Получихте ли адекватна подкрепа и информация за кърменето в ЖК и болницата?

  • 7 392
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Никаква информация от никъде нито преди,нито след раждането!
и аз

# 16
  • Мнения: 594
Информация за кърменето не съм получавала нито от женската консултация, нито от педиатъра на бебетата. Да не говорим за болницата, където първия път ме обвиниха едва ли не, че бебето ми щяло да стои гладно, защото разбираш ли аз отказвам да му давам АМ, което те ми предлагат и само си мисля, че имам с какво да го храня. А втория път ми казаха, че можело да се наложи спиране на кърмата, защото подмишниците ми бяха подути ...и това ако е подкрепа.....

# 17
  • Мнения: 5 401
Гласувах така:

* По време на бременността личният ми лекар/в женската консултация НЕ ми дадоха информация за кърменето - лекарят, който ме израждаше ми повтаряше да кърмя, но само толкова, а в ЖК се интересуваха от бременността, не от кърменето.

* В болницата след раждането получих подкрепа и информация от персонала - получих подкрепа от близка акушерка в болницата и от дежурната акушерка, които ми помогнаха да се справя с напомпаните гърди;

* От педиатъра НЕ получих подкрепа и информация - смених я при първата възможност заради "адекватните" й съвети за кърмене и захранване;

* Посещавам/ла съм срещи от майки за майки и получих подкрепа и информация - кърмаческите срещи, организирани от форумните майки посещавах редовно, а срещите на Ла Лече посещавам от създаването им, макар и нередовно!

# 18
  • София
  • Мнения: 5 721
Получих информация още в болницата както и при първото посещение на педиатъра в къщи! Peace

# 19
  • Мнения: 4 496
Малко се колебах как да гласувам/става въпрос за  опцията дали съм получила подкрепа и информация в болницата след раждането/. Информация получих. Но не и подкрепа. В крайна сметка направиха така, че информацията, която ми дадоха, стана абсолютно безполезна без подкрепата, от която имах нужда като майка за първи път.  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Получих инфо в болницата от акушерките.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 348
Абсолютно никакъв съвет, никаква информация и никаква подкрепа не получих в болницата, а на ЖК не е ставало и дума за кърмене. В родилното всички майки, които преминаха през моята стая за 10 дена бяха с първи деца и никоя не получи информация и помощ от медицинския екип.  А в съседната стая ми се наложи (аз - майка от няколко дена и все още некърмила) да давам съвети на друга майка как да храни бебето, защото тя не знаеше, че има и други алтернативи, освен АМ и бутилка с биберон.

# 22
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Никакво инфо в ЖК, нито след раждането, нито от личната. След раждането единственото което казаха, свържано с гърдито изобщо, беше да се цедим и да си слагаме компреси Crazy Цялото инфо, което ми помогна да кърмя го намерих в кърмаческия, за което огромно благодаря на всички момичета там   bouquet

# 23
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
От ЖК не получих нужната помощ , но в болницата бяха много любезни и ми обясняваха много, за съжаление вече не кърмя.

# 24
  • Мнения: 1 586
Нито от личната лекарка,нито от ЖК са ми оказали каквато и да е подкрепа,дори не са споменавали кърменето,в  болницата бяха любезни и много ми помагаха!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 020
Докато бременеех никой нищо не ми казвал за кърмене!
Като родих в болницата след като се разревах и опищях отделението ми дадоха някакви насоки за кърменето!
Педиатъра ме подкрепи, но такива насоки ми даде - ако го бях слушала до никъде нямаше да сме с кърменето.
Посетих среща от майки за майки и получих подкрепа и информация от тях.

# 26
  • София
  • Мнения: 169
От ЖК никаква информация, от болницата също, по скоро подкрепа от педиатъра, но под формата на листовки за ползата от кърменето.

# 27
  • Мнения: 653
по време на бременността не съм и питала за кърменето, други неща ме вълнуваха Simple Smile
получих макар и малко информация и подкрепа в родилния дом - за разлика от други майки, на мен АМ не ми даваха за бебето, казаха, че имам кърма и да го кърмя и точка
не съм посещавала такива срещи - не знам за тях

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 14:14 от ХИПП

# 28
  • Мнения: 2 467
В ЖК ни дума, ни стон за кърменето не е изричан!
В болницата след раждането ми носиха шише с АМ на всеки 3 часа, въпреки че кърмех, бебето сучеше без проблем, нямах нужда от АМ и преливах от мляко! Помоща беше глевна лелка дето се завърти за 5 секунди и се развика "Цеди бе, момиче! Цеди, че ще направиш мастит." Туй беше. Как се цеди, колко, кога... гадай сама  ooooh!
Педиатъра от първата консултация още ми заговори за "ползите от страхотното и полезно АМ"...

# 29
  • Мнения: 35 967
освен от форума, който не е включен в анкетата, не съм получавала информация за кърмене от никъде
единствено, една сестра в родилното преди 8 години, ми показа как се цеди на ръка, за което й благодаря безкрайно!

Общи условия

Активация на акаунт