жена ми не иска трето дете...

  • 8 786
  • 159
  •   1
Отговори
не ще и това е... стари сме били... тя е на 37...

не че сме цъфнали и вързали финансово, но поне заеми нямаме и имаме собствено голямо жилище...

що така бе Миме...

# 1
  • София
  • Мнения: 71
Мъжът ми не ще и първо....... и аз съм на 37........ама не се броя стара......
И аз си имам собствено жилище.......не е малко.........и не се оплаквам.....
Дай да се вземем с тебе, да си нараждаме няколко дечица и всички ще са доволни! Joy
Какво ще кажеш, Жулиет........??? Wink

# 2
  • Мнения: 737
Ами както разбирам жена ти вече гледа 2 деца,че и теб.
Явно сте й предостатъчни!  Laughing


# 3
  • Мнения: 46 565
Финансите нямат нищо общо, от опит ти казвам.
На 29 г. съм, нямаме финансови и семейни проблеми, с едно дете на 4 г. (почти), но не искам пак да съм бременна, пак да вися всеки месец по доктори, пак да ме бодат за кръв и пак да раждам. Ако измислят начин да го рпавят мъжете обаче, от сега си казвам, че искам поне 4 деца Grinning

Може и при нея това да е причината, питай я, за осиновяване мислил ли си?

# 4
  • Мнения: 4 753
Две нали ти е родила. Ти защо искаш и трето? В смисъл...задоволил си родителския си нагон, тя явно също. Предполагам няма желание жената и заради това използва възрастта като оправдание.

# 5
  • Мнения: 2 131
Мъжът ми не ще и първо....... и аз съм на 37........ама не се броя стара......
И аз си имам собствено жилище.......не е малко.........и не се оплаквам.....
Дай да се вземем с тебе, да си нараждаме няколко дечица и всички ще са доволни! Joy
Какво ще кажеш, Жулиет........??? Wink
Аааааааа, без такива неприлични предложения, много моля!  Mr. Green Naughty Mr. Green

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ха добър ден ...
ей затова трябва да има предбрачни договори с надлежно записано условие
"Ако няма физическа причина която да възпрепядства бременност - да роди 2,3,4  деца ".
Другия вариант е да смениш жената ...

# 7
  • Мнения: 2 182
не ще и това е... стари сме били... тя е на 37...

не че сме цъфнали и вързали финансово, но поне заеми нямаме и имаме собствено голямо жилище...

що така бе Миме...
#Crazy Жулиет, що така не питаш пак Мимето, а питаш нас?

# 8
  • Мнения: 46 565
... ей затова трябва да има предбрачни договори с надлежно записано условие ...

Добре ще има, но дали ще се намерят луди, които да се подпишат  Laughing

# 9
  • Мнения: 505
Верно, що не питаш Мимето  Heart Eyes

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
... ей затова трябва да има предбрачни договори с надлежно записано условие ...

Добре ще има, но дали ще се намерят луди, които да се подпишат  Laughing

е, то иначе какво става, той "мило на ли ще си имаме 3 деца ?"  тя "Да мили" ...а след 3 години и 1 дете започва "ама сега не му е времето, не се чувствам готова, искам да напредна в кариерата, не можем да му осигурим висше в харвард, нямаме стая за всяко дете, аз да не съм крава за разплод ..."  и т.н. и т.н.

# 11
  • Мнения: 46 565
Не вярвам някой да обещае нещо, без да знае за какво иде реч newsm78
Но, ако си взима жената само за разплод - да прав си, обаче ако е с нея заради самата нея, тогава не виждам проблем.
Който носи на раменете си цялата тежест на износването и раждането, той има последната дума, на другия като не му е дошло до г..а, само ще предлага и обсъжда.

И какво става с договора, ако мъжът има здравословни проблеми и не може да й направи бебе?

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
от къде да знам, това са само хипотенузи ...
а ето и отговора на въпроса защо някои мъже не искат деца. те искат жената заради самата нея ...

# 13
  • у дома
  • Мнения: 7 155
И аз искам три,ама мъжа ми и за второто не беше съгласен...

# 14
  • София
  • Мнения: 71
от къде да знам, това са само хипотенузи ...
а ето и отговора на въпроса защо някои мъже не искат деца. те искат жената заради самата нея ...
Приятелю любими Лабрадоре, то от твоите думи излезе, че аз трябва да съм безкрайно поласкана, че моят мъж не ще деца......... Бреййй, ма каква късметлийка съм била, пък аз да не знам! Благодаря ти, че ми отвори очите! Laughing Пък може и да си прав, де да ви знам мъжката логика?! На толкова години станах - още не мога да я схвана в много случаи. Мъжът ми твърди, че аз съм му напълно достатъчна, много е щастлив и няма нужда от нищо повече. Ех, мъжеее............. newsm78 Joy

# 15
  • София
  • Мнения: 71
Мъжът ми не ще и първо....... и аз съм на 37........ама не се броя стара......
И аз си имам собствено жилище.......не е малко.........и не се оплаквам.....
Дай да се вземем с тебе, да си нараждаме няколко дечица и всички ще са доволни! Joy
Какво ще кажеш, Жулиет........??? Wink
Аааааааа, без такива неприлични предложения, много моля!  Mr. Green Naughty Mr. Green
Ама много моля и аз, не е неприлично предложението, съвсем почтено си беше! С един удар два заека, тоест и той доволен, и аз доволна! Кво му е неприличното?! Трябва да си помагаме, недейте така! Wink Човекът има проблем, аз също. Решението е очевидно! Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 71
Ама нещо не ми отговаря Жулиетчо, пък аз така се въодушевих...... Crossing Arms
Шегувам се, надявам се да не ми се връзва! Wink Hug  bouquet

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
от къде да знам, това са само хипотенузи ...
а ето и отговора на въпроса защо някои мъже не искат деца. те искат жената заради самата нея ...
Приятелю любими Лабрадоре, то от твоите думи излезе, че аз трябва да съм безкрайно поласкана, че моят мъж не ще деца......... Бреййй, ма каква късметлийка съм била, пък аз да не знам! Благодаря ти, че ми отвори очите! Laughing Пък може и да си прав, де да ви знам мъжката логика?! На толкова години станах - още не мога да я схвана в много случаи. Мъжът ми твърди, че аз съм му напълно достатъчна, много е щастлив и няма нужда от нищо повече. Ех, мъжеее............. newsm78 Joy

Аз това го извадих от думите на Никол.
иначе аз исках 5 ... жената в началото кандиса на 3 ...след първото май най-много до 2 да ги докараме.

# 18
  • София
  • Мнения: 71
 Joy Лабрадоре, в най-скоро време и на теб ще ти предложа да се вземеме, щом имаш такова желание.......... Wink Hug

# 19
  • Мнения: 1 217
Аз второ не искам,камоли трето.
На мъжът ми съм казала,ако иска още деца да си ги ражда и гледа,но мен да не ме брои.
Споделям напълно мнението на Никол.

# 20
  • Мнения: 2 182
Май се пуснахме по пързалката.....подбутнати от Жулиет...

# 21
  • Мнения: 389
Определено ако и аз бях на 37 нямаше да искам трето.То моя мъж искаше третото да е около тази възраст,но аз му казах,че не ми се ражда след 30 и или сега ще имаме трето или изобщо няма да имаме

# 22
Жулиет, щото съм на Жулиета мъжО й...

то верно че двете ми са женски, ама нямам амбиции третото да е мъжко... каквото излезе - божа работа...

тя жената ми вика - като искаш трето няма проблеми, ама не от мен... ама ако разбере след това... то сигурно ще разбере де... жени...

п.п. по повод "пързалката" - мислите ли че е нормално да пиша по темата от вкъщи и скъпата да ми наднича зад рамото...

# 23
Цитат
На 29 г. съм, нямаме финансови и семейни проблеми, с едно дете на 4 г. (почти), но не искам пак да съм бременна, пак да вися всеки месец по доктори, пак да ме бодат за кръв и пак да раждам. Ако измислят начин да го рпавят мъжете обаче, от сега си казвам, че искам поне 4 деца

Може и при нея това да е причината, питай я, за осиновяване мислил ли си?

не мисля че е това, щото и двете й бременности и раждания минаха леко...

осиновяване  Naughty

апропо, аз я знам що не иска, ама доводите й не са основателни за мен... ама вий жените нали казвате едно ама мислите друго и аз затуй... питам...

п.п. Grizanka, давай да я мятаме, че годинките не чакат   bouquet

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 574
И третото ако е момиче? Какво...давай до победата?  Rolling Eyes
Ей голям егоизъм!

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не може да наричаш човек искаш дете "егоист". виж за такъв който не иска може.

# 26
  • Мнения: 46 565
не мисля че е това, щото и двете й бременности и раждания минаха леко ...

И моите бяха много леки.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Жулиет - поговори с нея... изчакай удобно благоразположение на духа й и така...
Няма какво да се терзаеш и да ни питаш нас.

Щот' Никол не е права и след още малко време ще размисли. Убедено  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 71
Ми..... давай де! Wink
  bouquet

# 29
  • Мнения: 46 565
... Щот' Никол не е права и след още малко време ще размисли. Убедено  Hug

Има вероятност ... ако забременея непланирано и се усетя в 4-ти месец  Laughing ама тогава ще те търся да се разправям с теб Mr. Green

# 30
  • на една крачка от Дунав Мост
  • Мнения: 109
След първото и аз мислех като Никол ,след второто съм на друго мнение ,ама незнам ще имам ли успех с убеждаването

# 31
  • Мнения: 1 447
Определено ако и аз бях на 37 нямаше да искам трето.
Имам позната на 45 роди четвърто и не се чувстваше възрастна.И детето не беше грешка,а беше планирано.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
От цялата тема най-мъчно ми стана за Гризанка Sad Ужас Rolling Eyes
 А за Жулиет - ами като не иска жената - не иска и толкова, не е като да нямате нито едно...Но това въобще да не искаш деца...ми не мога да го разбера Confused

# 33
Цитат
И третото ако е момиче? Какво...давай до победата?  
Ей голям егоизъм!

на баба ти  фърчилото... ако излезе момиче кво - да го връщам ли???? никога съм нямал такива задръстеняшки предрасъдъци!!! никога!

пък ако е мъж и излезе такъв чукундурин кат мен кво шгу прая...

друго си е момата... пък и квито красиви ги правя... русички сиво-зеленооки...

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пък и квито красиви ги правя... русички сиво-зеленооки...

аууууу, май те познавам....  Joy Joy

# 35
Цитат
аууууу, май те познавам.... 

тц, не ме... за най-голямо съжаление  Wink

# 36
  • Мнения: 2 498
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...

# 37
  • София
  • Мнения: 71
От цялата тема най-мъчно ми стана за Гризанка Sad Ужас Rolling Eyes
 А за Жулиет - ами като не иска жената - не иска и толкова, не е като да нямате нито едно...Но това въобще да не искаш деца...ми не мога да го разбера Confused
Благодаря за съчувствието!  bouquet Да, много е болезнено, ама.....боря се, дано успея. А иначе - има хора, които наистина, съвсем съзнателно не искат да имат деца. По различни причини. И когато са се събрали двама такива - за тях няма проблем.

# 38
Жулиет... погрижи се да й дойде вдъхновението за третото...
Ние не можем вместо теб...

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Жулиет... погрижи се да й дойде вдъхновението за третото...

е нали за това му говоря и аз.  Grinning

# 40
  • Мнения: 2 099
Да ти кажа Жулиене и аз не искам трето.Двете са ми предостатъчни.Мерси съм.Пръсна ми се задника да раждам,с второто така ме нашиха хубаво ,че още внимавам като сядам пък вече 3 месеца минаха.Имам още сумати кила да боря,не ,не ,не и пак не.Цял месец съм на диета,ям помии и само да чуя за трето и огладнявам още повече.Тц неща.Инак са хубава работа децата,ей на бебето днес се смя с глас за пръв път.Абге де да знам,за момента неща,нека мине малко веме може пак да говорим,до тогава дано успееш и ти с твойта жена.Ох отивам да изям нещо диетично,гладна съм гладна  smile3535
Ух ти си бил Жулиет,сос ли беше това Жулиен или май филе? ooooh!

# 41
  • Мнения: 2 180
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty

# 42
...
Ух ти си бил Жулиет,сос ли беше това Жулиен или май филе? ooooh!

Пилешко със специален сос е...
Но, като гледам, в случая е с повечко гъбки...

# 43
  • Мнения: 2 099
Ух божее как го описа.Ще ям домат и ще си внуша че е пилешко с гъби Mr. Green

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty

пълна простотия е да обявяваш някой за простак ако има повече от 2 деца ... по-точно селяния ...
няма да се аргументирам

# 45
  • Мнения: 4 296
Възхищавам се на хората, които имат повече от две деца, но аз се навих трудно и на второ. По-точно, изобщо не се навих, но се случи.  Embarassed
Мъжът ми заяви, че ако не родя момиче, ще се наложи да пробваме още веднъж. Отрезвих го като му напомних, че и третото може да е момче.  Mr. Green Laughing

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен ми се иска още едно дете (без значение момче или момиче), но не ми стиска. Ако може някой друг да го износва, да го ражда и да го гледа, а аз само да му се радвам, щеше да е супер Laughing Та я разбирам жената...

# 47
  • Мнения: 473
Ако можеше ти да го износиш, да го родиш и да го гледаш щеше да я разбереш защо не иска. Напълно я разбирам жената и не смятам, че трябва да ти се връзва на акъла.

# 48
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако можеше ти да го износиш, да го родиш и да го гледаш щеше да я разбереш защо не иска. Напълно я разбирам жената и не смятам, че трябва да ти се връзва на акъла.

така казано не говори особенно добре за теб.

# 49
  • Мнения: 133
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty
И защо да е пълна простотия?!!  Направо ме изуми!  Не искам да обиждам, но точно заради такива пачи като теб, държавата ни е с отрицателен прираст и циганите скоро ще станат повече от българите. Простотия е да се правят такива изказвания!

# 50
  • Мнения: 388
...
Ух ти си бил Жулиет,сос ли беше това Жулиен или май филе? ooooh!

Пилешко със специален сос е...
Но, като гледам, в случая е с повечко гъбки...

малко не по темата - "Жулиен" е начин на приготвяне, сиреч - нарязано/накълцано (+ някакъв сос, предимно гъбен)

по темата - има жени на които и едно им стига... зависи кой поема основно грижата за тях... ако са и двете на нея(че и ти барабар), нормално е да не иска трето... А впрочем тя на какво мнение беше за второто ви дете? Беше ли съгласна или стана случайно?

# 51
  • Мнения: 389
Определено ако и аз бях на 37 нямаше да искам трето.
Имам позната на 45 роди четвърто и не се чувстваше възрастна.И детето не беше грешка,а беше планирано.

Еее,малко късно ми се вижда.Майка ми стана баба на 46г

Аби,така като виждам и ти си като мене...............с три деца hahaha hahaha hahaha................Чудя се какви ли други простотии да сътворим newsm78 newsm78....Може би Джини ще ни помогне Mr. Green Mr. Green
Жулиет,недей мисли простотии.Две деца са ти достатъчни

# 52
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
едната ми зълва роди на 40 ,другата на 41 и не се чустват стари ,имат и леля ,която родила на 50  Rolling Eyes
и аз искам трето  ,ама мъжа ми щом има вече син не иска  Laughingа  на дъщеря ми като и кажа искаш ли да си имаме още едно бебе тя вика  hahahaдабе да не сте луди  Joy и така засега ще сме си само с две   Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
А иначе - има хора, които наистина, съвсем съзнателно не искат да имат деца. По различни причини. И когато са се събрали двама такива - за тях няма проблем.
Ама разбира се, лошо няма...Просто останах с впечатлението, че вашият случай не такъв, в смисъл - че ти искаш, а той не. Е, това вече е егоизъм Rolling EyesОсвен ако ти не си била наясно още преди да се съберете, не знам...

Джини, да, моля те, не се аргументирай, няма да съм в състояние да изчета още бисери от този род накуп Mr. Green

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Жулиет, и аз се борех за трето. Но се оказах не достатчно настоятелна. Сега съм на друга вълна, но като ми изтече срока на годност на спиралата съм решила да подновявам "атаките".
Така че, ако откриеш работещ вариант, драсни някой ред на лични  Wink

Белинда  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 497
Абе казвт, че с първото е зор, с второто е по-лесно, пък от третото нататък те сами се гледат  Wink

# 56
  • Мнения: 1 568
И аз съм му казала на моя мъж, че в НЕГОВОТО трето не участвам  Mr. Green

Той не спира да ме ръчка за трето, а аз не спирам да го бъзикам. Оня ден и двамата реват в един глас, аз не си направих труда да ги успокоявам и само му казах: "Ха сега си представи да има и още едно да реве така и пак си помисли дали искаш!" И така в много ситуации му натъртвам, ама той ми се прави на смел Simple Smile

Хубаво е с дечицата, не оспорвам. Обичам ги.
Но определено не мога да си поема дъх и едно изречение от някаква статия в списание ми се е запечатало: В живота на жената обикновено е таква навалица, че няма място за самата нея.

# 57
  • Oslo
  • Мнения: 659
В живота на жената обикновено е таква навалица, че няма място за самата нея.



Много готино!
Жулиет - разбирам я жена ти, ние също имаме 2 и не искаме трето. Не и се сърди, а се опитай да я разбереш - основната тежест при бременност, раждане, отглеждане и възпитание на децата пада на женските плещи, каквото и да си говорим...

# 58
  • Мнения: 2 556
Аз бих си родила трето, единственото, което ме спира е самата бременност като изживяване. Просто периода, в който човек става на слон наистина ме тръшва яко.  Confused Иначе няма как да не ги отгледаме, все пак има и детегледачки, и какви ли не варианти, така че това не ми се вижда страшно, страшна е бременността за мен.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И за мен бременността е неприятна. Ако имаше някой да го износи и да го роди бих гледала още едно. Аз съм на 35 и не ми се бременее вече. А женати си е изпълнила плана, не и се сърди. И аз се възхищавам на майките отгледали повече от 2 деца.

# 60
  • Мнения: 505
Аз родих третото ни дете на 28. За мене бременността не е бреме, а красив момент от живота ми. Не можете да знаете какво си мисли жената на Жулиен... Всеки има подход към нещата и ги изживява по различен начин. Нито смятам, че съм проста, нито пък се опитвам да съдя някого. Нека всеки реши да има колкото си иска деца, стига да успява да се грижи за тях. Радвам се на такива татковци като автора на темата. Вчера се разхождахме с хлапетата на НДК  и един татко дойде при нас - беше с две момченца. Каза, че и те чакат трето детенце. Видях такава гордост в очите му... Дано има повече такива - радват ме.

# 61
  • Мнения: 2 803
Едно е човек да иска, друго е да може. Детето трябва да дойде на бял свят, когато е желано и от двете страни!

# 62
  • Мнения: 139
Ако финансовият фактор не е решаващ в случая не мога да разбера жена, която не желае повече деца (без значение второ - трето...) просто ей така. (изключвам случаите, когато макар да има средства, здравословното състояние не позволява). Но, както един по умен човек вече е написал; "Разни хора - разни идеали" И ще се наплодят ромите като Авраам и Сара и ще тръгнат по света да прославят земята Българска.
Човече, не се отказвай, носи вода от десет кладенеца, спретни измислена ухажорка (ей, не си намирай наистина любовница, все пак баща на две деца си)..., пробвай всичко без изнудване и насилие, желая ти успех.

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако жената няма желание да гледа още деца, не е добра идея да се притиска.

# 64
Ако финансовият фактор не е решаващ в случая не мога да разбера жена, която не желае повече деца (без значение второ - трето...) просто ей така.

Ами, дай да опитам да ти обясня. Аз има две деца и не искам трето - не сме богати, но пък мисля имаме възможност да отгледаме и трето. Главната причина е УМОРАТА - в някой дни не ми остава време да подвия крак дори за 5 мин. независимо дали са били щастливи и са тичали и викали от радост или са били болни и двете по едно и също време и са мрънкали до изнемога. Всяко семейство решава за себе си и ситуациите са толкова различни, че няма начин да се направи сравнение. И изобщо не ми пука дали околните одобряват, разбират или осъждат, щото не са околните, които ми гледат децата, нали? И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Също така не мога да разбера този опит за манипулация на половинката в решението за трето дете, като и се покаже тази тема и се натекне - ето виж хората искат, а ти не.

# 65
  • Мнения: 2 960
Едно е човек да иска, друго е да може. Детето трябва да дойде на бял свят, когато е желано и от двете страни!
факт Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 344
Жената поне две е родила. Щом така й е добре не я натискай за трето.
Аз за второ не искам да помисля, дори заради роенето на ромите. Wink

# 67
Цитат
Едно е човек да иска, друго е да може. Детето трябва да дойде на бял свят, когато е желано и от двете страни!

напълно съм съгласен.. иначе кво му е да се оправдаеш с емоционален преразход и неразчетени действия...

колкото до трудностите на бременноста - факт е че не знам какво и няма да мога да го изпитам, ама мойта скъпата съм я носил на ръце и през двете бременности... по принцип не пазари в къщи нищо друго освен хляб, помагам й колкото мога, от работа съм директно в къщи... колкото до идеята за любовницата... рискувам да ме обезкости преди да е разбрала, че е шега  #2gunfire  Mr. Green

п.п. belinda - штъ уведомя, ако открия решение  Wink

# 68
  • Мнения: 737
Ако финансовият фактор не е решаващ в случая не мога да разбера жена, която не желае повече деца (без значение второ - трето...) просто ей така.

Ами, дай да опитам да ти обясня. Аз има две деца и не искам трето - не сме богати, но пък мисля имаме възможност да отгледаме и трето. Главната причина е УМОРАТА - в някой дни не ми остава време да подвия крак дори за 5 мин. независимо дали са били щастливи и са тичали и викали от радост или са били болни и двете по едно и също време и са мрънкали до изнемога. Всяко семейство решава за себе си и ситуациите са толкова различни, че няма начин да се направи сравнение. И изобщо не ми пука дали околните одобряват, разбират или осъждат, щото не са околните, които ми гледат децата, нали? И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Също така не мога да разбера този опит за манипулация на половинката в решението за трето дете, като и се покаже тази тема и се натекне - ето виж хората искат, а ти не.

Точно така Peace

# 69
  • Мнения: 505
И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Ще се подобри - не материално, но това е нещо, което може да ме направи щастлива. На мене също не ми пука за хорското мнение, но ми става приятно за хорското отношение и за всяко нещо, зад което се крие красота. Не знам защо повечето майки са озлобени и приемат майчинството като наказание...
Но както сам каза, хората са различни.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам защо повечето майки са озлобени и приемат майчинството като наказание...
Shocked Що за глупост?!

# 71
  • Мнения: 4 965
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty

След подобно Ентелигентно изказване, се радвам, че напоследък познавам все повече простаци. Дай Боже, някой ден и аз да съм от тях (аз и сега съм, но едното ми детенце е ангелче...).
За мен единствено е безотговорно, когато човек няма възможност (финансова, физическа или каквато и да е), а после създава деца, които страдат...
Иначе, когато семейството има възможност и желание и у двамата - всеки решава сам за себе си кога, колко и т.н.

# 72
  • Мнения: 2 556
Да, и аз може да изпростея в тази насока, явно не ме е срам от липсата на интелигентност  Mr. Green

# 73
И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Ще се подобри - не материално, но това е нещо, което може да ме направи щастлива. На мене също не ми пука за хорското мнение, но ми става приятно за хорското отношение и за всяко нещо, зад което се крие красота. Не знам защо повечето майки са озлобени и приемат майчинството като наказание...
Но както сам каза, хората са различни.

Всъщност аз съм жена с 2 деца, неискаща трето, и като такава се изказах по темата. Повечето майки не са озлобени и не приемат майчинството като наказание, може да изглежда така, но не е - всеки си има кофти моменти и ти може да си хванала точно такъв. А ако двойките с по 3 и повече деца те правят щастлива - добре, но нали разбираш, че това не е смислена мотивация за мен - да ощастливя някой непознат за 3/4 от секундата. Не си заслужава усилията просто - нищо лично.

# 74
  • Мнения: 4 965
... А ако двойките с по 3 и повече деца те правят щастлива - добре, но нали разбираш, че това не е смислена мотивация за мен - да ощастливя някой непознат за 3/4 от секундата. Не си заслужава усилията просто - нищо лично.

Всъщност, да родиш 1, 2, 5 или 10 деца е плод единствено на лично желание и на собствен егоизъм. Никой не ражда деца заради другите или заради самите деца, а за себе си (дори и някои да твърдят друго).

# 75
Азаф, именно - и аз това казвам. За себе си съм решила кой е оптималния вариант, за другите - не коментирам и приемам, че и те са направили същото.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 697
Абе то бременността и раждането на трето - както и да е.
Ама гледането...
Дори другите две да са на градина или училище, вечер пак ще е тежко.
Майката трябва май само да си седи вкъщи и да си гледа децата.
А бащата какво - пак ще си бачка и живее както преди!
Има някои жени, на които това им харесва, но има някои, които имат други цели. Това е.

# 77
  • Мнения: 4 965
Абе то бременността и раждането на трето - както и да е.
Ама гледането...
...

Ами, зависи. На мен частта с бременеенето и раждането ми се вижда най-трудна.
А и подобни неща с промяната в живота на майката или с безотговорността на бащата аз не ги разбирам. Моят живот не се е променил драстично (единствено, първите 1-2 г. ми беше "по-нанагорно", а сега не мога да си правя 100%-ови планове, без да отчитам, че имам деца). Животът на мъжа ми се промени точно, колкото и моя - той също е родител на нашите деца, все пак.
Още 1 дете няма да ни промени драстично начина на живот - единствено ще трябва да си съобразявам малко повече служебните пътувания...

# 78
  • Мнения: 505
Цитат
да ощастливя някой непознат за 3/4 от секундата. Не си заслужава усилията просто - нищо лично.

доста е елементарно това разсъждение.  Аз се радвам и на малките неща в живота ми.
 Рени   
Цитат
Що за глупост?!
Не е глупост - предполагам си чела темата по-напред.
А бащата какво - пак ще си бачка и живее както преди!
Има някои жени, на които това им харесва, но има някои, които имат други цели. Това е.
  hahaha

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз сега съм бременна за първи път и се съмнявам , че ще искам второ , та ти пък сега и трето , ами нормално е според мен да не иска!

# 80
  • Мнения: 1 568
Жулиет, след толкова много изказани отговори до какъв извод стигна за самия себе си?

# 81
Цитат
Жулиет, след толкова много изказани отговори до какъв извод стигна за самия себе си?

хм.... аз за себе си знам, че искам трето дете и това е... може футбол да не ритат, ама виж - художествена гимнастика, ансамбълче...  Joy Joy Joy

само не мога да се начудя на тези жени дето не искат и да чуят за второ, пък и за първо дете...

иначе моята половинка е страхотна майка, даже мисля, че това й е призванието... ще чакам... удобния момент...  да сме живи и здрави...

# 82
  • Мнения: 46 565
... само не мога да се начудя на тези жени дето не искат и да чуят за второ, пък и за първо дете ...

Ами ходи всеки месец по 1-2 пъти да те пребъркват, да те бодат за кръв, носи 10 кила торба, от която имаш чувството, че костите ти ще се спраскат всеки момент, накрая иди да те изкормят и ще се начудиш ...

Успех все пак.

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... само не мога да се начудя на тези жени дето не искат и да чуят за второ, пък и за първо дете ...

Ами ходи всеки месец по 1-2 пъти да те пребъркват, да те бодат за кръв, ...

чак пък, чак пък...  Whistling

# 84
  • Мнения: 46 565
Чак пък, ама на 2 седмици ходех на преглед, а кръв веднъж месечно, до следващия месец едва ръцете ми възвръщаха нормалния си вид, иначе посиняваха от китките до лакътя, а вената вътре накрая ми стана като въже, отгоре всичко червено, ръката изтръпнала и не можех да я движа.

# 85
Цитат
да ощастливя някой непознат за 3/4 от секундата. Не си заслужава усилията просто - нищо лично.

доста е елементарно това разсъждение.  Аз се радвам и на малките неща в живота ми. 

Само дето това не е малко нещо, поне за мен.  Може и елементарно да е - де да знам, сигурно съм елементарна, но каквото повикало - такова се обадило. 

# 86
  • София
  • Мнения: 344
Чак пък, ама на 2 седмици ходех на преглед, а кръв веднъж месечно, до следващия месец едва ръцете ми възвръщаха нормалния си вид, иначе посиняваха от китките до лакътя, а вената вътре накрая ми стана като въже, отгоре всичко червено, ръката изтръпнала и не можех да я движа.
Към това добавям: родих на 37 (възрастта на жената на автора), сега 4 години след раждане мога да кажа МОМИЧЕТА ВЪЗРАСТТА Е МНОГО, МНОГО ВАЖНА.
Да,  изглеждах и сега изглеждам по-млада, но бременеенето беше тежко, раждането ужасно (преждевременно), след това живях в напрежение за детето (застрашено от много увреждания)  ... сега съм по-спокойна, но наистина се чувствам премазана.
Какво ли би станало след още едно (две) раждания. Rolling Eyes Ако беше преди 5-6 години, може би щеше да е различно.
Та едно е да родиш на 28-30, друго е на 35-40.
Обожавам дъщеря си, тя е най-голямото, единствено щастие в живота ми и ми е напълно достатъчна.

# 87
  • Мнения: 2 746
Към това добавям: родих на 37 (възрастта на жената на автора), сега 4 години след раждане мога да кажа МОМИЧЕТА ВЪЗРАСТТА Е МНОГО, МНОГО ВАЖНА.

Съгласна съм.
Съпругът ми също иска трето дете, казала съм му, че ще помисля, но ако до 35 години не се реша / сега съм на 32 /, забравяме за идеята.

# 88
  • Мнения: 389
Към това добавям: родих на 37 (възрастта на жената на автора), сега 4 години след раждане мога да кажа МОМИЧЕТА ВЪЗРАСТТА Е МНОГО, МНОГО ВАЖНА.

Съгласна съм.
Съпругът ми също иска трето дете, казала съм му, че ще помисля, но ако до 35 години не се реша / сега съм на 32 /, забравяме за идеята.


И аз съм съгласна с вас.

# 89
  • Мнения: 505
Джими няма да ти отговарям, ама хич не съм те викала. ooooh!
Жулиет много ми харесваш.  Hug Желая ви много щастие!

# 90
А може и да иска, само че да се страхува:))

# 91
  • Мнения: 139
Чак пък, ама на 2 седмици ходех на преглед, а кръв веднъж месечно, до следващия месец едва ръцете ми възвръщаха нормалния си вид, иначе посиняваха от китките до лакътя, а вената вътре накрая ми стана като въже, отгоре всичко червено, ръката изтръпнала и не можех да я движа.

Е, хайде сега, няма нужда чак пък толкова. Няма човек (или поне нормален такъв), който да обича и с кеф да го бодат за кръв, или да ходи на гинекологичен преглед.
Аз не само, че не обичам, ами изпитвам панически ужас от инжекции и взимане на кръв, ужасът и позив за повръщане се появяват само като си помисля за това, това обаче не ми попречи да стана кръводарител за дете, което дори не познавах. След като ми източиха 450 мл кръв през една огромна игла, кротко си припаднах, после станах и си отидох. Какъв цвят имах (не само на ръката и колко време) няма да описвам. Дори не помислих дали трябва да го направя. Бих станала донор отново, независимо, че преживяването беше отвратително (не е като взимането на кръв за изследване).
Ходя редовно и на гинеколог. Не съм умряла от това, неприятно е, ама на редовните посещения дължа факта, че в момента съм не само здрава, ами и жива въобще.
И заради 10 взимания на кръв и посещения при гинеколога, евнтуално повръщане и раждане в епоха, когато има упойки за всичко да се откажа от деца - потресаващо е даже да си го помисля.
Моля се (и работя) един ден да имам финансовата възможност да имам поне 3-4 хлапета.

# 92
  • Мнения: 2 556
Аз пък съм на мнение, че ако човек чака да стане финансово стабилен, за да се сдобие с деца, може никога да не дойде този момент...

За възрастта и аз съм съгласна, най-добре до 35, ама аз ги навършвам скоро, така че или трябва да хвана последния влак за трето, или оставам с 2 и това е  Simple Smile Ако си е здрав човек, може и на 40 да роди без проблем.

# 93
  • Мнения: 46 565
muneca de porcelana, на мен също не ми пречи да ходя на профилактичен преглед веднъж годишно и да ми взимат кръв пак толкова, но за 9 месеца не мога да ги преброя, сигурно ми събират на куп, колкото за 10 години.
Не виждам нищо странно - хората са различни, разхвърляно във времето мога да го понеса, но на веднъж пак - не съм много сигурна, че ще издържа психически Tired

# 94
  • София
  • Мнения: 53
Аз пък не съм съгласна за  възрастта. Родих на 37 първо дете - лека бременност, никакви проблеми с бебето, леко раждане и един здрав и много палав малчуган. Всичко е индивидуално - и на двадесет може да имаш рискова бременност. А по темата  - жената трябва сама да го поиска, иначе няма смисъл, независимо дали е първо, второ или трето.

# 95
  • Мнения: 46 565
tedi-37, всяко правило си има изключение Peace естествено, че бременността е различна, но при възраст над 35 г. се наблюдават най-много проблеми, включително генетични. Иначе всеки има право да рискува, свекърва ми е родила третото си дете на 40 г., почти без проблеми Wink

# 96
  • Мнения: 1 568
Абе въпроса не е до раждането, хилядите прегледи, кървища, болки и т.н. Това бих го изживяла отново и отново, защото се създава нов живот. Моят проблем, даже не е и проблем, ами това, което ме спира е, че не мога да обърна нужното внимание на децата си едновременно. Дара иска да рисуваме, да лепим, да редим пъзели, да четем книги. Ясен прохожда, иска да го водя постоянно за ръка, да гоним топки, да се катерим. По едно и също време. Как да се разчекна? Как да ги направя и двете неща едновременно? Ами ако има трето, което да иска да бъде накърмено, подсушено ... Колко ръце имам? Колко баби трябва да има наоколо?
Измъчва ме това, че не мога да обърна внимание, както ми се иска, както всъщност трябва и на двамата?!

И после ... ами време за мен? Как да си отскубна час за маникюр, за фитнес, за кафе с приятелка? Трябва да направя хиляди гимнастики, за да имам 5 минути свободни.

Та не е проблема в раждането, боденето, килограмите, възрастта ... според мен.

# 97
  • Мнения: 2 556
Да, аз не си и помислям, че три деца могат да се гледат без помощта на детегледачка, то и две също... Става дума, ако майката работи, а аз нямам вариант, в който да не работя.

# 98
  • Мнения: 107
А пък аз искам 4 деца мъжът ми  също,но поради мед.причини май няма да имам повече от 3,освен ако нямам близнаци Mr. Green
Първото е на лице,чакаме второ! Grinning В никакъв случай според мен не трябва да оставате само с едно дете! Мисля,че така го обричате на самота и егоизъм!

# 99
  • Мнения: 919
не ще и това е... стари сме били... тя е на 37...

не че сме цъфнали и вързали финансово, но поне заеми нямаме и имаме собствено голямо жилище...

що така бе Миме...
При нас пък е обратно-аз искам. Laughing

За възрастта не знам,може да се притеснява жената ,тя си знае. Peace

# 100
  • Мнения: 688
Жулиет, ами може би жената се страхува че след 3-тото ще искаш 4-то  Laughing  Wink
Забелязала съм че има доста мъже които все не им стигат децата (и то такива произлязли от тях), ми много сте лакоми  Rolling Eyes Всичко това в рамките на шегата Wink
Аз съм напълно съгласна с Никол, все пак всичко трудно минава през жената, всяка бременност и раждане са различни и мамите които искат пак и пак да бременеят и раждат явно не са изпитали трудностите на майчинството в истинския им ужас - инак нямаше да имат толкова мерак, освен ако не са мазохисти.
Ако на някоя жена пък и е толкова леко и приятно бременеенето и раждането или е решила че е въпрос на личен избор да има повече от 2 деца - никой не може да я спре, но все пак нека помислим и за глобалното пренаселване на Земята. Представете си ако всяка жена реши да има по 3-4 деца  #Crazy ами замислете се след n-години как ще живеят тези деца и техните деца.
Ми явно за да си родител, трябва да имаш по дълбока мисъл за бъдещето на децата си, а не да гониш бройка и като остарееш да кажеш - ей на имам еди колко си деца, народих ги... ще ме прощавате ама малко животинско ми звучи

# 101
  • Мнения: 2 960
но все пак нека помислим и за глобалното пренаселване на Земята. Представете си ако всяка жена реши да има по 3-4 деца  #Crazy
по принцип не си припадам от кеф ,като гледам  многодетни семейства-но това си е тяхно решение и желание-уважавам го.Ама това за глобалното пренаселване на земята ooooh!паднах направо Joy

# 102
  • Мнения: 497
Когато раждах първото, дойде една циганка да ражда 8-мо  Shocked Само каза "ъъ-ъъ" и го "изстреля". Така, че колкото повече раждаш толкова по-лесно става  Joy Остават 9-те месеца като фактор  Grinning
А циганката го изостави детенцето  Sad Ей на такова пренаселване много ме е яд

# 103
  • Мнения: 505
  но все пак нека помислим и за глобалното пренаселване на Земята. Представете си ако всяка жена реши да има по 3-4 деца  #Crazy ами замислете се след n-години как ще живеят тези деца и техните деца.
Точно така! Аз си мисля и за глобалното затопляне също.

# 104
  • Мнения: 688
За глобалното пренаслеване, за да не бъда голословна ще цитирам статистически и научни данни:

"Населението на Земята за юли 2007 г. се изчислява на 6 671 226 000 души. Специалисти преценяват, че населението на планетата ще достигне 7 млрд. през 2013 и 9,2 млрд. през 2050 година. По-голяма част от населението ще се увеличи в развиващите се държави.

Гъстотата в различните региони по света варира, но голяма част е концентрирана в Азия. През 2020 се очаква 60% от хората да живеят в градовете. Изчислено е че само 1/8 от територията на Земята е подходяща за живот, 3/4 е заета от световния океан, а половината от сушата е пустиня или друг вид суша, която не е подходяща за живеене."


Тези данни са изчислени при статистика от 2000 година за: съотнощение мъже/жени горе долу 50/50 и при положение че 63,2% (от които 31,2% жени)от цялото население е в детеродна възраст, а 29,9% (от които 14,6% жени) след няколко години ще достигне такава възраст, че да може да дава поколение.
И най-важното това е статистика при Плодовитост: 2,8 раждания/жена.

Ако плодовитоста е 3-4 раждания/жена тогава темповете на прираст значително нарастват, както всеки може да прецени - нали? Така че daninka не падай ами се изправи  Grinning
Разбира се че дали да раждаш или не е въпрос на личен избор, но в Китай личния избор за многодетие стана проблем и стана въпрос на държавен избор, за да ги понамалят и сега са сравнително добре...
И както ме подсеща molestosa въпрос на личен избор е съшо и дали да допринасяме за глобалното замърсяване (или затопляне ?), но на никой не му се живее в една глобална мръсотия и отровена Земя нали...

# 105
има хора, които нямат и едно, а при наличие на две не виждам проблем. Или децата са от един пол, че желаете да пробвате за друго? Трудно е за мъжете да разберат, камо ли да усетят физиологичните изменения, които настъпват при една бременност. След всички месеци на повръщане, инжекции, киселини и какви ли не болки нежелая да раждам втори път, за да се почувства мъжът ми "мъж". В крайна сметка при сключване на брак не го правиш заради деца, нали?

# 106
  • Мнения: 505
perlita, извини ме за въпроса, но твоят мъж не се ли чувства такъв?

# 107
  • Мнения: 2 556
Ами аз не виждам за какво да сключвам брак, ако не заради децата. Хич не бих се затърчала да се оженя, ако не искам да имам деца точно с този мъж. Всъщност за мен смисъла на брака са точно децата (не бройката деца, няма значение 1 или 5).

# 108
  • Мнения: 2 803
Ами аз не виждам за какво да сключвам брак, ако не заради децата. Хич не бих се затърчала да се оженя, ако не искам да имам деца точно с този мъж. Всъщност за мен смисъла на брака са точно децата (не бройката деца, няма значение 1 или 5).

 PeaceПодкрепям!  Децата са естественото ни продължение. Не виждам смисъл да създадеш семейство без деца. Те осмислят живота и не бройката е от значение! Ако децата са повече, незнам как бих намерила време на всяко да обърна нужното внимание и грижа!

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 18:55 от doro

# 109
  • Мнения: 46 565
Аз пък брак никога не бих сключила заради дете, той е за двама души, останалите, дори и децата, не трябва да са причина.

Ние го направихме, защото просто бяхме стигнали до някакъв етап, в който това дойде като естествено продължение на връзката ни, деца не бяхме планували, когато се бракувахме (2001 г.).

# 110
  • Мнения: 2 556
Естествено, всеки си има различни причини, това е нормално.

# 111
  • Мнения: 505
Аз пък брак никога не бих сключила заради дете, той е за двама души, останалите, дори и децата, не трябва да са причина.

Ние го направихме, защото просто бяхме стигнали до някакъв етап, в който това дойде като естествено продължение на връзката ни, деца не бяхме планували, когато се бракувахме (2001 г.).
Подкрепям мнението на Никол. Децата са естественото продължение на една връзка, в която двама човека се обичат, а не причина за да бъдат заедно. Аз бих се обидила, ако мъжът ми е с мене само заради децата.

# 112
в такъв случай женещите се заради деца, какво се слючва когато след брак и разговори как ще имате едно, две и т.н. деца се окаже, че неможе да имате. Развеждат ли се такива двойки?

# 113
  • Мнения: 2 556
Никой не знае какво го чака...

# 114
  • Мнения: 2 803
в такъв случай женещите се заради деца, какво се слючва когато след брак и разговори как ще имате едно, две и т.н. деца се окаже, че неможе да имате. Развеждат ли се такива двойки?

Не се развеждат, но много страдат, защото няма какво да осмисли живота им. Особено ако една жена не може да роди, това води .......... не ми се говори, да не се настъпваме по мазола. Пред очите ми са подобни двойки/приятели/. Свидетелка съм на една баба, как си почина в абсолютна самота, на 93 г. вдовица от 27 г. без деца и без внуци в старост и болест. Много интересен живот пълен с екскурзии и компании, но накрая........Да няма кой да ти каже "мамо", "бабо".

# 115
  • Мнения: 200
Трето дете... всяка жена би се замислила. Ами ако и се наложи да остане сама ( поради някакво обстоятелство) - едно е да гледа две друго е три и повече деца. А наличието на собствено жилище едва ли е достатачно убедителен аргумент за една здравомислеща жена да роди и трето дете.
На запад многодетните семеиства за обикновено и много заможни или прекалено бедни ( предимно емигранти ), Жулиет ти от кои си?
А това пък че е изкарала леко бременностите и двете - леле един мъж само може да го каже - това че не ти пъшка нон стоп не означава че всичко е било прекрасно за нея
Остави жена си да помисли и за себе си и се радваите на двете ви дечица.

# 116
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Трето дете... всяка жена би се замислила. Ами ако и се наложи да остане сама ( поради някакво обстоятелство) - едно е да гледа две друго е три и повече деца. А наличието на собствено жилище едва ли е достатачно убедителен аргумент за една здравомислеща жена да роди и трето дете.
На запад многодетните семеиства за обикновено и много заможни или прекалено бедни ( предимно емигранти ), Жулиет ти от кои си?
А това пък че е изкарала леко бременностите и двете - леле един мъж само може да го каже - това че не ти пъшка нон стоп не означава че всичко е било прекрасно за нея
Остави жена си да помисли и за себе си и се радваите на двете ви дечица.

глупости

# 117
  • Мнения: 2 498
Аз имам един въпрос към Жулиет....Защо искаш трето дете?

# 118
  • Мнения: 1 447

Подкрепям мнението на Никол. Децата са естественото продължение на една връзка, в която двама човека се обичат, а не причина за да бъдат заедно. Аз бих се обидила, ако мъжът ми е с мене само заради децата.
Напълно съм съгласна.За мен също би било обида някой да е с мен само заради децата.

# 119
Цитат
Аз имам един въпрос към Жулиет....Защо искаш трето дете?

щото толкоз съм ги планирал  Mr. Green Joy що да не искам??? нещо лошо ли има в това... някои искат нова рокля - питай защо, като им е пълен гардероба - немогат да ти отговорят!

Цитат
А това пък че е изкарала леко бременностите и двете - леле един мъж само може да го каже - това че не ти пъшка нон стоп не означава че всичко е било прекрасно за нея
Остави жена си да помисли и за себе си и се радваите на двете ви дечица.

а това че некоя лигла пъшка през всичките 9 месеца не значи, че е изкарала тежка бременност!!!

и как си мислиш - жена с две деца може и и остава време да помисли за себе си?!?!  newsm78 трудна работа...

# 120
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Всеки човек трябва да си зададе въпроса дали би могъл да гледа някой ден децата си сам. Животът поднася изненади

# 121
  • Мнения: 2 498
Цитат
щото толкоз съм ги планирал  Mr. Green Joy що да не искам??? нещо лошо ли има в това... някои искат нова рокля - питай защо, като им е пълен гардероба - немогат да ти отговорят
Тъпо е да сравнява рокля с дете....старата рокля я захвърляш, а детето ?!?!?!
Явно си си направил сметката без кръчмар Joy.....
Успех от мен....и с пожелание да можеш да осигуриш материално всичките си деца, ако ще и 10 да са!
А този въпрос ти го зададох точно за да прочета какво ще ми отговориш.....и по отговора ти разбирам, че не си бил готов даже и 2 деца да имаш......

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 15:01 от valia77

# 122
  • Мнения: 1 877
Той и моичкия все това разправя,че иска тринки,ама когато стигнем поне до вашия хал,тогаз...

# 123
Цитат
Тъпо е да сравнява рокля с дете....старата рокля я захвърляш, а детето ?!?!?!
Явно си си направил сметката без кръчмар .....
Успех от мен....и с пожелание да можеш да осигуриш материално всичките си деца, аке ще и 10 да са!
А този въпрос ти го зададох точно за да прочета какво ще ми отговориш.....и по отговора ти разбирам, че не бил готов даже и 2 деца да имаш......

на баба ти фърчилото!!!  меко казано...

аз не съм някой безотговорен миризлив мангал, който ще си захвърли детето!!! и ти valia77 не си човека който ще отсъди готов ли съм бил за деца или пък дали съм си правил сметката с барман, сервитьорка или с кръчмар!!!

защо пък да не искам трето дете????????????? нещо неприлично ли е??? ще ме сочат с пръст по улиците ли???

# 124
  • София
  • Мнения: 344
Е защо се караш с нас сега?  Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 2 498
Никъде не съм споменала, че е неприлично да имаш 3 деца....просто исках да разбера какви са мотивите ти?!?!?Но явно нямаш такива.....или просто да вържеш жена ти още с 2 год. в къщи?!?! Нещо комплекси ли избиваме?!?!
Всъщност изобщо даже не ме интересува колко деца и на кого ще направиш.....но не забравяй, чи сме много потребители и съответно вс. със собствено мнение, различно от твоето....и би трябвало да си наясно с това, пускайки темата си, а не на вс. отговор да се заяждаш....
И още нещо щом си пуснал тема в ДиС, какво очакваш? Ние ли да накараме жена ти да поиска трето дете?!?!



# 126
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не е нужен мотив. И инстинкт върши работа.

# 127
  • Мнения: 505
защо пък да не искам трето дете????????????? нещо неприлично ли е??? ще ме сочат с пръст по улиците ли???
Ама защо да не иска? Някой вас да пита защо не искате 3 или защо искате 2, или защо 1. Ама че хора...

# 128
  • Мнения: 4 965
Никъде не съм споменала, че е неприлично да имаш 3 деца....просто исках да разбера какви са мотивите ти?!?!?Но явно нямаш такива.....или просто да вържеш жена ти още с 2 год. в къщи?!?! Нещо комплекси ли избиваме?!?!
...


Добре, де. Защо пък някой трябва да има конкретни доводи и мотиви, за да има още 1 дете. Иска и това - желанието не е ли достатъчно (особено в случая, когато е комбинирано и с възможности).
И защо имането на повече деца е проблем, ако човек може да си го позволи (хайде, нека не говорим за "бедняци, които си захвърлят децата")...
И такова нещо с "връзване вкъщи" няма - или някъде пише, че жената е длъжна да си зареже живота за 2, 3 или 5 години? Наличието на деца не е пречка да живееш пълноценно живота си, когтао до теб има разумен и отговорен партньор...
И откога бройката на децата е знак за комплекси  newsm78?

защо пък да не искам трето дете????????????? нещо неприлично ли е??? ще ме сочат с пръст по улиците ли???
Ама защо да не иска? Някой вас да пита защо не искате 3 или защо искате 2, или защо 1. Ама че хора...

Мдааа...

# 129
мдааааааа... да обобщим...
-тежестта на бременноста и раждането - приема се... по принцип... но при положение, че нито едната бременност или раждане до сега не бяха тежки - отпада!
- кариерата -  Naughty скоро и предложиха нова работа - отказа, каза че ще си доизкара майчинството до втората година...
- не е готова  - ми верно още е рано, щото малката е още малка / баси тафталогията /, но аз не съм казал че довечера шсъ мятаме да го прайм бебето...
- не му е времето - ми то все не му е времето на нещо, все отлагаме и по едво време се усещаме че минало времето / баси тафталогията  Joy /
- няма да мога да му осигуря добро образование - то нека да е некой тъпунгер, пък ти имай възможности да му осигуряваш туй-онуй... пък знае ли човек кво ще стане след 10 години...
- няма самостоятелна стая - има.
- тя не е крава за разплод - ми не е ама все пак да родиш дете според мен е все още нормално...
- възрастта - е те тука малко се предавам... ама като се намерихме късно с половинката, кво да направя..
- килограми... не, отслабна без диети и ограничения... пък и да има некой килограм повече - по нашия край казват - не разваляйте хубавата жена! ако е мноо кльощава може и да си счупим нещо в кревата...
- че трето дете било пълна простотия - без коментар...
- егоизъм - също...
- умора - има нещо такова, което е свързано с възрастта можге би...
- трудно е да гледаш 3 деца... че си е трудно - трудно си е... ама дядо ми как е гледал 5 и при по-тежки години - годините след втората световна...

т.е. за мен всичко е до желание... и дупе!

желание - има, дупе - за сега 1 - мойто  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


п.п. ако нещо съм пропуснал - допълвайте ме...

# 130
  • Мнения: 2 556
Моят мъж изначално искаше 5, заради мен се нави на 3, е третото предстои засега, но... има и такива мъже  Wink Много ще си намерят приказка с Жулиет  Mr. Green

# 131
  • Мнения: 4 965
Ще допълня само за тежестта от бременността и раждането - пак зависи от човека до теб.
Защото аз карах кошмарни бременности - на легло, с кървене, с повръщане, пълна забрана за движение, инжекции, хапчета и т.н. Ама тежестта я пое и мъжът ми, защото аз си лежах и "мътех", а той переше, готвеше, чистеше, носеше ми храната в леглото, вдигаше ме до тоалетната, къпеше ме и т.н., и т.н.
...
И по другите точки имам какво да напиша...
Ама сега не ми се пише...
Жулиене, имаш поздрави от моя мъж - ако зависеше само от него, вече следващото да е на път, но аз искам да поизчакам още 5-7 г. (при нас дори ще е 4-то, но 1-вото ни детенце почина след раждането).

# 132
  • Мнения: 2 556
azaf, нашите мъже явно са на едно мнение по въпроса с децата  Simple Smile

# 133
  • Мнения: 46 565
Ще коментирам само тези, които мен ме спират:

мдааааааа... да обобщим...
-тежестта на бременноста и раждането - приема се... по принцип... но при положение, че нито едната бременност или раждане до сега не бяха тежки - отпада!...

Това, че са били леки, не означава нищо, моите също бяха много леки физически, психически обаче само аз си знам какво ми е било!

- тя не е крава за разплод - ми не е ама все пак да родиш дете според мен е все още нормално...

Нормално е, 1-2 максимум (според мен). Здравето на жена родила 1-2 и таква родила над 2 е много различно, поне доколкото познавам такива с повече деца. Разбира се, има и изключения, но зъбите и костите просто отиват на кино в общия случай, за кожа и смъквания въобще няма да споменавам, за тях 1 дете е достатъчно, камо ли 3 и повече. И тези неща след 50 г. започват да напомнят за себе си, а по-късно става и по-лошо.
Искам да имам много деца, но не мисля, че организмът на жената е като този на кравата да кажем, която ражда всяка година.

Ако бях мъж обаче, написаното горе нямаше да ме засяга пряко и под 3 нямаше да падна  Mr. Green сега обаче, когато опира до моето д ... - вече се замислям Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 71
azaf, нашите мъже явно са на едно мнение по въпроса с децата  Simple Smile
Абе, къде ги намирате тия мъже бе??? newsm78 newsm78 newsm78 Къде се въдят, та да ходя и аз оттам да си взема??? newsm12

# 135
  • Мнения: 4 965
...
Нормално е, 1-2 максимум (според мен). Здравето на жена родила 1-2 и таква родила над 2 е много различно, поне доколкото познавам такива с повече деца. Разбира се, има и изключения, но зъбите и костите просто отиват на кино в общия случай, за кожа и смъквания въобще няма да споменавам, за тях 1 дете е достатъчно, камо ли 3 и повече. И тези неща след 50 г. започват да напомнят за себе си, а по-късно става и по-лошо.
...


Права си, но не съвсем. Защото тук ключова е грижата за себе си, защото познавам жени с по 1 (че и без деца), чиито зъби, кости и т.н. не приличат на нищо от занемаряване. Познавам и жени с по 3-4 деца, които имат перфектни тела, зъби, кожи, здравословно състояние и т.н., защото полагат страхотни грижи за себе си...
Единствените (чисто физически) поражения от моите бременности се изразяват в леко изпъкналото коремче (ама и преди да родя си бях "кореместа" - такава ми е струкстурата).
Едната ми баба е родила 4 деца и сега е на 92 г. - само дето малко недочува, иначе сама си шета и дори се грижи за дядо ми, който е на легло. Другата ми баба е родила 3 деца и на 74 г. може да мине за 55-годишна...
Всъщност, на мен също не ми дават повече от 24 ...
А всички здравословни (основно хормонални и гинекологични проблеми) са ми отпреди да забременея. Дори бременността ми се оказа, че е спряла развитието на Хашимото и според ендокринологът ми просто още 1 бременност е задължителна, за да не се разболея изобщо...
Та зависи - в някои случаи бебетата лекуват.
Моя близка роди 3-то дете на 40 г., защото имаше миома и изборът беше - бебе или хистероктомия (не знам дали така се изпизва правилно). Сега има бебе...

# 136
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 azaf и Никол - недейте да спорите...  Grinning Истината е по средата...

Но азаф... Я покажи баба си, която е на 70+, а изглеждала като 50+... Стана ми любопитно пак  Blush Blush

# 137
  • Мнения: 46 565
azaf, затова казах, че има и изключения  Simple Smile
Просто смятам, че всяка жена трябва да има избор дали да забременява пак, и пак, и пак. Ако си прецени, че е съгласна да подложи органите си пак на това напрежение - да са й живи и здрави дечицата Peace но не и под натиска на мъж, роднини, план към държавата или "щото така трябва" Sunglasses

Иначе кой на колко изглежда нищо не означава, баба ми е на 72 и изглежда поне с 10 г. по-млада, но не я питай къде й е матката и всичките органи, въобщене са по местата си, изпуска се без да усеща и т.н., а ражданията й са били страшно леки по нейни думи, две си има, ако беше с 3 или повече, не смея да прогнозирам какво щеше да е състоянието й.

# 138
  • Мнения: 505
Поста ти беше грозен. Горката ти баба. Аз не бих искала да ме пишат из кибер пространството, че се напикавам и изглеждам много добре на 72. Моята свекърва е на 70+, след 6 раждания изглежда по-добре от мама, която е на 52 и е раждала 2 пъти. Има хора, които са с провиснали гърди и стрии без да са раждали....

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 21:12 от molestosa

# 139
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаше едно филмче за една мама в щатите някъде 14 деца имаше ... не изглеждаше съсипана, а щастлива ...

# 140
  • Мнения: 4 965
azaf, затова казах, че има и изключения  Simple Smile
Просто смятам, че всяка жена трябва да има избор дали да забременява пак, и пак, и пак. ...

Анджък /хубава турска дума  Wink/. Ама тук едва ли не излезе, че да родиш повече от 2 деца е едва ли не нещо ужасно.
А за твоята баба съжалявам - моята и здравословно е по-млада, а даже и 92-годишната не се напикава. Въпрос на здрави гени...
 Peace
Когато човек е щастлив от избора си, никой няма право да го пита защо е направил точно този избор, а не да го наричат "крава" /примерен цитат/.
Е, относно децата - трябва решението да е и на двамата родители, а не едностранно...

Шани, обещавам тези дни да ти пратя снимка на бабчето. Ако искаш и на мама - тя може да мине и за мой набор /ама не е многодетна/. Wink

# 141
  • Мнения: 46 565
имаше едно филмче за една мама в щатите някъде 14 деца имаше ... не изглеждаше съсипана, а щастлива ...

На колко години беше? И това каква е пред камерите, не мисля, че поклазва здравословното й състояние.

molestosa, реалността е гадна ...

azaf, съгласна съм, че решението трябва да е на двамата, но все пак последната дума да е на жената. И семейното планиране няма място в такива теми.

... Ама тук едва ли не излезе, че да родиш повече от 2 деца е едва ли не нещо ужасно ...


Ами за мен е ужасно  Blush но не от гледна точка на бройката, а от това, през което трябва да мина Tired

# 142
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Безсмислено е да се спори по темата, хората са различни. На някои призванието им е да раждат деца, други жени не искат дори едно.
Аз пък не мога да си представя, че някой може да се кефи на бременността. За мен това е много неприятно изживяване- физическо и психическо бреме. Нямах търпение да родя и да се отърва. Но ето, че има хора на друго мнение Rolling Eyes

# 143
  • Мнения: 4 965
Аааа, не ме разбирайте погрешно - и за мен бременността и раждането бяха изключително неприятен физически и психически процес - дори сравним с болест /да не говорим пък за кърменето  Sick/, ама резултатът е невероятен и точно децата, прегръдките им и сладкото "мамо" си заслужават всичко това.
За съжаление, аз съм избрала работата, иначе щях досега да съм родила 5-6, ама приоритетите ми са различни...
Но пък не бих се лишила от удоволствието да имам още едно дете, въпреки физическите трудности - на една по-късна възраст /около 40-те/...
 Peace
Май яко оспамихме темата...

# 144
  • Мнения: 2 448
Една жена може да е щастлива и 10 деца да роди, ако обаче тя иска.

Абсурдно е да с смята ,че единия член от семейството може да оказва натиск на другия за броя на децата.

Аз съм казала, че повече от едно няма да родя, ако мъжа ами иска повече съм разрешила да има от друга, стига нашето общо дете да не е лишено от баща. Щом може да смогне да има колкото му душа иска.

Не казвам на хората колко деца да имат, както се надявам и на мен никой да не ми се меси за това.

# 145
  • Мнения: 220
Цитат
Аз съм казала, че повече от едно няма да родя, ако мъжа ами иска повече съм разрешила да има от друга, стига нашето общо дете да не е лишено от баща. Щом може да смогне да има колкото му душа иска.

Спам!!!

И после що имало теми :
Драмата на 1 майка.
Той е целият ми живот, а ще си тръгне....
Ако мъжът ви изневери как ще си отмъстите???

# 146
  • Мнения: 2 448
Цитат
Аз съм казала, че повече от едно няма да родя, ако мъжа ами иска повече съм разрешила да има от друга, стига нашето общо дете да не е лишено от баща. Щом може да смогне да има колкото му душа иска.

Спам!!!

И после що имало теми :
Драмата на 1 майка.
Той е целият ми живот, а ще си тръгне....
Ако мъжът ви изневери как ще си отмъстите???

Ще ти отговоря защо има такива теми, защото малко са такива като мен.
Аз не бих пуснала такива.  Wink

Нито  някой може да бъде целия ми живот, нито ще тръгна да отмъщавам за изневяра, а тази другата дори нямах нерви да я прочета.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
 Mr. Green Малко смях по темата - днес нося на едни колеги една надувна лотчица от малкия ни син, щото ни стана мъничка и разправям на мъжо - няма да ни трябва все пак за трето, пък той: ТО НЕ СЕ ЗНАЕ  bouquet Аз също съм за, ама лодчицата да е РОЗОВА!!!!!!

# 148
  • Мнения: 604
И аз да съм няма да искам!
Ако съдя по поста ти тя вече си има три дечица·

# 149
  • Мнения: 505
Оспамихте темата на човека....

# 150
  • Мнения: 238
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty
Иииииииии ми аз сега какво?! Като рекоха две са и да го върна ли едното, че да не съм проста?  Crossing Arms

# 151
  • София
  • Мнения: 344
Дай едното, аз искам да отгледам второ, но не и да раждам пак.

# 152
  • Мнения: 505
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty
Иииииииии ми аз сега какво?! Като рекоха две са и да го върна ли едното, че да не съм проста?  Crossing Arms
Дай го на мене. Където с 3, там и с 4. Вече съм минала отвъд простотията аз.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 17:02 от molestosa

# 153
  • Мнения: 107
Дай едното, аз искам да отгледам второ, но не и да раждам пак.
Аз пък 10 раждам ама друг да ги гледа поне до 5г Mr. Green

# 154
  • Мнения: 238
Питах мъжа - не дава!  newsm25 Рече, че ще си стоим прости  Mr. Green

# 155
  • Мнения: 505
Простаци! Laughing

# 156
  • София
  • Мнения: 344
Питах мъжа - не дава!  newsm25 Рече, че ще си стоим прости  Mr. Green
Ще разчитаме на red_girl8602  тогава.  Laughing

# 157
  • Мнения: 107
Питах мъжа - не дава!  newsm25 Рече, че ще си стоим прости  Mr. Green
Ще разчитаме на red_girl8602  тогава.  Laughing
О.к. няма проблеми Joy

# 158
  • Мнения: 497
Eй, и на Жулиет да пазите ред  Joy

# 159
  • Мнения: 505
Ееее, не става. Събрахме се много простаци тука. А като гледам и той скоро ще е в нашата група.

Общи условия

Активация на акаунт