Фетална морфология в София - доц. Томова или д-р Марков?

  • 71 585
  • 160
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 152
Вече мога да споделя лични впечатления и от двамата!
Доц.Томова е невероятен човек и предполагам добър специалист. Останахме много доволни от прегледа при нея, всичко е много обстоятелствено и подробно, не спира да говори, за това което вижда /друг е въпросът колко ние разбираме/.
Д-р Марков също е добър и човечен, но буди съмнения за меркантилност.  newsm78 Поне при мен и двата пъти се случи да бърза и като, че ли претупваше.
Но като цяло и двамата говориха с едни и същи термини, в еднаква последователност протичаше прегледа и на еднакви неща се наблягаше. За мен и двамата са добри!

 

# 61
  • Мнения: 193
ne sam chuvala za tomova,no za MARKOV go opluvam ot vsiakade,3 pati biax pri nego i nito 1 pat nezabeliaza za problema na deteto mi v momenta strada sas sarceto i se molia vsichko da se opravi!

# 62
  • Мнения: 3 016
ne sam chuvala za tomova,no za MARKOV go opluvam ot vsiakade,3 pati biax pri nego i nito 1 pat nezabeliaza za problema na deteto mi v momenta strada sas sarceto i se molia vsichko da se opravi!

Искам да допълня нещо. Второто ми дете се роди със сърдечен порок.  След всичко което преживях ,разбрах много по отношение на изследвания по време на бременността .И аз като теб обвинях докторката при която ходих ,че не е видяла проблема ,но за да се проследи сърчицето на бебето се правят специални изследвания . Прави се ФЕТАЛНА ЕХОКАРДИОГРАФИЯ .Единствено тя дава 100 процента резултат за състоянието на сърцето на бебето .

# 63
  • Мнения: 384
Аз съм посещавала Доц.Димитрова и съм много доволна,но и за Доц.Томова съм чувала само супер изказвания,виж  NaughtyМарков за съжаление 1а добра дума за него!!!Лежах с майка в МД на която буквално отрови живота,за огромно съжаление!  #Cussing out

Така че,залагай на Томова! Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 262
Искам и аз да се включа в тази тема.
За доц. Томова нищо не мога да кажа, защото не съм ходила при нея.
Но от д-р Марков съм страшно възмутена.
Лекарката при която ходех на ЖК ме изпрати на ФМ, защото видя изоставане на плода с 2 седмици. Аз отидах при д-р Марков. Тогава бях в 23 г.с. Той ме гледа и установи същото, направи ми и доплер, от който се видя, че имам лош кръвоток от плацентата към бебето. Каза ми, че трябва да постъпя в Майчин дом при него за амниоцентеза. Отидах там. През следващите 3-4 дена ме изпрати на няколко изследвания, направи ми и амниоцентезата. Обясни ми, че състоянието, в което съм обикновено прогресира с напредване на бременността и бебето може да започне да изостава все повече. Каза ми също така, че на бебето ми не му е добре при мен. Даде ми да пия аспирин протект всяка вечер по 1 табл. и ми каза да отида на контролен преглед след 2 седмици. Тогава бях в 24 г.с. Така и направих. Точно след 2 седмици, когато бях вече в 26 г.с. отидах при него. Почти всичките ми изследвания също бяха готови и аз му ги занесах да ги види. Резултатът от амниоцентезата беше добър. Останалите изследвания също бяха нормални, с изключение на един показател на едно от изследванията ми за съсирването на моята кръв, която беше най-вероятната причина за лошия ми кръвоток. Д-р Марков ме прегледа отново. Бебето пак си беше с 2 седмици назад, а кръвотокът ми отново беше лош. Тогава той ми назначи и едни инжекции, които трябваше да ми се поставят през ден по една. Аспиринът също трябваше да го продължа. Попитах доктора дали тези инжекции ще ми помогнат. Отговорът беше следния: "Може да помогнат. Може и да не помогнат. Но няма да навредят." 

# 65
  • София
  • Мнения: 262
Каза ми, че трябва да ги слагам до една седмица преди раждане. Купих си въпросните инжекции. Казват се фраксипарин. Но, когато прочетах листовката се притесних. Рещих да отида при д-р Марков в Майчин дом за да ми отговори на въпросите, които ме разтревожиха. Потърсих го в болницата. Изчаках в коридора да излезне от един кабинет. Щом ме видя се ядоса. Казах му, че съм се уплашила когато съм прочела листовката на фраксипарина и го моля да ми отдели малко време за да поговорим. Ядосано ми отвърна, че е зает и го чакат 15 човека. Било нормално и логично да взимам фраксипарин. Казах му, че няма никакъв проблем от моя страна да дойда да поговорим по друго време или в друг ден, тогава, когато на него му е удобно. Скара ми се: "Не можеш да идваш тука така. Намери си лекар, който да ти отговаря на въпросите." Направо бях шокирана. Почувствах се така, сякаш е забранено да се тревожиш за по-продължитилен прием на медикаменти по време на бременност и сякаш е престъпление, че съм го потърсила за разговор, който едва ли щеше да бъде по- продължителен от 10 минути. През цялото време се държа грубо с мен. С една дума: изгони ме като мръсно коте. Тогава отидах при лекарката, която ми води ЖК. Но тя явно не беше запозната с тези инжекции фраксипарин и ме изпрати на консултация при проф. Балева в Александровска болница. При нея си бях правила едно от изследванията, назначени ми от д-р Марков. Но професорката не е акушер-гинеколог. Според нея се правело терапия или с аспирин или с фраксипарин. А д-р Марков ми беше дал и двете едновременно. Така или иначе този разговор не ми помогна и аз отидах на консултация при една лекарка акушер-гинеколог. След като се консултирах с нея тя ми каза, че инжекциите не са за мен и ми препоръча друго лекарство - дузодрил. Заедно с аспирина.     

# 66
  • София
  • Мнения: 262
Две седмици по-късно, когато бях в 28 г.с., проблемът ми се задълбочи и трябваше отново да отида на доплер. Моята докторка, която ми водеше ЖК, ми предложи ако искам да отида в "Тина Киркова". Съгласих се. Успях да отида още на следващия ден. След прегледа ме посъветваха, че е по-добре да постъпя в болница и да взимам инжекциите фраксипарин вместо дузодрила и аспирина. Започнах с инжекциите още същия ден, а относно болницата избрах "Тина Киркова." В нея ме приеха след 3 дена, защото точно тогава бяха Великденските празници. В патологията на "Тина Киркова" всички лекари бяха категорично против инжекциите фраксипарин. Казаха ми, че те изобщо не са за бременни. Спряха ми ги и ми върнаха предишното лечение с аспирин протект и дузодрил. Стоях малко в болницата. След 3 седмици бебето започна да изостава повече. Докторката, при която ходех на ЖК ме прати отново на доплер, но птози път ми препоръча да отида спешно при д-р В. Димитрова в МЦ "Фемина." Успях да отида при нея още същия ден. Тогава бях в 31 г.с. Д.р Димитрова ме гледа на ехограф, направи ми и доплер. Носех си всички изследвания, правени ми до момента. Тя написа заключение от прегледа, в което се препоръчваше да продължа с аспирина и дузодрила още една седмица, тъй като тази терапия е адекватна за момента. А когато стана в 32 г.с. да спра аспирина, защото неговият прием вече става опасен ако се наложи спешно раждане и на негово място да започна с инжекциите фраксипарин всеки ден по една. Обясни ми, че лошият ми кръвоток е открит късно и всички медикаменти, които взимам са само с профилактична цел, а не лечение. Каза ми, че за да има ефект от лекарствата е трябвало да се започне с тях от 3-тия месец на бременността. А относно притесненията ми за фраксипарина получих отговор на въпросите си за по-малко от 10 минути. Направих така, както ме посъветва д-р Димитрова. От 32 г.с. започнах с фраксипарин.   

# 67
  • София
  • Мнения: 262
Но, когато навърших 33 г.с. вечерта изведнъж получих много силно кървене. Отидах веднага в Майчин дом. Приеха ме спешно, но до това време аз загубих много кръв. Лекарите, това бяха вече дежурните нощна смяна, ми обърнаха достатъчно внимание. Гледаха ме и на ехограф, но май нещо не разбраха от къде точно е кървенето. Получих контракции. Започнаха да ми изтичат и водите. На сутринта решиха да ме пратят на ехограф при д-р Марков за да се установи точно какво ми е. Той като ме видя каза: "А ми ти като не го искаш фраксипарина." Отговорих му, че си слагам инжекциите. А той ме попита от колко време. Казах, че съм ги започнала преди 5 дена. Реагира гневно: "Ненормална! Аз съм ти ги дал преди два месеца." Измисли си , че аз не съм ги искала тези инжекции и ме обиди, без изобщо да знае как стоят нещата от момента в който ме изгони. Вместо да ме остави в болницата за наблюдение и за да се прецени какво да се прави с моята бременност поради факта, че проблемът ми е открит късно и че от инжекциите може и да няма ефект, както той самият ми каза, д-р Марков ме изгони и ме обиди.
Бременността ми беше проблемна. Ходих при не малко лекари, включително и при една професорка и две доцентки. Но никой не се е държал с мен така лошо, както д-р Марков. 

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 352
Jana 08, много съжалявам за това което си преживяла през бременността и ти съчувствам наистина! Но виждам и че си нова във форума, затова ще те посъветвам да разказваш цялата си история някъде другаде - тази тема е само за коментар относно доц. Томова и д-р Марков - нищо повече! Казваш: "Не съм доволна от Марков, направи много грешки и се държа изключително грубо с мен!" и толкова... просто е много трудно човек да чете подробните ти постове един след друг... Извинявай, ако съм те засегнала!  bouquet

# 69
  • Мнения: 57
И аз съжалявам за случилото се с Jana 08. Не се разбра как е завършила тази дълга и неприятна история, дано всичко с бебето и нея да е наред.  Praynig Praynig Praynig
Все пак от постовете не останах с впечатлението, че д-р Марков е лош специалист. Доколкото успях да схвана - той е видял проблема, отделил е доста време за допълнителни прегледи и изследвания и дори е предписал правилното лекарство. Т.е. - излиза, че той всъщност е добър специалист. Е, не е приятно грубото отношение накрая, но нали не ходим по лекари да си бъбрим с тях мили приказчици.  Всички лекари стават раздразнителни щом усетят, че пациента се съмнява в тяхната копметентност и предписаното от тях лечение. Останалите лекари са били любезни, но пък не са помогнали... каква полза от това???

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 00:09 от mamma_eva

# 70
  • Мнения: 13
И аз съжалявам за случилото се с Jana 08. Не се разбра как е завършила тази дълга и неприятна история, дано всичко с бебето и нея да е наред.  Praynig Praynig Praynig
Все пак от постовете не останах с впечатлението, че д-р Марков е лош специалист. Доколкото успях да схвана - той е видял проблема, отделил е доста време за допълнителни прегледи и изследвания и дори е предписал правилното лекарство. Т.е. - излиза, че той всъщност е добър специалист. Е, не е приятно грубото отношение накрая, но нали не ходим по лекари да си бъбрим с тях мили приказчици.  Всички лекари стават раздразнителни щом усетят, че пациента се съмнява в тяхната копметентност и предписаното от тях лечение. Останалите лекари са били любезни, но пък не са помогнали... каква полза от това???

Много съжалявам за това, което е преживяла Яна.
Аз мисля, че доброто отношение е част от лечението. Лекарят би трябвало да окаже психологическа подкрепа на пациента си. За мен да обясни какво прави, какво цели, защо предписва тези медикаменти, е задължително и въпрос на професионална култура.
Така че, според мен от този пост аз не мога да кажа, че въпросният доктор е добър специалист, добър техничар, може би да, но не и добър лекар.

# 71
  • Мнения: 231
Аз ходих при доц. Томова. Имам добри впечатления от нея като отношение и като специалист. Свърши си добре работата, въпреки че имаше проблем с техниката. За мое най-голямо съжаление ехографът и се повреди по време на прегледа и се наложи да ме прегледа на друг апарат. По тази причина не можа да ми направи запис.  Peace

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 739
Аз ходех на ФМ при Марков и останах доволна. Каза ми същите неща, които ми беше казвал и моят лекар.
Нямам оплаквания от работата му.
Но за Чорбова, която авторката на темата е споменала ... изключително учудена и изненадана съм, че тя прави ФМ  Rolling Eyes Не бих разчитала на нея , на компетенстността й и на личността й като цяло  Naughty

# 73
  • София
  • Мнения: 3 271
Марков Peace Peace Peace
Колкото до случая на Jana 08 мога само да кажа - те са двама братя Маркови - сигурно е попаднала не на този от когото всички са супер доволни и който е мил и любезен.

# 74
  • Мнения: 3 016
Марков Peace Peace Peace
Колкото до случая на Jana 08 мога само да кажа - те са двама братя Маркови - сигурно е попаднала не на този от когото всички са супер доволни и който е мил и любезен.
Ами кажете малкото име на този по -известния .В център Марковски и двамата ли работят?

Общи условия

Активация на акаунт