Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 313
  • 242
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 603
Гласувах - друго.
При мен кърменето се получи някак естествено, просто си кърмя винаги, щом Зори си поиска.  Бях прочела някои неща тук, имах за светъл пример една тукашна мама и толкоз. Сериозни грижи не съм имала, кърмя без проблеми вече цяла година.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 07:33 от supi4ka

# 166
  • София
  • Мнения: 803
Да , теория и практика мастер клас  Laughing Laughing Laughing
Вроденият мързел на фамилията обърна колата : първият близнак не искаше да суче, вторият беше по-малък и му беше трудно , а на мама й се спеше нощно време и 3 в 1 бойкотирахме процеса, лека - полека кърмата изчезна. 
Но съм свидетел как схемата , по която и аз бях обучавана и прилагах, видях как работи много дълго време при упорита и дисциплинирана мама. Мама Чочи , която също е с близнаци и беше наша млечна мама. Благодаря Неда !!! Поклон   bouquet  bouquet  bouquet

# 167
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Да, от форума

# 168
  • Мнения: 1 428
Определено НЕ бях изобщо подготвена.И в последствие стана така че храних с изцедена кърма.

# 169
  • Мнения: 190
Да, бях подготвена теоретично преди да родя, след това и практически.

# 170
  • Мнения: 2 587
Съвсем НЕ.Информация получих едва след като родих в болницата.

# 171
  • Мнения: 2 401
Да, бях подготвена теоретично преди да родя, след това и практически.
Бях се стреснала малко от разказите за неуспешно кърмене, но се оказа се по-лесно отколкото очаквах  Grinning!

# 172
  • Мнения: 227
Да, определено бях, изчетох много материал и реално ми липсваше само практика Peace

# 173
  • Мнения: 47
Никой не си направи труда да ми обясни за кърменето. А аз будалата си мислех лесна работа, давам цицата и готово. Но в последствие се получи голям проблем. Благодарение на информацията   ТУК  се справих и все още кърмя.

# 174
  • На морето!
  • Мнения: 5 790
  Определено не!Бях много мотивирана , но всичко което бях прочела представяше нещата толкова лесни ,естествени, приятни...
  Не се получи така , продължих да чета и то вече изцяло форума , реалните ситуации , а не стандартните статии...
  Резултата , не беше този който исках ,
Това е и моят отговор. Повечето от информацията за кърменето е по формата на клишета и разкази писани все едно от мъж.

# 175
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
писах ДА защото бях изчела доста по въпроса предварително,въпреки че срещнах някои трудности с кърменето на голямата ми дъщеря в последствие и не много адекватното поведение на тоговашната ми педиатърка, мисля че се справих с нещата  Grinning ... основната помощ получих от този форум  Hug
П.С. и двата пъти раждах в МД,втория път ми се стори че и лекарите и сестрите са по-подготвени и насърчават повече майките

# 176
  • Мнения: 842
Изобщо не бях подготвена. Бях прочела само една книга за бременността и никаква литература относно кърменето  Embarassed

# 177
  • Мнения: 552
Не,не бях подготвена,но благодарение на форума успях да кърмя бебчето си/само 4 месеца,но и това е нещо Rolling Eyes/...за съжаление ни се струпаха някои неща на главата с които не успяхме да се справим дори и с помощта на форумките Cry
поздравления на всички мами отзоваващи се в Кърмаческия  bouquet

# 178
  • София
  • Мнения: 376
Да, бях достатъчно подготвена!
И най-вече заради материалите в Библиотеката   bouquet
Имах известни трудности, но всичко си идваше на мястото. Само малко повече упоритост и силна мотивация за смисъла на кърменето ми бяха нужни.
А аз ги имах, и все още ги имам  Laughing

# 179
  • Мнения: 804
УЖ бях подготвена... Бях изчела мнооого информация, но когато се появиха проблеми мислех да зарежа всичко, защото ми се струваше "мисията невъзможна" - а и как болеше само.., раждането беше песен в сравнение с кърменето  ooooh!
Тогава писах на ХЕДРА и тя ми отговори веднага. Ако не беше тя нямаше да кърмя дъщеря ми, а вече я кърмя успешно почти 9 месеца.
ХЕДРА,   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт