Небостъргач на Севастопол - честито на варненци !!!

  • 8 310
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 396
Мисля, че в годините когато са минавали по три файтона на ден не става дума само за мислене , просто тогава са разполагали с място и целта е била главния булевард да изглежда царствено...
А сега вече наистина става дума как да натъпчат маймунте на клона!
И ще го направят, независимо ние какво си обсъждаме тук.

# 136
  • Мнения: 396
За трафика и справянето с него по света
 Затова ако се направят подземни паркинги ( под сградите) няма да има паркирали коли по и без това тясната улица, поне ще можеш да маневрираш нормално. В София служебния ни паркинг е над метрото и под тревна площ- като минаваш отгоре ако не се загледаш няма и да разбереш.

Нали и идеята на новия проект, от който тръгна темата е точно такава, но пък на това място се оказва , че има археологически останки. Но пък сигурно е възможно да се направят не точно в центъра, а малко по-настрани...малко разходка сутрин на никого не вреди!

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 10:50 от IANAMAIL

# 137
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Нали направиха еднопосочни част от Генерал Колев и Цар Асен, трафика си остава същия по останалите главни улици. Специално по Цар Асен колкото пъти мина няма почти никакво движение. Хората просто не са свикнали да ги използват тези улици и им е "по-приятно" да се тикът в задръстванията. Варианта с трафика е точно този - еднопосочни улици или  afwitch
Улицата на Втори корпус на Винс-а. откъдето минава 13-ката е страшно тясна, имаше възможност допреди 2 години да се разшири, но вече не, направиха нови кооперации от двете страни и няма мърдане....
Аз като една от "маймуните" вече 9 години никога не съм се натискала да живея някъде в центъра, по-добре ми е в кварталите, а ако можех в Аспарухово или Виница още по-добре. И аз съм щяла да бъда "варненка", но на баща ми не му е харесало, че са го разпределили във Варна и се е прибрал в родния си град. А ако ги няма тези маймуни, кой ли ще плаща прескъпите наеми на "варненци"?
Не мисля, че е правилно да се делим на кореняци и маймуни, света се развива, Варна също...

# 138
  • Мнения: 396
Аз като една от "маймуните" вече 9 години никога не съм се натискала да живея някъде в центъра, по-добре ми е в кварталите, а ако можех в Аспарухово или Виница още по-добре.
Не мисля, че е правилно да се делим на кореняци и маймуни, света се развива, Варна също...

Аз съм от 16г/бях/ във Варна и имам къща в Аспарухово точно поради тази причина.
Но пък държавата стана негостоприемна и се изнесоохме така, че не можах да се порадвам на спокойствието.

# 139
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И аз съм щяла да бъда "варненка", но на баща ми не му е харесало, че са го разпределили във Варна и се е прибрал в родния си град. А ако ги няма тези маймуни, кой ли ще плаща прескъпите наеми на "варненци"?
Не мисля, че е правилно да се делим на кореняци и маймуни, света се развива, Варна също...
Така си щяла да бъдеш най-много, с късмет, варналийка.

Иначе, аз съм хейтър и вече ми писна да си копираме всичко отвсякъде. Става нещо екскрементирано плюс копие на Айфеловата кула, копие на плажната алея на Сен Тропе, копие на нам си какво си и на дедовия.  Crossing Arms
Едно е предимството на Варна пред други градове-има повече простор по улиците (само като се сетя за надвисналата теснотия на Софийските улици и т.нар. площади...).
Но кво ми разбира тиквата от архитектура, градоустройство, бетон и еквивалента на алуминиева дограма  Crossing Arms
Жал ми е, че сградите не се реставрират, а се оставят да паднат, за да трябва обществото да е благодарно на кмета и да цалува лапа, щото го е спасил от тухла по главата  Sick Това е обидно елементарно отношение към мислещите хора.

# 140
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Нали направиха еднопосочни част от Генерал Колев и Цар Асен, трафика си остава същия по останалите главни улици. Специално по Цар Асен колкото пъти мина няма почти никакво движение. Хората просто не са свикнали да ги използват тези улици и им е "по-приятно" да се тикът в задръстванията. Варианта с трафика е точно този - еднопосочни улици или  afwitch

е ако си минавала събота или неделя - да, но през седмицата е съвсем друго положението, често задръстването по Цар Асен стига до Арх. музей. (офиса ни е на Цар Асен от 1999г и тогава беше тиха и спокойна улица, но вече не е така)

# 141
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз като една от "маймуните" вече 9 години никога не съм се натискала да живея някъде в центъра, по-добре ми е в кварталите, а ако можех в Аспарухово или Виница още по-добре.
Не мисля, че е правилно да се делим на кореняци и маймуни, света се развива, Варна също...

Аз съм от 16г/бях/ във Варна и имам къща в Аспарухово точно поради тази причина.
Но пък държавата стана негостоприемна и се изнесоохме така, че не можах да се порадвам на спокойствието.


И при мен нещата на там отиват, към изнасяне... Мен повече ме мори мръсотията по улиците, не толкова задръствания, строежи и "маймуни". Направо ми се плаче от тази мизерия....
Ха кмета, той си е поставено лице, някой друг дърпа конците....

# 142
  • Мнения: 2 018

А-а-а-а не  Naughty, вече можем и по друг начин  Laughing , въпреки, че мнението в статията е обезсъчаваща  !!

Владислав е с две платна, на ВИК  са по 3 и пак стават задръствания. Т.е. не ширината на улицата е определяща.


Определяща е, ако повечето улици са с достатъчно добра ширина - тогава няма всички да се гъчкаме в един маршрут от т. А до т. В! Разбира се, вече е късно за едно такова решение!

Мисля, че в годините когато са минавали по три файтона на ден не става дума само за мислене , просто тогава са разполагали с място и целта е била главния булевард да изглежда царствено...

Тогава едва ли се е предвиждало, че това ще бъде главен булевард! Предполагам, че отпосле е станал такъв, поради малките улички около него.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 036
е ако си минавала събота или неделя - да, но през седмицата е съвсем друго положението, често задръстването по Цар Асен стига до Арх. музей. (офиса ни е на Цар Асен от 1999г и тогава беше тиха и спокойна улица, но вече не е така)
Тази седмица редовно минавам (през седмицата) и няма никакво задръстване... Говоря за тази част от 8-ми приморски към Чаталджа, в другата част към музея и преди беше еднопосочна и пак си имаше задръствания, от там завиват или към Червения площад или към Ген.Колев... Peace

# 144
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Единственото, което искам да кажа на Рокси е, че Дефанс в Париж е мястото с бизнеса. Тук, във Варна е редно един малък Дефанс да се построи, но така както трябва - извън града! За да се запази автентичността, както е в Париж, Залцбург, Виена, Прага, Краков, че дори и Лондон.
Автентичността на централната част на Варна е в нейните сгради, строени през началото на миналия век - Девическата гимназия, Катедралата, сградите по цялата ул "Княз Борис". Разбира се, те трябва да бъдат възстановени и поддържани. 
Модерните сгради нямат място в сърцето на Варна, защото му пречат да тя свети със собствената си светлина. Смесицата от стилове и приумици е смърт за автентичността на града.

По-късно мога да ви кача снимки от реалността в първия кръг на Париж, сравнен с Дефанс. И от Залцбърг /център/ и предградия, примерно.

бравос на Мишоната! малко варненци (не варналии, както е написала една дама, не знам дали е било нарочно или на бъзик)  мислят по този начин, за съжаление Tired

офф - а пък на стъклените пирамиди на Лувъра според мен изобщо не им е там мястото.

# 145
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
след палмите, следва ски писта....
http://varna.dir.bg/2008/07/25/news3231497.html
остава Кирил Йорданов и сняг да достави....

# 146
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
варненци (не варналии, както е написала една дама, не знам дали е било нарочно или на бъзик)  мислят по този начин, за съжаление Tired

Аз бях, ако си чела внимателно, щеше да осъзнаеш, че е нарочно и на бъзик.

# 147
  • Мнения: 5 462
след палмите, следва ски писта....
http://varna.dir.bg/2008/07/25/news3231497.html
остава Кирил Йорданов и сняг да достави....
Ами той човечеца си направи ледена пързалка , що да не си направи и ски писта ???Няма лошо бе , просто е любител на зимните спортови .Дето ще бие път да се пързаля чак в Софето , ето на построи си ледената пързалка и си се пързаля на нея ден през ден .

# 148
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
варненци (не варналии, както е написала една дама, не знам дали е било нарочно или на бъзик)  мислят по този начин, за съжаление Tired

Аз бях, ако си чела внимателно, щеше да осъзнаеш, че е нарочно и на бъзик.

извинявай, че не съм те разбрала Embarassed

# 149
  • Мнения: 984
Такаааа. Сега да ви кажа за този търговски-бизнес център дето го строят срещу Общината. Гледах днес проекта /архитектурния/ и мога да кажа, с чиста съвест, че фирмата изпълнител "Комфорт" са за утрепване.
Първо. Единственото нещо, което е запазено от сградата на Военна болница /само като визия, от вън навътре/ ще бъде фасадата, която, ще бъде изпълнена от бетонни плочи, боядисани в кърваво червено /като новата боя на гарата ако се сещате/, а фризове и орнаменти - в бяло. Вътрешната част на сградата ще бъде изпълнена в мрамор и гранитогрес. Дограмата ще бъзе ПВЦ /отврат/, а металната конструкция ще е от китайската "стомана" дето е токсична.

Второ. Залепена за тази приумица ще бъде високата сграда, която вече и без това пази сянка на всички сгради наоколо, на бизнес центъра "Комфорт". Сградата ще бъде изпълнена в кафяви гранитни плоскости, със ребра и скари помежду им, а ложиите ще са от някакъв цветен метал, който не е ясно какъв е точно. Mr. Green Най-интересното в случая е, че се копира общата визия административната сграда на Олимпийския пекински стадион. Mr. Green, ако се сещате какво имам предвид.

Трето. всичко отпред ще е декоративна градинка, която ще се поддържа от наемателите и собствениците на площ в бизнес-търговския център. Crazy

Четвърто. В сградата ще има и жилищни площи. Само си представете г-жа Х от с.Калипетрово, Силистренско, която чрез замогване от селскостопанска аренда се нанесе там, как ще си опне прането насред ледниковия период, опс извинете Blush, изглед на фасадата.

Мила родна картинка. Wink

Общи условия

Активация на акаунт