Умеете ли да ползвате вибратор?

  • 23 385
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 291
 Виждам, че теми за безопасност се развиват много добре, а до сега моя тема не се е радвала на успех, та  реших и аз да блесна.
Моля всички, които които знаят нещо по темата от образователни филми, семинари, тийм билдинг или  от опит да вземат участие. Ако участвате активно в теми в кулинарния, моля ви да споделите как се използва в кухнята- като точилка, бъркалка или.....и най-вече да не се отплесваме, споделете за безопасността.
Ако някой разполага с инструкции от производител, упътване на публични места, ако някой е бил нахално сръган, сбутан от груби граждани дошли ''на София''( извинете ме не се сдържах) може да протестира тук.
Може спокойно да споделите за трудови злополуки, за да се предпазим от подобни инциденти.

Благодаря за вниманието.

п.п. Мисля, че темите '' Умеете ли да ползвате".... могат да се преяърнат в чудесна поредица на National Geographic или science chanal

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 15:47 от so what?

# 1
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ползвал съм при наливане на бетон - и иглен, и плочест - повече иглен. Техниката за безопасност е съгласно инструкциите за работа с уредби до 1000 волта и работа на височина. Изисква се специално облекло и малко специално обучение за самия уред. Трябва да се внимава да не се заглави из арматурата и да се вибрира равномерно. При по-слаби кофражи да се ползва умерено. Гледаш къде стъпваш. Не пиеш по време на работа.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
 Laughing Laughing Laughing
Тамън днес четох статия за един клет англичанин,който заклещил уреда на онова място и понеже го било срам да отиде на лекар,починал човека,та може би не е лошо устройствата да вървят с наръчник за употреба ли,не знам...Някакви самоучители да измислят. Crazy

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 996
Ей, на от мен инструкцията, да не стават грешки

http://products.wackerneuson.com/manuals/Operators/0203511bg_004.pdf

# 4
  • Мнения: 13 301
Както се полага на всеки уред наръчник за експлоатация е просто задължителен.  Peace КЗК да следи изкъсо тези работи.  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 317
Не само, че умея, аз съм с вграден вибратор военна разработка, конструиран на съответното прилежащо място и замаскиран с човешка кожа. Sunglasses Може да не звучи достоверно, но това е единственото обяснение  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 291
Ползвал съм при наливане на бетон -
завидях за новаторството.

Гримм, е как го ползваш, някой повреждал ли го по невнимание или нарочно?

# 7
  • Мнения: 317
Каква повреда, онова титаниева сплав, покрита с кевлар, а вътре миникомпютър отстранява всякакви нередности. Секретна разработка, но приятелките ми винаги са разкривали същността ми на киборг там долу.

# 8
  • Мнения: 13 301
Няма да е лошо да се включат с коментар и приятелките.  Thinking Wink Grinning

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Казват, че да е здрав бетона, трябвало да се вибрира.
И си има инструменти наистина.А понякога който няма
вибратор, ползвал пръчка, кол или нещо такова, за да
раздвижи хубаво бетона, че иначе не е здраво ...

# 10
  • София
  • Мнения: 38 674
Нъцки! Нищо не умея да ползвам - ни вибратор, ни велосипед, даже от ескалатори ме е страх.

# 11
  • Мнения: X
Виждам, че теми за безопасност се развиват много добре

Ти ни се подиграваш сега Sunglasses това, че ме можем да използваме ескалатор, не означава, че не можем да използваме и вибратор Naughty къде е логиката newsm78 все пак едното съоръжение работи само в една посока, а другото (е желателно поне де) работи в две посоки.

при едното съоръжение, напрежението спада, седиш си, блееш си, пречиш на хората и то си върши работата само, откарва те от точка долу до точка горе или обратно, без особена емоция Thinking

виж другото съоръжение е по-трудоемко: първо за да те откара от точка долу до точка горе си трябва високо напрежение, както и доза вдъхновение, да не забравяме и къртовският труд по правилното насочване Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 14 478
Казват, че да е здрав бетона, трябвало да се вибрира.
И си има инструменти наистина.А понякога който няма
вибратор, ползвал пръчка, кол или нещо такова, за да
раздвижи хубаво бетона, че иначе не е здраво ...
Бетона се вибрира с цел да влезе между армировката. Ако не го вибрираш добре, особено ако железата са нагъсто, после стоманобетонната конструкция няма да работи добре на опън, защото няма да има добро сцепление между желязото и бетона.

Иначе самият бетон и без вибриране си е достатъчно здрав.
Вибрирането е особено важно за греди и колони, където железата са нагъсто. Там се ползва иглен вибратор. За плочи се ползва плочест. Често строителите не използват плочестите, затова по-широката употреба е на иглените вибратори.
 Peace
Като няма пари за вибратор се ползват пръчки, лопати, блъскане по кофража с цел стръскване и други бай Ганьовски методи..

# 13
  • Мнения: 6 365
Е какво толкова, има само едно копче с две функции: F*ck On и F*ck Off...

# 14
  • Мнения: 96
Е какво толкова, има само едно копче с две функции: F*ck On и F*ck Off...

И да се сменят батериите от време на време /ако е с батерии!/.

Общи условия

Активация на акаунт