Обрив при бременност

  • 58 614
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 88
здравейте отново,аз искам да се похваля,че обривите ми минаха Simple Smile  bowuuи то от само себе си,с нищо не съм се мазала,освен с лосион за тяло,така че може и сами да си минат Simple Smile

# 16
  • France-Bulgaria
  • Мнения: 94
Благодаря и за инфото,което сте дали по-горе.  bouquet
На един дъх изчетох всичко,май приспадам към втората категория за момчетата и ДНК-то newsm78
Oт няколко дни и аз съм с ужасни сърбежи по цялото тяло.Днес забелязах,че коремът,ръцете,гърдите,гънките и бедрата са ми на ситни пъпчици,които след обилно чесане се превръщат в малки ранички  Sad Не се издържа  Cry Моля,ако някой знае лек да сподели... Praynig Praynig Praynig
С първата бременност нямах подобни проблеми,а сега дъх не мога да си поема от чесане/като крастава жаба съм/ Blush...  ooooh! Sad

# 17
  • Мнения: 307
Eftelya на мен фенистила много ми помогна-от 3-4 дни се мажа и обрива и сърбежа значително намаляха.

# 18
  • France-Bulgaria
  • Мнения: 94
Eftelya на мен фенистила много ми помогна-от 3-4 дни се мажа и обрива и сърбежа значително намаляха.

 Hug
Благодаря ти  bouquet,ще попитам доки,дали може да се мажа и с него.За сега само с ментолов спирт се туширам,но само за момента ми помага,след което пак се почва...  Stop

# 19
Здравейте!От няколко дни и аз имам обрив в областта на пъпчето и много ме сърби.Не съм ходила на доктор,тъй като не съм много доволна от личната си лекарка.В момента се мажа с крем Здраве на Арома-от опит знам че има ефект ,но сега нещо не се получава.При мен е първа бременност,в 5-ти месец съм.След 3 дни съм на Консултация и ще говоря с моя лекар ако дотогава не ми е минало.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 223
Излекувах се само с ментолов спирт,и то за около 5 дни.
Никакви други мазила.

# 21
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета.
От 2 дни насам има страхотен обрив по краката, но само на стъпалата, на пръстите, между пръстите. Пъпчиците са много дребни, не ме сърбят, но усещам некомфорт. Помислих, че е някаква реакция от едни джапанки, които си купих наскоро и които носих из  къщи. Спрях да ги нося, но пъпките не изчезват, а днес забелязах, че имам и външната страна на дланите, същите пъпчици. На краката ми са много нагъсто, а на ръцете са ми по нарядко, за сега. Ту се появяват по изявени, ту се поскриват леко-на ръцете.  Имам и някакви зад ушите, но мъжът ми казва, че не са същите. Възможно ли е да е шарка?  Cry Страшно много се притеснявам и мисля, че почва да  ме сърби, предполагам може и да си въобразявам вече. Притеснявам се най-вече за бебето.  Cry
Утре ще отида на кожен, но ми се иска да споделите и вашето мнение.

# 22
  • Мнения: 2 741
 Здравей, аз доколкото знам обрива от шарка се появява по нежните места- корем, вътрешна част на бедра, ръце....

# 23
  • Мнения: 10
simpatiuh4e , благодаря ти за отговора  Wink Ходих на кожен и ми каза, че било дехидратация. Каза ми да избягвам храни богати на белтъчини, тъй като от тях може да ме сърби повече.

# 24
  • Мнения: 37
Здравейте! От 10 дни съм с ужасен обрив по цялото тяло, като по различно време ме сърбят различни части по тялото - ръце, крака, гърдите, корема. Около пъпчето и гърдите обривът е най-силен. Пъпчиците са дребни и на места са по-забележими (на групички -  петна от ситни пъпчици). Мислех, че е алергия, но алерголог ми каза, че е от бременността. Мажа се с някаква мазило , правено в аптека, което алерголожката ми изписа, но засега няма никакво облекчение. Само ментоловият спирт помага но временно, а и много и изсушава кожата. Въпросът ми е при вас за колко време отшумя, защото вече не се издържа наистина - по цели нощи не спя, много сърби....  newsm45 newsm45 newsm45

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
anninka, при теб се е появил доста рано, за съжаление. При мен се появи в 9-ия месец и изчезна, щом родих (т. е. около 3 седмици продължи, като след втората започнах да се мажа с един правен крем, предписан ми от дерматолог, който доста облекчи положението). Пробвай с хомеопатия. Peace

# 26
  • Мнения: 1
kakvo shte me posuvetvate da pravq mili mami,i az polu4ih siten obriv,koito e samo po korema,i nikude drugade,a az sum bremenna v 3 mesec,dali e normalno tova,iskam da uto4nq,4e tova za men e purva bremennost.....Wink,i za tova i nz.kakvo e,i dali e normalno,za tova se obrushtam kum vas....... newsm78 newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: 6
Здравейте Мами! За първи път пиша, но доста често преглеждам темичките! От два дена имам проблем, но да уточня първо, че това ми е първа бременност и съм 6-я месец! Та на въпроса-през ноща получавам някъкви обриви, които са придружени със сърбеж става като опарено от коприва, но на сутринта изчезва! Нищо няма до следващата вечер! Довечера съм на лекар, но няма да е лошо ако някоя мама може да ми обясни нещо! Притеснявам се много за бебето! Аз цял ден се ровя в нета и нищо не мога да намеря! Благодаря ви предварително!

# 28
  • Мнения: 37
Здравейте! Като препатила вече с тези обриви по време на бременността - мога да споделя моя опит, дано да е полезен на някого.
Както по-горе в темата бях писала, към 3-4 месец от бременността получих обрив по тялото (ситни пъпчици), които сърбяха ужасно. Консултирах се с алерголог - не беше алергия. Консултирах се с дерматолог - каза ми, че е от бременността. Гинекологът ми ми каза, че не може да ми помогне..... Ходих при хомеопат - и според него беше от бременността... Изписа ми някакви гранулки ...
Първоначалните ми съмнениея, че получавам обрив от нещо, с което се мажа ( кремове против стрии) бяха отхвърлени веднага от мен, защото аз се мажа от 1-вия месец, а обрива получих едва към четвъртия. Личните ми наблюдения обаче след 1 месец продължително мъчение установиха следната зависимост: обивът се получаваше от мазането с кремове проти стрии (които поре мен са леко загряващи) в комбинация с допълнителното потене през лятото, когато стана горещо. Тези кремове явно са по-тежки, мазни, запушват поричките и това, че кожата ми е по-чувствителна, особено през бременността засили неприятния ефект.
Цяло лято не се мажех с нищо, рискувайки да се нацепя .... Сега есента отново започнах в по-хладните дни....
Разбира се това беше моя случай, който не  е правило при всички. Съветът ми е да се консиултирате с дерматолог или алерголог преди предприемане на каквото и да е лечение.

# 29
  • Мнения: 6
Anninka благодаря ти! В понеделник съм на кожен лекар защото ме прати АГ-то при него и ще видим какво ще каже той! Личната ми каза, че най-вероятно е от храна, но аз на тях не мога да им се доверя! Ще чакам до понеделник, лошото е, че доктора ми каза с нищо успокояващо да не се мажа преди да ме види кожния и сега е ужас, но ще потърпя!

Общи условия

Активация на акаунт