Вече време е да пазаруваме, ОКТОМВРИЙСКИ дрешки да купуваме!

  • 13 248
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 919
 Hug Здравейте ! Получихме покана и аз идвам да досаждам!
За килограмите стига се кахърихте..ей на погледнете ми лентичката отдолу...няма невъзможни неща, важно е бебето да се роди живо и здраво, килограми се свалят.За ГДиабет макар, че качих много не развих, така че не е задължително, някой от нашите мами развиха, но износиха и родиха здрави деца Wink след раждането всичко се оправя.
 За зрялата плацента 1,2,3 колкото повече наближава термина става по малък номер, водите намаляват и е напълно нормално.При някой става по рано, при други по късно, щом ДОКИ казва, че всичко е наред не се притеснявайте. Моята плацента узря доста рано още 7 месец, но това не ми попречи да си дочакам датата на плануваното секцио 12 дена преди термин.Бебето ми винаги вървеше 2 седмици напред, главата му беше голяма 2 седмици преди термин беше 10,4 а уж  нормално било до 10 така, че и това е индивидуално и въпрос на ехо граф...роди се голямо бебе верно 3 950кг, всичко беше наред.
 За колички купете това което ви се стори удобно, каквато и да е количката се свиква, най-важното е детето ни да е живо и здраво. Шишета ползвам чико и авент..просто такива ми подариха, количката ми е чико  Rolling Eyes доволна съм, но ми идва малко тежка при  мъкненето нагоре надолу по стълбите...нямаме асансьор но както ви казах свиква се. За козметика отначало ползвах Себамед, за дупето крем Бочко, за памперси експериментирах, пробвах различни марки докато намеря това от което съм доволна, на 1 му е удобно 1 на друг друго. За козметиката пак така купете нещо за 1 во време а детето ще покаже от кое му е най-добре, например някой получават обриви от 1 марка, други деца не.
Успех и леко раждане! Ако има още нещо което мога да помогна....

# 226
  • Мнения: 9
Добро утро мамчета.
Минавам да Ви пожелая лек и успешен ден.
Като гледам се очертава да е и прохладен, така че
му се наслаждавайте.

# 227
  • Мнения: 42
Добро утро и от мен! smile3525

Това с килцата май всички ни е развълнувало Laughing. Аз качих около 8-9кг до момента вече съм 56-57кг, при това последните 5кг за един месец! Да допълня, че съм си тапишон сравнително 162см. Но трябва да си призная, че в 5ти месец плющях само шоколади и сладолед! На ден от 2 до 3 шоколада, един BOSS и половин кг. сладолед си взимах още, за да оставя и за мъжа ми вечерта Embarassed, понякога не му оставях.... Направо зверско влечение имах към тия сладости! Тъпчех си в устата по 2-3 парчета шоколад наведнъж! То беше като сърбеж! После ми мина и сега си ям нормално, но естествено 5кг. за месец, даже трябва да съм благодарна, че се разминах с толкова малко. И на всичкото отгоре на ЖК, докторката ми се скара, че не съм ядяла и бебето било със седмица, две назад в развитието... Знам, че сладоледът и шоколаите не са най-хранителните неща за бебо, ама аз си ядях и всичко останало в прилични бих казала количества! А около мен моите приятелки качиха едната 25, а другата 30кг. и сега пак са си по 55кг макс. Много бързо се възтановиха и нямаха никакви проблеми през бремеността!
Ето това е, galentinassблагодаря за включването!

# 228
  • Мнения: 1 020
Добро утро сладки мами Simple Smile
закусвам с вас Simple Smile много е приятно Simple Smile днес съм решила, че ще мързелувам, ама да видим дали няма да ме хванат лудите Simple Smile
сега ще кача снимчици в албума Simple Smile
Успех на Надето, и Сиси с прегледите и на Сиси с изследването...
като тръгнах със Сиситата, какво става със Сисанка? не съм я засичала от много време.... и Мария_Д...
аз се отплеснах нещо и забравих какво щях да напиша  #Crazy

# 229
  • Мнения: 104
galentinass , благодаря за инфото  bowuu
Към теб и към други мами,които ще се включат-в случай , че бебчето ви е било гледано през зимата: Необходима ли е всъщност количка през зимата-когато бебчетата са още мънички, или сте ги возили и тогава. Чудя се дали направо на пролет да не взема лятна количка, а дотогава да го нося в кош, порт, слинг и подобните.

# 230
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Розовииииииииииии, розови гащички ми слагайте!!! Леле колко се радвам, докторът каза, че сега е сигурен и ще си имам момиченце Simple Smile Simple Smile Simple Smile Първо не се видя нищо между крачетата, а после съвсем ясно се очертаха три чертички, които докторът каза, че били лабии. Аз естествено незнаех какво означава това, ама той ми обясни Simple Smile Така че госпожичка ще си имам Simple Smile

Измери ме и в легнало положение обиколката ми е 80см, а матката май 25см. Размерите на бебка отговаряли на края на 26 седмица. Развивала се добре, няма никакви аномалии. Обърнала се е и вече е с главичката надолу Simple Smile А и беше си качила краката на главата почти Laughing Пусна ми малко изследвания да ми види хемоглобина и това е. Питах го и той ме пусна на море grinning039 Така че само хубави новини днес Simple Smile Дано и другата мама с преглед днес ни зарадва с такива.

За килограмите също да се отчета - още почти 2кг съм качила, стават общо +4.

# 231
  • Мнения: 1 919
adina   newsm78 и аз се чудех това за количката, но е невъзможно да не излезеш 4-5 месеца навън ще се побъркаш, а и октомври, ноември не е толкова студено....та взех си моята количка комбинирана със зимен кош и с летен вариант.при гостуване при баби зимния кош е голям лукс, просто го откачаш и бебето си има легълце, но ако не вземете зимен кош пак не е проблем, вземате 1 порт бебе и сте готови, има различни но най-удачния вариант според мен е тези дето са като голям сак, не влиза вятър вътре, та слагаш го в летния вариант на количката и сте готови за разходки. Въпреки, че бебетата ви ще са есени това не означава, че трябва да седите вкъщи, а и полека трябва да се климатизират  както каза мойто ПЕДИ...та 2 седмици след раждането вече бяхме навън Mr. Green първо започнахме с изнасяне на терасата за 5 мин овити в одеалце, на следващия ден увеличавах с 5-10 мин щом стана около 40-50 мин навън на терасата се метнах да меря улиците 1-2 часа. Blush
 слинг  -наякой от нашите мами ползваха аз не съм не ми беше удобно,болеше ме кръста от него, кенгуруто също е вариант има такива с твърди подложки които стават и за новородени.

# 232
  • Мнения: 1 020
Надееее браво много се радвам   bouquet Hug
adina аз не съм имала бебче, ама сега гледам как седят нещата с племеницата ми... тя е на 2 седмици, а е все в количката, вярно лятно бебе е... ама предното дете, каката, е края на ноември и също много е седяла в количката, има нужда от въздух детето все пак...
не знам не разбирам  newsm78

# 233
  • Мнения: 117
Здравейте и от мен.
Завиждам благородно на мамите който си хапват добре и не пълнеят.
Аз се храня нормално,не ям сладолед,шоколад и въобще сладко.Не че не обичам,просто не ми се яде.Доста време не бях яла и месо/а имаме месарски магазин/,но снощи си хапнах свински ребърца на фурна и ми мина мерака за месо.Единствено не ми омръзват прасковите,а сега започнах да ям и много круши.Последния път доки ми каза,че много съм набъбнала badscale,сигурно мъжът ми много ме гледал.Замисляли ли сте се,че може да дебелеем от спокойствие.Може да ни боли тук и там,но в общи линии сме спокойни.
Наслаждавайте се на прохладния ден.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 5 193
[, но ако не вземете зимен кош пак не е проблем, вземате 1 порт бебе и сте готови, има различни но най-удачния вариант според мен е тези дето са като голям сак, не влиза вятър вътре, та слагаш го в летния вариант на количката и сте готови за разходки.
Въпреки, че бебетата ви ще са есени това не означава, че трябва да седите вкъщи, а и полека трябва да се климатизират  както каза мойто ПЕДИ...та 2 седмици след раждането вече бяхме навън

Ейй, златна мама-това още повече ме убеждава за "моето" Грако-благодаря много  bouquet
Миналата година октомври месец беше доста топъл във варна,ходех само по жилетка или тънко сако на работа,така че наистина ще става за разходки

Наде-честита бамбинка-малинка   bouquet

# 235
  • Мнения: 80
  galentinass,страхотна си,много ти благодаря за това включване и съветите които ни даваш.мнМойто момченце също се роди есента и аз тогава си взех комбинирана количка (идея нямам каква марка е,преди 8 години масово се пазаруваше от Илиенци),която количка е просто страхотна и не е мръднала,въпреки че съм я давала на приятелки.Мисля и сега да си я ползвам зимата,а за лятото ще взимам вече някоя лекичка и удобна.Мойта количка е с такова зимно чувалче (с дръжки),което се слага в летния кош и се затваря с цип,общо взето е толкова добре уплътнена,че с баткото си бяхме цяла зима навън,а и както казваш взимаш го за дръжките и си носиш бебето в него(то отдолу е с твърда подложка).
 Nadejda:))), много се радвам за добрите новини,супер да си изкараш на морето и после да си се радваш на малката принцеска.Ако идваш на изпит на 19-ти юли кажи може да се видим,въпреки че не сме организирали среща,който може да дойде ще е супер Hug.

# 236
  • Мнения: 206
Ха добър ден пак от мен!
Госпойце - аз те послушах, вчера питах юлските мами, но се вкл. само едно момиче, което ми каза че сега нейната била 3 степен и аз се ошашках, къде съм аз, къде е тя Shocked Затова попитах пак, натоварих и майка ми с този въпрос и сега получих удовлетворяващи отговори.
Благодаря и на galentinass - много са полезни техните съвети, нека не ни оставят и по-често наминават, няма нужда от покана Hug
Сега ще ходим по-често при чичо док и това е! По обяд съм на ЖК, както ви казах, предполагам че съм +9 засега, спирам сладкото, днес взех решение за себе си, аз съм малко пристрастена Embarassed, но бебчо няма нужда от това! В началото когато ми се гадеше го бях позабравила, но сега съм пак ламята Спаска - е нема нужда! Hug
До после Hug

# 237
  • Мнения: 2 100
Привет-мривет и от още една миналогодишна октомврийска мама  Hug
Как сте бре? Добре сте като ви чета, ама се притеснявате за глупости  Laughing Какво ги мислите тия кг беееееееееее  Crazy Аз съм си пълничка, през бременността едва ли не станах като фиданка, т.е. качих само 7кг, а след като излязох от родилното най вероятно оставих едни 15 кг...И какво от това питам аз?!?!? Щото 2-3 месеца след изписването моя милост започна да качвааа  Tired И така до скоро, докато не се взех в ръце. Та мисълта ми е да не се кахърите за подобни работи. Някой може да качи много през бременността, но после много бързо да ги свали, други пък обратно...и така. Похвапвайте каквото ви се папа, но с мярка, разбира се Hug (тук прозвучах като някоя даскалица  Embarassed)Пък за количките, Галето си е казала - каквато ви хареса и каквато ви е удобна. Аз взех Кенгуру Виктория със зимен кош. За излизането-ми няма да си стоите по цели седмици у вас я  Laughing Най малкото на консултации ще ходите, да пазарувате ще ходите и ей такива неща. Честно казано не съм извеждала на балкона малкия по 5-10мин, а направо го ръчнах навън за 2 часа от първия път  Mr. Green Нищо му нямаше на дятиту. Вие ще си усетите какво да правите. В никакъв случай няма да се шашкате. Всичко си правих сама още след като ни изписаха, а родих със секцио.
Друго кво щях да пиша... newsm78...а, да - за козметиката! Ами...и ние взехме маркова, малкия се изрина целия и реших друго! Нооо въпреки, че някои мами от нашата тема ме разкритикуваха, аз бях доволна от избора си, а именно - изхвърлих марковото и заложих на най-обикновеното. Олиото за мазане замених със зехтин, скъпия шампоан замених с шампоан Па Па.
Шишета не вземйте предварително, защото ако кърмите няма да ви трябват...освен ако детето не иска водичка (моето не искаше). Та такива филми стерилизации и тем подобни почти липсваха в моето ежеднвие  Mr. Green

Айде, спирам, че стана дълго, пък и да не стана досадна  Hug
И да се пазите  Simple Smile

# 238
  • Мнения: 95
Така, така... то и аз се чудя на Пуканка къде побира всичко това. Аз след една салата на обяд не мога дори айрян да пия, какво остава за нещо повече...

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 10:51 от barabina

# 239
  • Варна
  • Мнения: 1 576
ssissi, и аз се включвам да ти пиша, че това че е узряла пацентата не е лошо. Лошо е когато в 7ми месец например вземе да престарява даже. това означаве че вече не може да храни бебе, и обикновенно го вадят, ако спре да расте. Тебе това обаче не те касае.Сигурно повечето тука сме вече с узрели плаценти, няма как иначе. Важното да стареят последната седмица, а не преди това.

И аз искам да благодаря на миналогодишните мами че ще се включат да помагат.

Общи условия

Активация на акаунт