До мамите с детенце около 3г-4г и бебе!

  • 1 745
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Дъщеря ми спи в детската стая, а бебето в спалнята при нас. Аз също не бих ги оставила да спят в една стая поне още известно време. Не се е сърдила, че бебето спи при нас, а тя отделно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Дъщеря ми спи в детската стая, а бебето в спалнята при нас. Аз също не бих ги оставила да спят в една стая поне още известно време. Не се е сърдила, че бебето спи при нас, а тя отделно.
При нас е по същия начин. Каката е сама в стая от 11-месечна, като горе-долу 5-6 месец от бременността ми я махнахме кошарата с обяснението че тя ще е за бебето. Честно казано, не виждам преди годинката да ги събера заедно, малкото много се буди и се мъчи от зъбите.
Ако твоята дъщеря спи все още в кошара, може това да е някакъв вариант - тя е голяма и спи на голямо легло сама, а бебето спи в кошарата при мама и тати. Нещо подобно  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 757
Всичките ми деца спят в различни стаи. Като може защо да ги мъча в една. Аз спя в стая съседна на двете стаи с бебета, а мъжът ми спи в съседна стая на Давид. Целта е да е близо до него и да реагира преди да е нахълтал при мен и бебетата, щото все пак дори и различни помещения няма никаква шумоизолация - чува се почти всичко, само дребните шумове се заглушават. Така че дори при това положение понякога се будят едно друго. Но в една стая е направо невъзможно - Теди се буди само от шум на чаршафи. Да не говорим, че Ева има навик да пищи в съня си и брат и се стряска и веднага става в леглото и почва да бреца като магаре.  Ако спим всички в една стая си се будим взаимно по 100 пъти, щото всички спим много леко - не е никак приятно. Не знам кво щяхме да правим, ако нямахме толкова много стаи - щеше да е голямо мъчение за всички.

# 18
  • Мнения: 585
Според мен е неразумно да не казвам опасно да ги оставиш без надзор предвид възрастта им , но аз съм на мнение че детето поне до навършване на две годинки не бива да се отделя само в стая , а и имам две породени деца които ако не наблюдавам постоянно ще се изпотрепат каката наранява бебето и от любов , но и когато му е ядосана също проявява агресия спрямо него , така че не бих рискувала .

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето ми си спи само в стаята си от как сме си в къщи (е, добре де, първите 3 дена спа в количката при нас). Планирам следващи деца и мисля те да се настаняват подред в кошарата му (а то ще излази до истински креватче...). Слушам го с бебефон.

# 20
  • Мнения: 2 807
Дали и аз да не направя така, само че бебчо ще спи в бебешко креватче, а кака на нейното, че на дали ще мога да я накарам да се качва на втория етаж, въпреки че го има де. Ще съм благодарна да споделите мнението си.  Hug

Тоест, ти ще се наспиваш добре за разлика от каката, така ли?!  Rolling Eyes

И трите ми деца са спали, и още спят в нашата стая. Таткото също - никога не сме спали разделени.
Всеки път, когато бебето (първо Ива, а после Мони) се пробъждаха децата го усещаха...

Ако бях на твое място щях да оставя по-голямото дете да се наспива в стаята, където вече е свикнало, а бебето да е с мен, поне докато спре да се буди нощем.

Спокойни нощи ви желая!  Hug

# 21
  • Мнения: 2 784
Каката спи сама от 2-годишна, дотогава спеше с нас. Първите няколко месеца ползвахме бебефон, после тя спря да се буди толкова често и сега го ползваме само, докато заспи. Бебето, живот и здраве, също ще спи при нас. Ще го прехвърля около втората годинка, когато започне да спи без да се буди нощем.

# 22
  • Мнения: 559
Дали и аз да не направя така, само че бебчо ще спи в бебешко креватче, а кака на нейното, че на дали ще мога да я накарам да се качва на втория етаж, въпреки че го има де. Ще съм благодарна да споделите мнението си.  Hug

Тоест, ти ще се наспиваш добре за разлика от каката, така ли?!  Rolling Eyes



   Ами много силно казано да се наспивам добре, нямам в предвид каката да се грижи за бебето като се събуди, а аз да спя. Много ясно че ще скачам веднага като замрънка. Мисълта ми е че спя много леко и всяко шукване на бебето ме събужда, а като съм в отделна стая може да спя час, два за цялата нощ, но ги спя поне тях. И другото което ме кара да мисля за варианта да спят двете, е че тези мои познати за които ви писах в началото, ми казаха, че след месец баткото е спрял да се буди като замрънка бебето просто е свикнал с този шум и си е продължавал да спи. Но настина ме притеснихте с това, че може да го нарани  Sad

# 23
  • Мнения: 585
Преди малко каката така силно удари малкия по-главата и това докато уж го галеше , а аз го държах, вчера се
опита да му седне на конче докато той пълзеше на пода , реагирах веднага защото бях при тях в стаята , на наши познати каката е на 2 години и 7 месеца и постоянно мести стола си до кошарата на бебето качва се и му се хвърля отгоре на мечка , вече два пъти не са успели да я спрат на време и е падала върху бебето , но слава богу всичко се е разминало само с рев , детето на друга моя приятелка е на 7 години и с удоволствие и помага в грижите за бебето , но се опита да нахрани братчето си  на 3 месеца със солети и с  парче ябълка , при все че добре му беше обяснено какво яде бебето и защо , така че аз не бих рискувала ...

# 24
  • Мнения: 2 807
И другото което ме кара да мисля за варианта да спят двете, е че тези мои познати за които ви писах в началото, ми казаха, че след месец баткото е спрял да се буди като замрънка бебето просто е свикнал с този шум и си е продължавал да спи.ихте с това, че може да го нарани  Sad

Do4ka , всяко детенце е различно - момченцето на твоите познати е свикнало с бебето за месец, а моите усещаха, че бебето се е събудило (без да плаче) може би около година.
Направи така, както сметнеш за добре, а ако не се получи ще пробваш и другия вариант.
Успех!  Hug

# 25
  • Мнения: 5 539
Мястото на бебето е до майката. Не го възприемам това с бебешките стаи, жестоко и нехуманно ми се струва.
Ние спим всички в една стая, но голямата ми дъщеря вече е готова за отделна стая /в момента обаче няма такава/.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 844
И ние спим всички в една стая; мислихме да отделим каката, но почнахме късно ремонт и трябваше да я преместим буквално преди раждането на бебетата; реших, че ще е твърде травмиращо за нея и я оставихме при нас. В началото малките бяха доста ревливи, но тя не се будеше грам  #Crazy; сега рядко се будят през нощта, най-много да промрънкат за залъгалката или да сучат, но аз спя леко и веднага реагирам

Направи така, както сметнеш за добре, а ако не се получи ще пробваш и другия вариант.

 Peace

# 27
  • Мнения: 559
Благодаря мамчета, наистина много ми помагате, така виждам предимствата и недостатъците и евентуалните проблеми които могат да изникнат. Започвам да обмислям различни варианти. А накрая като се роди бебето, най вероятно ще разберем какво трябва да направим и кой къде ще спи.  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Голямата я отделих в отделна стая, когато беше на 6 месеца. Сега с бебето позакъснях, но според мен щяха много да се будят един от друг и затова изчаках. В момента каката е на море и съм настанила бебето само в нейната стая, после ще ходим на почивка и живот и здраве август месец като се приберем мисля да си спят вече двамата в детската стая - тя си е на голямо легло, а той в кошарата. Той се буди 1-2 пъти нощем, ходя да го кърмя, но голямата спи дълбоко и мисля, че няма да се буди тя, а и се надявам скоро Стефан да спи по-спокойно. Кака му чака с голямо нетърпение да си поделят стаята и само за това ме пита  Peace

# 29
  • Мнения: 2 757
Мястото на бебето е до майката. Не го възприемам това с бебешките стаи, жестоко и нехуманно ми се струва.

Е, сега, чак пък нехуманно. Има много причини да се отдели бебе само в др стая, понякога наистина се налага това да стане доста рано. На мен и при двете майчинства ми се наложи. Давид много хъркаше и изобщо беше доста чумен нощем и ми пречеше да спя. Бебоците пък си пречат един на друг. Даже и аз им преча понякога от чаршафите се будят. Да не говорим, че с мъжа ми не можем да си изпълнавяме съпружеските задължения  Wink Отначало ги кърмех при мен в леглото и заспиваха до мен. Сега само да ги сложа в моето легло и веднага стават и си играят, дори не го възприемат като място за спане. Тази нощ примерно Тединко не можеше да спи, беше с Т и искаше да го нося нон стоп. Но ми писна и реших да го сложа да спи до мен. Леле като ревна... и аз макс скоростно до взех от там да не събуди сестра си. Свикнали са си в креватчетата и в стаичките и само там могат да спят. Даже и в количката вече трудно заспиват. И на мен ми е добре да са при мен нощем да ги виждам, ама просто този вариант не функционира. Пък и дори да се откажа от себе си, пак е трудно майка да спи на едно легло с 2 бебета както някои твърдят, че било най-добре за децата да спят в леглото с майка си. Аз мисля, че съм намерила по-добър вариант за себе си и за всички нас.

Общи условия

Активация на акаунт