Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 303
  • 242
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 110
С първото си дете не бях подготвена и се стигна до там,че девет месеца се изцеждах с помпичка и така я хранех,но с второто си дете бях много мотивирана и преди да се роди прочетох много информация за кърменето,а и имах горчив опит с първото си кърмене.Кърмаческия форум много ми помогна  и все още се кърмим.Пожелавам го на всички бъдещи майки!

# 181
  • Мнения: 3 818
Гласувах с не, защото не бях чела или научила нищо специално за кърменето преди раждането. Но всъщност аз нямах необходимост от знания в началото, защото не съм имала очаквания да имам проблеми или да ми трябва информация за кърменето. Разглеждах го така - забременяваш, раждаш, кърмиш. Смятах, че кърменето е естествен процес, който няма как да не овладея Laughing
В последствие почетох във форума и научих неща, които ми бяха много полезни и ми помогнаха да кърмя без проблем.

# 182
  • Мнения: 2 015
Гласувах с не, защото не бях чела или научила нищо специално за кърменето преди раждането. Но всъщност аз нямах необходимост от знания в началото, защото не съм имала очаквания да имам проблеми или да ми трябва информация за кърменето. Разглеждах го така - забременяваш, раждаш, кърмиш. Смятах, че кърменето е естествен процес, който няма как да не овладея Laughing
Но уви не беше така!

# 183
  • Мнения: X
и аз бях не подготвена, исках много да кърмя, но в болницата не ти помагаха в това отношение.детето все искаше да суче, аз почти нямах кърма и така не ми дойде. в нас нямах спокойствие за кърменето,бабата все висеше по край нас с бебката и даваше тъпи съвети.аз бях доста изнервена и нищо не стана с кърменето.сега малки ме е яд,като гледам из парка майките как кърмят.дай боже ако имам второ тогава да успея.

# 184
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
С първото си дете не бях подготвена и това беше една от причините да я кърмя само 20 дни. С второто бях по- подготвена, бях чела във форума, разпитвах приятелки ,а и имах подкрепа първите дни в болницата, което беше много важно за мен.

# 185
  • Мнения: 230
Не бях въобще подготвена.
Мислех си, че съм, но с "вещата" намесата на свекърва кърмила точно 20 дни и майка  - акушерка от старата школа - "Изцеждаш до дупка, след всяко кърмене!", мерене преди и след хранене, съм безумно щастлива, че на третия месец седнах най-сетне на компютъра и се зачетох във кърмаческия форум. Вие ми дадохте увереност, да се взема в ръце, да не захраня рано, да не давам добавка (детето качваше абсолютно добре тегло, но не спеше нощем и всички мислехме че е гладно), да не премахвам нощните кърмения и въобще всички онези дребни, но важни неща за да продължаваме и днес "да се кърмим".
Благодаря   bouquet

# 186
  • Мнения: 42
Колкото и да бях прочела, не се чувствах подготвена. Все пак никой не може да бъде подготвен, като не знае какво го чака  Simple Smile

# 187
  • Мнения: 660
Четох предимно от библиотеката на форума, и макар, че продължавах да се страхувам от неизвестното, когато родих се учудих, колко подготвена се оказах за ситуациите, пред които се изправих - имах отговори, знаех как да реагирам и така избегнахме проблемите, които можеха да се получат. Отделно някаква неясна, но все пак съществуваща опора ми представляваше мисълта, че ако се наложи, има на кого да се обадя за помощ (това беше за благодарност към Assinka   bouquet)
 Да, мисля, че бях достатъчно подготвена.

# 188
  • Мнения: 1 531
включвам се пак, че забравих нещо - да отдам дължимото на училището на списание 9 месеца - МНОГО ми беше полезно и то  Peace

# 189
  • Мнения: 85
Гласувах с не, защото не бях чела или научила нищо специално за кърменето преди раждането. Но всъщност аз нямах необходимост от знания в началото, защото не съм имала очаквания да имам проблеми или да ми трябва информация за кърменето. Разглеждах го така - забременяваш, раждаш, кърмиш. Смятах, че кърменето е естествен процес, който няма как да не овладея Laughing
В последствие почетох във форума и научих неща, които ми бяха много полезни и ми помогнаха да кърмя без проблем.

Все едно аз съм го писала Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 112
Бях изчела доста материали, включително и видеоклипчета за кърменето, както и получих ценни съвети от приятелка, така че теоретично бях достатъчно подготвена, притеснявах се много как ли ще е на практика. За мое щастие ми се падна много добро бебче, което и до този момент кърмя без проблем (пу, пу)!

# 191
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Да, най-вече от обмяната на информация тук във форума.
За всичко останало може да се чуе и попита персонала на болницата

# 192
  • Мнения: 3 550
Друго. Преди да родя смятах, че съм подготвена. Бях се подковала здраво теоретично. Но с бебе в ръце нещата изглеждат по друг начин и трябваше да се ориентирам и доучвам в крачка.

# 193
  • Мнения: 106
Гласувах с НЕ. Въпреки, че бях чела мноого неща от тук и клипчета бях гледала. Всичко ми беше много объркано и тъй като не бях виждала на практика как се кърми не можах да се справя както трябва в началото.

# 194
  • Мнения: 950
Не бих казала, че бях подготвена. До влизането ми в болницата (а и след това) четях този форум и получих известна информация - в този смисъл добих представа за някои неща и бях по-подготвена в сравнение с времето преди да почна да чета форума. Но след като се роди се оказа, че имам още доста въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт