За какво се изписва Золадекс?

  • 14 935
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Тайна, кистите, за щастие, не са толкова големи. Рискът от ендометриоза не е за подценяване, разбира се, наясно съм с това, но пък предвид ситуацията не бива да се прибързва с лечението. Д-р Стаменов е специалист по безплодие, а д-р Николай Попов от Шейново е гинеколог-хирург, оперирал хиляди жени с ендометриоза или др гинекологични проблеми. Сигурна съм, че и неговото мнение би било от полза по вашия случай. Когато се прави лапароскопия при ендометриоза, то кистите се и махат, разбира се, не само се наблюдават.

# 16
  • Мнения: 24
Ето и моя опит с кистите и золадекса. След дълги години нередовен цикъл и непрестанни кисти ежемесечно, се реших на лапароскопия. Установи се, че имам ендометриоза. От опит казвам, че ендометриозата е различни степени и продължителността на лечението със золадекса, който се изписва, зависи от това. Прави са останалите, че това е много силен медикамент. Изпадаш в "критическа възраст", образно казано, защото всички "симптоми" на критическата се проявяват по време на лечението. Аз лично бях лекувана 6 месеца и след прекъсване на лечението имах киста на 3 месец. Втората лапароскопия след година и нещо установи, че съм изчистена почти изцяло от ендометриозата, но явно яйчниците не функционират както трябва. Според мен е мн важно да установите какъв вид са кистите, за да бъде правилно лечението. Препарати като золадекс и диферелин наистина помогат при ендометриоза, но тя трябва да бъде доказана. Успех!

# 17
  • Мнения: 862
Тайна, кистите, за щастие, не са толкова големи. Рискът от ендометриоза не е за подценяване, разбира се, наясно съм с това, но пък предвид ситуацията не бива да се прибързва с лечението. Д-р Стаменов е специалист по безплодие, а д-р Николай Попов от Шейново е гинеколог-хирург, оперирал хиляди жени с ендометриоза или др гинекологични проблеми. Сигурна съм, че и неговото мнение би било от полза по вашия случай. ....
Peace Peace Peace
Подкрепям Гризка на сто процента. Д-р Николай Попов преглежда в Шейново вторник преди обяд и сряда след обяд. Консултирайте се с него за второ мнение. Когато аз лежах в болницата, той прави лапароскопия на момиче, което беше с не по-малко операции от дъщеря ти. Чух само като и обясняваше, че много трудно се е навил да и направи операцията заради предходните. Но той е доктор, който не се отказва и се бори до край. Ако някой може да ви даде адекватен и професионален съвет относно ендометриозата, лапароскопията и лечението със золадекс, то повярвай ми, д-р Попов е един от малкото такива. 
П.П. Кистите могат да бъдат премахнати лапароскопски.

# 18
  • Мнения: 1 950
Тайна, аз също щях да ти препоръчам д-р Попов от Шейново, но виждам, че останалите момичета вече са го направили Peace.
Гризката е писала, но да повторя и аз, че ако се стигне до евентуална лапароскопия, тя няма да е само диагностична, а и оперативна, ще премахнат кистите, тогава може да бъде вече направено лечението със Золадекс или друг депо препарат, като предварително сте се консултирали дали няма да има проблем с черния и дроб.
Искрено се надявам, че ще намерите решение и пожелавам много късмет на дъщеря ти Hug Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 15 470
Момичета, много благодаря на всички Ви за съветите!Свързахме се д-р Попов и днес ще отидем.Каза,че ще се опита да я приеме и прегледа. Пожелавам Ви всичко най-добро!

# 20
  • Мнения: 699
Момичета къде е другата тема на Тайна , искам да я прочета , но не я намирам

# 21
  • София
  • Мнения: 15 470
Мога да ти дам линка на лична бележка, но се съмнявам,че ще имаш сила да я прочетеш? newsm78 Темата е кошмарна.

# 22
  • Мнения: 699
Ужасна трагедия ... направо съм потресена на силата и на двете Ви !!!
Вярвам , че и този път ще се справите с поредното препятствие !
Моля се за Нели и стискам палци всичко да се оправи скоро !!! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Мнения: 3 376
Тайна, стискаме палци да останете доволни от срещата си с д-р Попов.  Praynig И пиши после какво е станало, не ни забравяй!  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 15 470
Здравейте момичета,

Ходихме при д-р Попов, изчакахме и ни взе, но и той не се решава на операция.Каза,че не вярва някой да се навие да прави операция.Обясни ни как се прави операцията и каза,че не може да рискува да я оперира, защото няма начин да знае или да разбере дали не са и сраснали някъде червата към коремната стена.Каза,че може да ги пробие и да стане пак същото, като миналата година. Препоръча само с инжекции засега. А имаше две момичета ,оперирани предния ден и си тръгваха, толкова бяха добре.Петък ще си вземе трите ампули Диферелин от него и иска да я види след тях пак.Благодаря ви,че ме насочихте към него.А и се оказа,че е само една киста, на десния яйчник.На левия няма.

Всъщност оказва се,че и другата лекарка е била права да иска да опита без лапароскопия, а само с инжекции.

Благодаря ВИ момичета и ви пожелавам успех във вашите начинания.

# 25
  • Мнения: 862
Тайна, радвам се че звучиш по обнадеждена. Дано д-р Попов ви помогне и лечението е успешно. Стискам палци за дъщеря ти. В добри ръце сте, поне в това съм сигурна.  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 15 470
Благодаря!
Сега пък започнах да умувам как ще се възстановява после цикъла, след инжекциите?Сам или с лекарства?

# 27
  • Мнения: 862
Благодаря!
Сега пък започнах да умувам как ще се възстановява после цикъла, след инжекциите?Сам или с лекарства?
Дано се включат по-запознати момичета, но до колкото аз съм чувала, възстановява се сам. Не се притеснявай да питаш и доктора. Той по принцип не е словоохотлив, но когато питаш - отговаря.
Най-точни и прецизни съвети според мен ще получиш от него.

# 28
  • Мнения: 142
МЦ се възстановява сам след спирането на инжекциите, но има и изключения (тогава се предизвиква с инжекции). Дано да й помогнат и всичко да е о.к. Ще стискам много силно палци за дъщеря ти. HugУспех!

# 29
  • Мнения: 1 950
Цикълът се възстановява сам, в редки случаи може да се наложи медикаментозна намеса и то ако лечението с депо инжекции е по-дълго време.
Тайна, искрено се надявам след лечението с диферелина кистата да изчезне или поне намалее Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт