Помощ! Пуши ми се много!

  • 9 529
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз пък мисля, че 1-2 цигари дневно не са проблем. Аз пушех толкова през цялата бременност суртин с кафето. В края на бременността почти не палех тъй като не пиех и кафе - не ми се пиеше. Според мен по важното е ако кърмиш да не пушиш, че тогава вече наистина не е добре. Всичко отива в кърмата  Confused
doh

.....дори и да съм пушила по време на бременността никога не бих дала тъкъв "успокоителен" съвет !


На авторката честита бременност  Hug мисли за живота който расте в тебе и ще се справиш  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 817
doh

.....дори и да съм пушила по време на бременността никога не бих дала тъкъв "успокоителен" съвет

 Това е форум и всеки има право да изрази мнение по темата. Не съм дала съвет!!!

Аз пък мисля, че 1-2 цигари дневно не са проблем. Аз пушех толкова през цялата бременност суртин с кафето. В края на бременността почти не палех тъй като не пиех и кафе - не ми се пиеше. Според мен по важното е ако кърмиш да не пушиш, че тогава вече наистина не е добре. Всичко отива в кърмата  Confused

# 17
  • Мнения: 774
Една моя леля ми разказа, че децата на всички нейни приятелки, които са пушели по време на бременността, имат спастичен бронхит.

Щом живееш в чужбина, предполагам осъзнаваш, колко много пари даваш за цигари (превърни ги в български лева). Ако ги пресметнеш за 9 месеца напред и посетиш някой сайт за бебешки нещица и си направиш списък какво и колко, ще видиш, че си заслужава да ги спестиш!

Всичко е само внушение и първите няколко дни са най-трудни!

Гмуркането в някакво хоби определено помага ( готвене, плетене, шиене, форуми Laughing).

Успех ти желая, лека бременност и здраво бебе!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 3 754
Пални си бе жена.Иначе акъла ще ти е все в цигарите и адски ще се изнервиш.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
........

Гмуркането в някакво хоби определено помага ( готвене, плетене, шиене, форуми Laughing).
.....

  Mr. Green Точно! На мен едно от любимите ми занимания беше да разглеждам хладилника Embarassed . То за това сега пиша и в подфорума на "Красива мама"  Embarassed . Но освен това изкарах половината от свободното си време пред компютъра и във форума, което определено ми е било от голяма помощ  Peace

# 20
  • Мнения: 806
И аз съм пушачка, спрях ги веднага щом разбрах, че бебо е на път.  Допушвало ми се е и даже веднъж си запалих цигара която изпуших до половина.  Само мисълта за бебчо ме крепи да не пуша.  Все си мисля, не дай си боже да му причиня нещо, после цял живот ще се обвинявам.  Трудно е, но сега ще си мама, и първата ти мисъл трябва да е бебо.   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също пушех,когато разбрах,че съм бременна.Запалих 1-2 цигари след това и една сутрин се събудих и ми прилошаваше само при мисълта за цигара.Оттогава до края на бремеността не понасях дори и дим наоколо.Така че може и при теб най-изненадващо да стане така и да нямаш проблем с цигарите докато си бременна Peace

# 22
  • Мнения: 662
Според мен бременността е прекрасна причина  да откажеш цигарите окончателно Peace.

# 23
  • Мнения: 668
Ще ти е много трудно,само пушач би те разбрал,но.....направи усилие да ги спреш!Поне за 9 месеца Peace!

# 24
  • Мнения: 3 069
Честито!  bouquet
Писах ти на лична.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Според мен бременността е прекрасна причина  да откажеш цигарите окончателно Peace.


Точно така.
Въпреки, че се върнах към порока  Sunglasses

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 ooooh! поредната подобна тема Tired
Ако не ти пука за здравето на бъдещото ти дете пуши.
Това обаче е егоизъм от твоя страна Naughty
9м +\- още някой нищо не са, после цял живот ще си пафкаш Mr. Green
Аз ги отказах щом разбрах, че съм бременна и ги почнах на мига в който спрях да кърмя, все едно никога не съм ги спирала Crazy
Не е непостижимо отказването им.

# 27
  • Мнения: 3 929
Щом си пристрастена и ти е трудно, пробвай да си представяш картинки, как вредиш на бебето в теб с всяка изпушена цигара. Майчинският инстинкт у теб би трябвало да "проработи". Хобито, както вече са ти споменали, също е добър "метод" за отказване от цигари.
При мен най-голяма роля изигра внушението, че вредя на здравето на детето си. Не можех да си простя, че си позволявам да му причиня такова нещо.

# 28
  • Мнения: 2 960
Ако подредиш приоритетите си правилно ,ще установиш ,че изобщо не би пуснала такава тема.Че какво са девет месеца ,щом така даваш живот на едно бебе-на твоето дете.Хората се справят с невероятно трудни неща в живота си само, за да успеят и да постигнат нещо.....за едно бебенце си заслужава да се стегнеш и да кажеш Naughtyна тази отрова.Една от най- неприятните и безотговорни  за мен гледки е-бременна жена с цигара в устата ooooh!

# 29
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първо честито.
Аз отказах цигарите с първата ми бременност преди 8 години, но не съм била страстен пушач, а и ми се гадеше дори ако някой около мен запали.
Дано се справиш с проблема Peace

Общи условия

Активация на акаунт