Allons enfants... и не само enfants - Франция - 15

  • 19 106
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 909
Мариякара, ще проверя как са ни слагали ваксините и ще ти кажа - след онази история с противоменингитната ваксина и аз взех да се интересувам в подробности и да внимавам повече.

Надин, благодаря ти! Hug Леле, ако трябват толкова много специфични неща да търся, май трябва да започвам! А каква е тази дъска тип Веледа?
Не знам дали има някой сега в училището, за да ги питам какво трябва. Аз съм се замислила, че май и собствено бюро трябва да му се купува
 Сашо нали ходеше уж колкото да се намира на работа по половин ден на СР, но на края на годината ми казаха, че резултатите му са такива, че няма смисъл пак да го кара. Вярно е, че вече чете добре, пише ръкописно, събира двуцифрени числа и че явно няма смисъл да започва отначало, но аз съм малко скептична, никак не ми се иска да напредва прекалено бързо.

Madame, и аз на твое място не бих се натискала да работя. Не че не се намират и свестни асистант матернел, но понякога излиза по-изгодно човек сам да си гледа детето.

Мегита, наистина е добре, че ще си на безсрочен договор. Ще разкажеш ли как беше на Варвара! Любимо място ми е Flutter

Мише, надявам се няма нещо обезпокоително, заради което трябва да правиш амниосентеза! Но пък след това ще си напълно спокойна, стискам палци Heart Eyes

# 76
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
За ваксините - и аз съм от параноиците  Rolling Eyes

А на кои тукашен клас отговарят първолаците - въпроса ми е към 4умби и Надин. Много ми е сложно тукашното броене. Аз Тони го броя за първокласник, защото септември запо4ва у4илище.

А в момента се радвам на дъжда в БГ, защото при нас не беше валяло от 1-ви юни  Crazy

# 77
  • Мнения: 1 325
За ваксините NaughtyРешхме да отложим всички които остават до навършването на Дая на годинка.Ако бях малко по просветена преди това щях да и поставя след годинката и тези които вече са направени.Ще го заявя на педито като се прибера, незнам каква ще е нейната реакция но нищо неможе да направи вече сме си решили.

# 78
  • Мнения: 846
Брей, тук голяма тишина настанала  Crazy
Аз може да не пиша, обаче ви следя зорко.  Blush
Мисля си, че аз трябва да си записвам всички по важни теми, че сега не ме интересуват ваксините, но един ден  Flutter

При мен нищо интересно, разправяме се с разни глупави и неразбрани свещеници и така. няма да ви отегчавам.
Някой предложи, да се пише на първа страничка подробна информация за различните неща във Франция. Мисля, че ще е много полезна за новите момичета - като ваксини, наеми, за храна колко отделяте на месец, ей такива неща. Ще почна и аз да я събирам веднага щом излезна в дълга отпуска, че да направим темата ни по завършена. Няма да ни бият момичетата от другите държави я  Grinning


А забравих да се похваля, че инструктирах милото за първите ми поръчки от laredute. Simple Smile ще видим какво ще пристигне и дали съм уцелила размера. Милото не знае в какъв филм се вкара с това онлайн пазаруване. Сега като се науча сама ще му пазя кредитната карта, докато той работи, така де Simple Smile

# 79
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Здравейте и от нас,

Вече ни мина варицелата, останаха само белезите, така че ниакой около Толуза да е навит за среща?
В началото на юли трябваше да е вторият прием на ваксината за хепатит Б, но нали беще болна и не отидохме. Лекарят ме навива и за противоменингитната ваксина. Не била задалжителна (саответно секюто не я плаща) но били добре. Мислиа да и я сложа. какво е ващето мнение?

я  Grinning


А забравих да се похваля, че инструктирах милото за първите ми поръчки от laredute. Simple Smile ще видим какво ще пристигне и дали съм уцелила размера. Милото не знае в какъв филм се вкара с това онлайн пазаруване. Сега като се науча сама ще му пазя кредитната карта, докато той работи, така де Simple Smile


браво браво Simple SmileSimple SmileSimple Smile Аз много харесвам и Essprit Simple Smile А и ливрезона им е безплатен.


приятен ден

# 80
  • Мнения: 1 909
Madame, аз нали изкарах едни терзания точно заради противоменингитната ваксина за която ме навиваше моя педиатър (при това безплатна, защото част от някакво проучване) и в последния момент върнах всички документи и отказах. Но провери в твоя район как е положението, дали не е имало някакви случаи скоро и т.н. Тук преди месец се появи случай в съседно градче и ваксинираха по спешност цялото училище. Но аз не съжалявам за решението си.

# 81
  • Мнения: 1 194
Побут нагоре на нашата мързелива темичка! Sunglasses Къде изчезнаха всички-по ваканции вече, в милата родина?
Аз , както всеки месец , давам задължителното си 24 дежурство, та м/у две спешности наминавам де драсна някой ред.

Мишенце, как си? Как мина поредното изпитание за тази бременост? Надявам се всичко да е ОК.

# 82
  • Мнения: 20
здр,френски мадами!моля за малко помощ.............ще  заминавам в бг с моите малки бебки през септември.татко ни е френски Laughing ,брак сме склю4вали тук аз сам с бг паспорт(имам карта за 10 години),и се 4удя и мая  Thinkingкакви документи трябват на бебките.ще пътуваме без тати!ако някои може да ми помогне мерси beaucoup ! Hug

# 83
  • Мнения: X
Привет,
амниото мина по план, без сложности и проблеми. Оттогава обаче имам постоянни контракции и се налага да пазя леглото и да пия малко лекарства. Надявам се скоро да отшуми това и резултатите да излязат без забавяне.
Целувки на всички!

# 84
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Здравейте,

Madame, аз нали изкарах едни терзания точно заради противоменингитната ваксина за която ме навиваше моя педиатър (при това безплатна, защото част от някакво проучване) и в последния момент върнах всички документи и отказах. Но провери в твоя район как е положението, дали не е имало някакви случаи скоро и т.н. Тук преди месец се появи случай в съседно градче и ваксинираха по спешност цялото училище. Но аз не съжалявам за решението си.

четох те тогава. Благодаря за мнението. Ми тук в района е имало преди година един случай на детенце на три години. Ще поумувам още.

Сбъдваща, почивай дано спат скоро контракциите.

здр,френски мадами!моля за малко помощ.............ще  заминавам в бг с моите малки бебки през септември.татко ни е френски Laughing ,брак сме склю4вали тук аз сам с бг паспорт(имам карта за 10 години),и се 4удя и мая  Thinkingкакви документи трябват на бебките.ще пътуваме без тати!ако някои може да ми помогне мерси beaucoup ! Hug

Ми аз пътувах преди месец за ба, със малкият звяр. бяхме сами. И аз като теб съм с карта за 10г. искаха ми само лична карта или паспорт за малката. Нищо друго. пътувахме през Мюнхен.

Хайде мързелив слетобед на всички

# 85
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ето ни  Hug
 Върнахме се от Варвара  bowuu Много добре си изкарахме само дето малкия пак не ме остави да се наспя поне една вечер  Tired
 Преди малко се прибрах от курса по- френски, май ще го науча някой ден този език ама кога ще е не се знае  Crazy
 Ще ви изчета по- късно, че умирам от глад  Laughing
   bouquet Hug

# 86
  • Мнения: 1 194
Мише, почивай и дано бързо нещата влязат в ред! Hug

златоела, мисля, че вече няколко жени ти бяха отговорили на същия въпрос в старата тема, поразтърси се назад. Как се справяш с близнаци? имаш ли помощ?

Мегита, сетих се за теб онзи ден на дежурството. Wink Имаше няколко сестри с куцащ френски, обяснявахме се, повтаряхме, ама накрая се разбрахме! Смелост и не се предавай на френския Sunglasses

лека седмица на всички!

# 87
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 711
Привет и от мен!

Аз ви чета (дори и тайно на работа Wink) ама нещо ме е налегнал мързел да пиша. Докато се наканя да взема отношение по разни животрептущи въпроси, и то вече разговорът в друга посока се измести.

Мише, честита госпожица и добри резултати от амниото! Дано скоро да ти спрат контракциите!

Мария, за ваксините - Камбанката също е по стария календар, та има и първия прием, както и втория миналата година. Наистина не би било зле да има проверка на антителата между двата приема, ама не знам лесно ли се взема кръв при децата (май от горната страна на ръката се вземаше при тях ...  newsm78).

Мегита, като стана въпрос за договори и заплати - не знам дали знаеш, че тук ДОД не се удържа директно от заплатата, а се плаща 2 години по-късно (например, тази година декларираш доходите за 2007-ма, а плащаш данъците за 2006-та). Имайте го предвид, да няма някоя изненада впоследствие  Grinning.

Иначе аз си чакам отпуската (след 3 седмици) и още се чудим къде да резервираме в последната минута - Франция или Тунис/Крит/Мароко. Най-много да го докараме до all-inclusive  Longjumeau-plages... къмпингът "Les flots bleus" беше пълен  Laughing. Nа майтап погледнахме и в сайта на Club Med за разни оферти - за Франция, Aquitaine, 1 седмица за 2-ма възрастни и една Камбанка беше близо 4000 евро без транспорта!!! За тази цена по-добре да ходя да си играя на "Les Bronzés" по чужди брегове  Laughing.

Лека вечер от мен, отивам да гледам къде ще полагам китови телеса след 3 седмици.  Laughing

Заваля!

П.П. Мистик, страшен аватар Wink.

# 88
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Shocked Роца Ако е така много ти благодаря, че ми каза  ooooh!
 Аз да се оплача  Tired Снощи си намерих кърлеж  ooooh! Ходехме в болницата защото беше много миниатюрен и ме беше страх да го махна сама и ми взеха 20лв за "услугата"  Tired
 Остана ни по- малко от месец до пътуването, сега се подготвям за рождения ден на малкия  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 1 194
Роца, и аз съм от чакащите отпуската, на 9 август.
Не се ослушвай  ами погледни в papvacances някоя квартирка във Ванде. Ние сме там и ще си правим компания Wink
Иначе за вземането на кръв: на Яна са и вземали от вената, както на възрастен.
За ваксините реших на есен да направим най-напред противоменингитната за която също имаме рецепта и да обсъдя с педито тази противошарковата да я направим на три години. на всичко отгоре директорката на яслата намекна и за БЦЖ-то Stop, не сме излезли още от обержа с тези ваксини...

Утре моят малък мъж има РД Heart EyesНе съм на работа и все още се чудя как точно да прекараме деня. Тъй като не сме му купили подарък ooooh!(липса на идеи) реших да ги заведа направо в магазина със сестра му и да ги пусна да избират. WinkПосле един манеж и пикник и това ще им е партито .
Ето и почерпка  Wink

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 00:56 от mariakara

Общи условия

Активация на акаунт