Редно ли е да се пуши на детската площадка?

  • 24 370
  • 579
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Твоята случка е неприятна, но ти питаш принципно, така, че аз смятам че може да се пуши. А простаци има всякакви. Винаги, ама винаги следя къде отива дима от цигарата ми. Не позволявам децата ми дишат такъв, никъде и по никакъв повод.

# 16
  • Мнения: 2 908
Angel_Dust ,колко хора(майки,пушещи)смяташ,че ще се съобразят?Аз не съм пушачка,но знам колко е безценна цигарата.....И както е казала katiABV-убийствена скука,хайде да палнем,че иначе ще пукнем без цигарка.И между другото общо казано-не смятам,че въобще в тази страна има хора,жени,майки,дето се съобразяват с нуждите на някой друг,само със своите и това е.Аз се дразня кошмарно много точно като авторката,ама до сега не съм правила забележки,защото знам,че се стига до спор,едва ли не до бой....Защото другият вместо да се съобрази започва да ти отговаря,да се прави че е прав и т.н.Както е казала майката от САЩ-там не е позволено грам такова нещо,защо тук е позволено и е редно?Защото сме Булгаристан и тук всеки си намира оправдание за всичко....И то дори не е оправдание,а направо излиза редното и правилното решение на дилемата-т.е.-ДА,редно е да се пуши на детската площадка-нито аз,нито авторката можем някога до дълбоки старини да докажем,че не е така .

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не, не смятам че е редно. Пушач съм, но на детската площадка съм палила само ако сме само аз и детето.  И най-много ме дразнят огромният брой фасове с които детето си играе и аз не мога да му обясня защо да не го прави при положение, че наиколо е заринато с тях. Никой не хвърля в кофата - в храстите, на пясъка, под пейката, но кофата като че ли не съществува. Но все пак живеем в България и спасение надали ще има Sick

# 18
  • Мнения: 2 524
Отговорих с "Да" защото:
1. Съм пушачка /и то страстна/ и пуша на детската площадка. Правя го по начин, по който да не пречи на другите майки и деца. Ако някой ми направи забележка - ще хвърля фаса, до сега не ми се е случвало.
Принципно се съобразявам и когато съм на "моя територия" - в офиса когато дойде клиентка с дете, независимо колко е голямо питам дали е удобно да пуша. Обикновено получавам отговор - ми няма проблем , аз си пуша пред детето.
2. Детската площадка , която аз посещавам в краен квартал на София е снабдена само с едно кошче за около 100 кв.м. Обикновенно си правя импровизиран пепелник от чашка с малко вода и ме гледат като извънземно. Практика е да пушиш и да си метнеш фаса под пейката.
3. Пак на нашата детска площадка дебнат далеч по-опасни неща:
-пясъчник, пълен с котешки изпражнения. Много от майките не знаят какво значи зооноза и ги оставят там да си отдъхнат на клюки по пейките;
-кучешки и човешки изпражнения. Онзи ден чух репликата "Мамооо, залепнах , ела ме отлепи!". Резултат омазано дете. По-вредни ли са от вредата на цигарения дим в отворено пространство на три цигари? Майките на по-големите деца изхождат децата си по голяма нужда в храсталаците, пък и на поляната около детската площадка.
-стъкла от всякакъв род и вид - нарязани , а и шити деца са практика;
-неадекватни с поведението си родители. Роман мога да напиша по темата. На пръстите на едната си ръка мога да преброя отговорните родители, които се събират в тази градинка. Ако желаете ще дам примери: водене в градинката на дете, което би следвало да е под карантина поради варицела,   ядене на пясък, събиране на посипано зрънчо по земята и пъхане в устата на детето/ца, "забравяне" на насран памперс върху пейката и далеч по - незначителни неща като безучастно възприемане как детето ти взима бибероната на друго и си я пъха в устата и подобни ...

Е съжалявам, обаче ще си пуша на детската площадка, щото от тази идилия ме разстрисат нервите всеки ден.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 22:20 от storm76

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами аз бих се съобразила....за другите нито отговарям, нито ме интересуват...

а САЩ прекаляват малко по мое мнение не само за пушенето ми за доста неща - но това си е тяхно право....

# 20
  • Мнения: 1 029
нямам притеснения за мен или детето ми ако някой запали на площадката.Самата аз го правя  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 090
Дали е редно-незнам,по-скоро не Rolling Eyes,Но пък и не ми се е случвало да съм на детска площадка и да има майки пушачки които да кадят с цигарата срещу децата Wink,обикновено са по-настрани и се съобразяват.Имам и приятелки пушачки(аз не пуша) с които сме заедно по площадките,не ми пречи че палят цигара,не ме дразни.Ако все пак се случи някога някой да дими точно срещу детето ми,аз не съм закована на едно място все пак-винаги мога да го изместя,ако преценя Peace

# 22
  • Мнения: 2 908
а САЩ прекаляват малко по мое мнение не само за пушенето ми за доста неща - но това си е тяхно право....

Ти мислиш така,защото си пушачка,ама аз мисля друго яче-защото не съм.И не е само в САЩ такава забрана-в много страни из Европа я има.Сигурно и те прекаляват-ама не очаквам друг отговор от пушач. Rolling Eyes-както казах-всичко се оправдава тук-дори да убиеш човек-пак ще си оправдан,защото това,защото онова....
Аз пък редовно съм била около пушачки в градинката,дето кадят на главата на чуждите деца(не визирам точно моето) и не се съобразяват грам.За изместването на детето-да,веднага ставам и си тръгвам,ама така ли трябва да е?Тръгвам,защото на моята пейка седнала и ми кади,на другата пейка пак,къде да изместя това дете?Димът идва право в лицето на детето-говоря,когато не ходеше и стоеше в количката,правя забележка-тя казва-ей сега да си я изпуша.... ooooh!Много я интересува моето дете.........Ами от тогава не правя забележки,защото след втората такава онази вдигна гълъбите-ама това си е мое право,ще си пуша където си искам,чак щеше да ме осъди,че и нарушавам човешките права.А дали я интересува това,че аз просто се притеснявам за детето си?Интересува я-колкото умрял го интересува да напише писмо на любовницата си.
В САЩ например мислят за децата си,тук мислят,за човешките права на възрастните Mr. Green
П.П.  С много "съобразителни" майки все общувате-да не живеете в затворен квартал?

# 23
  • Мнения: 2 478
Не пуша на детската площадка.Детето ми бяга нонстоп,невъзможно би било да го гоня с фас в ръка.
Но наистина не проумявам защо пушещите майки не хвърлят фасовете в кошчето?Купища изпушени цигари има в пясъчника.
Ами нали нашите деца играят там.За тези фасове в пясъчника и аз правя скандали на площадката.Ама на кой ли му пука?
Съжалявам,но никога не съм виждала някоя майка да не хвърли фаса на земята.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не виждам проблем да се пуши на детската площадка, все пак е на открито Peace Само че после фасовете да се хвърлят в кошчето за боклук, а не на замята.
напълно съм съгласна Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 44 120
Била съм пушачка, сега не съм.
Прекаляват - защото например в САЩ...поне в някои щати можеш да осъдиш човек, че си е пушил в къщи а дима му ти е влязъл в твоя апартамен през прозореца...например...та - прекалено ми е....
Не говоря за общата забрана за пушене на обществени места...която всъщност не е във всички щати важаща за навън от сградите например....

Апропо - с убийството малко не си права...там например ако ти влезе крадец в къщата и го гръмнеш е самоотбрана и няма лошо...ама тук биха те съдили за убийство...не за самозащита....освен ако не си сина на Еди кой си...щот те тук са над законите.....

# 26
  • Мнения: 2 849

а САЩ прекаляват малко по мое мнение не само за пушенето ми за доста неща - но това си е тяхно право....

Защо ?Има правила ,спазват ги хората .По-скоро закони има . Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120

а САЩ прекаляват малко по мое мнение не само за пушенето ми за доста неща - но това си е тяхно право....

Защо ?Има правила ,спазват ги хората .По-скоро закони има . Peace

По-скоро санкции има Wink

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не. Не е редно. Sick

# 29
  • България
  • Мнения: 181
Мисля, че не е редно да се пуши на детсаката площадка:
1. Лош примера за децата, които копират всичко
2. Навсякъде има изхвърлени от пушачи фасове, които децата неволно обират, може и някое да си го лапне без проблем ...
3. Лошо за здравето на околните лоше и за здравето на пушешия
4. Грозна карти5нка - пушеща на улицата жена .....
Е, аз просто не понасям цигарен дим, въпреки че доста време от живото си съм пушила, не мога да си обясня как и защо....

Общи условия

Активация на акаунт