Добри специалисти, които работят с направление от личен лекар

  • 353
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 564
Отварям тази тема с мисъл за здравеопазването в България и как можем да използваме грижата, на която имаме право.

Моля да споделяте тук специалистите, от които сте доволни и къде приемат с направление от личен лекар!

# 1
  • Мнения: 4 009
И като ти кажа добър специалист в село Неделкова Гращица, а ти живееш в София - това как ще ти помогне? Или на мен как ще ми помогне специалист в Силистра, като живея в Пловдив?
Не сме софиянци целия форум...
Има теми за всички по-големи градове, в които може да се пита за специалисти. Една "мешана" тема ще бъде ужасно неудобна за четене и търсене на информация в нея, особено с малоумната търсачка на форума.

# 2
  • Мнения: 1 564
И като ти кажа добър специалист в село Неделкова Гращица, а ти живееш в София - това как ще ти помогне? Или на мен как ще ми помогне специалист в Силистра, като живея в Пловдив?
Не сме софиянци целия форум...
Има теми за всички по-големи градове, в които може да се пита за специалисти. Една "мешана" тема ще бъде ужасно неудобна за четене и търсене на информация в нея, особено с малоумната търсачка на форума.

Но няма такава тема. Питам в различни и никой не знае. Вися в доста подгрупи и не искам да вися. Вече има здравни теми, които не са по град.

А в тази особено по здравна каса сигурно ще стане навалица от препоръки?

# 3
  • Мнения: 560
И все по-малко ще са специалистите, които работят с НЗОК. Защо ли? Питайте НЗОК.
Аз, живот и здраве, взема ли специалност, няма да работя също с направления.

# 4
  • Мнения: 1 564
И все по-малко ще са специалистите, които работят с НЗОК. Защо ли? Питайте НЗОК.
Аз, живот и здраве, взема ли специалност, няма да работя също с направления.

Това ли е начинът? Все едно аз да кажа: няма да си плащам осигуровките. За момента съм решила просто да не се огъвам веднага в ущърб на правата си. Което означава, за съжаление, че ще избягвам иначе посещавани от мен специалисти.

# 5
  • Мнения: 5 012
И все по-малко ще са специалистите, които работят с НЗОК. Защо ли? Питайте НЗОК.
Аз, живот и здраве, взема ли специалност, няма да работя също с направления.
Като вземеш специалност и докато натрупаш стаж и си създадеш име, даже и с направления няма да имаш клиенти, за частно изобщо. Ще се молиш да ЛЛ да ти пращат по някой клиент.

# 6
  • Мнения: 560
И все по-малко ще са специалистите, които работят с НЗОК. Защо ли? Питайте НЗОК.
Аз, живот и здраве, взема ли специалност, няма да работя също с направления.
Като вземеш специалност и докато натрупаш стаж и си създадеш име, даже и с направления няма да имаш клиенти, за частно изобщо. Ще се молиш да ЛЛ да ти пращат по някой клиент.

Първо, не са клиенти, а пациенти.
Второ, имам стаж, имам практика в различни условия, видове работа. Навсякъде, където съм работила, пациенти и колектив могат да свидетелстват за качествата ми и професионализма ми. Вярвам, че когато един лекар се отнася отговорно към работата си, актуализира знанията си, преглежда цялостно и задълбочено, пациентите само идват Simple Smile
Второ, предпочитам да прегледам 3 пациенти за деня, да мога да им обърна достатъчно внимание, вместо да се занимавам с бумащината на касата и да прегледам 10 за по 10 минути. 
Трето, чистата цена, която се получава за преглед, ехография и терапия в моята специалност, по НЗОК, е 20-33 лв., след приспадане на осигуровки, %-ът, който взема медицинския център и т.н. Аз оценявам труда си по-високо.

# 7
  • Мнения: 5 012
Ти може и за 500 лева да си оцениш труда, стига и клиентите ти да го оценят за толкова. Труда ти струва точно толкова, колкото клиента е готов да плати за него. Пациентите  са клиенти.Всеки посетител, заплащаш някаква услуга- адвокатска, фризьорска, медицинска е клиент.

# 8
  • Мнения: 560
Ти може и за 500 лева да си оцениш труда, стига и клиентите ти да го оценят за толкова. Труда ти струва точно толкова, колкото клиента е готов да плати за него. Пациентите  са клиенти.Всеки посетител, заплащаш някаква услуга- адвокатска, фризьорска, медицинска е клиент.
Не говоря за нереалистични суми. Но не смятам, че 20-35 лв. е нормална сума за преглед с ехография и терапия, предвид колко труд, учене, време, усилия, а дори и финанси съм вложила и предвид огромната отговорност, която стои зад един преглед - морална и юридическа.

# 9
  • Мнения: 5 012
Нали не мислиш, че като начинаещ някой ще ти даде толкова, колкото на лекар с 20 години стаж? Първите 10 ще работиш за име, след това за пари. Ще се радваш, ако в началото изобщо имаш пациенти, даже и по ЗК, ако не работиш и в отделение.

# 10
  • Мнения: 560
Благодаря за съветите Ви, но аз съм взела решенията за себе си. 8 години работя. Стационари, амбулатория, специфични отделения. Е си взема специалността и ще си отворя кабинет, както казах - предпочитам 3 болни за деня, които да прегледам обстойно, без да се занимавам с бумащина, от колкото да работя на конвейер по 10 пациента през 10-15 минути, да се налага следя повече точки и тиренца в бумащината, от колкото доплера.

# 11
  • София
  • Мнения: 224
Темата е много противоречива.

Аз предпочитам да ходя при по-млади лекари, защото са отворени към новости, ползват чужди езици и много четат. Не винаги дългият трудов стаж и титлата са гаранция за качествена медицинска услуга.

Имам и пример. Посещавам професор, срещу заплащане, само ми взе парите, а ми изгуби и времето. Изкукал вече.

За същия проблем отивам при много по-млад доктор, с направление, без титли и салтанати; получавам обстоен преглед, правилна диагностика и лечение. Проблемът е решен.

Та, въпрос на човек е. Както във всяка друга област.

Но има разлика. С колегите се шегуваме, че дори и нещо да не направим като хората и клиентът да не е съвсем хепи, не е страшно. Никой няма да умре или да се разболее. Докато при лекарите това не е така. Мъничка грешка може да опропасти живота и здравето на човек.

В този ред на мисли, цената на медицинската услуга наистина е оправдано да бъде висока. Защото най-ценното, което имаме, е нашето здраве. И никой не е длъжен да ни го пази и поддържа, освен нас самите. То си е лична отговорност. И като такава има цена.

Медицинските грижи и лечение не са безплатни. В България (а и в много други страни) те се финансират от солидарни вноски от всички заети/чесно и от бюджета. Може да се покриват и от индивидуални застраховки.

Не е редно средностатистическият гражданин да се оглежда в заплащането на лекарите. Те инвестират много - в учене и специализация, после много от тях лишават близките си от внимание, а при по-тежките специалности поемат рискове на живот и смърт.

Съгласна съм, че има нечитави доктори, но то във всяка професия има кофти хора.

А, ако някой иска да се оглежда в парите, които други вземат, да погледне кражбите в публичния сектор - от магистрали, до строеж на газопроводи, от които друг печели, за газ, който няма да потребяваме, от контрабандни канали... това трябва да е достатъчно.

Та, цената е пряко свързана с полезността на благото. Колкото ти и по-полезно благото "здраве", толкова по-висока ще е неговата цена. Търсенето и предлагането не винаги са единствените фактори, които влияят на цената.

# 12
  • Мнения: 560
Темата е много противоречива.

Аз предпочитам да ходя при по-млади лекари, защото са отворени към новости, ползват чужди езици и много четат. Не винаги дългият трудов стаж и титлата са гаранция за качествена медицинска услуга.

Имам и пример. Посещавам професор, срещу заплащане, само ми взе парите, а ми изгуби и времето. Изкукал вече.

За същия проблем отивам при много по-млад доктор, с направление, без титли и салтанати; получавам обстоен преглед, правилна диагностика и лечение. Проблемът е решен.

Та, въпрос на човек е. Както във всяка друга област.

Но има разлика. С колегите се шегуваме, че дори и нещо да не направим като хората и клиентът да не е съвсем хепи, не е страшно. Никой няма да умре или да се разболее. Докато при лекарите това не е така. Мъничка грешка може да опропасти живота и здравето на човек.

В този ред на мисли, цената на медицинската услуга наистина е оправдано да бъде висока. Защото най-ценното, което имаме, е нашето здраве. И никой не е длъжен да ни го пази и поддържа, освен нас самите. То си е лична отговорност. И като такава има цена.

Медицинските грижи и лечение не са безплатни. В България (а и в много други страни) те се финансират от солидарни вноски от всички заети/чесно и от бюджета. Може да се покриват и от индивидуални застраховки.

Не е редно средностатистическият гражданин да се оглежда в заплащането на лекарите. Те инвестират много - в учене и специализация, после много от тях лишават близките си от внимание, а при по-тежките специалности поемат рискове на живот и смърт.

Съгласна съм, че има нечитави доктори, но то във всяка професия има кофти хора.

А, ако някой иска да се оглежда в парите, които други вземат, да погледне кражбите в публичния сектор - от магистрали, до строеж на газопроводи, от които друг печели, за газ, който няма да потребяваме, от контрабандни канали... това трябва да е достатъчно.

Та, цената е пряко свързана с полезността на благото. Колкото ти и по-полезно благото "здраве", толкова по-висока ще е неговата цена. Търсенето и предлагането не винаги са единствените фактори, които влияят на цената.

Благодаря Ви за коментара!

# 13
  • Мнения: 1 564
Всъщност исках темата наистина да е за (взаимо)помощ на хора, които за даден преглед не са решени да посетят най-голямото светило, а просто искат да използват полагащото им се право на здравеопазване, за което си плащат здравните осигуровки.

Аз лично посетих ендокринолог д-р Росица Атанасова в София. Приема в Оскар Клиник и 29 ДКЦ, и на двете места с направление, на първото със записване на час, на второто - с ред на място. Назначи ми необходимите изследвания и резултатът е в норма.

@holly_mac, защо не се представите с истинското си име? Така ако читателите са харесали Вашето представяне тук, ще могат да Ви потърсят за в бъдеще. Ще бъде честно, предвид факта, че писахте в темата не като пациент, а като (бъдещ) лекар и по мое мнение не е съвсем коректно да оставате анонимна. Да не говорим, че и не се включихте по темата, а изместихте фокуса и.

# 14
  • Мнения: 560
Всъщност исках темата наистина да е за (взаимо)помощ на хора, които за даден преглед не са решени да посетят най-голямото светило, а просто искат да използват полагащото им се право на здравеопазване, за което си плащат здравните осигуровки.

Аз лично посетих ендокринолог д-р Росица Атанасова в София. Приема в Оскар Клиник и 29 ДКЦ, и на двете места с направление, на първото със записване на час, на второто - с ред на място. Назначи ми необходимите изследвания и резултатът е в норма.

@holly_mac, защо не се представите с истинското си име? Така ако читателите са харесали Вашето представяне тук, ще могат да Ви потърсят за в бъдеще. Ще бъде честно, предвид факта, че писахте в темата не като пациент, а като (бъдещ) лекар и по мое мнение не е съвсем коректно да оставате анонимна. Да не говорим, че и не се включихте по темата, а изместихте фокуса и.

Настоящ лекар съм, не бъдещ, работя от 7 години, просто късно започнах да специализирам.
Предпочитам да не си споделям името, защото не пиша само в тази тема, а и в някои, в които споделям доста лични неща. Споделяла съм, че се занимавам с нефрология и диализа, който се интересува мога да му споделя и града. Тъй като все още не съм положила изпит за специалност не преглеждам на кабинет по специалността си. Също така работя в неотложен кабинет, където преглеждам болни с разнообразна патология, включително и деца над 3г. Имам опит и в многопрофилни вътрешно отделение.
В темата писах по-скоро предупреждение, че все по-малко ще са лекарите, които работят с направления и че вината за това не е на лекарите, а на НЗОК. От там нататък отговорих на някои снизходителни коментари към казаното от мен.

Общи условия

Активация на акаунт