Слънцето вече силно пече и чакаме ние през АВГУСТ дете

  • 18 145
  • 272
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Да се вредя и аз в новата тема  LaughingСамо за записче и изчезвам. Лек ден на всички

# 16
  • Мнения: 1 410
Мили мами , Hug,с огромни благодарности на всички ,гласували за Миши в конкурса на "Хумана".Спечелихме.Получих имейл.И "паднах" от стола.Аз съм най-гордата мама в момента newsm44(и скромнаааааа)С ваша помощ,с чертите на тати и чара на мама - спечелихмееее!
Я да видя с какво да почерпя - !!!И Коктейлче - моля -    

# 17
  • Мнения: 1 410
И торта - ама тя се загуби из виртуала!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 129
Ellle, то не останало Simple Smile Стискам палци да свърши ремонта навреме.

Аз съм на тортата  Embarassed Честита победа   bouquet

# 19
  • Мнения: 38
Миши, честита победа! Предполагам че гордостта и щастието са наистина големи и има защо!!!  newsm51  Heart Eyes  Hug

# 20
  • Мнения: 3 417


Аз вчера бях на класове и сега ме е хванало бъзето нещо. Темата беше 'какво може да не е е наред'... (първия път било ако всичко е наред, ама аз бях на работа и направо за проблемите отидох). Много графично беше - пускаха ни филми на истински раждания, показаха ни всичките инструменти и лекарства, и минахме през всичките усложнения преди, по време и след раждането... Показаха ни нагледно как се изтисква кърмата... абе малко множко ми дойде за един ден - снощи сънувах болници, вендузи и форцепси...

много успокояващо  преди термин #Crazy те какво да не би да искат да ви откажат от второ бебе
mi6imadi, честито    bouquet
Ellle , всичко ще бъде наред  Hug

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, августовски мами!  Hug
Нали обещах да пиша и да съм по-активна, и ето ме записана в новата темичка.
Вчера бях на доктор и бебето е вече 3100 гр., а секциото е планирано за 1 август - та стискам краката да си е всичко на датата. Неспокойният сън и притесненията са нещо нормално в моето ежедневие - за първи път ще ставам майка и все нещо ме мъчи и все някакви въпроси и недовършени неща ми са в главата. Но като ви чета как купувате, перете, гладите, наистина съм доста назад с материала и ще гледам другата седмица откъм пране и гладене да ви достигна.  Grinning

# 22
  • Мнения: 15
Добър ден на всички мами!
Абе Таня, какво ще правим като тръгнеш да раждаш и те няма няколко дни??? Ако остане на мен, или такива като мен да правим теми.....не ми се мисли! hahaha Голяма мъка!   bouquet  bouquet
И аз да се отчета!!! Че този път имам добри новини! Бебчо си е бебчо! Т.е. , истински мъж. Отбелязвам това, защото преди месец казаха че "май е момиченцеееееее" А сега документираха  "доказателствата" и моята докторка ги прати на съпруга ми със специални поздрави!!! Crazy Е, в крайна сметка Интрига твоето Мартенце няма да е сам! Казаха , че всичко е в норма и това е ! Дано  Praynig !
И за капак накрая ми подават стола да седна да не стоя права докато ми пишат болничния и аз ..... взех стола и седнах на земята. Sick Голям майтап! Как стана и аз не разбрах, ама така се изплющях..... ooooh!, не ви е работа... Акушерката не може да свари да ми помага....Е , поне инцидента стана пред квалилифицирани лица   Laughing, та поне да ми помогнат Wink
След консултацията се отдадох на заслужена "shopping" терапия,(как мразя тая дума!).  Купих доста неща, но ми остават още някои дреболии. Понеже тук в Сливен не можах да намеря стъклени шишета, сестричката ми ми подари комплект на Чико! Много са хубави и страшно им се кефя, а Цвети час по час ги опакова и разопакова, дори нагледно показва как щяло да пие бебето от тях!
Ами това за сега от мен... сърдечни поздрави на всички и се пазете в тия жеги!!!

Пп. Честито на Миши!

# 23
  • Мнения: 955
Миши, с удоволствие ще хапна малко торта, и аз имам пръст  Wink, НО то детето си е картинка беее, заслужено си е спечелило милото, не заради нас Hug!
Благодаря за куража момичета  Hug ! Опитвам се да не се шашкам, то дали на 21-и или 23-ти няма голяма разлика, ама като ми го сервираха и леко изпаднах в шок  Crazy. Притеснява ме, че малко раничко 16 дена преди термина, ама доки така реши заради контракциите да не рискува. А и корема ми бил много паднал  Crazy. Абе малко на око прецени, ама карай.

# 24
  • Мнения: 1 266
eya, СПОКО  Mr. Green
Ще си родиш като пич  Peace Hug
Тъпо е, че си изпуснала "нормалната" част и сега нямаш база за сравнение, а само усложненията са ти пред очите.
Мене питаш ли ме, човек като работи и учи в университетски болници, непрекъснато вижда някакви извратени неща, които са 0,01% от случаите, ама като са ти ежедневие и се превръщат в своеобразна "норма". Затова винаги си повтарям едно от основните правила на медицината, когато се поставят диагнози - "безобидните неща са често срещани, усложненията са рядкост". Първо изключваш всичко по-елементарно и след това започваш да мислиш за по-страшното.

82% от всички раждания са нискорискови и изискват минимум интервенции!!! Всичко се случва от само себе си, природата го е измислила.

От друга страна е хубаво, че ви информират така, средностатистическият бг пациент/родилка все още тъне в информационно затъмнение. А знанието е сила Simple Smile

Ето ви още малко инфо:

База данни за безопасността на козметиката:
http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php?nothanks=1
Сайтът е страхотен, предлага и по-безопасни алтернативи на търсената козметика.
Бебешките продукти са тук: http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?maincat=babycare

От сайта на Василена:
"Според мен един истински еко прах без отрови е дори много по-подходящ за бебешки дрехи от някои препарати предназначени специално за това. Същото се отнася за био козметиката, и тя е по-добра за бебетата от обикновените не-био но специални бебешки продукти. Примерно прехвалената от всички Мустела, която дори неонатологът в родилния дом ми препоръчваше горещо, е често с червен код в Skin Deep и редовно се класира като най-опасна сред всички бебешки продукти в тяхната база данни. Сто пъти по-добре да си вземе човек нещо на Weleda примерно, те не са специално за бебета, но стават идеално и поне не са токсични."
http://www.blizodobebeto.com/2008/05/14/chasatnamama/

Nivea и Джонсън&Джонсън също имат доста кофти показатели. За съжаление базата данни не казва нищо за Bübchen.

В "Биомаг" на пл. Журналист в София предлагат перилен препарат Cleanut, който е с екстракт от индийски кестен и не съдържа фосфати, ензими, парфюми и т.н. Може да се поръча за страната и от БиоЗона: http://biozona.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=5&a … p;products_id=285

Утре ще отида дотам да проверя имат ли продуктите на БамбиноМио и в такъв случай ще пазарувам оттам. И бебешката козметика смятам оттам да я взема.
http://biozona.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=5&a … p;products_id=285

# 25
  • Мнения: 990
Хайде и аз се прибрах от кафенцето с  Ellle Wink
Купих си 2 килограма хубави кайсийки и сега продължавам с чистенето, но първата ми работа е все пак да се отчета в новата ни темичка, Интрига  Hug
На Ellle малко и остана, а аз си запазих правото да съм щъркел  Mr. Green
Понеделник пък  мен ме вика лекарката да ме прегледа по-задълбочено, че се притеснява с моя големия корем и контракциите ми, да не би да съм с месец напред!!!  Shocked От една страна хубаво, че по-рано може да се оттърва от гадните отоци по краката и от жегата, но от друга малко се притеснявам, че се обърках 8-ми месец ли съм или 9-ти?  Thinking Когато правихме бебето, понеже си беше планувано, започнахме още от лятото, та може и месец по-рано да е станало... Сега каквото и да си мисля, няма значение, понеделник ще видим какво ще правим!  Crazy

# 26
  • Мнения: 1 410
Бобито.я си вземи динката,па си хапни,кака!Няма страшно.Ако имаше   -  докторицата щеше да ти каже.Не се паникьосвай.И не реви.Айде де,ти пич ли си или какво?И мама на мъж ще ми става?А бой де!Я се стягай. smile3534

# 27
  • Мнения: 143
 Ходих да си оправям болничния и вие вече сте в новата тема. Можете ли да ми кажете за декларацията, която се изисква при подаването на  болничния? Образец от книжарницата ли се купува?  newsm78

# 28
  • Лондон
  • Мнения: 56
От друга страна е хубаво, че ви информират така, средностатистическият бг пациент/родилка все още тъне в информационно затъмнение. А знанието е сила Simple Smile

Абе така е... ама беше прекалено натуралистично  Wink аз предпочитам да си живея с малко по-романтични представи за процеса  Laughing

Аз пера с Fairy non bio. http://www.softeningyourworld.com/fairy_products.htm
Не съм го проверявала ама има нарисувани бебенца, така че би трябвало да е ОК.
Реших, че няма да се вманиячавам по темата  Wink

Брит, аз такова купих за кошчето - в червено и черно - пасва идеално!
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&ite … #ebayphotohosting

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 14:56 от eya

# 29
  • SZ
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета!!!  love001  love001  love001

Аз се завърнах.И що да видя,докато ме нямало родили се още две слънчица!!!Да са живи и здрави ,а мамчетата да се възстановяват бързо!!!Много драго ми стана, нали и моето момче се казва Симеон.Ех,голяма тръпка,четеш си темата кой какво е писал и изведнъж хоп бебе се родило!!!Голям кеф!

Боже Ел,ама то наистина не останало,ей сега в понеделник! Не мога да повярвам! А после и другите една по една ,а аз сигурно най-накрая!Аз да не приказвам много,да не стане някоя изненадка!

Миши,честито!!!Да целунеш победителката!Да ти е жива и здрава и все така красива!Аз ще се почерпя от коктейлчето,че тия дни нищо не ми се яде.

Аз ходих до моренцето.Опитах се да направя цунами и да ви пратя малко и на вас,ама явно не съм достатъчно голям кит за тая цел.Не успях.Прекарахме си добре,само дето така уморена не съм се чувствала никога.Като се прибрахме в неделя зарязах си мъжете и се тупнах да спя.А все си мислех,че съм много добре,никакви оплаквания от нищо,все едно не съм бременна.Да ама не!Даже и малко температура бях вдигнала,та се чудех болна ли съм или просто адски уморена.След 14часа сън се оказа второто.Ама кой да се опитва да плува все едно няма огромен корем!Това ми е за урок,вече се кротвам и полекичка със силовите упражнения.

Засега чао,отивам да ви чета, че много съм изтървала!  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт