Бихте ли подписали такава молба?

  • 4 436
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 006
Какви са тия измишльотини и молби  #Cussing out
Аз подписах само допълнително споразумение към моя трудов договор и ме преназначиха на по-висока заплата.

# 16
  • Мнения: 396
desika_ , действай и непременно пиши как се развиват нещата!
Не съм в България, но дъщеря ми е родена там и напълно разбирам какво си преживяла!
Ей на заради такива се изнесохме, но сега ме е яд Close! Трябва да се бори човек , а не да бяга от проблемите!
Тук много ги е страх от инспекцията по труда , защото налагат огромни санкции в полза на ощетените!
Времее е и в Бг да стане така!

# 17
  • Мнения: 537
Леле майко!  #Crazy #2gunfire И аз за нищо на света не бих подписала такава молба, като ги знам какви са повечето работодатели като нищо ще те освободят след като излезеш в 45 дни болнични и хич няма да им е на.... Аз не съм имала проблеми в това отношение слава богу. Не знам тия хора как спят, не мога да си представя аз да имам фирма да постъпя така или по подобен начин с подчинените си.  Shocked ХУбави съвети са ти дали другите момичета, непременно иди в Инспекцията по труда.  Peace

# 18
Според мен, щом са поставили въпроса за молбата, ще я използват. Тъпото е, че ако се вържеш, значи сама си се съгласила да ти прекратят договора и не можеш да си търсиш правата. Оставаш си без майчинство.
За инспекцията по труда не знам, но ако работодателя ти е задник, не можеш да направиш много.
Не се връщай там.


# 19
  • Мнения: 259
Не подписвай никаква молба от този род и наистина си извади документ да си бременна-така не могат да те пипнат по никой параграф на Кодекса на труда-виж чл.328, а.1, т.1. 7, 8, 12 -за прекратяване на трудовото отношение с предизвестие и чл.330, ал.1 и ал.2, т.6- без предизвестие. Последното се отнася за дисциплинарно уволнение и се иска разрешение от Инспекцията по труда. Не знам дали ако алармираш инспекцията, ше има някакво развитие по въпроса, защото колкото и да ми е болно в BG е валидна поговорката "Гарван гарвану око не вади". Най-добре си потърси по-коректен работодател (отстрани лесно изглежда).

# 20
  • Мнения: 1 427
От Инспекцията по труда незнам дали ще се трогнат. Виж - НАП е съвсем друга работа.Внасяйки осигуровки на нисък доход ощетяват финансово държавата и там проверките и санкциите са солени.

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Според мен, щом са поставили въпроса за молбата, ще я използват. Тъпото е, че ако се вържеш, значи сама си се съгласила да ти прекратят договора и не можеш да си търсиш правата. Оставаш си без майчинство.
За инспекцията по труда не знам, но ако работодателя ти е задник, не можеш да направиш много.
Не се връщай там.



Подкрепям Peace

# 22
  • Мнения: 4 784
По-добре не бързай да сигнализираш.Опитай с "добро". Първо си вържи гащите с писменото уведомление,за да не могат да те пипнат и после им намекни че са в поне 3 нарушения за който могат да бъдат глобени,ако "някой" се оплаче в НАП и Инспекцията по труда.И след това кажи,че държиш да те осигуряват на реален доход,ама не си прави устата ти да си довнасяш.В края на краищата това е твое право и тяхно задължение! Naughty
Подкрепям съвета на eli-pate.

# 23
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Много добре си направила като не си подписала молбата, иначе се лишаваш от правото да получаваш болнични и майчинство.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire аман от работодатели всякакви , нестига че не те осигуряват както трябва ами искат и да те лишат от това което ти се полага


 newsm10

Никакъв подпис.Културно казваш, че си размислила, че не можеш да се справиш, ако отделяш лично пари за осигуровка.Поведението им спрямо теб е показателно.

Лека бременност и леко раждане   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Не бих подписала подобно нещо. Възмутително е, че изобщо са го поискали от теб. Съмнявам се, че след края на майчинството ще те... хм, приветстват в тази фирма. На твое място бих започнала да се оглеждам / ослушвам за нова работа. (Говоря за СЛЕД майчинството, не сега тепърва да си сменяш работата). И (в случай, че намеря), бих им пратила една проверчица, като са толкова майстори... пак след излизане в майчинство, не сега. За всеки случай.

# 25
  • Мнения: 32
Ясно е че никой не би разписал подобна молба !!!Голяма идиотщина значи !! Не е за вярване !
Ще ти кажа как бих постъпила аз например . Ясно е че са стиснати твоите работотдатели .Та аз бих ги помолила да ми пуснат договора на половин работен ден . Така по добре за тях - по малко ще внасят . А за себе си лично бих потърсила познат , които да ме регистрира във фирмата си на още 4 часа работен ден / По този начин си запазвам правото да ползвам и втория доход / . Като на второто място вече ще можеш да си договориш по добра заплата .
Трудно е - знам . Но много малко хора биха отказали на момиче в подобно положение . Това твоите са НЕНОРМАЛНИ .  Thinking,
Честно казано наистина най - добрия вариант е човек да сигнализира органите . Но това има своите рискове .Понякога не знае човек как може да бъде интерпретиран закона и колко ще си плати твоя работодател за да му се размине . В България сме все пак , на кой му трябват излишни проблеми ...

# 26
  • Мнения: 1 674
Аз бих постъпила по същият начин на твое място

# 27
  • Мнения: 4 753
С две ръце подкрепям всички съвети на eli-pate... До гуша ми е дошло от такива като твоя работодател... Обаче аз винаги си взимах дренките, щото не ми се занимаваше, сега ме е яд, че не ги уср.х всичките навремето...  Rage

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
НАП хич няма да се трогнат по този повод. Не в в тяхната компетенция.
Инспекция по труда следи за спазване на трудовото законодателство. ТЯХ трябва да алармираш....Не се колебай...

# 29
  • Мнения: 1 427
Доколкото знам,от НАП правят проверки по магазини и др.обекти и разпитват работниците колко им е заплатата/реалната/ и на колко ги осигуряват. Преди 1 год държах магазинче и такива проверки ни правеха редовно. А и имат интерес да глобяват,защото ако правилно съм разбрала им плащат бонуси. newsm78 Обаче,все пак мисля че ще е най-добре само да ги сплаши и така да си защити интереса,вместо да обикаля и да се разправя. Бременна жена по-добре да не се стресира излишно.

Общи условия

Активация на акаунт