Колко от вас са били унижавани?!

  • 14 030
  • 163
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 517
Вълчо и Червена шапчице,
Въпросът ми беше риторичен. По причините, описани от вас аз също едно време не подадох жалба за тройния тормоз, който преживях. Нашите ме подкрепиха, но също бяха на мнение, че всичко е такава пародия...

# 106
  • Мнения: 17 546
Виждаш ли някъде подкрепа в тези въпроси? Поне аз не виждам. Няма го справянето и лекуването на душата, а само разчопляне на коричката. Това е нещото, което не ми харесва в тази тема - направена е така, че е твърде депресивна в и без това не особено лекия живот в момента.
Просто не чети тогава. Нехаресването и неразбирането те води до отрицание. Да, но това всичкото съществува и докато сме на принципа "Само ние да си знаем! Да не излиза от тук." ще завладява нови и нови пространства в обществото ни. За тези неща трябва да се говори!

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, то по широко огласяване и говорене от този форум, здраве му кажи! Ето, говори се. И какво от това? Говорене колкото искаш, но какво се променя? След тази тема ще има ли някой ,който ще подаде жалба срещу работодателя си например, за тормоз на работното място? Или срещу съпруга си за домашно насалие? Или срещу приятелката- предателка? Нещата не се фокусират само и единствено върху правната и обществената страна на въпроса, защото има вариации на унижение, които не подлежат на санкция от обществото. Погледни другите теми и ще видиш колко жени говорят, ама всъщност си траят и не действат - оплакват се от свекървите, но не им стиска да им се изрепчат или някой бие децата им, но те пак си траят. Е? Говоренето си е говорене, но действията къде са? Дори за най-елементарното - на битово ниво.

# 108
  • Мнения: 5 710
Трудна тема и още по-трудна анкета. Не можах да цъкна никъде.
Отговорът ми е, че засега не съм била жертва, хората около мен ( до колкото знам) също.
Мисля, че трябва да се говори, да.  Достатъчно ми е да мисля, че на някой му олеква, споделяйки, че получава добра дума или нарисувана прегръдка, за да намеря смисъл в тази тема.

# 109
  • Мнения: 4 586
Радостина, ти отричаш смисъла на комуникациите изобщо. Знаех, че има торвмоз над жени, деца, но когато не е конкретно е абстрактно, като нещо, което не ме касае. Нещо, което се е случило някъде, с някого. Разбира си, че трябва да се говори.
Един малък процент от хората правят нещо, реагират адекватно, но тоя процент е от информираните. Колкото повече, толкова повече. Гражданско обшщество има там, където информацията достига до всички и бързо. Ако информацията се предава от уста на уста, говорим за народно творчество. Като минеш три баира и три села, и вече е друго.

# 110
  • Мнения: 17 546
Ето, говори се. И какво от това? Говорене колкото искаш, но какво се променя?
Ама ти нали не очакваш довечера в новините, освен за пребитото 14 годишно момче от майка си (точно както моята ме млатеше) с точилка, да кажат, че проблема с насилието на всякакви нива е разрешен. Промените стават трудно и бавно, но все от някъде трябва да се започне. Не разбирам защо толкова държиш да не се говори и твърдиш, че от говоренето за това няма полза. Никой никого не кара насила да се включи нито в говоренето, нито в съпричастността, нито в желанието за решаване на проблема. Просто остави нас да си говорим, ти като не искаш или нямаш какво да кажеш - недей. Peace Аз за себе си съм взела решение, защото като говорех на майка си, че тя ще има нужда от мен, а не аз от нея, тя се изсмиваше на думите ми. Докато е жив баща ми и има кой да и обръща внимание няма да ме види. След това, аз съм човек, ще я догледам, няма да я изритам като куче, но толкова. Чувства между мен и нея отдавна няма. Но да не пророкувам за развоя на събитията, човек предполага - Господ разполага.

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
О, не, не  Naughty Не ми приписвай отричане на комуникацията. Твърде произволно тълкуваш думите ми. Това, което имам предвид е, че темата ми "звучи" предимно клюкарски, да не кажа воайорски. Информираността е едно, но не е задължително тя да води до действия и това го знаем всички много добре.
 Ако ще се говори защо не се говори И за начините на справяне с такива ситуации и предпазването? Ще ти кажа защо - защото темата е поставена клюкарски и потискащо. Целта й не е хората да споделят и да си помогнат, защото тогава щеше да е формулирана и като тема за взаимопомощ, а не като статистически въпросник - студено.

# 112
  • Мнения: 17 546
Това, което имам предвид е, че темата ми "звучи" предимно клюкарски, да не кажа воайорски.
Shocked ooooh! Ти да не се опитваш да кажеш, че хората парадират с мъката и ужасните си преживявания!? Или жадуват за масово съжаление? Или искат да се похвалят, че са толкова секси, че са дръзнали да ги изнасилят? Или, че са толкова ербап и инат, че са рискували да ги пребива някой, но да не си строшат хатъра? Нямам думи, честно! ooooh! RadostinaHZ, не рискувай да пишеш повече глупости тук. Ще съм ти благодарна Crossing Arms Все още малко се надявам, че се шегуваш някак си или пък не осъзнаваш какво точно си написала. И никак не е студено, ти достатъчно подгря обстановката с тези безумни твърдения, да ти кажа!

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не се шегувам. Но ти определено минаваш много отвъд очевидния смисъл на думите ми. Не се опитвай да ми вменяваш мислене, че жертвите са виновни за нещастието, което им се е случило. Или нарочно се правиш на ударена, или наистина не разбираш какво имам предвид и правиш свободни тълкувания.
 Не става въпрос за хората, които пишат в тази тема, а за целта на пускането й, начина, по който е поставена и какъв ефект предизвиква у хората. Кажи ми, ти би ли пуснала такава тема, че и с точно такава анкета?

# 114
  • София
  • Мнения: 708
Ами темата все пак е в клюкарника!  Rolling Eyes

А ако на няко не му харесва- да не чете, и да не пише. Това явно вълнува авторката- пуснала е тема. Стига с тия обсъждания какъв бил смисъла, какво помагало и не знам си какво си. Който намира смисъл е писал, който не намира- да не коментира  Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 662
Изобщо не се шегувам. Но ти определено минаваш много отвъд очевидния смисъл на думите ми. Не се опитвай да ми вменяваш мислене, че жертвите са виновни за нещастието, което им се е случило. Или нарочно се правиш на ударена, или наистина не разбираш какво имам предвид и правиш свободни тълкувания.
 Не става въпрос за хората, които пишат в тази тема, а за целта на пускането й, начина, по който е поставена и какъв ефект предизвиква у хората. Кажи ми, ти би ли пуснала такава тема, че и с точно такава анкета?

Е стига де, не мисля, че авторката е пуснала темата с цел обмен на клюки или да си прави статистика от нещастията на хората Thinking. Според мен, щом хората споделят, значи имат потребност и най-вероятно им олеква. Дори само това да е постигнато след пускането на темата, пак е добре. А и никой не ни кара насила да си разкриваме душата, щом още не сме преживели случилото се просто няма да го коментираме Peace.

# 116
  • Мнения: 1 470
Радостина,учудваш ме с мнението си за мен...Мислех че се познаваме от други теми...Най-малко съм пуснала темата,за да клюкарстваме,и да изтезаваме околните...Аз писах по-нагоре каква ми беше целта,но моите впечатления от живота се оказаха малко погрешни... Embarassed

А аз смятам че въпреки всичко помага,поне на мен...ЩОМ ВСИЧКИ ПРЕЖИВЕЛИ ПОДОБНО НЕЩО ПИШАТ ТУК,ЗНАЧИ СА ГО НАДЖИВЯЛИ,СТЪПИЛИ СА СИ НА КРАКАТА,ПРОДЪЛЖИЛИ СА НАПРЕД...АЗ СЕ ГОРДЕЯ С ТЕЗИ ЖЕНИ!!!И МОЖЕ БИ НЯКОЙ БИ НАМЕРИЛ ОПОРА В ТЯХНАТА СИЛА...МОЖЕ БИ НЯКОЙ ПРОЧЕЛ НЕЩО ТУК,ЩЕ НАМЕРИ ИСТИНАТА ЗА СЕБЕ СИ,И СОБСТВЕННИТЕ СИ ПРОБЛЕМИ,И ДА ДАВА ГОСПОД ТЯХНОТО РЕШЕНИЕ...ЖАЛКО САМО ЧЕ ДЕЦАТА НЕ МОГАТ ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯТ...

А виждам че има и осъдени,според анкетата,и ще е добре хората които са гласували с тази опция,също да се включат с повече разяснения...Естественно,ако искат...

# 117
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, съгласявам се. На някого може наистина да му помага.

# 118
  • Мнения: 1 479
Шапчице,както винаги провокативна тема.Харесваш ми,защото хората трябва да осьзнаят,че този свят не е само "цвят от рози".Мисля,че хората трябва да бьдат подготвени и за гадната страна на живота Wink

# 119
  • Мнения: 1 959
Ограбвана съм два пъти от джебчии. Продължават да ми налитат, но ги усещам.
Удряна съм от непознати. Последно, тази година, в трамвая.
"Домакинката" на 10 блок в Ст. град почти успя да ме изнасили. 2002 г.
В нито един от горните случаи не съм се чувствала унижена.
Наранена, неразбираща-да, но не и унижена.

Като ми се каже унижение, ми изникват...
Учителката ми от 1-3 клас. Биеше ме да пиша с дясната ръка. Това най-безобидното.
Бяхме във война. Но все пак аз бях дете...

Някогашен шеф. Не  можах да оценя филма Дявола носи Прада. Вече го бях преживяла...

Моя близка като роди. За нея вече не бях човек. Все още нямах деца...

Такива неща ме карат да се чувствам унизена. Обиди, незаслужено отношение...
Сексуалното насилие не ме унижава, гнусно ми е, отвратително, но не унизително.

Общи условия

Активация на акаунт