Съседите над нас....

  • 9 459
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.
Кое зависи от майката, аз до сега не съм видяла деца, които цял ден стоят на дивана и не мърдат, докато дойде време за спане, те сега, ако не лудуват, кога? Спомнете си вие като сте били деца, какво сте правили и ще ви просветне.
Наистина няма деца,които стоят само на дивана,но затова има площадки,паркове и т.н.Моето дете е в къщи когато спи и вечер за 2 часа преди да си легне.А това е в къщи по 20 часа в денонощието,оставено на една възрастна жена да го гледа,която явно не може да го извежда навън,защото няма да може да го хване ако хукне на някъде.Зимата си мислех,че не го извеждат,защото е студено,сега сигурно е много топло.Абе не знам.

# 16
  • Мнения: 524
Виж сега съчувствам ти, не е приятно някой да ти вдига шум, знам какво е някой да не оставя детето ти да се наспи, но повярвай, на децата не им пука на кой пречат.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Напълно разбирам авторката и извинете,но колелата са за улицата, а не за коридорите над главите ни.Имам подобни комшии, те не изкарват децата си на улицата, а ги държат цял ден в къщи.

# 18
  • Мнения: 186
Виж сега съчувствам ти, не е приятно някой да ти вдига шум, знам какво е някой да не оставя детето ти да се наспи, но повярвай, на децата не им пука на кой пречат.
Нали за това сме ние-родителите.Как аз моге да обясня на дъщеря ми да не тича в къщи,че отдолу има болна баба и т.н.,а те не могат да го занимаят за 2 часа сутрин поне да се наспим.Всичко опира до желание,а те нямат нито време нито желание да поговорят с детето си.

# 19
  • Мнения: 1 062
И аз мисля, че е до възпитание, а израза " това са деца, не можеш да ги вържеш" е чисто и просто оправдания за безхаберието на родителите. И как така не може да седи на дивана, ми като не ме разбира, когато обяснявам, че сутрин рано не се скача от леглото на земята и не се кара колело или скутер в къщи, ще стои на дивана докато не започне да спазва правилата. Хайде нека не оправдаваме невъзможността си да наложим норми на поведение на децата си с това, че били деца. Да, децата имат енергия и трябва да я изразходват, но има и норми и граници, които трябва да се спазват. И си спомням, когато аз съм била малка, винаги сме живяли в блок и беше закон ( от както се помня), сутрин до 10 часа, обед от 14 до 16 часа и вечер след 22часа, не се вдига шум. Няма тичане, няма скачане, а когато пораснахме, няма и музика. Значи можело? А ако е толкова важно - имам едно дете на 6 години и бебе на 1 година. Голямата знае, че когато кажа "не", значи "не". Малкото е доста инато ( поне това показва за сега), но няма да остане така спрямо моя авторитет и моите правила.
Съветвам те да започнеш да се качваш и да правиш забележки, винаги, когато вдигат шум в неподходящ час. Ще е натоварващо за теб, но няма как, дано има ефект.

# 20
  • Мнения: 1 271
Айде сега...било до възпитание и прочие...както иска нека си ги възпитава....  Rolling Eyes

Виж сега, обясни на тая мацка с двете деца, че няма да и представлява проблем да си озапти децата поне до 9 часа сутрин и през часовете за почивка.И моите са диви, ама такова нещо като несъобразяване с останалите не е имало.
Нищо не и пречи да му даде да си рисува или да гледа филмче когато се налага да е кротко.
Друг е въпросът, че просто тая женица не я е грижа за възпитанието на децата и!  Naughty

# 21
  • Мнения: 524
ще стои на дивана докато не започне да спазва правилата.
И как, по-точно ще накараш две деца да стоят на дивана с часове?                                                                                      
Нали за това сме ние-родителите.Как аз моге да обясня на дъщеря ми да не тича в къщи,че отдолу има болна баба и т.н.,а те не могат да го занимаят за 2 часа сутрин поне да се наспим.Всичко опира до желание,а те нямат нито време нито желание да поговорят с детето си.
Както писах по-горе с 2 деца е много по-различно от това да отглеждаш едно дете, аз те съветвам да не правиш скандали (защото няма да постигнеш нищо), а да се уговорите като станат сутрин децата, да не тропат поне в спалнята или нещо от сорта.

# 22
  • Мнения: 4 916
ще стои на дивана докато не започне да спазва правилата.
И как, по-точно ще накараш две деца да стоят на дивана с часове?                      ..
                                                                 .........

С възпитание.  Peace
Семейството над нас е с две малки деца и изобщо не вдигат шум. Явно възпитанието има значение.

# 23
  • Мнения: 432
В лошо положение си наистина. Но ако трябва просто ходи  и по 10 пъти на ден - все пак и ти имаш дете! И мойто става в 7, но в случаите, когато иска да кара колело му обяснявам, че има бебе (и то е над нас!) и да си играе с нещо по-тихо поне до 9!

# 24
  • Мнения: 804
Не прочетох цялата тема, отговарям на авторката. Почакай твоето дете да порасне още малко и тогава пак се възмущавай. Права е жената. Не може да накара децата си да спят до 10 за твое удобство или да спрат да се движат. Нормално е на тази възраст децата да тичат, да играят и да вдигат шум. Притеснително е ако са прекалено тихи и кротки. Детето ти е малко, но светът нито започва нито свършва с него. Не бързай с констатациите за възпитанието. Самата ти не знаеш какво те очаква.
 И над мен тичат две близначки, ама и през ум не ми е минало да притеснявам майка им с претенции за тишина. Стигат и нейните грижи, че и за моето спокойствие да мисли.
Както се казва - спокойствие на село.

ПП. Сега видях знака, с който си маркирала темата. Абе жена, ти луда ли си? Все пак става въпрос за детенце, което вдига шум. Гаден е този палец надолу!

# 25
  • Мнения: 4 435
 ooooh! Божеееееееееее. Да ги вържели ли?
А защо да ги връзва,не може ли да ги възпита?Не може да се оправдава дете което кара колело вкъщи т.н.Що за глупост? Извинете,аз нямам мое дете,най-вероятно мнението ми няма да се зачете,но не смятам,че няма как да не се научи едно дете на някои неща.Има наказания,има и други неща които да помогнат.Не е нормално в 7 детето да вдига блока,да обикаля с колело вътре,а майката да не прави нищо. Naughty

# 26
  • Мнения: 22 433
babche, е, хайде стига, като гледам във всички теми все оправдаваш невъзпитани деца и т.н. и изобщо не смятам това за правилно.
Никой не е каза да ги връзва, или пък за "удобството на авторката да спрат да се движат" както се изказваш.
И над нас комшийката е с 2момчета, но когато бяха малки са се държали съвсем културно в часовете за почивка, макар че бяха големи бесове.
Не разбирам защо навсякъде се толерира подобно поведение от деца, а после се реве в детските градини колко били агресивни, как ударили еди кого си и т.н.
Има си норми и те трябва да се спазват от всички, без значение дали са деца, или възрастни.

# 27
  • Мнения: 804
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

# 28
  • Мнения: 738
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

По същата логика - който не може да се съобразява, да се връща на село!

Обърнатият палец не мисля, че е по повод детето, а за нехайната му майка, която си мисли, че живее сама в блока.

С едно съм съгласна - "да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно". Именно. Затова се съобразяваш с хората и ти пука за тяхното спокойствие.

# 29
  • Мнения: 4 435
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.


Никой не е казал,че за всеки миг става дума,а поне за елементарно спазване на едни часове сутрин,след това от 14 до 16,и след 22 часа.
Нормално е да слага какъвто емотикон си иска,когато това пречи на нейното дете всеки ден,а не два-три пъти в месеца.Когато е всекидневие е проблема.Едва ли авторката щеше да пуска тема иначе.
Нормално е да се мятат такива квалификации,щом дете в 7 сутринта кара колело и майка му не можела да го спре.Айде айде... ooooh! Винаги може да се прибере това колело.

Общи условия

Активация на акаунт