Оригване

  • 6 178
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 422
аз имам същия проблем от раждането до сега малката се е оригвала само 2 пъти преди поне хълцаше а сега и това не прави започна да ми връща по малко винаги на всяко хранене мн ми кофти какво да правя?опасно ли е?

# 16
  • Мнения: 78
и ние не можехме да се оригваме, всеки път се разхълцваше, а после връщаше по-малко като я сложа да спи. Веднъж толкова се бях ентусиазирала да я оригна, че как ли не я въртях и най-накрая малкото ми пиленце си повърна цялото ядене на фонтан върху мен Crazy, много се шашнах тогава и си казах вече такива не, пробвам веднъж, дваж и повече ако не иска я слагам да спи

# 17
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
И при нас беше така и все още понякога не се оригва,но рядко.Според мен зависи колко храна е поело бебчето.Ако е повече се оригва по звучно.Откакто започнах да дохранвам дъщеря ми с ам,запона да се оригва повече.

# 18
  • Мнения: 9 973
ние за секунди се уригвахме

# 19
  • Мнения: 1 691
Синът ми почти никога не оригваше. Обяснявах си го с това, че не е гълтал много въздух по време на кърменето.

# 20
  • Мнения: 780
Дъщеря ми не винаги се е оригвала.Това не ме е притеснявало.Държах я права по 10-15 минути.
Обяснявах си го с това, че не е гълтал много въздух по време на кърменето.
Peace

# 21
  • Попово
  • Мнения: 687
може да не се уригва, а ми да изпуска поетия въздух тихичко...

# 22
  • София
  • Мнения: 39 771
Алекс в началото също заспиваше и не можеше да се оригва. Мъж ми го изправя и подрусква, казва, че усещал как въздухът се качвал нагоре. Аз пък държа бебето право и леко го потупвам по гърба.

# 23
  • Мнения: 396
Освен, че я държиш права, облегнта на твоите гърди и я попотупваш съвсем леко по гръбчето до оригване друго не знам. Аз не съм имала проблеми с оригването, но понякога не го е правила и пак всичко си е било наред. Ако си заспива без проблеми и не повръща след това може просто да го прави лекичко и вие да не разбирате,

Облегната на твоите гърди с лице към теб, почти полегнала на рамото ти.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние в началото бяхме така - вместо да оригне заспиваше прав Crazy

# 25
  • Мнения: 840
И ние в началото бяхме така - вместо да оригне заспиваше прав Crazy

 newsm10 ама до кога така се питам аз  newsm78

# 26
  • Мнения: 662
Опитай да държиш бебо с гръб към теб, облегнат на гърдите ти. Другият вариант, при който моята чоча се оригва е като я сложа за секунди по коремче. Но буквално за секунди, защото иначе може да повърне.

# 27
  • Мнения: 3 743
amarinova, бебчето на кърма ли е? понякога кърмените бебета нямат нужда да се оригват. Ако го държиш 5-10 мин и не се оригне не се мъчи. Когато се размърда, можеш да пробваш да го оригнеш пак Peace

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
пробвала ли си да я гушнеш и да се разходиш малко из стаята като и масажираш леко гръбчето, при нас действаше а и не всеки път се оригват бебетата  Peace

# 29
  • Мнения: 219
Ако не се оригне да 10 мин. няма смисъл да я държиш. Моя син като не се оригне го слагам да спи и нищо му няма. Ако се събуди или изплаче го вдигам и тогава се оригва,а понякога изобщо.Ако има въздух в коремчето той може да излезе и с газовете не само с оригване.

Общи условия

Активация на акаунт