Готови ли сме за проходилка???

  • 2 410
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 332
Не, не става въпрос за това, че ако проходи без проходилка не може да се нарани. Въпроса е, че движейки се с нея, детето не се научава по естествен начин да пада правилно - хехе, много смешно звучи. Какво имам предвид - като е с проходилка ако залитне няма да падне - проходилката го държи. Ако е без - пада, и разбира, че следващия път като залитне така пак ще последва тупване. В този ред на мисли съм против проходилката - детето се научава да разчита само на себе си; освен това като го слагаш в проходилка ти малко насилствено го караш да направи тази голяма крачка - сигурна ли си, че то е достатъчно подготвено за това? Че достатъчно е укрепнал гръбначния му стълб и са развити мускулите? Това са моите аргументи - Йоана проходи пълзейки, много пада, още пада  Laughing, виждала съм и деца, които си ходят добре при условие че са били в проходилка... Така че - пак - решението е лично.

# 16
  • Мнения: 287
Проходилката е нещо чудесно, ние вече я използваме за подпиране и се катерим по нея. Сложих го когато навърши 6 месеца, в момента е на 11.5 месеца. Лази, и то доста добре, ходи като се държи за нещо, изправя се и прави по няколко крачки сам. Слагай без да се приотесняваш, не само че е удобство за теб, но е радост и за бебчо-може сам да отиде където поиска... Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 281
и за бях против проходилките и доста дълго не поставях бебка в това изобретие.
но тя се изправяше постоянно и се пускаше, падаше много лошо, от изправено положение неможеше да седне и въобще бях се побъркала. само залепени двете бяхме - неможех да свърша никаква работа, а и психическото ми състояние се влоши - така стигнахме до решението да я поставим в проходилка.  Peace започнахме да я слагаме в проходилката преди около месец /може и по-малко/ резултатът е, че тя я ползва не за да се учи да ходи, а за да се вози  Wink, благодарение на проходилката започна да сяда от изправено положение много внимателно вече пуска едната ръка и сяда без да се удари. казвам благодарение, защото като е в проходилката тя от време на време сяда и видя, че няма нищо страшно Simple Smile. трябва да кажа, че има такова желание за ходене, че като я държа с една ръка се движи доста стабилно. въобще в нашия случай проходилката я ползваме за возене, а ходим само подпряни на неподвижна опора или ако ни държи някой за ръцете.  newsm10
ти сама ще прецениш какво е най-добре за твоето детенце. успех!

# 18
  • Мнения: 8 505
Аз съм за проходилките,но да се ползват известно време и после да се махнат.Дре я сложихме от много малка-нямяше 6м,около 2-2.5месеца беше с проходилка,но ходеше и като я държим за ръцете.Така,когато махнахме проходилката,тя не я търсеше Wink

Общи условия

Активация на акаунт