Кока кола през бременноста ?

  • 4 580
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
И аз пих по два литра на ден като бях бременна и сега пак пия.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Кока кола не обичам, но пиех по 3-4 кафета.Май се равняват на 2л. кола.Лекарят ми знаеше и каза, че няма проблем.Страшен бил черния шоколад за плода.Без кофеин не можех да си вдигна главата от ниско кръвно.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 115
Абе 2 литра.....айде чаша-500мл ок...ама 2 л....че то и за теб е вредно по толкова

# 18
  • Мнения: 11 004
По-добре 2 кафета, отколкото 2 литра кола ooooh! И да не беше бременна, пак не е полезно да пиеш такива количества безалкохолни.

# 19
  • Мнения: 1 029
Мерси! Спирам, че не искам да вредя на бебо! Grinning

Правилно!  Peace
Колата наистина не е подходяща за бременни, а в такива големи количества си е направо вредна.

# 20
  • Мнения: 408
По 1-2 чаши няма проблем!Аз пиех по 1-2 чаши кола и по 1 кафе на ден и няма проблем,но 2л. мисля че е прекалено!Но ако ти се пие не се ограничавай!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз си пийвах кола, но в по-малки количества. 2 литра е много.

# 22
  • Мнения: 899
При първата си бременност пиех по литър и нещо всеки ден. Не за белязвам да се е отразило по някакъв начин на детето. Да, не е най-полезната напитка Кока кола-та, и какво от това???

# 23
  • Мнения: 2 312
И аз пиех много кола,това ми се пиеше -това пиех!
Кафето ограничих до 1 път дневно,цигарите спрях.
Май и при мен колата остана порока Mr. Green

# 24
  • Мнения: 6 713
Пия поне по 2 литра кола на ден. Вредно ли е за плода ?  newsm78

2 литра ми се вижда множко и не само ако си бременна Thinking Аз лично не пиех кола, само от време на време Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 114
Газираните напитки не са полезни за бъбреците, а бременността и без това утежнява работата на бъбреците. Другият проблем с колата е наличието на кофеин. Не знам дали е необходимо съвсем да преставаш да я пиеш, но е хубаво да се ограничиш до няколко чаши на ден. Аз продължавам да я пия, но не в такива огромни количества като теб.

# 26
  • Мнения: 3 478
На мен кола ми се допива много рядко, така си беше и през бременността, но минах на безкофеинова, въпреки малките количества. Това 2 литра на ден ми се струва много, направо ме шашна Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 763
Не съм ограничавала газираните напитки по време на бременността. Е, два литра кола не мога да изпия... По принцип като ми е лошо, от колата ми минава.

# 28
  • Мнения: 47
На мен пък гинекологът ми ме предупреди до 3-тия месец не повече от 2 кафета на ден и 1 кола, но след като влязох в 4-тия ми каза, че вече няма проблеми - мога да пия кафе и кола с кофи, т.е. няма да навредят на бебето. Забрани само алкохола и цигарите. Аз по принцип съм с ниско кръвно и това ми се отразява доста добре, а и си обичам кола де  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 5 721
Пиех кола,кафе не и нямах проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт