жена ми не иска трето дете...

  • 8 812
  • 159
  •   1
Отговори
# 90
А може и да иска, само че да се страхува:))

# 91
  • Мнения: 139
Чак пък, ама на 2 седмици ходех на преглед, а кръв веднъж месечно, до следващия месец едва ръцете ми възвръщаха нормалния си вид, иначе посиняваха от китките до лакътя, а вената вътре накрая ми стана като въже, отгоре всичко червено, ръката изтръпнала и не можех да я движа.

Е, хайде сега, няма нужда чак пък толкова. Няма човек (или поне нормален такъв), който да обича и с кеф да го бодат за кръв, или да ходи на гинекологичен преглед.
Аз не само, че не обичам, ами изпитвам панически ужас от инжекции и взимане на кръв, ужасът и позив за повръщане се появяват само като си помисля за това, това обаче не ми попречи да стана кръводарител за дете, което дори не познавах. След като ми източиха 450 мл кръв през една огромна игла, кротко си припаднах, после станах и си отидох. Какъв цвят имах (не само на ръката и колко време) няма да описвам. Дори не помислих дали трябва да го направя. Бих станала донор отново, независимо, че преживяването беше отвратително (не е като взимането на кръв за изследване).
Ходя редовно и на гинеколог. Не съм умряла от това, неприятно е, ама на редовните посещения дължа факта, че в момента съм не само здрава, ами и жива въобще.
И заради 10 взимания на кръв и посещения при гинеколога, евнтуално повръщане и раждане в епоха, когато има упойки за всичко да се откажа от деца - потресаващо е даже да си го помисля.
Моля се (и работя) един ден да имам финансовата възможност да имам поне 3-4 хлапета.

# 92
  • Мнения: 2 556
Аз пък съм на мнение, че ако човек чака да стане финансово стабилен, за да се сдобие с деца, може никога да не дойде този момент...

За възрастта и аз съм съгласна, най-добре до 35, ама аз ги навършвам скоро, така че или трябва да хвана последния влак за трето, или оставам с 2 и това е  Simple Smile Ако си е здрав човек, може и на 40 да роди без проблем.

# 93
  • Мнения: 46 590
muneca de porcelana, на мен също не ми пречи да ходя на профилактичен преглед веднъж годишно и да ми взимат кръв пак толкова, но за 9 месеца не мога да ги преброя, сигурно ми събират на куп, колкото за 10 години.
Не виждам нищо странно - хората са различни, разхвърляно във времето мога да го понеса, но на веднъж пак - не съм много сигурна, че ще издържа психически Tired

# 94
  • София
  • Мнения: 53
Аз пък не съм съгласна за  възрастта. Родих на 37 първо дете - лека бременност, никакви проблеми с бебето, леко раждане и един здрав и много палав малчуган. Всичко е индивидуално - и на двадесет може да имаш рискова бременност. А по темата  - жената трябва сама да го поиска, иначе няма смисъл, независимо дали е първо, второ или трето.

# 95
  • Мнения: 46 590
tedi-37, всяко правило си има изключение Peace естествено, че бременността е различна, но при възраст над 35 г. се наблюдават най-много проблеми, включително генетични. Иначе всеки има право да рискува, свекърва ми е родила третото си дете на 40 г., почти без проблеми Wink

# 96
  • Мнения: 1 568
Абе въпроса не е до раждането, хилядите прегледи, кървища, болки и т.н. Това бих го изживяла отново и отново, защото се създава нов живот. Моят проблем, даже не е и проблем, ами това, което ме спира е, че не мога да обърна нужното внимание на децата си едновременно. Дара иска да рисуваме, да лепим, да редим пъзели, да четем книги. Ясен прохожда, иска да го водя постоянно за ръка, да гоним топки, да се катерим. По едно и също време. Как да се разчекна? Как да ги направя и двете неща едновременно? Ами ако има трето, което да иска да бъде накърмено, подсушено ... Колко ръце имам? Колко баби трябва да има наоколо?
Измъчва ме това, че не мога да обърна внимание, както ми се иска, както всъщност трябва и на двамата?!

И после ... ами време за мен? Как да си отскубна час за маникюр, за фитнес, за кафе с приятелка? Трябва да направя хиляди гимнастики, за да имам 5 минути свободни.

Та не е проблема в раждането, боденето, килограмите, възрастта ... според мен.

# 97
  • Мнения: 2 556
Да, аз не си и помислям, че три деца могат да се гледат без помощта на детегледачка, то и две също... Става дума, ако майката работи, а аз нямам вариант, в който да не работя.

# 98
  • Мнения: 107
А пък аз искам 4 деца мъжът ми  също,но поради мед.причини май няма да имам повече от 3,освен ако нямам близнаци Mr. Green
Първото е на лице,чакаме второ! Grinning В никакъв случай според мен не трябва да оставате само с едно дете! Мисля,че така го обричате на самота и егоизъм!

# 99
  • Мнения: 919
не ще и това е... стари сме били... тя е на 37...

не че сме цъфнали и вързали финансово, но поне заеми нямаме и имаме собствено голямо жилище...

що така бе Миме...
При нас пък е обратно-аз искам. Laughing

За възрастта не знам,може да се притеснява жената ,тя си знае. Peace

# 100
  • Мнения: 688
Жулиет, ами може би жената се страхува че след 3-тото ще искаш 4-то  Laughing  Wink
Забелязала съм че има доста мъже които все не им стигат децата (и то такива произлязли от тях), ми много сте лакоми  Rolling Eyes Всичко това в рамките на шегата Wink
Аз съм напълно съгласна с Никол, все пак всичко трудно минава през жената, всяка бременност и раждане са различни и мамите които искат пак и пак да бременеят и раждат явно не са изпитали трудностите на майчинството в истинския им ужас - инак нямаше да имат толкова мерак, освен ако не са мазохисти.
Ако на някоя жена пък и е толкова леко и приятно бременеенето и раждането или е решила че е въпрос на личен избор да има повече от 2 деца - никой не може да я спре, но все пак нека помислим и за глобалното пренаселване на Земята. Представете си ако всяка жена реши да има по 3-4 деца  #Crazy ами замислете се след n-години как ще живеят тези деца и техните деца.
Ми явно за да си родител, трябва да имаш по дълбока мисъл за бъдещето на децата си, а не да гониш бройка и като остарееш да кажеш - ей на имам еди колко си деца, народих ги... ще ме прощавате ама малко животинско ми звучи

# 101
  • Мнения: 2 960
но все пак нека помислим и за глобалното пренаселване на Земята. Представете си ако всяка жена реши да има по 3-4 деца  #Crazy
по принцип не си припадам от кеф ,като гледам  многодетни семейства-но това си е тяхно решение и желание-уважавам го.Ама това за глобалното пренаселване на земята ooooh!паднах направо Joy

# 102
  • Мнения: 497
Когато раждах първото, дойде една циганка да ражда 8-мо  Shocked Само каза "ъъ-ъъ" и го "изстреля". Така, че колкото повече раждаш толкова по-лесно става  Joy Остават 9-те месеца като фактор  Grinning
А циганката го изостави детенцето  Sad Ей на такова пренаселване много ме е яд

# 103
  • Мнения: 505
  но все пак нека помислим и за глобалното пренаселване на Земята. Представете си ако всяка жена реши да има по 3-4 деца  #Crazy ами замислете се след n-години как ще живеят тези деца и техните деца.
Точно така! Аз си мисля и за глобалното затопляне също.

# 104
  • Мнения: 688
За глобалното пренаслеване, за да не бъда голословна ще цитирам статистически и научни данни:

"Населението на Земята за юли 2007 г. се изчислява на 6 671 226 000 души. Специалисти преценяват, че населението на планетата ще достигне 7 млрд. през 2013 и 9,2 млрд. през 2050 година. По-голяма част от населението ще се увеличи в развиващите се държави.

Гъстотата в различните региони по света варира, но голяма част е концентрирана в Азия. През 2020 се очаква 60% от хората да живеят в градовете. Изчислено е че само 1/8 от територията на Земята е подходяща за живот, 3/4 е заета от световния океан, а половината от сушата е пустиня или друг вид суша, която не е подходяща за живеене."


Тези данни са изчислени при статистика от 2000 година за: съотнощение мъже/жени горе долу 50/50 и при положение че 63,2% (от които 31,2% жени)от цялото население е в детеродна възраст, а 29,9% (от които 14,6% жени) след няколко години ще достигне такава възраст, че да може да дава поколение.
И най-важното това е статистика при Плодовитост: 2,8 раждания/жена.

Ако плодовитоста е 3-4 раждания/жена тогава темповете на прираст значително нарастват, както всеки може да прецени - нали? Така че daninka не падай ами се изправи  Grinning
Разбира се че дали да раждаш или не е въпрос на личен избор, но в Китай личния избор за многодетие стана проблем и стана въпрос на държавен избор, за да ги понамалят и сега са сравнително добре...
И както ме подсеща molestosa въпрос на личен избор е съшо и дали да допринасяме за глобалното замърсяване (или затопляне ?), но на никой не му се живее в една глобална мръсотия и отровена Земя нали...

Общи условия

Активация на акаунт