоянно, защото усещат липсата на нещо друго, по този начин се опитват да компенсират... но не това е правилният начин за компенсация според мен...
Само изразявам мнение  Hug

# 76
  • Мнения: 2 807
basilisk , благодаря за предложените линкове  Grinning

В тях обаче става въпрос за мастурбиране в предучилищна възраст, 5-6-7 годишни дечица, а не за 2-3 годишни такива  Wink
Е, вярно че прочетох материалите набързо и по диагонал, но не видях някъде да се дават примери за по-малки деца, с което всъщност започна и темата  Wink

# 77
  • Мнения: 1 896
Не съм специалист и не правя съществена разлика в термините онанизъм и маструбация. Имам обаче книгата на д-р Спок " Грижи за бебето и детето" изд. 2003 год. В нея се използва думата онанизъм. За маструбация не виждам да се говори. Не зная дали това е от превода на български език, но мисля, че щом там се използва този термин би трябвало да не е погрешен.

Това най-вероятно е същият превод, преиздаван вече много пъти, по първото му издание съм гледана и аз  Laughing , така че стар е. Определено онанизмът е решение на преводача отпреди 30-ина години, Спок говори за masturbation.

Maminka,
Напротив. На няколко пъти се споменават бебета (infants), в един от по-подробно описаните случаи става дума за toddler, която дума знаеш че се използва за деца между 1 и 2, най-много 3 години. Спок казва, че след 6 месеца децата почват да откриват удоволствието от докосването на гениталиите си, заедно с други части от тялото.
Има и цитат от списанието на ААП
Цитат
“Още на 5-месечна възраст децата често манипулират гениталиите си, особено пениса.” По-нататък в статията се казва, “Мастурбация може да има на всяка възраст, но е особено често срещана сред 1-2-годишните, в предучилищна възраст и при юношите." (В оригинала е toddlers, preschoolers and adolescents.)
На практика в целия текст става дума предимно за деца до 3-годишна възраст, просто за това беше темата, а и моите деца са горе-долу в тая група, така че целенасочено търсих точно това. Май си видяла каквото си искала да видиш.  Wink

Моето синче тази вечер пак ги правеше тези неща по много сладък детски начин. Играеше с един кашон от бира и беше охлюв - пъхнал се е от кръста надолу в кашона - това му е черупката, а с горната част на тялото си пълзи по пода. Съответно ръката му е в кашона при съдържанието на гащите и нещо си прави там. Хайде кажете ми сега какво притеснително има - то си е част от играта.

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 00:49 от basilisk

# 78
  • София
  • Мнения: 1 783
Поне на мъжете си разрешавате ли да мастурбират?А вие мастурбирате ли?

Chanel, а ти мастурбираш ли когато се чувстваш обичана, обожавана, щастлива и сексуално (пре)задоволена? - аз не (съпругът ми също), просто защото чувството вече е "набавено" по другия начин  Wink
smile3544

# 79
  • Мнения: 2 807
basilisk, ние коментираме мастурбиране, а не опознаване/ манипулиране на гениталиите - и моите момчета ги подръпваха на тази възраст (когато бяха на 8-10 месеца), но престанаха почти веднага. Това не е мастурбиране, нали така?

Писах, че прочетох материалите по диагонал, но това което си преведох се отнасяше за по-големи деца  Wink

А твоето момченце явно е инсценирало мастурбиращ охлюв  Wink

# 80
  • Мнения: 1 896
Ами във всички текстове, които съм цитирала, се говори да нещо като континуум между това подръпване, за което споменаваш и по-целенасоченото поведение на по-късна възраст. Ти как разграничаваш между манипулиране и мастурбиране?

# 81
  • Мнения: 2 829
Maminka, едно дете, което е открило мастурбацията не би се отказало от нея, независимо колко е обичано и колко му е интересен живота. Може да има дни, в които да не мастурбира, но ще има и дни, когато ще го прави 2-3-4 пъти. Просто удоволствието от мастурбирането не може да се сравни с друго. Все едно да кажем, че ако детето е обичано и живота му е интересен няма да обича шоколад, защото ще получава удоволствия от другаде.
И да си призная честно-аз и сега мастурбирам понякога-въпреки, че се чувствам обичана, обожавана, щастлива и сексуално (пре)задоволена. Случвало се е да го правя докато чакам мъжа ми да се прибере и си мисля какво ще направим. Тогава секса е особено добър, защото аз съм "загряла" Grinning
Върнах се отново в детството ми-имам само хубави спомени, чувствах се сигурна, обичана, спокойна. Просто не мога да се сетя за нещо в детството ми от което да ме е било страх, срам, да имам лош спомен.... Бях щастливо дете и сега съм много щастлива жена.... Не виждам какво съм могла да "компенсирам" чрез мастурбиране. Затова не мога да се съглася с мнението ти, че :
Така си мисля, че е и с децата - правят го постоянно, защото усещат липсата на нещо друго, по този начин се опитват да компенсират... но не това е правилният начин за компенсация според мен...

# 82
  • Мнения: 639
А бе хора,и разбирания всякакви ,само ,че това е Интернет все пак,внимавайте какво и как споделяте,особено за децата си.Това с най-добри чувства,просто имайте едно на ум,защото извратеняци много,дано да четат в този форум само мами и татковци ,но човек знае ли?
По темата ,и според мен детето няма проблем,просто ти самата недей  фокусира вниманието около детето само върху това му действие. Hug Hug

# 83
  • Мнения: 2 807
yanast, благодаря за споделения опит   bouquet
Според мен ти си едно красиво изключение от това, което коментирах...  Hug
Радвам се, че си била едно задоволено, спокойно и наистина щастливо дете, а вече и жена, и майка!

Случвало се е да го правя докато чакам мъжа ми да се прибере и си мисля какво ще направим. Тогава секса е особено добър, защото аз съм "загряла" Grinning
Още едно изключение  Grinning
Това не спада към упоритото, постоянно и пристрастено "потене"  Wink

# 84
  • Мнения: 433
Почти бях забравила за тук разразилия се спор, но преди малко се разбъбрах с майка ми - жена с 3 деца и 4 внука, с много модерни за времето си схващания.  Та споделих за детската мастурбация, сетих се и за тази тема и първата реакция на мама беше - Запарва ги памперса!  Според нея ние, децата й, доста по-рядко сме си играли с половите органи, отколкото сегашните дечурлига (при напълно еднакво отношение от нейна страна).  Тя е категорична, че спарването от затопления подгизнал памперс  е причина за голяма част от почесванията и играта на дечицата с органите им.
Като се замисля, цяла сутрин синът ми бе по голо дупе на плажа и никак не се сещаше да си играе с чурката - нещо, което иначе захваща веднага, щом му сваля памперса.

# 85
  • Мнения: 1 547
Тя е категорична, че спарването от затопления подгизнал памперс  е причина за голяма част от почесванията и играта на дечицата с органите им.


Това е сигурно така, но какви са тези деца на по 2-3-4 години с памперс?  Rolling Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 1 783
Като се замисля, цяла сутрин синът ми бе по голо дупе на плажа и никак не се сещаше да си играе с чурката - нещо, което иначе захваща веднага, щом му сваля памперса.
Е по логиката на специалистите - ще се сети, като му влезе пясък в "чурката".

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Май обяснението с памперсите ми звучи доста логично. И тук отминаха времената, в които децата се научаваха на гърне максимум на 2 години. Ако съдя по това, че в някои градини се вземат 3-годишни деца с памперси, може и до по-големички да карат така. Възможно е веднъж придобит навика от "памперсно време" да си остане и до по-късна възраст.

# 88
  • Мнения: 9 990
Уф, признавам, че не съм чела всичко по темата.На някой попадало ли е четиво, където се описва майчината ласка и миенето и бърсането на интимните части на момичетата?Иска ми се пак да го прочета, та ако някой се сеща за какво питам, черпя бира в жегите.Идеята там беше, че бършейки бебето , майката дразни клитора и докарва онова усещане, което по-късно детето и само открива.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук направо ме хвърли в оркестъра. Изобщо не съм предполагала, че може да има такова тълкувание. Никога не ми е хрумвало такова нещо, нито съм го срещала като обяснение. И аз черпя бира да видя това култово четиво.

Общи условия

Активация на акаунт