здравейте. (На 18 години искам бебе)

  • 3 610
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 973
първо се изучи

# 31
  • Мнения: 135
Не е ли по-лесно да завършиш образованието си ,следване и после бебе.Мисля,че не осъзнаваш каква отговорност е едно бебе.
И аз съм на същото мнения.Времето е пред теб. Peace

# 32
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Здрасти. Бебето не е кукла, не е аксесоар, който ползваш, оставяш, после пак.За да имаш бебе трябва да умееш да поемаш и изпълняваш ангажименти, какъвто ангажимент се явява училището за теб.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
Няма да е грозно, но определено ще е глупаво. Спокойно, миличка, имаш достатъчно време за бебе...
Макар и да си пълнолетна, ти самата си още дете.
В момента не си завършила средното си образование. Не работиш. И вероятно не си работила. С какво ще се издържаш? С какво ще издържаш бебето?
Завърши средното си образование, виж - може да поискаш и още да учиш, при всяко положение поработи - поне 6 месеца, за да си получаваш обезщетението... пък постепенно ще разбереш искаш ли точно сега да имаш бебе, или все пак предпочиташ да имаш и младост преди това.

# 34
  • Мнения: 2 849
Имаш време,защо бързаш .Сега е време да завършиш и да поживееш,прави са по-горе ,отиди на гости на приятелка с малко бебе.Изкарай с нея един ден помагайки и ,може да решиш да изчакаш . Grinning

# 35
  • България
  • Мнения: 181
Няма да е грозно, но определено ще е глупаво. Спокойно, миличка, имаш достатъчно време за бебе...
Макар и да си пълнолетна, ти самата си още дете.
В момента не си завършила средното си образование. Не работиш. И вероятно не си работила. С какво ще се издържаш? С какво ще издържаш бебето?
Завърши средното си образование, виж - може да поискаш и още да учиш, при всяко положение поработи - поне 6 месеца, за да си получаваш обезщетението... пък постепенно ще разбереш искаш ли точно сега да имаш бебе, или все пак предпочиташ да имаш и младост преди това.
Peace
 

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Най добре е да поизчакаш малко.Завърши училище,поживей си малко.
Всяко нещо с времето си Peace

# 37
  • Мнения: 1 121
Завърши си образованието. Като ти гледам правописа-имаш нужда ooooh! Бебето може да почака година-две, родиш ли го веднъж, ще го имаш за цял живот Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 39 802
Изчакай да мине последната година, да завършиш. След това може да решиш да учиш и още, нищо не се знае.
Ако имаш сериозен приятел, поживейте малко заедно, за да разбереш дали той е подходящ за татко.
Бебето няма да избяга.

# 39
  • Мнения: 396
Не е въпроса дали ще е хубаво или грозно как ще изглеждаш ако си бременна и учиш. Щом този въпрос стои пред теб, според мен още не си готова.

И на мен също ми е интересно да разбера - какво го налага точно сега? Искаш да задържиш някого на всяка цена?!
....

# 40
  • Мнения: 88
А така!!!Незнам дали си малка за дете или не.Това Е МНОГО ИНДИВИДУАЛНО,НЯКОИ ХОРА И НА 40Г СА ОЩЕ МАЛКИ ЗА ДЕЦА ЗАЩОТО И СЕБЕ СИ НЕМОГАТ ДА ГЛЕДАТ КАКТО СЕ КАЗВА.Аз също бях малка като родих дъщеря си.При теб неразбрах защо точно сега трябва да имаш бебе?Вече бременна ли си или смяташ сега да го направиш.Ако не си те съветвам да си поживееш колкото можеш и след това да мислиш за деца  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 116
 А защо ли първата мисъл, която мина през главата ми е, че вече си бременна и просто търсиш мнения от рода "КАКВО ЩЕ КАЖАТ ХОРАТА, че съм на 18, ученичка и вече бременна?"   newsm78   А ако греша... мисля, че е по-добре да изчакаш поне да завършиш, ако ти е толкова належащо за бебе. А иначе може и да си поживееш. Няма да е лошо....

# 42
  • София
  • Мнения: 749

И на мен също ми е интересно да разбера - какво го налага точно сега? Искаш да задържиш някого на всяка цена?!
....

И аз точно това си помислих...
Повярай, мила, не е това начина да задържиш някого  Peace
А иначе от където и да го погледна, моето мнение е, че ти е твърде рано да се мислиш по темата. Сега има по-важни неща, които би следвало да ангажират вниманието ти - ученето и ориентацията в живота  Peace
Но....ако бебето вече е на път....нещата седят по съвсем различен начин...

# 43
  • Мнения: 235
Здравей Simple Smile Не можеш да си представиш колко добре те разбирам. Сега съм на 23 и от 16-годишна нямам търпение да стана достатъчно голяма, за да имам бебе. Вече намерих мъжа на живота си и, дори и още без да сме женени, побързах да спретнем един положителен тест. Но, както си мислех, че съм готова и цял живот само това съм чакала, не можеш да си представиш колко много се уплаших, зарадвах, разстроих и всички останали възможни чувства, които можеш да си представиш ме връхлетяха, като видях теста. Знам, че много искаш, знам, че си готова, но помисли и за това - че когато изчакаш още година, тогава радостта ти от бременността ще бъде двойно по-голяма, защото си я мечтала от толкова време, защото ще си преживяла радостта от бала си, ще си завършила и вече нищо няма да пречи на щастието ти Simple Smile Успех, стискаме ти палци Simple Smile

# 44
  • Мнения: 219
Имаш ли стабилна връзка с мъж,който също иска бебе и е достатъчно отговорен да се грижи за теб и бебето???
Имаш ли какво да му предложиш на това дете дом,уют, прекрасно семейство???
Да имаш бебе и да учиш е най трудното нещо на света да не те отчайвам,но няма да издържиш кога ще учиш,кога ще гледаш бебето,кога ще домакинстваш???
За твоите години имаш ли прилична финансова възможност да му осигуриш всичко необходимо и да не му липсва нищо на детето???
Я първо помисли сериозно над нещата като голям човек,а не шетай на детските си мечти Peace

Общи условия

Активация на акаунт