Мастурбират/мастурбирали ли са децата Ви преди пубертета?

  • 26 519
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 362
Ще следя темата .

# 46
  • Мнения: 1 817
Аз си мисля, че това си е нормално. Така опознават тялото си.
За сега не съм го виждала на /7г. е/ но и да се случи няма да му отдам особено значение. Ще поговорим за това, ще му обясня някои неща, аз или по-точно баща му и така. Какво толкова световно е станало?
Чак пък бой  Rolling Eyes , това само би се превърнало в проблем.

# 47
  • Мнения: 1 896
Ами, shopito, от тази случка можеш да си вземеш не 1, а 2 поуки:
1) Не съществува такава простъпка, която да оправдае извършване на физическо насилие над дете
и
2) Когато не си сигурна в нещо и не знаеш отговора (на въпрос или ситуация - все едно) - по- добре премълчи, направи се на разсеяна, на невидяла, недочула и неразбрала и си дай време да помислиш, провериш и прецениш - тогава реагирай.

 Peace

 

# 48
  • Мнения: 743
Майка ми е детска учителка,от нея знам ,че има деца в детската ,които мастурбират,и момиченца и момченца.Някои го правят когато легнат за следобеден сън,други посред игрите,малко по в страни.Ако не ми го беше казала майка ми едва ли щях да повярвам че е възможно.Тя  никога не е казвала на родителите им,защото предполага ,че някои няма да и повярват или ще реагират зле,но тя е с 30 години стаж,така че не може да се заблуди за такова нещо.Но трябва да се знае,че е нещо съвсем нормално и естествено,това е природа!Как ще реагирам ако видя малкото си дете да го прави- още не знам какво точно ще му кажа,но в никакъв случай няма да му се карам или пък бия.

# 49
  • Мнения: 19 307
Честно казано никога не съм се замисляла, че и това може да ме очаква  Crazy

# 50
  • Мнения: 3 268
Мастурбацията при децата не е нещо притеснително.Забелязала съм,че това се случва по-скоро зимата,когато детето играе по-малко навън.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 592
Мастурбацията при децата не е нещо притеснително.Забелязала съм,че това се случва по-скоро зимата,когато детето играе по-малко навън.

 newsm78

Нямам такова впечатление... т.е. нямам спомен да е било сезонно явление.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 555
И аз така.

# 53
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не  не съм забелязала

# 54
  • Мнения: 5 173
Има деца,които са забелязвани от възпитателките си в детски градини и това е може би периода,когато това се прави за първи път,макар и не съвсем осъзнато.
Има, има.
Когато работех в ДГ по заместване, лятото, в групата ми дойде 1 момченце, на 3 г и малко, което постоянно гледаше да се осамоти някъде и си вадеше... , нали Blush. Мн беше сладук, децата играят по двора, той седнал на 1 гума, извадил си го през крачола и го дърпа. Правили сме му забележки на шега, че ще го скъса от дърпане Mr. Green, той се усмихне, премести се на др място и продължава.

А майка ми, която работи в ДЯ, е казвала за 1 момченце, на 2 г и нещо постоянно си дърпал... същото, а майка му казвала, че нали му е малък, нямало лошо, да му расте Mr. Green.

# 55
  • Мнения: 300
Ако на децата се забрани по някъкв начин вид мастурбация или опознаване на тялото както ние майките обичаме да говорим мже да травмира детето и в по-късен период да промени стандартните и нормални виждания за негови я и отсрещния пол.Това доло-горе ми е обяснявала психоложка с която съм говорила за моята дъщеря.Тя започна с пристискване на краченцата все едно и се пишка н 5-6г.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Първите ми подробни спомени са от порядък 3, но смятам, че и преди това съм го правила... та на 5 - 6 си е голямо дете...

# 57
  • Мнения: 3 268
Мастурбацията при децата не е нещо притеснително.Забелязала съм,че това се случва по-скоро зимата,когато детето играе по-малко навън.

 newsm78

Нямам такова впечатление... т.е. нямам спомен да е било сезонно явление.  Mr. Green
Моето мнение обикновено не съвпада с твоето,така че това не ме очудва.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 043
Не, поне аз не съм забелязала.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моето дете не съм го виждала.но и той е малък,не знам.пипал се е с цел да опознае тялото си,но така както разглежда и другите части от тялото си.
дори и обаче децата да го правят е нормално и не е повод за притеснение,освен в случаите,когато се превърне в мания и само това правят,само за това мислят и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт