От кой месец сок от моркови и по колко?

  • 20 303
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
  Мишона е права.Редактирах си поста,извинявам се на авторката за неуместния тон. Hug

# 16
# 17
  • Мнения: 5 401
Всъщност аз не разбрах ти с какъв съвет се включи в тази тема - да се храни бебето със сок вместо с кърма, за да не се чуди момичето защо бебето й плаче гладно ли?!!  newsm78 Как ли пък да подмина такъв пост, ха!  Confused

Какво те учудват постовете на момичетата, че тази тема не е първата?! Идеята на Библиотеката и на Търсачката е първо да се погледне и тогава да се пита! Това пише в Правилата на всеки подфорум, не е мое свободно съчинение!  Peace Теми за сокове има безброй и въпреки това никой не е отказал съвет, помощ или подкрепа! Не познавам член на този подфорум, който да се държи "стряскащо" към друг! Познавам и виждам добро отношение, доброволно оказване на всякаква помощ и адекватни съвети!  Peace

Не разбрах какво имаш предвид и за етиката на изслушването - възможно ли е във форум да се прекъсваме и да не се изслушваме?!?! Не ми пречи да коментираш постовете ми - тук има свобода на словото и на мненията!  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 751
Не е глупава темата и не всеки има време да чете.

И според мен не е глупава темата, напротив.  Кали, колики ли предизвикаха сокчетата на бебо? newsm78
Не, излязоха му една-две пъпки. Не е ясно от моркова ли е, но Мишо си е предразположен към алергии и след като прочетох темите, реших да захранвам късно.

П.С. Била съм и от позицията на отегчената от постоянните еднакви и понякога глупави въпроси, била съм и от позицията на задаваща отегчителни въпроси, поради липса на време да чета форума.
Така че не се карайте. Нека да запазим добрия тон.
Ако аз  задам този въпрос тук и ми се отговори с рязък тон, най-много да тегля една майна, да затовря темата и да правя още повече глупости от НЕЗНАНИЕ.
Ако някой ми обясни, макар и отегчен, ще се науча.  Peace

# 19
  • Мнения: 984
Не давай сокове, защото ще се отбие бебето излишно рано. После ще се чудиш с какво да го храниш.

Бръмбазела Мрънк, ей това ми е съвета към момичето.
За твое сведение, понеже не четеш преди да скочиш, кърмих дъщеря си 10 месеца, въпреки че един месец лежа в неонатологията във Варна. Изцеждах се и носех кърма по три пъти на ден, защото не ме приеха. Хранех и още едно ромско бебе, защото кърмата ми беше много и ми даваха шише от по литър. Захраних детето си след навършен 5 - ти месец изцяло с помощта на библиотеката в този форум и помощта на Бу. Изчела съм всичко. Обаче приемам, че има хора, на които им е трудно да четат и осмислят голямо количество информация, предложено на по-високо ниво. За това написах на момичето да не дава сокове, за да не отбие бебето. Това е достатъчно добра причина.
Емотиконът" Peace" ще го призная само ако не ми отговориш заядливо.
Не се задълбочамай, ако обичаш. Подмини.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Прекратете базара, да не го прекратя аз Grinning

Всеки има право на мнение, дори то да не съвпада с това на мнозинството.
Ще ви замоля да се четете внимателно една друга, да си задавате въпроса 'правилно ли схващам какво е искал да каже авторът?', да броите до десет и чак после да пишете.

Изобщо, препоръчвам мир и любов, за да няма поразяващата ръка Laughing

**************************************************************

За авторката на темата, превърнала се в бойно поле:

Може би действително си струва да прочетеш повече, преди да вземеш решение как да постъпиш Simple Smile
Като цяло, експертите по детско хранене и кърмене съветват дори бебето да се захрани по-рано от обичайното (и прието за най-добро за детето - около 6-ти навършен месец), това да не става със сокове, които могат да подразнят стомаха, а и не съдържат почти никакви витамини и полезни вещества в толкова малко количество.

# 21
  • Мнения: 2 751
Бу, малък ОФФ: вчера до късно се рових из темите и взех решение да захранвам по-късно. (а съм от хората, които се доверяват на д-рите почти безрезервно и ми беше трудно)
Едно огромно благодаря на теб и всички, които дават пълноценни съвети тук!   bouquet Hug

# 22
  • Мнения: 5 401
Мишона, изглежда съм разбрала тона в първия ти пост с ироничен уклон - "давай сок, не ги слушай тия приказки, които са различни от педиатърските" и т.н..  smile3555 Искрено се извинявам на теб, на авторката на темата и на Бу за неприятносттите! Подавам ръка за помирение!  Simple Smile

Не ми се случва да се отяждам с хората - нито ми е в природата, нито в приоритетите! Но ми се случва, за добро или за зло, да участвам редовно в Кърмаческия, да чета, да имам мнение и да се старая да съм полезна с нещо така, както майките тук са били полезни на мен.  Simple Smile

Поздравления за успешното кърмене въпреки трудна и дълга раздяла!  Hug

# 23
  • Мнения: 984
А аз ще се старая по-ясно да се изразявам и по-често да се включвам да помагам, така, както и на ме ми се помогна.  bouquet

# 24
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Това за соковете не го знаех, че трябва да се захрани с друго и после сокчета. Много полезна информация.   bouquet 

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Това за соковете не го знаех, че трябва да се захрани с друго и после сокчета. Много полезна информация.   bouquet 
По принцип се смята (вече - от примерно 10-20 години по света), че соковете не са добър първи избор, понеже дразнят незрелия бебешки стомах. Приема се, че след като бебето е захранено (най-рано на 4 навършени месеца, желателно - 6 навършени) и вече е свикнало с храни, различни от мляко, може да се дава и сок - в неголеми количества. Повечето майки избират да въведат сока след пюретата и кашите, след 7-8 месец.
Свойствата на сока да доставя витамини и минерали се преувеличават Simple Smile колко витамини и минерали ще има в 20-30 мл сок? А за едно бебе това количество е предостатъчно, човек не може да му налее литър сок, нали? Сокът може да е по-скоро разнообразие в храната след захранването. (Макар че много бебета с удоволствие биха пили сок, особено ако е по-сладък - но не всичко, което е приятно, е полезно - като с големите, мазни пици и кофи сладолед Laughing)

# 26
  • Мнения: 2 751
Днес говорих с д-рката си за късното захранване. Бях готова да споря с нея или тя да ми отговори иронично  Rolling Eyes
И я питах тя какво мисли за късното захранване, а тя: "Ами, подкрепям го напълно"  Shocked
Добре, де, а защо тогава не ни го казват това още в самото начало, а чакат ние да си питаме  Shocked
Старата закостеняла школа.... #Crazy

# 27
Не е препоръчително сок да е първата нова храна. По-добре е да се започне с пюре (плодово или зеленчуково) или каша.
След като детето е захранено, може да му се предложи сок - формулата е броя на месеците, умножено по 10 мл. Например за бебе на 6 месеца - не повече от 60 мл дневно, първо се започва с една лъжичка. Към една годинка - не повече от 100 мл.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 5 401
... Добре, де, а защо тогава не ни го казват това още в самото начало, а чакат ние да си питаме  Shocked
Старата закостеняла школа.... #Crazy

kalli, има педиатри, които допускат крайното решение да е на майката и съветват спрямо нейните нагласи.  Peace Моята е такава - ако не й бях казала, че ще кърмя активно и ще захраня след 6 м., тя щеше да ми говори за сокове, АМ и прочие.  Simple Smile Но след като проведохме интервюто, тя започна да ми дава по-скоро насоки, отколкото твърди препоръки. И пак не съм й се доверявала сляпо, имам си Бг-Мамма и форумски гуру-та!  Hug

От друга страна, първата ми педка не искаше и да чуе за дълго кърмене и късно захранване. Затова я напуснах, макар че беше страхотен човек и добър, за мен, диагностик и лекар.  Peace

Все още има млади майки, които захранват рано по препоръка на приятелка, роднина лекар, собствения им родител и т.н. или пък дохранват и отбиват заради не добро организиране на кърменето...

Радвай се на късмета си с педиатърката!  Grinning

# 29
  • Мнения: 2 751
... Добре, де, а защо тогава не ни го казват това още в самото начало, а чакат ние да си питаме  Shocked
Старата закостеняла школа.... #Crazy

kalli, има педиатри, които допускат крайното решение да е на майката и съветват спрямо нейните нагласи.  Peace Моята е такава - ако не й бях казала, че ще кърмя активно и ще захраня след 6 м., тя щеше да ми говори за сокове, АМ и прочие.  Simple Smile

Радвай се на късмета си с педиатърката!  Grinning
Аз просто се чудя....Защо не предлагат два варианта примерно  newsm78
Както и да е. ДА не разтягаме темата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт