здравейте. (На 18 години искам бебе)

  • 3 599
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Завърши образованието си и тогава ако си убедена,че искаш бебе-давай Hug

# 16
  • Мнения: 227
Аз също много исках да си имам бебе на 17-18 год., но за мен беше по-важно първо да завърша и да срещна правилния човек, да създадем едно прекрасно семейство и тогава да дойде и бебето. Така и направих. Не съжалявам, а напротив. Все пак трябва да има на какво да научим децата си, а не те после нас да учат..Simple Smile (това вкръга на шегата) Да имаш бебе е все пак и малко трудничко, отговорно, а не песен, пак помисли, не е ли по-лесно и хубаво първо да се изучиш и след това да имаш бебе с човека до теб? Не бързай, наслади се на младостта и безгрижния тийнеджърски живот, после цял живот ще имаш време за бебета и за гледане  Simple Smile  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 2 613
Да създадеш един нов живот е огромна отговорност, слрямо която се променя целия ти досегашен жиеот и изисква едно ниво на узряване на съзнанието, което едва ли може да има 18 години- или поне аз така мисля!

# 18
  • Мнения: 6 713
Завърши си образованието.Мисля че ти е рано за деца още.
Това е и моето мнение Peace

# 19
  • Мнения: 695
Според мен не само трябва да завършиш училище, а и да поживееш известно време с евентуалния татко на детето, както и да си намериш стабилна работа. Ако искаш да учиш/следваш едновременно с гледането на бебе, определено ще ти е много трудно. А смятам, че и за бебето не е най-доброто: в идеалния случай майката се отдава изцяло на детето си за доста време (месеци, може и години). Ако учиш това няма да е възможно и след това ще изпитваш вина, че ли лишила детето си от общуване с теб.
Майката не осигурява на бебчето само 9те месеца, които то прекарва в корема й: тя му осигурява  (заедно с таткото, разбира се) семейство, бъдеще, среда, стабилност. Направи така, че след време твоето дете да се гордее с теб.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 721
Поизчакай още мъничко! Hug

# 21
  • Мнения: 4 784
Не е въпроса дали ще е хубаво или грозно как ще изглеждаш ако си бременна и учиш. Щом този въпрос стои пред теб, според мен още не си готова.

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Завърши си образованието! Пък после помисли пак. Намери правилният човек, който искаш да бъде баща на детето ти. Голяма отговорност е да бъдеш родител. Това не е шега работа. Днес искаш например, а утре вече ако не искаш - връщане назад няма.

# 23
  • Мнения: 225
Първо завърши образованието си, за да се научиш да пишеш ooooh!, пък после му мисли за друго. А дали ще е грозно или красиво ooooh! - ей и на това не му разбрах смисъла newsm78
Боже какви хора Sick

# 24
  • Мнения: 1 674
Не е ли по-лесно да завършиш образованието си ,следване и после бебе.Мисля,че не осъзнаваш каква отговорност е едно бебе.

# 25
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Първо си завърши поне средното образование, после проучи как стоят нещата с гледането на деца и семейство и тогава пак си помисли дали си готова. Според мен ти си все още дете така, че не бързай  Stop

# 26
  • Мнения: 83
Поизчакай още мъничко! Hug
И аз така мисля,бебето е голяма отговорност и саможертва,не бързай  Peace

# 27
  • Мнения: 7 201
Моят съвет е да отидеш на гости на позната или приятелка с малко бебе и да изкараш поне два дена плътно до тях..за да видиш, че не всичко е песен и не всичко е толкова розаво колкото ти изглежда отстрани - да имаш бебе означава да си 24 часа отдадена на него, да забравиш в голяма степен за себе си и свободата си, да търпиш неистов плач, на който много често няма да знаеш причината, знаеш ли какво коства причината....
Peace Напълно съм съгласна.Млада си,животът е пред теб,ще имаш време за всичко! Hug

# 28
  • Мнения: 378
Като бях на 19 години, и аз си мечтаех за бебе - купувах постоянно бебешки дрешки и си правех колекция...
С първия ми приятел се разделихме...
Е, не останах без деца, но до раждането на първото минаха още няколко години...
Добре е да изчакате.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 21:35 от Цветава

# 29
  • София
  • Мнения: 44 116
Ами за грозно, няма да е грозно...но....по-добре изчакай, чак пък такъв зор на 18, че да не може да изчакаш 1 година...
Да разбирам ли, че няма да учиш висше или ще го минеш покрай бебето????
Нещо не ми е смислено, то вярно , че на 18 идеята за бебе от човека, в който си влюбена е мн романтична, но пък, на 18 както лесно се влюбва, така лесно и разлюбва човек.....и за мен е ужасно рано за бебе, ти самата си още дете ненаживяло се, кво бебе, кви 5 лева....
По-добре използвайте тази 1 година , за да поживеете сами заедно, пък тогава решете дали искате бебе изобщо....

Аз лично прекъснах висшето си когато се роди беб и сега чак 3 години по-късно ще завърша последния си семестър когато той тръгне на градина.

Общи условия

Активация на акаунт