обезкосмяване на триъгълник по време на бременност

  • 32 103
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Аз пък съм решила като забременея да продължа да си ходя на козметик и да си махам всичко , както досега. Дано не срещна пречки, но имам приятелка, която си ходеше, дори в деня преди да роди отиде, защото не искаше да се подлага на бръсненето на санитарките. Казва, че няма никакъв проблем. Освен това аз вече съм питала моята козметичка, тя каза, че е имала бременни клиентки, така че няма страшно  newsm18

# 16
  • Мнения: 6 472
Махам всичко с кола маска при козметик:) Ако някой го е шубе от болката му препоръчвам, нещо което ползва мойта козметичка - лидокаин спрей за локално приложение. До колкото знам струва към 10-15 лв. Моя дофтор каза, че завъншно локално приложение е безвреден.

# 17
  • Мнения: 1 541
Боооолна тема- аз по принцип действах с епилатора или на кола- зависи от времето, което имах, но сега съм на схемата- епилатор за всичко друго, освен триъгълника, а там- със самобръсначката на епилатора- така хем няма опасност да се порежа, защото видимостта намалява с всеки изминал ден, хем пак не си причинявам болка, защото от много смелост в началото съжалих и повече опити не си правя!

# 18
  • Мнения: 554
През цялата бременност не  спрях да ходя на кола-маска и нямах никакви проблеми.

# 19
  • Мнения: 470
И аз нямам проблеми с кола на цял триъгълник. Не ме е страх, че болката може да провокира контракции. Просто не мисля за нея! Почти съм на финала, но смятам да си направя и в деня преди раждането, че поне този аспект около събитието да не го мисля.

# 20
  • Мнения: 2 142
Аз си правих кола до края на бременността, навсякъде. Нямах никакви проблеми. Много са гадни космарлаците!
Желая ви леко бременеене и прекрасни бебчета!

# 21
  • Мнения: 529
Първите месеци умишлено не се подлагах на кола, защото се притеснявах да не предизвикам лоша реакция, после вече положението стана "гористо" и започнах с бръснача, но коремът не ми пречеше. Сега вече много ми пречи, и аз "с напипване" действам и прическата съответно е "Фанта фиеста Mr. Green" , но си мисля, че от бръсненето пак са станали дебелички и....не мога да се безстраша на кола, да не предизвикам контракции. Мисля си обаче, че в девети месец вече няма да е толкова фатално да отида на кола маска. Знам ли newsm78

# 22
  • Мнения: 619
Аз съм 28 седмица, но САМА си парвя кола-маска /студена/ и нямам проблем още...привкнала съм на тази болка и не ми е проблем. Мисля да го правя доакрай така, но дано коремът не попречи...все още не е голям  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 930
Аз засега карам с епилатора, навсякъде, само дето се притеснявам бебока дали усеща тези вибрации????? а с бръснач не ми се почва, че ще стане ужас Sick

# 24
  • Мнения: 4 358
Това ми стана болна тема  Sad
Обирам предимно пипнешком с бръснача, ама май вече не се справям достатъчно добре.
На кола не съм ходила, докато съм бременна няма и да се навия  Confused

# 25
  • Мнения: 578
Мен лично болката от кола-маската изобщо не ме притеснява, обаче съм се консултирала с лекар и то с двама и абсолютно ми забраниха по време на бременността. Първо, защото може да се отлепи даже плацентата и второ, защото по време на бременността движението на телесни течност - кръв и лимфа е забавено и се получавали някакви си неща на мястото на космения фоликул, които водели до разни разширени венички, възпаления и не знам ти какво, някои от които не изчезвали даже след раждането. А по време на раждането можело да се получат даже инфекции. Дори на курса в І АГ "Св. София", лекарите които проведоха лекцията предупредиха да не се прави кола-маска през бременността.... Sad

# 26
  • Мнения: 1 873
На козметик.Засега нямам проблем...само дето не си правя бразилска лентичка както преди....
Не искам да почвам с бръснач....  Sadтолкова години ги скубя и сега за няколко месеца да се възтановят не ща!!!

# 27
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и с двете бременности се дърпах с кола до края. само триъгълника с бръснач,щото там ме боли.
ползвам топла кола,по- безболезнено ми е,колкото по -топла по не ме боли.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 575
Даааа, и аз на 1-та бременност ходех на топла кола, на която всъщност си ходя от 10 год и нямаше проблеми.Махах всичко на триъгълника, като последно бях 3 дни преди да родя.Сега продължавам. Но исках да ви кажа,че толкова години ходя,а най-малко ме боли докато съм бременна newsm78

Общи условия

Активация на акаунт