Отговори
# 15
  • Мнения: 719
Да разбирам ли, че ако майката реши да се върне на работа 3-та година, то бабата ще получава тези 220лв., НО ако си остане вкъщи и си гледа детето, то майчинството няма да е платено тогава? newsm78
Нещо къде е логиката? Thinking

# 16
  • Мнения: 4 753
Логиката е майките да се върнат на работа, защото са в трудоспособна възраст и да не се застояват много вкъщи...  Peace

# 17
# 18
  • Мнения: 1 427
Ами тогава много лесно- назначаваш майка си или баба си формално,вземаш си пак 220лв от нейно име и си седиш вкъщи.Само няма да ти се води стаж.Ама пак може да се измисли нещо Wink

# 19
  • Мнения: X
И какво излиза сега, момичета-държавата ще плаща на всеки друг да гледа детето ми 3-та година, но не и на мен! Аз като майка най-малко ли заслужавам да си гледам детенцето? По-добре да го направят както е след 315-те дни и всяка майка да си преценява как да процедира след това. Ноооо надали ще стане!

# 20
  • Мнения: 2 015
И какво излиза сега, момичета-държавата ще плаща на всеки друг да гледа детето ми 3-та година, но не и на мен! Аз като майка най-малко ли заслужавам да си гледам детенцето? По-добре да го направят както е след 315-те дни и всяка майка да си преценява как да процедира след това. Ноооо надали ще стане!
И аз това се питам Sad, защо пък да не си го гледам аз newsm78!

# 21
  • Мнения: 4 401
Добре де ами нашите баби като не са пенсионерки или безработни newsm78 излиза че за моето дете държавата не е помислила.Това го поставя в неравностойно положение спрямо връсниците му.
 newsm78
Или аз не тулкувам правилно или понеже не мога да я поверя на кой да е ........ ще разчитам  само на таткото или ще плащам това което за дтругите поема държавата newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 4 753
За това има друга програма... Имаш право да си наемеш детегледачка от трудовата борса, борсата ще й е работодател и от там ще й плащат, теб не те ангажират да плащаш нищо, но много хора не биха се навили да оставят детето си при непозната...

# 23
  • Мнения: 9 973
каквото и да  даде държавата,пак ще има недоволни

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И какво излиза сега, момичета-държавата ще плаща на всеки друг да гледа детето ми 3-та година, но не и на мен! Аз като майка най-малко ли заслужавам да си гледам детенцето? По-добре да го направят както е след 315-те дни и всяка майка да си преценява как да процедира след това. Ноооо надали ще стане!
И аз това се питам Sad, защо пък да не си го гледам аз newsm78!

Според мен това е добре измислено за тези семейства, в които майката рано се връща на работа и в повечето случаи децата ги гледат бабите им.А май тези семейства вече са доста, като чета тук във форума и като гледам около мен, познатите ми.Няма лошо бабите и дядовците да взимат по някой лев от горе, като и без това си гледат внуците.Аз лично го одобрявам.

# 25
  • Мнения: 4 401
каквото и да  даде държавата,пак ще има недоволни
държавата-това сме ние с нашите данъци и удръжки.
Защо тогава да има различен подход към децата ни?
С какво децата на едни са по лоши от други?

# 26
  • Мнения: X
И какво излиза сега, момичета-държавата ще плаща на всеки друг да гледа детето ми 3-та година, но не и на мен! Аз като майка най-малко ли заслужавам да си гледам детенцето? По-добре да го направят както е след 315-те дни и всяка майка да си преценява как да процедира след това. Ноооо надали ще стане!
И аз това се питам Sad, защо пък да не си го гледам аз newsm78!

Според мен това е добре измислено за тези семейства, в които майката рано се връща на работа и в повечето случаи децата ги гледат бабите им.А май тези семейства вече са доста, като чета тук във форума и като гледам около мен, познатите ми.Няма лошо бабите и дядовците да взимат по някой лев от горе, като и без това си гледат внуците.Аз лично го одобрявам.
Разбира се, че няма нищо лошо, но пък има и много майки, които биха останали да си гледат дечицата и 3-та година. Защо те да не могат да получават някакви пари от държавата? Peace

# 27
  • Мнения: 4 753
Егати логиката... Ами аз бих останала да си го гледам и 10 години... Защо да не мога да получавам някакви пари от държавата...  Thinking

# 28
  • Мнения: 899
Защо тогава да има различен подход към децата ни?
С какво децата на едни са по лоши от други?
След всеки нов закон или Наредба има групи хора, които се чувстват ощетени и засегнати.
По темата - потвърждавам това, което мамите по-горе са уточнили - 3-годишния срок е за отглеждане на деца от бабите или дядовците им пенсионери. Може и да има предложение за увеличаване на платеното майчинство от 2 на 3 год., но не това беше темата на репортажите снощи по тв-те

# 29
  • В страната на чудесата!!!
  • Мнения: 24
А тогава това какво е??? Shocked'' И още една промяна в закона – периодът за гледане се увеличава до тригодишната възраст на детето. Досега държавата плащаше само до навършване на 2 годинки.'' от тук: http://news.bnt.bg/content/view/full/244660 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт