Лъже ли детето ми?

  • 1 648
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
на тази възраст децата попиват много и само веднъж казана, фразата е запаметена- можеш да си сигурна. вероятно детето е чуло това от някого.
аз бих ограничила срещите и с двете баби, докато убедя детето в моето разбиране по темата.
имахме подобен случай, когато майка ми беше казала на детето, че "Баба обича момчето повече от мама". след моята намеса синът ми разбра, че "баба се е объркала". а на баба моята намеса й държи влага вече цяла година  Mr. Green и много внимава какви ги плещи пред детето.

# 16
  • Мнения: 256
Незнам каква е тази слабост на бабите да се изкарат повече от майките.Моите баби без да имаме кой знае какъв конфликт имат такава склонност ooooh!Първо мислих,че само свекъра и свекървата се държат така,но и майка ми се отпуска като е сама с детето.Нямам обяснение за това поведение,но знам че е факт.

# 17
  • София
  • Мнения: 607
Мисля, че не лъже. Казвам го от опит. Моето дете на 3г и половина попиваше всичко и просто повтаряше фрази и думи, чути от някого. Конфликт между бабите нямаме, слава Богу. Но задължително трябва да спреш манипулациите на свекървата си.

# 18
  • Мнения: 804
На 3 години децата могат да фантазират, да си измислят въображаеми приятели и разни техни неща, но не допускам, че детето лъже точно по този въпрос. Може и една две думи да са казани пред него, може да не е настройвано целенасочено, но бабата е казала нещо. Лошото във вашия случай е, че егоизма на майките ви може да развали вашите отношения. Не знам какво да те посъветвам, щом не можеш да говориш директно със свекърва си, а и съпругът ти не помага.

# 19
  • Мнения: 3 929
Почти 100% съм убедена, че детето не лъже. За да каже такива думи, знай, че със сигурност ги е чуло.
Имам богат опит с моята свекърва в това отношение. Но не с детето ми (или поне аз си мисля така), а с етърва ми. В смисъл, че свекърите не харесват майката на етърва ми и няколко пъти, съзнателно или не, настройват племенника ми срещу нея и то в мое присъствие. Представям си, как би се почувствала етърва ми, ако знае за това.
Мисля, че такива отношения са проблем, който трябва да бъде разрешен радикално. На първо място би било добре да обсъдиш отново това със съпруга ти, защото свекърва ти ще продължи да го прави и можеш да си представиш, докъде ще стигне това.
А защо се съмняваш, че детето ти може да лъже?

# 20
  • Мнения: 4 784
Детето е на 3 години и половина.От това ,което ми каза детето,всичко е поднесено с негови думи,а не с изрази на свекърва ми,затова не мога да съдя по този критерий.Пред детето не коментираме отношенията м/у бабите,но то усеща само,че нещо не е в ред,защодо на обши празници не вижда бабите събрани на 1 място,нито открива някакъв диалог между тях.Веднъж даже беше питала майка ми защо не си говорят със свекърва ми.Последната е доста авторитарна личност(не се настройвам против нея),говори по телефона с детето и мъжът ми само в мое отсъствие(когато съм на работа),така че незнам какви си ги приказват.За разговор със свекърва ми на тая тема е абсурдно да се помисля даже,защото тя пред мен е заявявала,че не желае да говорим за майка ми,която за нея е минало.Мъжът ми естествено ,че защитава майка си и не може да допусне,че тя ще говори така.
Хм, сложна ситуация наистина. Единственото, което мога да те посъветвам е, да говориш с дъщеря си по - често за майка ти с любов, за да разбере, че не е лоша жена и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт