Кои хормонални изследвания минават през здравната каса?

  • 35 555
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!Имам няколко  въпроса, които може да ви се строрят глупави, но не знам към кого да се обърна.Ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите. Единият е- може ли ендокринолог да дава направления за изследване на полови хормони?Ако искам да си направя изследвания на всички хормони+половите към кого трябва да се обърна-ендокринолог или гинеколог?Ако поискам гинеколог да ми даде направление за изследвания трябва ли да ми направи и преглед?Проблемът ми  е това, че от няколко години имам засилено окосмяване по лицето и става все по-зле, иначе нямам гинекологични проблеми. Доколкото знам това е признак за хормонален дисбаланс или е генетично заложено. Предполагам, че лекарите няма да го приемат на сериозно и може  и да не ми дадат никакви направления, но аз искам да знам каква е причината. Личният ми лекар не е много надежден, а и в нашия град по-принцип е трудно да се намери свестен лекар.

# 16
  • Мнения: 3 478
И аз с въпрос. Здравната каса покрива ли цитонамазка или преглед при гинеколог или въобще какво покрива? До сега не съм ползвала и не съм на ясно какво ми се полага по нея а личната само ми мънка и казва, че сама трябва да се оправям. Има ли някъде опоменато черно на бяло какво се покрива от тази каса, че и аз да си разясня веднъж за винаги. Ще ми бъде от полза да прочета не само за гинекологични, но и за други неща. Благодаря и се извинявам, че ползвах темата.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 908
Ники_, missZ,най-точен отговор на всичките ви въпроси трябва да ви дадът личните лекари-те дават направленията за изследванията които ви се полагат,не гинеколога,ендокринолога и т.н.

# 18
Доколкото разбирам личната на missZ не е много читава, а моят личен лекар ми се подиграва и подсмихва ехидно всеки път, когато отида при него.Направо имам фобия от този човек, колкото и нелюбезно да звучи. Бившата ми лична лекарка пък не искаше да ми дава направления, защото ги пазеше за специални случаи или поне така казваше.Предпочитам да разговарям с някой, който е имал подобен на моя проблем и вече е преминал през всички изследвания и процедури.Нали затова са създадени тези форуми, да си помагаме взаимно, особено при тези лекари и тази здравна система която имаме.

# 19
  • Мнения: 3 478
Точно! За това и питам тук, защото личната не иска да дава инфо, като че ли нея лично ощетявам с иска  на направление или факта че имам желание да разбера какво мога да очаквам от касата и какво не.

# 20
  • Мнения: 364
По принцип направления могат да ни дават както личните лекари, така и специалистите. Друг е въпроса на какви доктори ще попаднем и дали ще ни дадат.
Преглед при гинеколог и цитонамазка се покриват от касата Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 478
Еми ето, специално за гинеколога я питах и ми каза, че трябва да си ходя на частно и да си плащам, защото това от касата не ми се полагало. Благодаря, Маркели!

# 22
Цитонамазка от 31г. възраст е към годишния медицински преглед фор фрии. Поне моето джипи така ...
Наистина има ли някъде описано какво покрива и какво не тази здравна каса?

Общи условия

Активация на акаунт