Обезкосмяване в напреднала бременност

  • 2 198
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 541
Здравейте, момичета.
Срам ме е доста от това, което ще напиша, но приемам съвети.
От години ходя на кола маска и до средата на бременността също го правих.
Обаче имах проблем и ме сложиха дълго време на постелен режим. Спрях да ходя, а бях и толкова притеснена за бебето и бременността, че най-малкият ми дерт бяха космите.
Мина това, но изникнаха семейни, здравни, финансови проблеми, а аз започнах да съм с много силни болки във всички стави, както и в срамната кост, до степен едва да качвам стълби, да не мога да вървя дълго и т.н.
Положението стана трагично. Дължината такава, че кола маска би била безумно болезнена, дори за трениран човек като мен. А и без това все още имам контракции при натоварване, стрес и силна болка.
Утре съм на преглед при АГ, като до колкото си спомням от първата бременност (тя беше съвсем различна, чувствах се прекрасно, нямах проблеми, само гърбът ме наболяваше), трябва да ми взема този път пак цитонамазка и микробиология (ще ми издава 45 дневния болничен, предните проби взе като регистрирахме бременността).
Неудобно ми беше да отида космясала. Реших, че понеже вече от корем нищо не виждам и съм с ограничена подвижност, бръсненето не е вариант, ще се порежа.
Та, купих депилатоар.
Голяма грешка. Първо, да си вдигна крака и да стъпя високо разкрачена ми причини такава болка в срамната кост, че няма да мога да вървя.
Второ, на  краката горе-долу стана, но на триъгълника ИЗОБЩО не се получи, вероятно защото не съм успяла да нанеса равномерно и после хубаво да обера с шпатулата, но коремът ми пречи и не виждам какво става. Голяма част от космите останаха, едни като залепнали, за кожата.
Не мога да си го причиня това пак.
Какъв вариант ще ми предложите от тук нататък за обезкосмяване до края на бременността?
Дали да пробвам с кола маска като станат сега на нужната дължина? Притеснява ме да не получа контракции (последно на кола маска бях в 19 г.с.) и че не мога да лежа на гръб (прилошава ми, даже запис правим на една страна като лежа) или на корем, та не знам интим как ще стане. Айде, краката предполагам и права може да ми ги направи, но интимът просто не виждам как.
Епилатор съм пробвала преди, не ми понася (и с пинсети, и с дискове съм пробвала).
Изчерпвам се откъм идеи, но наистина не се виждам какво да правя. Болките в някои стави и срамната кост са нечовешки, счупване на кости така не ме е боляло. Няма да мога пак да го направя това с депилатоара, а и ефектът е меко казано незадоволителен.
Какво ще ми препоръчате като вариант?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 114
Бръснене.
Винаги в напреднала бременност съм се бръснела. Всичко друго ми е причинявало дискомфорт, ставам чувствителна на болка.
Бавно, внимателно, без да се сгъвам много.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 563
Накарай мъжа ти да те обръсне.

# 3
  • Мнения: 541
Бръснене.
Винаги в напреднала бременност съм се бръснела. Всичко друго ми е причинявало дискомфорт, ставам чувствителна на болка.
Бавно, внимателно, без да се сгъвам много.

Ами, ще опитам, но се превожа да не се порежа и да стане някоя инфекция :/ Изобщо не мога да се сгъна, а коремът ми е много щръкнал напред и нищо, ама нищо не виждам. Освен да пробвам с някакво огледало.

Накарай мъжа ти да те обръсне.

За съжаление самият той е възпрепятстван в близките седмици, чак за раждането ще е на разположение.
Мен за прегледите ми трябва да се поддържам, честно, толкова зле се чувствам физически, че в другото време грам не ми пука. Но някак ми е неудобно да ида на преглед космясала. Докато само ехограф, тонове, мерене на фундус правихме, ок, ама сега проби, прегледи на шийка, а после и за самото раждане - не върви като мечка да ходя. Поне на мен ми е неудобно. Но след снощното упражнение да си качвам крака на капака на тоалетната, сега не мога да вървя. Буквално. Такава болка не съм изпитвала до сега никога.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 563
Ами действаш с огледало, в такъв случай. Ще се справиш. То не е и нужно да е идеално Simple Smile

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Бръснене. Купи си хубаво дамско ножче, вероятността за порязване е минимална, но дори и да се случи, то е повърхностно и е малко вероятно да стане инфекция, освен ако не си имунокомпреметирана. Действай на опипване, ако не, помагай си с огледалце.
Другият вариант, за който се сещам, е да помолиш козметичката си да те обръсне с твое ножче, ако сте по- близки. Това в случай, че хептен не се справиш. Но и с косми да отидеш, те лекарите са виждали всичко, едва ли ще им направи впечатление.

# 6
  • Мнения: 5 273
С хубава самобръсначка ще се справиш. Даже не гледах с огледало аз 😁, наизуст, ама се уцелвах. Не ми се е случвало да се порежа там никога. Виж, глезените в младежките ми години редовно бяха в изстъргана кожа и белези.

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 08:43 от brumm

# 7
  • Мнения: 1 143
Компромисен вариант е подстригване. А преди раждането за бръснене ще ти помогне мъжа ти.

# 8
  • Мнения: 6 764
Аз лично също имах описаните от теб болки, имам уред за кола маска и вкъщи бавно и полека с помощта на огледало се справях, последно 2 седмици преди раждане. Контракции не съм имала или проблем.
За най-лесно е да се бръснеш или да ползваш тример.

# 9
  • Мнения: 5 139
+ 1 за бръснене с много хубава самобръсначка и огледало и после ползване на мъжки услуги. Аз даже съм само на ножица, от както съм бременна, да не си докарвам излишни ядове с враснали косъмчета и други тъпотии.
Аз за краката даже не бих си помислила да се разправям. Ако толкова ме притеснява прегледа - дълги чорапи.

# 10
  • Мнения: 1 859
Бръснене, аз си карах с опипване, даже без огледало, не съм се порязала.

# 11
  • Мнения: 1 298
Аз само си поддържам къса подстрижка, с помощта на огледалце. Само краката бръсна и все още се справям сама. Не мисля, че е такава драма да се явиш неизбръсната на прегледа, лекарите няма да се впечатлят.

# 12
  • Мнения: 6 925
Бръснене, аз си карах с опипване, даже без огледало, не съм се порязала.
И аз така

# 13
  • Мнения: 541
Бръснене, аз си карах с опипване, даже без огледало, не съм се порязала.

Аз преди години щях да успея без игледало, но 6 години само кола маска, тренинг за бръснене съм изгубила Grinning

# 14
  • Мнения: 350
Като човек работил из мед.среди Ви казвам,ако е само заради единия срам от космите ,изобщо да не се притеснявате ! Наистина докторите са виждали всичко ,те са там заради вашето здраве ,а не да ви обсъждат как изглеждате.
И дори преди да родите ,ако имате подобни проблеми,пак не се притеснявайте. В родилното имат човек,който ще ви избръсне ,ако се наложи.
Леко раждане Ви пожелавам и това ,с космите да Ви е най-малкия проблем...

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 14:05 от FBID100001745220325

Общи условия

Активация на акаунт