Кърменето от мъже - строго препоръчително!!

  • 1 566
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
Ето го текстът от статията, Бу. Simple Smile

И без да пуска мляко яката гръд действа успокояващо на бебето
Британски учени препоръчват кърменето от мъже
Снимка: "Монитор"

Според британските при укротяването на бебето мъжката гръд е по-ефективна от биберона -залъгалка или палеца.
Като изключим факта, че не пускат нищо, мъжките гърди са не по-лоши от биберона залъгалка или пъхнатия за успокоение в устатата на бебето палец. Това фундаментално откритие на британски учени бе оповестено в авторитетния вестник "Таймс" в навечерието на Деня на таткото, който се чества всяка трета неделя на месец юни - сиреч днес. Английските експерти стигнали до този извод след продължителни експерименти и изследвания. След като разгледали обстойно от всички страни темата за бащите-дойки учените препоръчват горещо на всички татковци с невръстни пеленачета, да не се мъчат да спрат рева на възпитаниците си с гумени биберони, патета и всевъзможни други залъгалки, а да им дават тутакси да смучат от косматата им яка гръд.       
В подкрепа на тази теза се застъпил и авторът на книгата "За естественото кърмене" педиатърът д-р Дейвид Кауфман. Според него смисълът на щедро подадената мъжка гръд е не да пуска мляко, а само да успокоява по възможно най-естествения начин разтревоженото бебе.   
В подкрепа на теорията си поддръжниците на мъжкото кърмене припомнят опита на пигмеите, обитаващи северните части на Конго, които по традиция изкарват нещо като курсове за бащинство. Основен елемент от това обучение е кърменето. За радост на всички феминистки по света антрополозите нарочиха именно мъжете-пигмеи за най-добрите татковци сред представителите на мъжкия пол. Те са изчислили, че дребните грижовни мъже отделят 47 на сто от своето време за бавене на бебетата. С това постижение те изпреварват с цели 2 процента шведите, които бяха обявени официално за "Бащи на годината", заради ангажиментите им към невръстното потомство.   
Като става дума за грижовни бащи тук е мястото да се отдаде полагаемото и на френските татковци. В една анкета 38 на сто от бащите с деца до 7-годишна възраст отговорили, че ако беше възможно, те с радост биха забременели.

# 16
  • Мнения: 1 586
Като прочетох статията вчера, веднага се сетих за хедра  и шали Wink Помислих си, че това е идеално средство за бебета, които не ползват гърдата за залъгалка и се дразнят, че пуска мляко, когато на тях просто им се суче.

В интерес на истината, нашият тати е предлагал няколко пъти на малката своята гърда, но тя не проявява интерес Simple Smile Може би при съвсем малко бебче, което засмуква всичко, това би работело Simple Smile Но има опасност от много сукане да се развият млечните жлези и на мъжа  Laughing

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мерси, Bubachko!
Сега ми е по-ясно Wink
Малка шегичка - Мая понякога се примъква при баща си и отправя молба, по принцип запазена за мен - "Моля, ам!". Чака го да си вдигне тениската, после уж лапва зърното (прави се, отваря уста, но после само го докосва с устни) - и двамата се скъсват от хилене, това им е някаква игра. Също понякога тя ни дава да 'сучем' - вдига си нейната блузка, но се търкаля от смях, преди някой да има шанс да 'суче' от нея Simple Smile
Но това са игри отскоро... Не, не би ни хрумнала такава идея - да суче от баща си за успокоение като малко бебе... Пък и за какво е майката тогава? Личното ми мнение е, че връзката баща-дете се гради на други взаимоотношения, а не на сукане. Бащите имат различно излъчване, и така и трябва да бъде - ако бебето се обърка от кого трябва да суче...
Абе смешки  hahaha общо взето разказват англичаните днес.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чела съм и за друг случай, за мъж във Франция (през кой век беше...17-18 май), който откърмил всичките деца на любовницата си (5-6 броя май бяха).

Ей заради този образцов любовник много се смях Mr. GreenАма не затова,че си е откърмил децата,ами защото веднага ми щукна друга една мисъл - на нас,дето пролактина ни е заложено да си го имаме,пак ни обърква сериозно и фертилността,и желанието за секс,а на този как ли му е подействало JoyСигурно й ги е правел тези деца чак като успее да отбие поредното,че да му се възстановят мъжките сили Joy
Сори за офф-а,но не се стърпях Grinning

# 19
  • Мнения: 6 243
Чела съм и за друг случай, за мъж във Франция (през кой век беше...17-18 май), който откърмил всичките деца на любовницата си (5-6 броя май бяха).

Сигурно й ги е правел тези деца чак като успее да отбие поредното,че да му се възстановят мъжките сили Joy
Сори за офф-а,но не се стърпях Grinning
Ти пък, децата й ги е правил мъжът й. Любовника само ги е кърмил - в тандем, вероятно.

На мене тая работа с мъжкото кърмене на Балканския полуостром ми се вижда невъзможна, но за англичаните не знам. И Иринка мисли като мене - как един път дори не се обърка да иде да дърпа на баща си фанелата, а само на моята налита  newsm78

# 20
  • Мнения: 7 106
 Laughing Laughing Ама на този от снимката му отива даже Mr. Green!

                                                                                                                 Сега когато стана вече доста горещо и в къщи е задушно, моят мъж се разхожда по къси панталони и гол до кръста. И наша Ева видяла че и тати има нещо подобно като на мама, ама не съвсем. Та ги заварвам в схватка : Ева хванала зърното на гърдата му и го обтяга като ластик, а той се опитва да се освободи Laughing и ме вика на помощ. Ми викам му-дай и да проба каквото си е наумила и може да те остави на мира. И той милия най-благосклонно си поднесе "гърдата" Laughing и след малко подскочи като ужилен. Как ще излъжеш 14 месечно сукалче. Нашата го захапала Mr. Green.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
И Иринка мисли като мене - как един път дори не се обърка да иде да дърпа на баща си фанелата, а само на моята налита  newsm78
Рано й е още, не се знае по-нататък Laughing.
Ради един ден ми разправяше, че щял да вземе мляко от кутията и да го сложи в гърдите на баща си, та и той да има в наличност при нужда Mr. Green

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ти пък, децата й ги е правил мъжът й. Любовника само ги е кърмил - в тандем, вероятно
Че к'ъв любовник е тогава Mr. Green Искам и аз един такъв - любовника ще ми отглежда децата,а с мъжа и сами ще се справяме със сексуването LaughingТо по-добре от баба ще дойде Laughing

# 23
  • Мнения: 6 206
Eй това за гейовете и френския любовник ме  Shocked
Айде нема нужда. Колкото и да съм против бибероните, ще дам биберон, ама мъжа си не давам. Той си е мой. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 550
Хи-хи, ей тия английски учени с какви неща се занимават. Чакам таткото да се прибере от работа, та да му предложа. Малкият тъкмо стачкува, не ме ще това дете, може да предпочете татко си.

Къде си, Зъхиии, да кажеш за изпедерастяването.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
 #Crazy hahaha hahaha

Едно е сигурно - ако видя мъжа ми да "кърми" детето, няма да реагирам добре bash

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Къде си, Зъхиии, да кажеш за изпедерастяването.

Казвам -  Sick #Crazy Sick!!!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ама това е страхотна идея!!!
Точно имам нужда от таткото да я гледа за 5 часа (че планирам едно скално катерене другата седмица) и се чудех как ще храни малката като не иска и да близне биберона.
Ми то решението било лесно - слага на цицата и пуска - не пуска, там Laughing

Още като се върне от работа ще му сервирам предложението, сигурно ще остане "очарован" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 3 550
Аз вече му го "сервирах". Коментарът беше, че твърде много хора се занимават с несвойствени им работи. Разбирам го като НЕ.

# 29
  • Мнения: 249
За такова сукане не сме говорили с мъжа ми , но (явно на шега!) когато му казах, че щеше да е добре , ако той можеше да кърми малката и да ме отменя , каза че е гледал филм с Робърт де Ниро (ако не греша!), в който той кърмел с някаква изкуствена гърда Laughing...така, че ...нищо невъзможно!... Mr. Green
...А иначе това за слагането на гърдата от мъжа ми , ми се вижда малко перверзно  Angry no
...Ако ги сваря така ... не зна-а-ам... box box box

Общи условия

Активация на акаунт