Allons enfants... и не само enfants - Франция - 15

  • 19 084
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Да се запиша и аз в новата тема! Мерси Роца! И честито нанасяне в новото жилище, надявам се скоро да забравите неволите!
Клео, може и наистина да си ме чула  Wink, макар че доста бързо се отказах от викането.В Динар съм ходила преди години, плажът наистина беше симпатичен с раираните палатки Sunglasses
Оставих ролята на възпитател на таткото, който след 4 дни с децата заяви, че не иска да идва с нас на ваканция през август Rolling Eyes
В интерес на истината , децата бяха перфектни(за възрастта си).Просто времето първите три дни беше ужасно,  и понеже бяхме в стая под наем без кухня,яденето по ресторанти не им понесе. Уикенда беше изтощителен, нещо като генерална репетиция за истинската ваканция, взех си много поуки от грешки в организацията.
 Иначе успяхме да видим мааалка частица от Сент Мало (аз съм ходила и преди)+ Големия аквариум, Канкал, Монт Сен Мишел, и няколко приридни забележителности.

Искам да пожелая бързо оздравяване на шарените дечица и да вметна, че ваксина против варицелата не се прави масово. Тази, която се прави тук и в Бг е против морбили, паротит(заушка) и рубеола. Иначе има една нова против варицела, но тя не е популярна, надали е позната в БГ.

Златоела, честити ти близначки! (иначе по въпроса ти-трябват ти мисля актоветет за раждане, френски паспорти и разрешително от бащата за напускане на страната. Последното си спомням, тук някой каза, че се вади бързо ор кметството). Иначе за самолета  Thinking Питай в подфорум "Близнаци", там все ще има някой  с опит от летене със самолет.

И последно: добре, че не сме били тук за зарята. Една ракета паднала на нашата тераса и ни пробила тентата . Точно на мястото където обикновено стоим да гледаме. Сега май кметството ще ни плаща смяната на платното, агенцията се занимава.
Хайде до скоро  Hug

# 16
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Хайде и аз да се запиша в новата тема  Wink

Мария, а моя мъж след тукашния престой каза 4е пове4е не иска да 4уе за ваканция с дете  Joy

Мама Svetli, както казах и преди, има безплатни курсове,  организирани от кметството и социалните центрове. Хората са разпределени по нива. Е, у4енето не е като в Сорбоната,  но там имаш контакт с хора, което мисля 4е е много важно при нау4аването на един език.

Мистик, наистина много ви искат  ooooh!  Ами то май по-евтино ще ви излезе да си купите нови мебели. Няма ли при вас едни малки камионетки на които пише  LOUE-MOI ? Разпитай или погледни в Pages jeunes?

# 17
  • Мнения: X
Мария, снимки от ваканцията, моля  Wink  Дано ти си починала пълноценно, а на мъж ти ще му мине.

Мамо Щрумф, предложението ти е повече от разумно. Точно вчера семейният съвет реши, че няма да ползваме фирма, а ще наемем бусче. Само трябва да мобилизираме няколко колеги за изнасянето. Май така ще е най-разумно от финансова гледна точка.

# 18
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мише, а вие кога ще напускате Франция? Бобо помни ли немския?

# 19
  • Мнения: 846
Момичета, официално вече си имам дата  smile3521 на 20 август лета с чехите и от там за Франция. Нямам търпение вече.

Мистик, уби ме с тези цени. Аз прекарах мебелите си от БГ до ФР за по малко от 1000 евро. Тези франсета големи обирджии значи.

Жалана, наистина има безплатни курсове по френски, но май не навсякъде. Вашето градче колко е голямо и дали има много чужденци? Трябва на място да се види.

Iventse,
нашето градче не е голямо, но сме близко до по големите градове, така че курсът ми няма да е много далеч. Ще бъде много интересно как ще ми преподават с моето почти нулево ниво на френски  Embarassed

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 14:09 от jalana

# 20
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Здравейте и от нас!
 Честита нова тема, страхотна е Hug
 Днес вали и не става за разходки CryПри нас нищо ново, почиваме!
  jalana, спокойно поне на моя курс нямаше проблем и аз започнах от нулата, на всичко отгоре ме бяха сложили на второ ниво защото нямаха хора за първо, в началото ми беше много трудно особено на уроците за слушане (не се сещам как иначе да ги нарека Embarassed), но се свиква  PeaceПожелавам ти бърза адаптация и когато след време погледнеш назад да си кажеш "Това най-доброто за мен, не бих сменила живота си тук за нищо друго" Hug

# 21
  • Мнения: 702
Пинка страхотно си го казала Heart Eyes  bouquet
Мерси на всички за инфото за курсовете
  bouquet
ще се разтърся още малко ама ми трябва нещо за говорим френски на този етап че ми се очертава работа към есента
 Пинка как сте как е Никол одавна не беше писала Heart Eyes
Мария кара мерси за инфото за Варицелата определено си мислех че е ваксинирана Embarassed Hug

Жалана успех в новия живот  bouquet Heart Eyes

# 22
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Mama Svetli,  благодаря за вниманието Heart EyesОт началото на юни сме в БГ при баба и дядо и просто мързелуваме с Ники.Тя е безкрайно щастлива да е тук, най-важният човек за нея (дядо и) е до нея и щастието е пълно.Голяма веселба е защото има много приятелчета, който я разбират и тя тях Laughing
  Как е Габи , леко ли минава варицелата, ние още не сме я карали?

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Извинявайте но ви чета по- диагонал  Embarassed Нямам никакво време а и на малкия зъби му никнат и не се спи хич  Tired
 Да попитам и аз за тези курсове. В Париж има ли по- кварталите такива или само в центъра  newsm78

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте на всички smile3503 ма(да)ми!Тъкмо се регистрирах в старата темичка,а ето,че вече имало нова,да питам как става вписването в картата,аз ли трябва да се запиша или някоя мама вече знае как и ще и по-лесно,ако е така,предварително мерси,ние сме от Carcassonne,има ли други мами наблизо,тепърва ще се запознавам със всички,все още нямам време да попрочета темичките,хайде поздрави на всички smile3503

# 25
  • Мнения: 292
И аз да се запиша на втора страница вече  Mr. Green

mystic много скъпо това преместване за толкова малко багаж! Наистина май ще е по-добре да наемете бусче. Вярно по-изморително е, но доста по-евтино идва. И приятелят ми сам ще мести мебелите в края на месеца, дано да намери някой да му помогне от приятелите. Намери ли ясла за детенце?

Аз имам още две седмици на работа и нямам търпение да свършва, да си идва татито и да отиваме към морето. Днес бяхме за първи път с Дани на зъболекар и не искаше да слиза от стола, толкова му хареса  Laughing

На всички малки и големи целувки от нас   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 907
Наблюдавам раздвижване в темата, още веднъж добре дошли на Златоела и Павчето.

Щрумпфи, то аз само от паж жон съм звъняла на фирми, тази с която се съгласих е с най-евтината тарифа. Имаше други, които искаха 300 - 500е повече.
А наеменато на бус го знаем, мъжът ми няма и нужда да наема даже, може да вземе от работата си, НО живеем на последния етаж, в сграда от 18век и догоре има вита, тясна стълба на 180 градуса. Изключено е да прекараш мебел от там, трябва да си развалим здравето ако сами си сваляме багажа. А фирмата ще изкара всичко през прозорците с лев-мьобл.

Охо, Пинке, къде се беше покрила? Как я караш? Клео и нея я няма вече месеци.

Флоралпина, нищо конкретно с яслата засега. Чакам да ми се обадят.

А моята мишана е болна. Стана посред нощите вчера и гореше. 39.5 премерих. Та днес бяхме на лекар, 40 градуса и кашлица. Сега и давам сироп за гърло и нурофен за темепратура.

# 27
  • на езерото
  • Мнения: 263
  mystic , тук съм  Hug Това лято ще изкарам при моите родители, събирам кураж да се върна на Френска земя Embarassed Стискам ти палци за всичко, голяма авантюра Ви очаква наистина Heart Eyes
  floralpina , къде ще ходите на море, ние бяхме на Кранево и нещо не ми хареса много този път Sad

# 28
  • Мнения: 1 194
Мистик , бързо оздравяване на малката мишка! И успех в търсенето на деменажьор (ние винаги сами се местим, вярно трудно е, но всяко местене е свързано с такива такси и косиони, че  ooooh!)
А , Клео се появи, на първа страница е ! Winkбили сме по едно и също време в Сент Мало...

Пинка, весело изкарване в Бг! Hug

Мегита, дълго се чудих на въпроса ти...най-напред това с "кварталите и центъра" не го разбрах. после мисля, че схванах. Та реших да ти поясня, като стара пушка тук, че Париж -град е това което наричаш "център". Но това всъшност си е просто Париж. Останалото наоколо не са квартали, а самостоятелни и независими градчета, със собствена администрация и най-различни услуги, включително и курсове. Иначе не съм посещавала курсове тук, със конкретен съвет не мога да помогна.
Лек четвъртък! Hug

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита, дълго се чудих на въпроса ти...най-напред това с "кварталите и центъра" не го разбрах. после мисля, че схванах. Та реших да ти поясня, като стара пушка тук, че Париж -град е това което наричаш "център". Но това всъшност си е просто Париж. Останалото наоколо не са квартали, а самостоятелни и независими градчета, със собствена администрация и най-различни услуги, включително и курсове. Иначе не съм посещавала курсове тук, със конкретен съвет не мога да помогна.

  Embarassed Срам голям  Embarassed
 Аз си мислех, че са квартали защото кога пращам нещо на зълва ми и си пиша Париж и името на квартала в който е... Поне така се води по документи, че е квартал. Няма значение, аз явно не съм разбрала  Rolling Eyes
 Аз се надявам от болницата където ще започвам работа да ми помогнат за тези курсове да си намеря, че се оказа, че от този който посещавам в момента сертификат няма да видя  Naughty. Уж щяхме да свършим до края на юли началото на август а сега ми казаха до началото на септември а аз летя на 25-ти август. Поне ще имам някаква основа на езика въпреки, че хич ме няма ама упорито гледам Фр телевизия и се мъча да ги разбирам

Общи условия

Активация на акаунт