Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 268
  • 242
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 117
Не, не бях особено подготвена въпреки че доста бях изчела по време на бременността. Подкрепата и насърчението на място в родилния дом бяха критични, а сякаш не ги имаше особено..

# 136
  • Мнения: 387
Бах подготвена,защото ви открих вас и Господ ми помага винаги........

# 137
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
При първото раждане бях уж доста прочела, но когато се сблъсках с действителността...все пак с повече майчински инстинкт успях да се справя. При второто разчитах на натрупания вече опит и многото полезна информация, която открих в този форум  Heart Eyes

# 138
  • Мнения: 3 034
в поевече ми дойде подготвянето и постоянното образоване. после като се зачетох и във форума, окончателно взех информирано несъгласие.

# 139
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не бях! Peace
Въпреки, че четях тук, а също си купих книга за кърменето.

# 140
  • Мнения: 2 622
да,на теория бях  подготвена,но на практика не се получи нищо Sad

# 141
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
С малкия Да,защото имах достъп до интернет в частност форума.
Но с големия НЕ, затова го кърмих и само 7 месеца.

# 142
  • Мнения: 255
Не ме беше подготвял никой.Имах желание и знаех че трябва да кърмя.След като родих още на следващия ден започнах да стимулирам лактацията с помпа .Цедях се и кърмата ми тръгна страшно лесно.и имах мляко поне за още едно бебе.Нямах запушени канали,бучки и прочие.Сина ми изсукваше всичко, а ако се окаже че  след кърмене гърдите ми са напрегнати цедях и съхранявах кърмата във фризера.
Кърмих до 8м .Филип се отби сам.

# 143
  • Мнения: 4 967
Отговорих с ДА, но става дума за второто ми раждане. Все пак ми беше второ и знаех какви грешки съм допуснала след първото. Освен това бях изчела всички статии във форума и наистина се чувствах подготвена и решена да кърмя. И все още кърмя дъщеря си.

# 144
  • Мнения: 224
Изобщо не! Само принципните неща знаех. Добре, че доктора в болницата не ме остави на мира докато не схвана всичко.

# 145
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Никак! Особено при първото си раждане! Аз съм оперирана от тумор на гърдата и се скъсах да обяснявам на всякакви видове доктори, че евентуално бих имала проблем, защото каналите ми не са добри ит.н. и т.н...Ако мислите,че някой ми обърна внимание.... Аз си знам какво ми е струвало да тръгне кърмата , но за нищо на света не бих заменила усещането след първия месец мъки Simple Smile Кърмила съм и двамата си сина, тръгнах на работа на 3-тия месец и с двамата, нито един ден не сме пропуснали заради работа или пътуване.

# 146
  • sofia
  • Мнения: 482
Бу, тъй като предполагам в случая е важна статистиката да поясня моя случай:
- бебе номер едно - НЕ, не бях подготвена и това си оказа влияние, т.е. слушах съветите на некърмели лица
- бебе номер две - ДА, след като открих този форум, поне се подготвих на теория - изчетох поместения метериал тук, купих книжката на Хана Лотроп, четох опита на другите мами и така. За сега всичко е наред - ПУ ПУ, дано така и да продължи!  fingerscrossed

# 147
  • Мнения: 396
Да, бях подготвена.
Тогава живеех във Варна. Акушерката, която работеше с наблюдаващия ме гинеколог /ако не ме лъже паметта се казваше Янева/, мии обясни когато беше време, как да подготвям гърдите и зърната с подходящи масажи.
После в болницата като родих, акушерка Грубак ми помогна много с насоки и съвети. И двете безпокоих няколко дни по-късно, когато въпреки всичко, направих рагада на едната гърда /имам големи зърна и детето не можеше да обхване и част от ареолата.../. Благодарение на тях, кърмих 8 месеца! smile3501

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 13:17 от IANAMAIL

# 148
  • София
  • Мнения: 308
Смятам че бях подготвена, след купищата инфо прочетени тук. Но най-много ми помогна позитивната нагласа, която си изградих благодарение на форума, че кърменето е най-естественото нещо и че ще се справя.

# 149
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не бях достатъчно подготвена

Общи условия

Активация на акаунт