Повръща нарочно – моля за съвети..

  • 8 568
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Имахме няколко такива случки. За радост бързо забрави да ги прилага. Правех се, че не му обръщам внимание и неволно му махах пръстчетата от устата, като видя, че се е наканил да прилага този номер. Мисля обаче, че бързо се отказа най-вече заради това, че вкуса в устата от повърнатото не му харесваше въобще.

# 16
  • Мнения: 227
Моят син скоро не го е правел този номер.Но го правеше,почти до повръщане.Карах се,после пък не му обръщах внимание и така малко по малко забрави. Peace

# 17
  • Мнения: 2 142
И моята малка девойка, имаше период в който го правеще и също беше съвсем видно, е го прави нарочно. Отначало много се стрясках и понеже много ме е страх от повръщане, първоначалната ми реакция беше паника и каране. Позсле и аз започнах с "колко си грознаааа", докато я почиствам. В последствие започнах само да я оправям, дори без грам да коментирам случката. Вероятно това вече и се стори скучно и просто престана да го прави.
Дано и при вас да премине бързо този период!

# 18
  • Мнения: 9 973
и ние сме така

# 19
  • Мнения: 304
И моят син така повръщаше преди годинката, но при нас причината беше друга. Понеже мнго обича да си хапва и като яде нещо вкусно повръща си в устата и го изяжда пак  Sick. Беше пълна гнусотия, но отвикна.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 758
И синът ми си бърка нарочно в гърлото понякога, но досега не се е стигало до повръщане.  Crazy Интересно му е, защото му се карам.  Confused Да им се чудиш на акъла на децата - правят нещо неприятно, само и само да ни ядосат  Laughing

# 21
  • Мнения: 9 814
И моят син така повръщаше преди годинката, но при нас причината беше друга. Понеже мнго обича да си хапва и като яде нещо вкусно повръща си в устата и го изяжда пак  Sick. Беше пълна гнусотия, но отвикна.

Ей, хитро хлапе!

По принцип, бъркайки си в устата и повръщайки си играе, но някъде бях чела и мнения на разни психолози, но не мога да ги намеря из нета.
Само си спомням препоръката да се държат ръцете на детето заети с нещо.

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моята дъщеря отскоро започна да си бърка толкова навътре с пръстите в устата,че и се повдига и започва да кашля......добре,че не е повръщала.И аз много се чудя как да я отуча Thinking
И моята така прави. И при това нарочно Crossing Arms

# 23
  • Попово
  • Мнения: 687
може и да е нарочно  newsm78, и все пак не съм съгласна че е осъзнато на 11 месеца  Peace

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Моята дъщеря също правеше така, но спря от самосебе си.Карах и се в началото и тя наистина го правеше напук.След като спрях да реагирам и тя се отказа от този навик.
Възможно е да я дразнят зъбки по-навътре в устата и затова постоянно ди си държи пръстчетата там.

# 25
  • Мнения: 991
Моята беба е на четири месеца, но също си бърка в устата до задавяне Crazy. Издава много странни звуци и не спира да го прави. Веднъж дори върна малко чайче :o :lol:oooh:.

И моята дъщеря си бърка в устата толкова навътре, че повръща. Естествено - не е нарочно. Просто в момента е обсебена от ръцете си - занимава се основно с три неща - играе си с ръцете си и се старае да си ги навре колкото може по-навътре в устата, пищи и усъвършенства обръщането от гръб по корем (Доста е надобряла, но й е трудно после да стопли как да се обърне от корем на гръб и почва да пищи да я обърна. Ей сега докато пиша тоя пост, ставах 10 пъти да я обръщам.) И други майки са ми казвали, че децата им са повръщали на 3-4 месеца поради страстта си към собствените си ръчички. Но за деца близо на годинка обяснението сигурно е друго, знам ли...

# 26
  • Мнения: 396
Здравейте  Laughing
Преди време писах в подобна тема и една мама ми каза следното: "Ако няма публика- няма и цирк"
Послушах я и всеки път, когато малката маймунка започваше с номера с пръстчетата /след всяко хранене/ излизахме от стаята или започвахме да си говорим, игнорирайки я напълно. Скоро след това забрави да се маймуни така  Party


Това е гениално решение и работи със същия резултат в много други ситуации!
Използвам този похват и до днес.

# 27
  • Мнения: 700
Пак го прави..  Sad
Странното е, че когато е само с баба си не го прави.
Ние с баща и като сме там и започва.

Моята дъщеря и до сега ни манипулира. Не го прави защото иска да прави някакъв цирк. Това е нейния начин да си извоюва исканото, ако й се скараме или й откажем нещо, тя симулира повръщане. Покрай симулацията - разбирай давене, много често се случва наистина да повърне.
Аз си го обяснявам с това, че от малка се давеше доста и повръщаше. Баща й толкова се притеснява, че ако само се изкашля, за да си прочисти гърлото, той скача и я вдига. Всички сме на тръни, а тя го използва. Оставила съм я 2-3 пъти да ми симулира, даже като повърна я наказах, което ми беше много трудно, но след това тези сцени намаляха.
Не си бърка в устата, но явно много лесно предизвиква повръщане, защото понякога като ревне и повръща.

Общи условия

Активация на акаунт