Кои се "скапват" повече?

  • 2 697
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
Не знам, Сели, може би липсата на сън, лично време и помощ скапват жените с бебета под 2 годинки. Обаче няма да е правилно да се обобщава за пола изобщо. Има жени /и то голяма група/, които успяват да се съхранят.
Аз, примерно, от режим 20ч. бодърстване, 4 часа сън почти две години си докарах някои проблеми, които обаче отшумяха след като детето ми се научи да спи почти през цялата нощ .

При мъжете пък, след като се оженят възниква проблемът "работа-вкъщи, вкъщи-работа" и "от колата на канапето, от канапето - в колата". Качват килограми, лентяйстват, събират се със съседа, че така е по-удобно /не е нужно даже да си слагаш "официалната" фанелка Laughing/.
Прибират се вкъщи и опъват...бирата, а след туй заспиват, защото от храната на жена им се получават колики.

Избрах опция "мъжете", защото при повечето жени като че ли е обратимо занемаряването, още в първите няколко години след раждането, докато при мъжете е докато се разведат. Но пък тогава се прибират при майките си, които правят животът им още по приятен и отпускащ. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 46 526
Знам ли, индивидуално е  newsm78 ние и двамата се скапахме много преди раждането, безгрижен живот, какво да правиш ...

Иначе аз много се бях стегнала по време на майчинството, даже свалих 25 кила, но след като свърши пак се скапах Crazy

# 17
  • Мнения: 103
Вярно е че когато жените родим настъпват промени, но също така е вярно че с малко усилия се коригират до някъде. Всичко е до вътрешна нагласа. Много често съпругът ми ми казва ..... какво се престараваш толкова ти си харесана вече, 1/2 кг повече или по малко нямат никакво значение.... както му е и все тая дали ми е нарисуван маникюра и имам ли изобщо такъв. На мене обаче не ми е все тая как изглеждам и полагам достатъчно грижи за себе си. Приятелките ми също. Личните ми наблюдения са, че или искаш да го правиш и го правиш с удоволствие или не го правиш. За мъжете .............. факт е че след някоя и друга годинка понатрупват килограми, но има и такива дето по цял ден дремат във фитнеса и пред огледалото и нищо друго не ги вълнува. Живях с един такъв и мога да кажа ...... пази боже..... На въпроса кой по бързо се скапва май няма точен отговор, май всичко е до ген.

# 18
  • Мнения: 274
Добре де Мишон, за това "работа-вкъщи, вкъщи-работа" не смяташ ли, че в 90% от случаите са виновни жените? Имаше тема за това в ДиС, беше отдавна, точно когато се появих във форума,  и като попитах там "кви са тези мъже, кви са тези тъмръци, дето не излизат с приятелите си по мъжки да къркат", 100 жени се нахвърлиха върху мен, че перфектния мъж си стои при жена си или че не че не ги пускали и не им мърморели, напротив..Просто мъжете им предпочители домашния уют...
Хехех...Предпочитат ама друг път Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 478
Мишона е била абсолютно изчерпателна.
Само искам да допълня,че има жени дето пък никога не се стараят да не се скапват.Имат си извинение:имам си вече мъж,родила съм дете,кво повече?

# 20
  • Мнения: 9 865
Къркането по мъжки нов вид диета ли е или как?

# 21
  • Мнения: 24 467
"...кви са тези мъже, кви са тези тъмръци, дето не излизат с приятелите си по мъжки да къркат..."
Къркането в мъжка компания, особено редовното такова, често води именно до "скапване". На къркача не му е виновната нито жената, нито родата. Ако му пречат- има си и други начини, които водят до по- добри резултати от най- различен характер.

# 22
  • Мнения: 502
   Индивидуално е.Аз избрах опция мъжете,просто защото не искам да са жените.Жените не се скапват след раждането и отглеждането на децата.Те се раздават всеки следващ миг,буквално дават всичко от себе си,в материален и духовен смисъл.Мъжете също се раздават,но в по-малка степен,няма да спорим за това.Но тук е важно следното-ако една жена успее да се възстанови и да не се скапе след брака,това е гаранция,че и мъжът няма да се отпусне.Обратното обаче не е вярно.

# 23
  • Мнения: 2 478
Сели,затова че мъжа ходи само  работа-вкъщи,разбира се че са виновни жените.
И аз наскоро в ДиС се опитах да обясня,че няма нищо лошо в излизането по мъжки или съответно по женски,а те ме изкараха че не ми е щастливо семейството и затова така говоря.А то точно обратното.
Колкото повече се вглъбяваш в работа-вкъщи,толкова повече се занемаряваш.Независимо от пола.

# 24
  • Мнения: 3 268
Скапването идва от главата-там скапеш ли се,няма връщане назад.Не го разбирам това,че щом се ожениш и ставаш на дроб.И за жените и за мъжете важи.

# 25
  • Мнения: 46 526
... "работа-вкъщи, вкъщи-работа" ...

Мда, ако ходи на бира с пържени картофи преди да се прибере, ще се стегне и ще стане муцка  Crazy

А и човек, когато реши да създава семейство (и още повече деца), съответно трябва да е готов и да поеме доста отговорности, които ще му изядат извънработното време, без жертви не става.

# 26
  • Мнения: 2 099
Ох кво да ти кажа,скапах се и от външни фактори.Трудна втора бременност,хормонални терапии,блъскане с какви ли не лекарства.Резултат 106 кила и цялата в стрии.Килата ще ги сваля,даже свалих вече доста.Обаче кожата кво да я направя?Откъде да взема да си сложа новичка,нямам ненацепено място освен по гърба и прасците.
Та общо взето и жените и мъжете се скапват,обаче мъжете някак не им пука особенно.Докато аз направо откачам като се погледна в огледало.
Липсата на време за себе си също е голям фактор.Парите също.

# 27
Виц:
Мъжът, преди да се ожени, като се прибере- отива в кухнята, вдига капака на тенджерата, бърчи нос :" Пак същата манжда" и ходи да чука, а  след като се ожени, като се прибере- отива до леглото, вдига завивката, бърчи нос:" Пуф, пак същата жена" и ходи в кухнята да яде.

# 28
  • Мнения: 274
Ето пак не разбирате - под къркане по мъжки нямам предвид цаца с бира след работа. както и да е. За Никол знам, че не пуска мъжа си сам с момчетата Simple Smile Тя най-много ми се караше в ДиС Simple Smile

# 29
  • Мнения: 24 467
Що бе, ако ходи на боулинг, що да съм против? И на риба нека отиде, и да плува-само да не се прекалява  все пак, всеки има право на развлечения, а липсата на баланс винаги изкривява везната /в случая- отношенията/.

Общи условия

Активация на акаунт