За течението в детските градини?

  • 2 494
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 095
Не е нормално. У нас също е непрекъснато отворено през лятото, но винаги внимавам да не правя течение.

Същата съм и аз
Ами аз от всяко течение се схващам моментално.
същото е и ако съм на пътя на въздушната струя на климатика.

В подобни случаи е нужно детето да е съвсем малко потно, за да настине.

И, разбира се, че може да е добре проветрено, без да става течение.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
У нас винаги е проветрено, но никога не се оставя течение.

И вкъщи е така  Peace

# 17
  • Мнения: 3 929
А някоя от вас знае ли къде в интернет мога да намеря нормативни документи, които уреждат условията, които трябва да се подържат в едно детско заведение? Аз не бих могла да направя нищо ако не е уредено нармативно.
НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли

Издадена от министъра на народното здраве, обн., ДВ, бр. 44 от 9.06.1987 г., изм., бр. 71 от 30.08.1991 г., бр. 63 от 4.08.1992 г.

 


Раздел II

Задачи

Чл. 11. (1) В постоянните и сезонните детски ясли се осигуряват условия за нормално физическо и психично развитие на децата чрез правилна организация и научно обосновани методи за отглеждане, хранене, предпазване от заболявания и възпитаване.

(2) В детските ясли се организират и провеждат:

1. рационален дневен режим, съобразен с възрастовите особености на децата в групите съгласно приложение № 2;

2. пълноценно хранене, отговарящо по състав, количество и калорийна стойност на физиологичните нужди за делата до 3 г., по меню, съставено от комисия, състояща се от завеждащия детската ясла, домакина и главния готвач, и одобрено от обслужващия яслата лекар;

3. закаляване чрез организиране на общ закалителен режим и специални закалителни процедури, съобразени с индивидуалните особености на децата;

4. предпазване от заболявания и злополуки чрез:

а) организиране и провеждане на филтър и имунизации;

б) спазване на строг санитарно-противоепидемичен режим;

в) мерки за избягване на травми, отравяния и изгаряния;

5. възпитаване чрез правилно организиран цялостен режим на децата и занимания според възрастовите им особености.
ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 1. (1) Във всяка детска ясла има правилник за вътрешния ред, съобразен с Кодекса на труда , с нормативните актове по неговото прилагане и с тази наредба.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) .

http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_3-07_zdrawe
А и си спомням някъде, че бях чела, съжалявам, че не съм конкретна, но пишеше, че течението и вятърът са вредни за децата.

  

# 18
  • Мнения: 2 908
У нас всичи прозорци са отворени постоянно,но няма течение-ако се получи затварям някой от тях.Нормално е да се изстине при течение и децата най-лесно изстиват при такова.Май някой бърка ветрецът,който охлажда с течение.Аз нямам нищо хронично и никога не съм имала-може лекар да го докаже Laughing-ама редовно хващам сополи от течение,представям си малко дете, оставено на течение....

# 19
  • Мнения: 14 133
Не е нормално.  Naughty Така дечицата настиват.  Thinking Аз дори вкъщи не оставям да стане течение, защото и голям човек може да се разболее.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 581
 Не знам за други детски градини, обаче в нашта вътре в групите е невероятно задушно, а в спалните е направо парник.Отварят се няколко прозореца, вратите на терасите и прозореца в тоалетните и въпреки това почти няма раздвижване на въздуха, а вътре са около 30 деца, които се варят в собствен сос, особено докато спят (ако изобщо могат да заспят от задух).

# 21
  • Мнения: 3 146
Не е нормално. Аз лично не съм виждала досега при нас да го правят, а и синът е във ваканция в момента, но бих се противопоставила.
Всички, които смятат, че течението в апартамент или сграда, климатикът и вятърът навън са едно и също, според мен, грешат. Определението за движение на въздуха, което охлажда тялото важи и за други неща, но това не значи, че са течение.

# 22
  • Мнения: 2 005
Е, стига де! Нормално било... Ами аз от всяко течение се схващам моментално. Носът ми директно се запушва, ако стоя на течение повече от половин час.
И говоря за течение, не за вятър.
[
/quote]  Peace А да не казвам , че дори и в някои градини на госпожите им е много топло и ползват дори и вентилатори ...

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 00:33 от ivalina73

# 23
  • Мнения: 2 732
Е за вентилаторите пък какво?

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Е за вентилаторите пък какво?

Как какво?! Аз лично никога не излагам детето си пряко на вентилатор. Климатика също не го пускам да охлажда, когато сме в стаята.

# 25
  • Мнения: 469
В къщи по цяло лято е отворено навсякъде и става течение.
Това не се отразява по никакъв начин върху здравето на децата,предполагам защото са свикнали.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз лично не мога да стоя на течение. За мен не е нормално децата да се държат на течение. Но си има учители, които си държат течение в помещенията. Лятото не е толкова опасно, но когато въздуха е студен не може да не се отразява. Те играят, потят се а така се изстива най лесно.

# 27
  • Мнения: 2 732
Е за вентилаторите пък какво?

Как какво?! Аз лично никога не излагам детето си пряко на вентилатор. Климатика също не го пускам да охлажда, когато сме в стаята.
Е ,едва ли ги излагат пряко на вентилатора.За течението и аз съм против ,но се случва и в нашата градина .

Общи условия

Активация на акаунт